Jump to content


Photo

šampon za lase


  • Please log in to reply
1094 replies to this topic

#881 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82179 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 31 October 2019 - 04:27 PM

Mojemu lasišču se je zmešalo v tem prehodnem obdobju ... Kar naenkrat se mi zmasti v 2 dneh in prhljaj imam. Nujno moram zamenjat šampon, priporočate kakšnega?


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#882 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26996 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 31 October 2019 - 04:34 PM

Meni se je tudi v zadnjih dveh, treh tednih pojavil prhljaj. :o Ocitno mi moj ljubljeni sampon ne ustreza vec. :( To pomeni, da moram presaltati na nekaj proti prhljaju ali pomaga ze, ce zamenjas sampon?
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#883 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82179 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 31 October 2019 - 04:43 PM

Pomoje bo najprej potrebna ena kura proti prhljaju. Sploh se ne spomnim, da bi ga kdaj imela, parkrat sem imela v obdobju ogrevanja luske suhe kože na lasišču (izgleda kot večji prhljaj, ampak ni), tako da mi je ta hudič nekaj novega.

Ta šampon, ki ga že celo večnost uporabljam (John Frieda) je daleč od nežnega in stanje še poslabša.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#884 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 31 October 2019 - 04:52 PM

Uriage mogoce. Nekaj lekarniskega, ampak ne hardcore. Nekaj s pirokton olaminom. Lahko tudi Ducray ipd. Kar je ceneje :)
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#885 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13689 posts
  • Gender:Female

Posted 31 October 2019 - 08:55 PM

Kaj pa če se ti lasišče hitrje zmasti, ker je tako izsušeno? Da se ti zato sebum prekomerno izloča.


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#886 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82179 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 31 October 2019 - 09:24 PM

Mozno, ampak kaksen hranilen sampon ne bi bil zame, ker sem potem kot polizana kura in bi si res lahko prala lase vsak drugi dan (sicer si jih na 4-5). Pred kratkim sem nehala uporabljati lotion za volumen, ki tudi malo izsusi, pa ni izboljsanja.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#887 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14923 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 01 November 2019 - 06:04 AM

Jaz imam ves cas ducray. Karkoli drugega dam je gotovo, prhljaj je nazaj.
Tako da za lasisce imam ducray, za lase pa en fructis.
  • 0
 

#888 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30612 posts
  • Location:Primorska

Posted 01 November 2019 - 07:22 AM

Kolegica v taki situacji, konse ji pojavi prhljaj, prešalta na Vichy in je pol baje OK.
  • 0

#889 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17718 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 01 November 2019 - 11:42 AM

Men Vichy nič ne pomaga. Bom še Ducray probala.
  • 0

#890 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25776 posts
  • Gender:Female

Posted 02 November 2019 - 09:59 PM

Kaj pa Fitoval? Jaz ga kupujem za P. in je učinkovit.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#891 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82179 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 02 November 2019 - 10:07 PM

Saj res, na tega sem pa čisto pozabila. Kupuješ intenzivnega ali vzdrževalnega? 

Tega sem hotela naročiti, ampak mi kljub akciji zaračuna poštnino, sem jim pisala, če gre za napako. 

https://www.lekarnar...-proti-prhljaju


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#892 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25776 posts
  • Gender:Female

Posted 03 November 2019 - 08:12 PM

Najprej sem mu vzela intenzivnega, naprej pa vzdrževalnega.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#893 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16081 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 04 November 2019 - 07:14 AM

Meni zdaj Fitoval ni nič pomagal preveč. 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#894 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11518 posts
  • Gender:Female

Posted 07 November 2019 - 12:34 PM

Ali katera še kakšen šampon od Alverde ali pa mogoče Lavera uporablja? Kateri so kaj ok? Ali pa pač na splošno priporoča kakšen drug cruelty free šampon, lahko katero drugo znamko? 

 

Mislim, da sem pred leti imela Alverde Sensitive pa bi spet kakšnega poskusila. 

Do zdaj sem uporabljala Garnierjev Aloe Hydra Bomb, ki mi je sicer zelo odgovarjal, ker je bil lahek in bi rada našla kaj v teji smeri, da ni pretežek in ne masti dodatno lasišča. 


  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#895 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25235 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 07 November 2019 - 12:39 PM

Od Lavere sem en cas nazaj uporabljala pomarancnega in tistega s plavico (v obdobju, ko sem imela tezave s prhljajem). Sta mi bila oba vsec. 

Od Alverde sem imela pa enega, ki je lasem dal rahlo rdeckast/bakren pridih (kostanj sth?), ampak ga potem nikjer vec ni bilo za dobit, tako da nisem naprej poskusala. 

 

Oboje sicer ze leta nazaj, ker se ne enega, ne drugega ne dobi v mojem okolisu, tako da ne vem, ce so vmes kaj spreminjali formule. 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#896 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11518 posts
  • Gender:Female

Posted 07 November 2019 - 04:14 PM

Hvala si bom malo pogledala kaj imajo v ponudbi. Katerega pa zdaj uporabljaš Anouk?

 

Vidim da sem jaz imela ultra sensitive pa mislim, da mi je preveč slamnate lase pustil, mogoče bi bilo zdaj drugače, ker se ne barvam več. Pa žajbelj in brezo sem tudi imela, ki je bil super, ampak vidim da se ga ne dobi več.

 

Od trenutnih mi ta dva delujeta obetavno. Bom poskusila kaj, nekaj se bo že našlo. :)

 

alverde-anti-fett-shampoo-brennnessel-zi

 

alverde-sensitiv-shampoo-bio-echinacea-b


  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#897 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25235 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 07 November 2019 - 05:01 PM

Uau, cela nova podoba. Moram skocit enkrat čez mejo v DM.

Trenutno imam Inecto - Coconut.
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#898 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14747 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 07 November 2019 - 05:30 PM

52408489_regular.jpg

 

 

Jaz uporabljam tega, z rožmarinom.

Mi je pomagal pri prhljaju, ko se mi je poleti naredil, pa se mi zdi, da je tudi hranilen za lase. 


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#899 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26996 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 27 November 2019 - 07:42 PM

A je TBS ukinil Rainforest linijo? Na spletu je ze nekaj casa ni. Je edini sampon, ki mami ustreza in bi ji obnovila zalogo, ker ji ga je zmanjkalo. :/ Riniti na Rudnik v petek bo pa enako samomori, fml.
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#900 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82179 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 27 November 2019 - 07:47 PM

Ni ga vec, meni je bil tudi fantasticen. :(
A si nasla kaksen dober sampon proti prhljaju? Meni je ta Vichy Dercos Micro Peel porazen, slabsega sampona se nisem imela. Poleg tega, da mi prhljaja ni niti malo omilil (zdi se mi, da se je stanje po uporabi celo poslabsalo), se mi po njem lasje zmastijo po 2 dneh, kar se mi niso se po nobenem samponu do zdaj. Lasje slamnati, brez leska. Res stran vrzen denar, odsvetujem. Zdaj spet svojega John Frieda uporabljam, da se mi lasje povrnejo v prvotno volumnasto in sijoce stanje, lol.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users