Jump to content


Photo

Avtošola in inštruktorji


  • Please log in to reply
542 replies to this topic

#1 bubbles

bubbles

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 481 posts

Posted 18 April 2007 - 03:45 PM

Zdravo! wink.gif

Jst bi vas pa prosila, če bi mi lahko svetoval kakšnega vredu inštruktorja (lj) za vozniški izpit. kakšne ste imel kej izkušnje z določeno avtošola, inštruktorjem, itd...

Moj problem:
Jst zdej delam izpit (mam že prib. 20ur) in mam problem z inštruktorjem. Ubistvu mi gre na živce njegov način "učenja". Prvih prib. 10 ur je biu čist uredu, še zafrkavala sva se med vožnjo. Zdej je ratu pa grozn. Vsako napako mi dobesedno vrže v glavo, na način kao da je on car, ti si pa debiln. rolleyes.gif Me je že spravu čist ob živce, sem bla na koncu vožnje na robu joka. Sej mogoče sem samo jst preveč občutljiva in tko, sam kr mi prou zamori zmeri nekje na sredini ure in pol sem živčna in delam ful več napak kot pa bi jih, če nebi biu nesramen. Je enkrat opazu, da me je naredu čist živčno in je pol reku, da bo "probu mal jezik držat" sam to mu ne gre najbolš. Nazadnje sva se še skregala verymad.gif (oz. jst sem šla nakonc kr ven iz avta, k mi je že čist dop***il in to je to.)

kako bi vi rešil to situacijo? biggrin.gif
hvala.

(p.s. btw moj iskalnik ni najdu kakšne primerne teme, če pa že vseeno obstaja se opravičujm. biggrin.gif )
  • 0

#2 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 18 April 2007 - 08:09 PM

Za začetek povej iz kje si. Jaz bi ti povedala kje sem jaz bla in kirga imela, ampak dvomim da bi prišla delat izpit iz Lj v Kp, ali pač? biggrin.gif
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#3 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 18 April 2007 - 08:53 PM

Jaz imam tudi enkratno inštruktorco, ful je faca, že od prve ure sem pri vožnji totalno sproščena, nikol mi ni nobene napake naprej vrgla, kaj šele, da bi se drla name al pa bla nesramna, vedno sam opozori in da kakšne dobre nasvete, ful se da o vsem z njo pogovarjat, tak da res rada hodim furat.

Sam na žalost sem jaz iz Celja. =)
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#4 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 18 April 2007 - 09:08 PM



V skrajnem primeru menjaj inštruktorja. Ker na tak način se ne boš naučila vozit (ali pa morda, hehe). Če imaš odpor do hoje na ure, si živčna, se neprijetno počutiš... ni fajn, a ne. Eno je, če je inštruktor strog... drugo pa, če je nevljuden, nesramen, osoren.
Jaz sem tudi mela krasnega inštruktorja, sva se mela fajn, celo na kofete hodila. Pred izpitom mi je celo dal en Persen in štamprle slivovke, hoho. Sem naredila izpit s 25-imi urami v prvo.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#5 bubbles

bubbles

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 481 posts

Posted 18 April 2007 - 09:31 PM

Ja sej ga mislim zamenjat... Ker pomoje bi blo smotan it zdej nazaj do njega po tem k sva se "skregala", verjetno bi bil še bol tečn. A mislte, da če ostanem pri isti avtošoli in menjam samo inštruktorja, da bi on drugemu inštruktorju kej govoril glede mene? Ker če mi je kej zameru pa to...Sej sploh nevem od kje mi ta ideja, sam me mal preganja to zdej biggrin.gif
Pa še problem je, ker imam že 20 ur zvoženih, ali se useen splača ga zdej zamenjat? rolleyes.gif

Bi bla pa vesela za kakšn dobro reklamo glede inštruktorja( iz Lj ) laugh.gif biggrin.gif
  • 0

#6 sahara

sahara

    bailarina apasionada

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9109 posts
  • Location:na koncu sveta
  • Interests:ples

Posted 18 April 2007 - 10:03 PM

jz ti svetujem da res zamenjej!k ta ti bo sam moralo zbijov, tko da ne boš nikol prepričana vase in ti bo nabil ful ur. to se zadne čase zlo pogosto dogaja. tut jz sm mela enga takga kretena. na žalost ti pa ne morem svetovat ker nism iz lj
  • 0
¡Que viva la salsa cubana!

