Jump to content


Photo

barvanje las


  • Please log in to reply
836 replies to this topic

#781 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 07 May 2021 - 08:55 AM

A lah fotkaš sestavine izdelkov?

Meni kokosovo olje ni naredilo usluge ne na laseh, ne na koži.

Na laseh moraš potem ful šamponirati lase, da ga izpereš. Že to mi je odbijajoče, lasje kar cvilijo.


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#782 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25841 posts
  • Gender:Female

Posted 07 May 2021 - 09:36 AM

Jaz sem za mojo slamo po naključju odkrila šampon K pak od Joica. Lahko ti ga pošljem za testiranje, samo da dobim pošiljko (vzorček mi gre h koncu).
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#783 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27038 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 07 May 2021 - 10:21 AM

A ni Moroccan oil silikonski?
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#784 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 07 May 2021 - 10:25 AM

A lah fotkaš sestavine izdelkov?

Meni kokosovo olje ni naredilo usluge ne na laseh, ne na koži.

Na laseh moraš potem ful šamponirati lase, da ga izpereš. Že to mi je odbijajoče, lasje kar cvilijo.

a veš, da ga meni sploh ni treba šaponirat in izpirat, kar izgine.

 

Ko imam par ur kokosovo olje na laseh (ne pri lasišču, samo spodnih 15cm), lase šamponiram samo pri glavi, potem dam gor Fructis balzam Aloe vera

 

Formula 1199994 A ,AQUA / WATER / EAU,CETEARYL ALCOHOL,GLYCERIN,ISOPROPYL MYRISTATE,STEARAMIDOPROPYL DIMETHYLAMINE,GLYCINE SOJA OIL / SOYBEAN OIL,PARFUM / FRAGRANCE,HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL / SUNFLOWER SEED OIL,COCO-CAPRYLATE/CAPRATE,CETYL ESTERS,TARTARIC ACID,BENZYL ALCOHOL,CAPRYLYL GLYCOL,SALICYLIC ACID,SODIUM HYDROXIDE,LINALOOL,HYDROXYPROPYL GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE,ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE,CITRONELLOL,GERANIOL,COCOS NUCIFERA OIL / COCONUT OIL,CITRIC ACID,POTASSIUM SORBATE,SODIUM BENZOATE,BENZYL ALCOHOL, F.I.L.# D239507/1

 

pa zraven zmešam malo ricinusovega olja in pustim na laseh. Sperem z vodo

 

Ko so še mokri, dam pa gor malo

Garnier Fructis SOS Repair 10 IN 1 Leave in coloured & damaged hair

 

AMODIMETHICONE, *******, AQUA / WATER, BEHENTRIMONIUM METHOSULFATE, BENZYL ALCOHOL, *******, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, CETEARYL ALCOHOL, *******, CETYL ALCOHOL, CETYL ESTERS, CI 15985 / YELLOW 6, *******, CITRIC ACID, CITRUS LIMON FRUIT EXTRACT/LEMON PEEL EXTRACT, COCOS NUCIFERA OIL / COCONUT OIL, DILAURYL THIODIPROPIONATE, HEXYL CINNAMAL, HYDROLYZED CORN PROTEIN, HYDROLYZED SOY PROTEIN, *******, HYDROLYZED WHEAT PROTEIN, HYDROXYPROPYLTRIMONIUM LEMON PROTEIN, LEUCONOSTOC/RADISH ROOT FERMENT FILTRATE, LINALOOL, *******, PARFUM, *******, PHYLLANTHUS EMBLICA FRUIT EXTRACT, POTASSIUM SORBATE, PYRIDOXINE HCL, PYRUS MALUS FRUIT EXTRACT/APPLE FRUIT EXTRACT, SACCHARUM OFFICINARUM EXTRACT/SUGAR CANE/ EXTRACT, SALICYLIC ACID, *******, TRIDECETH-6 (*).

 

in Maroccanol

 

CYCLOMETHICONE, DIMETHICONE, ARGANIA SPINOSA (ARGAN) KERNEL OIL, PARFUM/FRAGRANCE, LINUM USITATISSIMUM (LINSEED) SEED EXTRACT, CI 26100 (RED 17), CI 47000 (YELLOW 11). MOT01

 

 

Pojma nimam več, kje so silikoni in kje ne. Meni v glavnem nič ne pomaga in imam lase čisto presušene (že po naravi imam zelo tanke) in izgledajo nezdravi, slamnati. Poteg vsega mi pa še noro izpadajo ... tako da ... hip hip hura za slabe gene :D


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#785 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25841 posts
  • Gender:Female

Posted 07 May 2021 - 10:34 AM

A ni Moroccan oil silikonski?

