Jump to content


Photo

Suha koža


  • Please log in to reply
88 replies to this topic

#21 *PuPa*

*PuPa*

    sramežljivec

  • Člani
  • 8 posts

Posted 10 September 2006 - 08:42 PM

QUOTE(crna)
Čimmanj se tuširat, hehe. Ne resno, več kot enkrat na dan se ne tuširat, ker se koža tako ful hitreje izsuši.
In ja, moram tudi jaz pritrdit Jenni, olja za tuširanje ali pa kremni geli so fajn, Vichy tudi, olja pa tudi meni niso pomagala.
Koliko časa pa že imaš tako suho kožo? In a jo imaš samo na delu telesa (npr. stopala, roke, noge, ...) ali povsod? Meni se npr. čez zimo izsuši hrbet in me vse veže, poleti se mi pa luščijo stopala in noge.


Suho koža imam že nekaj časa, toda zdaj se je samo še vse poslabšalo. Suho kožo imam po nogah, po trebuhu in po rokah. In ko se namažem (pa to ful) kšno 2 urce je v redu potem pa spet isto, suha koža, ki se lušči. sad.gif
  • 0

#22 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 10 September 2006 - 08:46 PM

Jah jaz bi rekla, da probaj Vichyjevo stvar, ali pa Garnierja. Lahko najprej G. ker je cenejši wink.gif (dobiš ga pa v Milerju), če ne pomaga pa Vichy. Pa vseeno pojdi kn dermatologu, mogoče si pa na kaj alergična in je to reakcija telesa, ali pa so kaki živci, hormoni, res tega je ful, mogoče pa kaj odkrije. In pri njem se postavi zase, da te ne bo kar naizi odpravil!
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#23 inchika

inchika

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1186 posts
  • Location:planet Zemlja
  • Interests:vse pozitivno

Posted 11 September 2006 - 11:26 AM

Jst bi šla v lekarno vprašat (ker vem da imajo neke proizvode za tako suho kožo - sebamed al nekaj takega). Če še vedno ne bi blo izboljšave, pa k dermatologu...
Mislim, da smo si sami krivi, ko se mažemo z vsemi mogočimi žaubami, pol pa boga naša koža še ve ne več kaj je njena naloga...
  • 0
Nobena pot ni dolga, če po njej hodimo s prijateljem...

#24 čebelica-maja

čebelica-maja

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 199 posts

Posted 11 September 2006 - 01:31 PM

..a je gdo probao kozmetiko od avene in adereme(al kako že)? menda majo kolekcijo za suho kožo..
jst sm probala roke mazat, ampak vsakega prestopnega leta..tko da ni blo kej boljš..
..pr "ns"(na hrvaškem) se da dobit v lekarnah..
  • 0

#25 pika

pika

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 766 posts
  • Location:Novo mesto
  • Interests:glasba

Posted 12 September 2006 - 02:06 PM

Pri meni je absolutno zmagovalna kombinacija dove olje za tuširanje in pa krema Lumpi za po sončenju, katero uporabljam kar ves čas, ker je res fajn(tudi fajn je ocenjena).
  • 0

#26 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28939 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 10 March 2011 - 01:16 PM

QUOTE
Sva ze dve, men se bo sfukal od tega, najhujs je po nogah .. Pa to se mi samo pozimi zmerej dogaja ..


obujam prastaro temo, da ne smetim po Ličenju.
torej, že neki časa imam katastrofalno kožo po komolcih in zdaj še zunanjih straneh stegen, prav hrapavo, rdečo, take 'suhe' bunkice rdeče se mi delajo, srbi me za znoret - dohtarca poreče, da je verjetno luskavica. pa tudi sicer imam kožo po telesu (in obrazu) zelo suho, prvič je tok 'hudo' - upam, da sam zaradi zunanjih okoliščin (letni čas, veter, mraz, centralno ogrevanje) in da je prehodno ....
zaenkrat imam FOTE dva losjona (karite, kakav) in Apicosma balm od Melvite (za obraz pa Apicosma za suho kožo), za tuširanje zdej običajne gele mešan z A-Derma Exomega oljnim gelom za prhanje, pol bom šla še po mleko za telo, ko porabim te tri, ki jih mam zdej doma. za Uriage v naši lokalni lekarni še ni slišala. ermm.gif nej bi bla pa linija Exomega od A-Derme prav namenjena koži z luskavico in atopičnim dermatitisom, bom vidla, če/kok pomaga.
HB se mi vsaj po lasiššču nič ne dela in imam (zaenkrat, trkam!) mir.
če ima katera kak 'recept', kako se znebit/omilit zadevo, please do share. Fluff, ti maš Vichy Nutriextra, ne?

