Jump to content


Photo

Nakup avtomobila


  • Please log in to reply
758 replies to this topic

#1 diakana

diakana

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 136 posts

Posted 20 November 2008 - 09:51 PM

Pozdravljene. Imam eno vprašanje. Saj ne, da bi avtomobilski industriji privoščila finančno krizo, ampak moram pa reči, da se sedaj, ko bi rade s sestro kupile avto, nekateri trgovci prav nesramno obnašajo. Ne vem, ali so tako obupani, da poskušajo izforsirat nerazumljivo hude pogoje, ali pa enostavno ne rabijo kupcev. Ali kdo ve, kje so kaki normalni prodajalci, kdaj naj bi cene kaj padle? Zanima pa naju predvsem citroen ali renault in to kateri od manjših avtomobilov. Kupile pa bi novega, ker na žalost ne poznava kakega strokovnjaka, ki bi preprečil, da naju kdo zafrkne s prodajo kakega kamuflirano uničenega vozila smile.gif. Če veste, da ima kateri od salonov dobrega prodajalca in dobre pogoje, z besedo na dan. Hvala
  • 0

#2 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13725 posts
  • Gender:Female

Posted 08 July 2011 - 07:47 AM

Kupujem rabljen avto. Če ima kdo kakšne napotke na kaj moram biti pozorna bom vesela vseh ansvetov. Hvala smile.gif
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#3 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30687 posts
  • Location:Primorska

Posted 08 July 2011 - 07:57 AM

to je kr projekt, ja thumbup.gif
a imaš kakšnega določenega že v mislih? Bencinski ali dizl motor? Boš kupovala v okviru neke določene vsote €€?
  • 0

#4 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13725 posts
  • Gender:Female

Posted 08 July 2011 - 08:16 AM

Raje bi imela bencinskega ali pa kakega predelanega na plin.
Kupovala bi za okoli 4 jurje, obvezna je klima, konjev med 50 in 60 pa seveda čim manj km. Zaželjenih je 5 vrat.
Je projekt ja, jaz pa pojma nimam o tem. Kolega mi je svetoval, da avto dam čez tehničnega preden ga kupim, če nimam nikogar zraven ki se spozna. Kar pa nimam.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#5 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30687 posts
  • Location:Primorska

Posted 08 July 2011 - 08:35 AM

Hmm, men so tud vsi tupili, kako te danes hoče vsak okrog prinest, ampak po sm šla pogledat en avto z avtoneta, ki mi je bil že po opisanem ful všeč in mi je blo čudno, da ni že prodan, ker je res vse štimalo, no in ženska je rekla, da kličejo ful, ampak nihče pa ne pride pogledat, ker jim je kao predaleč, to je blo namreč skor v Avstriji že, hehe...
No, jst sm pol šla ta avto gledat, fant je šel z mano in sm takoj imela dobr filing, ženska ga je res pazila, bil je servisiran in vse... Menjala je pač, ker je dobila otroka in je bil mali puntič mal premajhen tongue.gif
zdej mi že 4 leta odlično služi thumbup.gif , hotla sm sam rečt, da dobiš kr precej občutka že takoj, ko se srečaš s človekom, ki ga prodaja. Je pa res, da sem imela velik sreče, pomoje.

Kateri modeli so ti pa kej všeč?
  • 0

#6 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 08 July 2011 - 08:43 AM

Moj prvi avto, so me fajn nategnal. Bil je Hyundai Getz, vse skup nič kilometrov - 10.000,prodajal ga je en par ker kao nista rabla druzga avta več, ker sta dobila službo v isti firmi. PRed njima ga je imela neka starejša gospa. Zgledlo je vse ql... TUd onadva sta delovala ok.

No, jermen od klime se je strgal v prvem mesecu in se trgal od takrat naprej nonstop, da ne govorim da ko je bil prvič na servisu, mi je rekel serviser, da je bil avto totalka in da je nagnjen v levo blink.gif Česar jaz niem opazila.

Na koncu mi je še crknil motor in en mehanik ga je tolko poštimu, da se je pelju še 1000 km. Vmes sem ga prodala za 4 jurje avtohiši staro za novo.Ko smo šli na testno vožnjo, sem molila da se ne ustavi vmes...Še velik sem dobila za ta jajca. Bogi uni, ko ga je naprej kupu. Ampak kurc,mene so tud fajn nategnili.

Od takrat ne kupim več rabljenega avtomobila pa da si bog.
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#7 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13725 posts
  • Gender:Female

Posted 08 July 2011 - 09:02 AM

Sally, saj tega se bojim. Jaz ne bom opazla če je bil avto karamboliran sad.gif
_M_, jaz tud tam gledam oglase, za danes sem načelno zmenjena da grem gledat enega predelanega na plin. sem slišala že ful pohval o tem kako se to splača. Pa Eroll mi ej dal fajn idejo kam it še gledat-hvala smile.gif
Gledam pa avte razreda clio približno, firma mi ni važna. Mogoče bi raje evropski avto, ker so za azijske baje dragi rezervni deli. Pa dacie en bi imela.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#8 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30687 posts
  • Location:Primorska

Posted 08 July 2011 - 09:06 AM

primer, če ti je všeč punto:
http://www.avto.net/...=4953402&show=1
  • 0

#9 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 08 July 2011 - 09:09 AM

Jaz Punta ne bi, ker je z njimi loterija, lahko ti izvrstno služi, lahko pa ga imaš stalno na servisu, poznam primerke.
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#10 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30687 posts
  • Location:