Jump to content


Photo

Vitamini, minerali, dodatki k prehrani


  • Please log in to reply
1520 replies to this topic

#1061 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16872 posts
  • Gender:Female

Posted 23 April 2020 - 08:53 AM

LE ima vrednosti res tako nabite, da jih itak 3/4 polulaš.

B12 mi pa zmaga od Valens-a špricka z okusom češnje, naročam na vegansko.si že kakšne 2 leti, vrednosti v krvi mi pa tudi lepe drži.


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#1062 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22285 posts
  • Gender:Female

Posted 23 April 2020 - 11:41 AM

Vidim, da imata Valens in Better you tudi B kompleks sprej. Ta dva sta tudi v redu in učinkovita?

A je res potrebno, da so tako visoke vrednosti, kot jih ima Life extension? Za neko normalno uporabo mislim, v čemu je smisel, da je po 2000 %, 5000 %? Doctor's Best ima podobne vrednosti, jaz sem ga nehala jemat, ker sem po njemu dobila ful naval mleka, prav kapljalo mi je rumenkasto mleko.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#1063 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 23 April 2020 - 12:28 PM

Ni potrebno. Ga pa jemljes potem manjkrat. Za B12 od Better you vem, da ucinkuje. Valens ima pa naceloma tudi kvalitetna dopolnila. Ves pa lahko samo po krvi.

Menda so boljse ze delno pretvorjene oblike (metilne) in menda je LE na evropski strani bolj kvaliteten. US nadzoru eni ne zaupajo (res sem zadnjic dobila LE multivitamine ze oksidirane z iherba).
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#1064 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22285 posts
  • Gender:Female

Posted 23 April 2020 - 01:22 PM

Aha, to je torej fora Life extension iz EU ali ZDA.

Me je Matilda zdaj spomnila...ker so B vitamini vodotopni, a v tem primeru sploh ostane kaj zaloge, če vzameš namesto vsaj dan samo vsakih nekaj dni večjo dozo? Ali se ves višek sproti izloči z urinom?
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#1065 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16872 posts
  • Gender:Female

Posted 23 April 2020 - 02:00 PM

Ni zdej, da se ti vitamini ne bi imeli prav nikjer v telesu shranjevat, je pa varovalka da so vodotopni. Žal ne znam natančneje odgovorit na vprašanje,

ali je boljše jemat dnevno manjše odmerke ali manjkrat večje.

Za vitamin D, ki je lipidotopen, so recimo pokazali, da je čisto vseeno če vzameš cel odmerek 1x na teden ali pa razdeljeno v večih dneh.

 

As the B vitamins are water-soluble, any excess is generally excreted in urine. On the one hand, this means they are typically safe at doses much higher than the RDA, but on the other hand, they require a more consistent consumption than the fat soluble vitamins. In terms of safety, only three of the eight B-vitamins have been ascribed any upper limit for daily consumption, with the remainder considered safe at any dose. https://www.ncbi.nlm...les/PMC4772032/
As noted above, the optimum level of any micronutrient must lie well above the RDA, and the B vitamins can generally be consumed at many times the RDA. This raises the question of how much of these vitamins should we consume? Whilst this issue is poorly understood to date, several strands of evidence suggest that increasing consumption well above the RDA should be a more effective strategy.

  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#1066 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22285 posts
  • Gender:Female

Posted 23 April 2020 - 04:33 PM

Hvala za obrazložitev. Ko že mislim, da vem kaj o vitaminih, vidim, da nič ne vem. :lol:

Matilda, ali katera druga, mi lahko še nekaj pomagate? Zdaj sem šele šla brat navodila Oleovit D3 in piše, se med zdravljenjem z Oleovitom ne sme uporabljati zdravil, ki vsebujejo magnezij, saj to lahko povzroči povečanje koncentracije magnezija v krvi. Kaj je fora tega? A ni tako, da je magnezij potreben za absorbcijo vitamina D, ali so zdravila z magnezijem drugačna kot navadna prehranska dopolnila z magnezijem?
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#1067 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22285 posts
  • Gender:Female

Posted 04 June 2020 - 10:49 AM

V čem naj bil že bil liposomski vitamin C boljši od navadnega? Ker se direktno absorbira?

Koliko mg magnezija je priporočljivo jemati za dobro absorbcijo D3, če recimo jemlješ nekje 2000 do 4000 iu na dan? Jaz spijem 300 mg Krkinega, je to ok?
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#1068 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16872 posts
  • Gender:Female

Posted 04 June 2020 - 11:05 AM

Ja. Čez 400 jaz ne bi šla. Mg je sicer veliko v oreščkih, stročnicah, špinači..
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#1069 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22285 posts
  • Gender:Female

Posted 04 June 2020 - 12:29 PM

Hvala. :) A ga je sploh potrebno, priporočljivo vsak dan jemati, magnezij mislim?