  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#27 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 10 March 2011 - 01:18 PM

Ja, uporabljaj kreme z ureo. Balea ima neke te kreme, jaz pa za take primere uporabljam Seba med kremo z 10% uree.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#28 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 15 March 2011 - 02:54 PM




QUOTE(Špela @ 10. 3. 2011 - 13:16) View Post
Fluff, ti maš Vichy Nutriextra, ne?


Šele sedaj vidim. :/
Jaz se spopadam z istimi problemi kot ti in tudi jaz sumim na eno blago obliko luskavice pri meni, hura.
Roke imam grozne, če si jih redno ne mazilim (včasih se mi pač ne da in je katastrofa), tudi komolce.
Meni zaenkrat pomagata od Vichyja NutriExtra fluid in pa krema, malo menjavam. Fluid tri dni, potem krema, pa
spet fluid, itd. Pa seveda obvezno tuširanje z olji (L'Occitane, Kneipp). V skrajni sili imam za komolce tudi
Diprogento (na beli recept), vendar previdno z njo, ker tanjša kožo. Najprej probaj s tem, če pa ti to ne
pomaga, pa res kakšne linije, prav tem problemom namenjene.

  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#29 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28939 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 27 September 2015 - 05:04 PM

Fiona, jaz imam tudi periode pošastno suhe in srbeče kože po nogah, sploh stegna so problematična. Nekako sem našla rešitev, da blaži srbečico in vlaži kožo. Tuširanje z izredno nežnimi geli za tuširanje (meni do zdaj najboljši YR oliva), reden piling (Ganier Oil Beauty piling, jaz ga uporabljam 2x na teden) in pa kvalitetna krema za nego kože. Meni so razna masla in težke kreme še več 'škode' naredila, še bolj so mi izsuševala kožo. Zdaj si trikrat na teden po tuširanju namažem kožo po nogah s kombinacijo gela aloe vere in 100% Pure sivkine bogate kreme za telo, enako za stopala in je situacija izboljšana. Bom kar nadaljevala s tem režimom, ker mi zgleda pomaga. Za britje sem nehala uporabljat gele/pene in uporabljam izključno naravna mila kot podlago za britje. Ustvarijo zadosti 'bogato'peno/plast na koži, da ni ureznin, koža pa je gladka in mehka, nič izsušena. Če je le mogoče, tuširanje samo enkrat na dan, ne večkrat. 


  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#30 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82178 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 27 September 2015 - 06:07 PM

Pri meni so The Body Shop body butterji še vedno brez konkurence. Karitejevega ponavadi naročam tukaj, ostale vonje pa kupujem v tujini. 

Precej blizu jim pridejo nekateri Baleini (sploh lešnik je zdaj moj favorit) in Yummy, ki jih naročam tukaj, so dostikrat v akciji.

Od losijonov mi je bil do zdaj najboljši Freshline, ampak se te znamke sploh ne dobi pri nas, niti se ne da naročiti. Predvidevam, da so 100% Pure podobni. :)

 

Za tuširanje pa nežni oljni/kremni geli, po možnosti brez dišav, če imaš zraven še občutljivo kožo. Jaz sem malo obsedena z dišečimi negovalnimi proizvodi za telo. :D 


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#31 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14919 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 27 September 2015 - 06:44 PM

Uf ful hvala obema za odgovor. Tole karitejevo maslo mi ni kul, pa ne vem če ni akamutijevo, moram pogledat. Ful se delajo neki svaljki, tisti ki sem ga imela pred tem je bil odličen.

V redu je tud od Balee, sam ne naredi dovolj za kožo. Nekaj srednjega. Gre za body milk s karitejevim maslom.

Kar se tiče gelov za tuširanje, zdaj bom izpadla packa, ma jaz uporabljam milo samo na obrazu, podpazduhi, spodaj doli (chilly) in na stopalih. Drugje pa sploh ne. Morda je to narobe, ne vem....Tuširam se pa 1x na dan ja.