IPB Image

#7 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5726 posts
  • Gender:Female

Posted 19 April 2007 - 07:51 AM

sem iz ljubljane in sem imela fenomenalnega inštruktorja. pred vožnjo sva skupaj kadila, nikoli ni povzdignil glasu, ful sva se zabavala. v glavenm rada sem vozila v avto šoli. ne vem koliko lahko delam reklamo, ampak če mi pišeš na zs, ti lahko povem več.
v glavnem sem pa hotela rečt, da menjaj inštruktorja. če nisi zadovoljna in se ne počutiš dobro. učenje vožnje je stresno že ssamo po sebi, če pa nisi zadovoljen z inštruktorjem pa še toliko bolj.
vso srečo!
  • 0

#8 Eli

Eli

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6695 posts
  • Location:vsepovsod

Posted 19 April 2007 - 08:43 AM

jaz sem pa imela ful čudno izkušnjo s to avtošolo...inštruktur je bil precej star (zeher čez 50) in je imel ful spremenljivo razpoloženje!Od tega da me je zabaval, do tega da se je prav živalsko drl na mene...in to celo 1 dan pred izpitom, da sem se potem cela obupana jokala doma cry.gif ampak all in all naslednji dan sem zbrala vse moči (ter mojo trmo)...odpeljala brez napak in naredila ozpit z 20 urami v prvo...vsi z inštruktorjem vred so bili šokirani...jaz pa pobasala izpit, in se nikoli (razen 5 krat) vsedla v avto, zakaj ne vem....ampak zaj počasi spet začenjam vozit (sploh od fantove družine avto)....ja letos oktobra bom imela izpit že 3 leta ohmy.gif
  • 0
With all the paradoxes in life...i could be mango and not know it!

#9 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 19 April 2007 - 09:03 AM

@bubbles: avtošola Korelat, po možnosti inštruktor Tomaž Kranjc. Njega sem imel za A kategorijo neomejeno (motocikli), je pa inštruktor tudi za B in ostalo. Car je. smile.gif
  • 0

#10 pinga

pinga

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3804 posts

Posted 19 April 2007 - 11:53 AM

car je tudi Željko Novosel iz Zvezde cool.gif
  • 0
"Freedom is just another word for nothing left to loose" (J. Joplin)

#11 bubbles

bubbles

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 481 posts

Posted 19 April 2007 - 01:25 PM

o ful dobr, hvala za predloge in izkušnje. biggrin.gif

Sej "amd moste" in "amd zvezda" sta zdej združeni s še parimi v AMZS ane?
Jst mam že plačan en paket v katerem je bil tečaj cpp in malo več kot 20 ur. A bi mi oni pol vseen vrnil denar, če grem h drugi avtošoli?

pinga & sajk- a bi se vama lubil mal opisat ta 2 inštruktorja? biggrin.gif



  • 0

#12 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12101 posts
  • Gender:Female

Posted 19 April 2007 - 02:48 PM

Haha, da vas razveselim z mojo avtošolsko zgodbo.

Za dobro razumevanje zgodbe je ključno vedet, da sm jst najbolj netalentiran človek za vožnjo na svetu.