Ravno to me je sedaj prešinilo. Je silikonski (prvi dve sestavini). Pa Garnier SOS repair tudi.
Jaz sem po nasvetu Frčice opustila silikonska olja (Orofluido) in uporabljam jojobino (imam ravno doma tudi za druge namene) in se mi zdi, da je bolje.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#786 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25270 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 07 May 2021 - 10:37 AM

V Sloveniji hodim k Miču na Poljansko zadnje čase. Ampak jutri grem nekam v Figueres, ne poznaš :D 


:lol1:
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#787 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27038 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 07 May 2021 - 10:42 AM

Uhh, tole je polno silikonov. Jaz silikonov že zelo, zelo dolgo ne uporabljam več, ker so kot kondom za lase. :) Nič dobrega ne more prodreti noter, zato las hira. Jaz bi na tvojem mestu tole ven vrgla pa en dober nesilikonski balzam/masko kupila (jaz že leta uporabljam Garnier balzam s kakavovim&kokosovim oljem oz. z avokadom, ki stane dobra dva evra, ampak nabavljam v IT, ker pri nas ni (še vedno imam zaloge iz svetlih časov, ko so meje bile odprte). Pri nas sem lani naredila celo študijo v DM (dobesedno dve uri stala v DM in vsak balzam na cosdna preverjala) , pa nisem našla nič pametnega drogerijskega. Ko boš imela eno res močno hranilno masko, bi kdaj namesto kokosovega olja čez noč dala masko na lase in blago pogrela s fenom, da lažje prodre noter ter prespala s tem na glavi, da ti nahrani las.
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#788 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 07 May 2021 - 10:45 AM

Ravno to me je sedaj prešinilo. Je silikonski (prvi dve sestavini). Pa Garnier SOS repair tudi.
Jaz sem po nasvetu Frčice opustila silikonska olja (Orofluido) in uporabljam jojobino (imam ravno doma tudi za druge namene) in se mi zdi, da je bolje.

tudi jaz sem bila 3 leta brez vsakega silikona, pa ni bilo pri meni nobene razlike. Samo te Fructis Hair food sem uporabljala (banana ali aloe vera). In ker ni bilo nobenih rezultatov, sem obupala in šla kupit zgoraj omenjene, če bo kaj razlike. Spet nič.


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#789 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 07 May 2021 - 10:47 AM

. Ko boš imela eno res močno hranilno masko, bi kdaj namesto kokosovega olja čez noč dala masko na lase in blago pogrela s fenom, da lažje prodre noter ter prespala s tem na glavi, da ti nahrani las.

torej priporočaš tvojo Garnier balzam /masko, je dovolj močna? Imam že leto in pol sliko te tvoje maske v telefonu, ampak kaj ko nisem mogla priti do trgovin :D

 

Ali bolj pametno, da naročim nekaj kvalitetnega in močnega od Joica, potem pa vidim, kam naprej?

Kje se že najceneje naroča Joico - še vedno feelunique? In katera linija je najbolj hranilna?

 

Včasih sem to naročala, pa tudi nisem videla nekega rezultata:

Joico K-Pak Deep-Penetrating Reconstructor for Damaged Hair 150ml

Joico K-Pak Intense Hydrator Treatment for Dry, Damaged Hair 250ml

Phyto 9 Daily Ultra Nourishing Botanical Cream 50ml


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#790 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 07 May 2021 - 10:51 AM

Kami, večinoma ti je že Coco napsiala.

Tale morrocan je silikonski, jaz bi ga črtala.

Ampak najprej lase umij z enim močnim šamponom, da spreše vse silikone dol. Jaz vsake toliko zemšam pol skodelice jabolčnega naravnega ksia in 3/4 skodelice vode in pustim na laseh ene 20 minut in sperem. Tudi pomaga proti t.i. buildupu. Lasje ne smrdijo po kisu.

Prvi balzam je bolj ali manj bv, drugi je boljši.