Sem pa ravno te dni naletela na podatek, da se menda kar bolnikov z MS poslužuje nekega Coimbra protokola. Gre za način zdravljenja z visokimi dozami vitamina D, ki ga je začel nek brazilski nevrolog in ki poteka pod nadzorom kao usposposobljenih zdravnikov. Gre pa za doze od 40.000 pa vse do 300.000 iu na dan. Mi je potem kapnilo, ko mi je kolegica medicinska sestra povedala, da imajo pri njih v bolnici enega zdravnika, ki svojo najstniško hčerko z MS zdravi z visokimi dozami vitamina D in dieto brez mlečnih izdelkov, da je mogoče to ta ista zadeva. Sicer mi takole na hitro vse skupaj zveni bolj tako tako, kot nek klan. Ampak a misliš, da bi vseeno mogoče lahko bilo kaj na tem, Matilda?
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#1070 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 04 June 2020 - 12:32 PM

Ne rabis vsak dan pomojem. Poznam ta protokol, obstaja slovenska skupina na FB in tudi nekaj zdravnikov v okolici ga izvaja, ampak ne pri nas. Potegne pa se nekaj drugih dopolnil to in omejitve pri hrani.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#1071 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16872 posts
  • Gender:Female

Posted 04 June 2020 - 12:40 PM

Pomanjkanje vit. D je dokazano povezano z MS, ampak...
če ni bilo opravljene študije, potem o učinkovitosti tega protokola ne moremo rečt prav ničesar. So pa študije o tem, da so zelo visoke doze vit D povzročale nalaganje kalcija tam, kjer ga ne bi smelo biti.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#1072 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22285 posts
  • Gender:Female

Posted 04 June 2020 - 12:51 PM

Ja, sem potem videla video tega zdravnika na YT, kjer govori, da niso in ne bodo izvajali teh dcojih slepih študij in uporabljali placeba, ker to pomeni, da bi bili malomarno do polovice pacientov. Pa kolikor sem na hitro pogledala seznam teh usposobljenih zdravnikov, sem videla, da jih veliko sploh ni nevrologov, kar me je zmotilo. Ne vem, če nevrologi sicer priznavajo ta protokol ali ne. Saj se sliši zanimivo, ampak si pa tega seveda ne bi upala poskušat kar sama nekaj na pamet, brez zdravnika. Pa tudi, da bi opustila zdravila in samo po tem protokolu šla, ne vem, če bi tvegala.

Sem pa ravno dobila izvid in se mi je vitamin D v cca 3 mesecih z jemanjem Oleovita popravil iz 32 nmol/L na 70 nmol/L. Predpisano dozo imam 2000 iu, sem pa včasih vzela kar malo več, do 4000.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#1073 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 04 June 2020 - 01:01 PM

Brez zdravnika se to absolutno ne dela, ga imajo vsi in k nasim hodijo na slikanja/preglede.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#1074 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22285 posts
  • Gender:Female

Posted 04 June 2020 - 01:04 PM

Podgana, mogoče veš, kako točno je ime te slovenske FB skupine? Najde mi samo eno, ki ni ravno skupina, pa tudi nima nekih aktivnosti.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#1075 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25775 posts
  • Gender:Female

Posted 07 July 2020 - 03:53 PM

Kupuje katera vitamin C v lekarni? Če ja, katerega?
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#1076 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22285 posts
  • Gender:Female

Posted 16 July 2020 - 10:29 PM

Jaz sem nazadnje kupila Ekolife natura liposomski vitamin C, ampak ga imam še zaprtega.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#1077 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25665 posts
  • Gender:Female

Posted 17 July 2020 - 10:50 AM

Tega dobiš najceneje v DM.
  • 0

#1078 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22285 posts
  • Gender:Female

Posted 17 July 2020 - 12:37 PM

Ja, v dm sem ga jaz kupila, imajo ga pa tudi v lekarnah, cene pa sploh nisem primerjala. Na Moja lekarna imajo zdaj enega od teh liposomskih znižanih za 20 %.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#1079 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25775 posts
  • Gender:Female

Posted 17 July 2020 - 01:05 PM

Sem zaenkrat kar pri domačem šipkovem prahu. : )
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#1080 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28938 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 21 July 2020 - 08:05 AM

Mi lahko svetujete dober magnezij?  Če je možno, v prahu ne kapsul.  Sem imela zdaj Now magnezij kapusle in sem se vsako jutro skoraj zadavila z njimi, ker so tko velike in trde.  Nekaj, kar lahko dobim v lekarni ali v DM/Mullerju, ne bi po spletu iz tujine tega naročala. Hvala!


  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users