Si bom naročila kaj od naštetega.


  • 0
 

#32 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82178 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 27 September 2015 - 07:37 PM

Jaz tudi samo kritične predele, poleg tega še okrog vratu, rame in hrbet. Ne milim si celih nog, rok in trebuha.

 

Pa večina body butterjev se težko maže. Zgornji se ne, jaz takih ne prenašam. Tudi vpijejo se ekspresno in ne pustijo filma na koži.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#33 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25776 posts
  • Gender:Female

Posted 02 October 2015 - 08:34 PM

Fiona, meni masla ne ustrezajo za vsakodnevno nego kože na telesu. Pretežka. Včasih sem jih uporabljala za komolce, ampak nisem opazila posebnega učinka.

Tudi sama imam sicer po telesu zmerno suho kožo in tudi jaz se tuširam samo enkrat dnevno in vsakodnevno milim samo kritične predele (od preprosto dosegljivih mil mi še najbolj ustrezajo Afroditini ali Palmolive geli za tuširanje. Trenutno uporabljam enega od L'Angelice in je tudi v redu, ne izsušuje. Za razvajanje pa kaj od Lusha). Enkrat tedensko se v celoti namilim, naredim peeling (čez poletje sem zaradi nepraktičnosti opustila domač peeling sol z olivnim oljem ter ga nadomestila z enim trgovinskim pa se na dolgi rok ni obnesel (vrnilo se je obupno vraščanje dlak ipd.), tako da sem se vrnila k domačemu).
Vsakodnevno, ampak res vsakodnevno, torej po vsakem tuširanju, se v namažem z mlekom za telo - zadnje čase mi najbolj ustreza Afroditin Jojoba oil.
Super je tudi lekarniška krema 20 % aq. purificata v excipial U lipolosionu, ki masti, vlaži, se hitro in popolnoma vpije, kožo pa pusti bajno mehko. Z nekoliko drugačno sestavo sem jo zasledila tudi v prosti prodaji:

http://www.lekarnar....on-za-suho-kozo


Dva najbolj suha predela na telesu, noge od kolen navzdol ter trebuh pa si mažem še z rjavo Cosmerbo.
Stopala z Baleino kremo za stopala z ureo.
Urea na splošno moji koži zelo ustreza, tudi npr. v kremi za roke, očitno je to tisto, kar potrebuje.

Že nekaj let mi je to optimalna nega, ne prelahka, ne pretežka. Letos na morju npr. se mi je ni dalo izvajati dosledno in si koža pod koleni še sedaj ni čisto opomogla.

Brijem se ne, depilacija približno enkrat mesečno v kozmetičnem salonu.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#34 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28939 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 03 October 2015 - 04:45 PM

Nezanemarljiv faktor je tudi temperatura vode: bolj, ko je visoka, bolj zna bit koža suha. Mlačna voda in otiranje (ne brisanje/drgnjenje) z brisačo.


  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#35 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25776 posts
  • Gender:Female

Posted 03 October 2015 - 05:13 PM

Res je, na to sem pa pozabila. Meni tudi sicer bolj ustreza malo hladnejša voda.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#36 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82178 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 03 October 2015 - 05:48 PM

Nezanemarljiv faktor je tudi temperatura vode: bolj, ko je visoka, bolj zna bit koža suha. Mlačna voda in otiranje (ne brisanje/drgnjenje) z brisačo.


Jaz se pozimi skos s prevroco tusiram, ker me pac zebe in me to ful tepe. Poleg suhe koze dobim vcasih po dekolteju in hrbtu rdece izpuscaje/mozolje. Poleti pa tega ni.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#37 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18163 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 03 October 2015 - 05:58 PM

A res, a to je možno od prevroče vode dobit? Ker jaz isto delam in tudi pozimi po dekolteju ponavadi to opažam. :hmm:


  • 0

After all this time?

Always.


#38 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82178 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 03 October 2015 - 06:05 PM

Ja, ker se koza tako izsusi in potem izbruhne. Kreme za telo so pa skoraj vse K.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#39 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 03 October 2015 - 06:08 PM

Jaz po dekolteju (in vratu) obrazne produkte namažem. Manj tvegano.


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#40 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82178 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 03 October 2015 - 06:26 PM

Jaz bom tudi zacela, ce se mi letos to ponovi.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users