Probaj vzeti Fructis masko, ki ej v ločnku. Nekaj natural gor piše. Mogoče bananino. Jo imaš lahko tudi kot leave-in. Probaj dati masko ali balzam gor na zelo mokre lase in še dodatno zmoči glavo, da so takšni na otip kot lignji in da se ti formirajo v posamezne debele pramene. Potem pa jih z balzamom ali masko gor mečkaj proti lasišču. Potem speri in daj leave in, spet na mokre lase in spet malo mečak lase. Lase potem e+le popivnaš s staro bombažno majico. ne frotiraj in drgni las. Sem prav zgroežna kot ljudi vidim to počet :D

 

Edit: vidim da si to bananino že imela. Probaj Balea masko oil protein, se mi zdi-roza lonček. Z isto tehniko. Lah ti prilepim kak yt link.


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#791 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17855 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 07 May 2021 - 11:01 AM

Hehe Frčica, mene je strah iti k frizerju zaradi teh CGM zadev. :S


  • 0

#792 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 07 May 2021 - 11:23 AM

Jaz sem pravi inšpektor tam. Mi morajo dati prebrati sestavine preden mi kaj dajo na lase. Styling izdelkov itak ne znajo našat in las sušit. skodranih las se med sušenjem ne dotika!

Pa še vedno sem v iskanju frizerja.

Se pa pozna pravilna nega. Ampak gre zelo počasi.


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#793 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17855 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 07 May 2021 - 11:29 AM

Jaz grem k najbljižjemu frizerju, potem samo stečem domov in sama uredim frizuro. In upam, da  me nihče ne vidi vmes, ker sem dobesedno kot strašilo. Parkrat sem se celo lahko zmenila, da so me na suhe lase postrigli, tisto je bilo najboljše. Pa še plačala sem ful malo.


  • 0

#794 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27038 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 07 May 2021 - 11:49 AM

Meni se zdi ta moj Garnier kokos&kakav balzam zelo hranljiv, avokado je za odtenek lažji. Jaz sem z njim zelo zadovoljna, tisti bananin Hairfood dajam na lase samo še zato, ker ga moram porabit. :lol: Na začetku se mi je še zdel učinkovit, kasneje ne več.
Si drugače nežna z lasmi? Kako idiotsko to zveni. :lol: Jaz opažam, da se mi lasje takoj maščujejo, ko si jih bolj grobo ožemam ali se mi jih ne da sušiti in jih s fenom mlatim v vse smeri (isto mi veter naredi, kasneje je nočna mora počesati lase, ne da bi jih potrgala). Pa nežno česanje nujno, od konic počasi vedno višje in obvezno ločiti lase po pramenih.
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#795 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25841 posts
  • Gender:Female

Posted 07 May 2021 - 12:15 PM

Tudi mene moti to drgnjenje las pri frizerjih, pa vsi enako delajo. :/

Kami, joj, ne vem glede Joica, meni njihovi namenski šamponi zelo ustrezajo za lase (za lasišče mi sicer ne, ampak to mi tako nobeni ne, ker imam težave z glivičnim prhljajem).
Naročila sem na Lookfantastic.

Balzam (brez silikonov) mi pa odgovarja Balein za barvane lase, mi ga je enkrat Tasika priporočila in ostajam pri tem.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#796 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16165 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 07 May 2021 - 04:50 PM

Se ena, ki dobi ospice ko vidim kako lase z brisacami frotirajo.
Pa da sploh ne omenjam nanasanja izdelkov in susenja kodrov in muckanja vmes. Jaz sem kot strasilo po kaki taki epizodi. Res ne vem al punce nic ne naučijo v soli ali od kje ideja da moras ful muckat kodraste lase med fenanjem?? In to imajo vse isto foro.
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#797 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10549 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 10 May 2021 - 02:09 PM

Frida prilepi kakšno slikico svojih las v ustrezno temo. ;)

 

Sploh nisem videla tega, oprosti. Mogoče pa res kdaj :)


  • 0

#798 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 10 May 2021 - 02:14 PM

Hvala vsem na nasvete. Poskusim še to :D


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#799 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 10 May 2021 - 02:26 PM

Se ena, ki dobi ospice ko vidim kako lase z brisacami frotirajo.
Pa da sploh ne omenjam nanasanja izdelkov in susenja kodrov in muckanja vmes. Jaz sem kot strasilo po kaki taki epizodi. Res ne vem al punce nic ne naučijo v soli ali od kje ideja da moras ful muckat kodraste lase med fenanjem?? In to imajo vse isto foro.

Ja!


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#800 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14787 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 11 May 2021 - 11:32 AM

Kako naj bi sušil kodre/skodrane lase? Kaj je narobe z mečkanjem? To sem jaz s svojimi počela, ko sem imela krajše, se je obneslo (dokler niso padli dol :lol: )


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users