Tko je blo, začela sm z enim ki je bil ful v redu, res ni bil nikoli nesramen, neprijazen al karkoli, še ko sm se zaletela v robnik se ni preveč bunu smile.gif In ta prijazen inštruktor je nato menjal službo. In jst sm dobila enega KATASTROFALNEGA! Res, zabit ko zid (vsakič, ko sm prišla na vožjo z violino me je vprašal če "treniram kitaro", pisal je ko prvošolček itd) in zloben za crknit! Zapičil se je v vsako napako, ki sm jo nardila in se drl ko nor da sm nesposobna, da to je katastrofalno, da kaj si mislim itd. In bolj ko se je on drl, bolj sm bla jst živčna in sm vozla še slabše. V primeru, da nisem nardila nič narobe, si je enostavno nekaj zmislu (genialen primer - vozla sm lih na omejitvi in en tip me prehiti, in on me nadere da če sm jst normalna, da jst sm njega ovirala in me je zato prehitel, da to je takoj padec na izpitu in da če vidim da se človeku mudi, zakaj malo ne pospešim itd). Enkrat samkrat sm ga nekaj vprašala, ni mi odgovoril, me je pa nadrl, kako sm lahko tako neumna, da tega ne vem, da to je čisti idiotizem itd. Jst sm ga en cajt prenašala in po enih 20 urah sm mu zelo mirno in nežno sugerirala da če mogoče bi on kej bolj prijazno povedal al pa zadržal kej zase. Seveda se je strahotno užalu in se zdiral name celo pot do štartnega mesta da kaj meni ni jasno, da on ve kaj dela in da sm kriva samo jst kr ne znam vozit in ne razumem njegovih genialnih pripomb, ker sem zabita ženska. Na štartnem mestu se seveda ni ustavu, zato sm mu jst samo pobrala moj karton in šla vn iz avta, medtem ko se je on še naprej pritoževal, da se takšnemu genialcu kot je on res ne bi blo treba ukvrarjat s takimi debili.
Potem sm ga šla seveda menjat in sm dobila enega dokaj simpatičnega možakarja, zelo flegmatičnega, in nič me ne obravnava slabše zato kr sm prej menjala njegovega kolega.

Ampak mi je pa un inštruktor (Vili Boršić iz AMZS Koper v svarilo vsem vozečim Primorcem) totalno ubil vse veselje do vožnje, ki sm ga mela prej, da ne omenjamo, kolko denarja sm praktično zmetala proč, kr z njim sm vozla vedno slabše.


Tko da menjati inštruktorja ni nikakršen greh, ampak pametno dejanje.
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#13 URŠKA

URŠKA

    Wind-addict kitesurfer

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 7203 posts
  • Gender:Female

Posted 19 April 2007 - 03:06 PM

Ej, ko tole berem mi kar kri pogreva. Ko bom sama delala izpit za avto, prsežm, da se ne bom šla nobenih vljudnostnih igric, če se bo kdo name zadiral. Fuknjenci eni! Kdo pa mislijo, da so. Take izmečke je treba samo poučiti kdo ima denar in vajeti v rokah, pa bo dresura gladko stekla.
  • 0
"Celotno moč pridobiš šele takrat, ko se zaveš, da si prav to moč uporabljal že ves čas za to, da si sam sebe spodnašal." Deepak Chopra

#14 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 19 April 2007 - 03:46 PM

@bubbles: Kranjc iz Korelata je nekdanji leteči policaj, torej policist na motorju. Zelo življenjski poln nasvetov, vedno prijazen, dobro je učil.

Ta življenjskost je segla tako daleč da je na odsekih za katere je vedel, da so varni, rekel naj kar dam gas, ampak po pameti, pa ga potem počakam da me dohiti z avtom. smile.gif Ni me vzgajal v divjaka ali kaj takega, moraš pa imeti nekaj občutka za hitrost, da si sproščen in ne sediš gor ko bi kol pogoltnil.

Znanka ga je imela pred mano kot inštruktorja B kategorije, je bila tudi zelo zadovoljna z njim.
  • 0

#15 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 19 April 2007 - 05:02 PM

js sem mela fajn inštruktorco. Jasno, če sem ponovila napako, da se ni smejala ampak mi je povedla kaj je narobe in me peglala dokler nisem naredla prav-1x al 2x je tud sama primla za volan, da mi je pokazala kk to ona nardi, da sem js dobla filing. Ni bila nikol žaljiva. Povedala mi je vse razumljivo, tud je razumela da kdaj človek nima dober dan-ker js takrat vozim katastrofalno in sma takrat pač prej zaključle...prerežale smo se pa ogromno (ker sem še z eno prijatlco vozla hkrati)...sem pa iz SG.
  • 0
IPB Image

#16 Šišyka

Šišyka

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1412 posts
  • Location:Universe Of Fun
  • Interests:copranje in izdelava nevarnih zvarkov :P

Posted 19 April 2007 - 06:34 PM

QUOTE(Hevea @ 19. 4. 2007 - 15:48) View Post

Za dobro razumevanje zgodbe je ključno vedet, da sm jst najbolj netalentiran človek za vožnjo na svetu.


hehe zih nisi slabša kt sm bla jst tongue.gif. jst sm vozila u kranju, moja inštuktorca je bla drgač kr fajna, sam se mi zdi de mi je kšnih par ur nabila za bv, sam pol je mela prometno nesrečo (med uro se je en vanjo poču pa še enga k je takrt vozu sam na srečo ni blo zlo hudo) tko da sm pol mal pr enmu mal pr drugmu vozila (en stari je bil tud čist mimo ej :S). no na koncu sm spravla un izpit skupi, dle ga mam skor en let pa pol in valda če dost vozš, popravš še une mejhne napakce od prej, mal natreniraš in je to to.
  • 0
IPB Image
Če imaš nekoga rad, ga imaš zmeraj, ne glede na danes, jutri ali včeraj. Če imaš nekoga rad, ga imaš vedno in preprosto rad, za to ni čas merilo!

#17 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 19 April 2007 - 06:44 PM

Meni se tudi zdi, da lahko slab, netakten in žaljiv inštruktor s slabimi živci kandidatu za izpit ful uniči voljo in veselje do vožnje. To se mi zdi totalno žalostno, ker so ti ljudje plačani za to, da nas prelevijo v pametne in predvsem tudi mirne in zbrane voznike, česar pa se ne da narest, če se človek dere na tebe in te žali, ker si potem ravno nasprotno od mirnega in zbranega. Tud dost se jih ne zaveda, da pač če je njim vožnja totalno lahka in samoumevna, pač nam - (po večini) totalnim začetnikom - NI in se šele prvič v življenju ubadamo s takšnimi zadevami.

Js tudi poznam dost zgodbic, ko so bili inštruktorji zadirčni, žaljivi, uglavnem grozni in so kandidate za izpit dobesedno poniževali - sem prepričana, da se tak kandidat še dolgo potem, ko že ima izpit, za volan ne usede z veseljem, ampak kr nekak z grozo in nezaupanjem v svoje sposobnosti.

Tko, da če imate možnost (kar ponavadi vedno je) - takoj zamenjat inštruktorja!! Denar, ki ga plačujete za ure, ni majhen in zato pač poskrbite, da bo dobro izkoriščen, ker boste imeli dosti več od tega.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#18 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 19 April 2007 - 06:52 PM


Jaz se spomnim zgodbe moje kolegice. Je mela inštruktorja "smrduha prduha". Človek je v avtu namreč nenormalno prdel. In potem nikakor seveda ni pustil odprtega okna in je še zraven kuril. Velikokrat je revica bila na robu omedlevice. Skos je potem nosila debele pulije, da je nos tišala notri med vožnjo.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#19 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 19 April 2007 - 06:57 PM

O fuuuuuj!! bruh.gif laugh.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#20 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 19 April 2007 - 06:58 PM

Ma joooj, uboga punca! Najbrž ima še sedaj travme vedno ko se usede v avto! blink.gif

Jaz sem pa imela super inštruktorja (bratranec od mojega očeta - Zlatko mu je ime, pa je res full zlati). Veliko smeha je bilo! Ena prigoda: učil me je kako se speljuje z ročno - pa stojiva pri miru na enem klancu, na desni strani je bil prepad. Pa mi reče naj dam 'žmigavc' in jaz dam namesto levega desnega. In on meni: če misliš v prepad zavit mi povej, da prej izstopim! biggrin.gif
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users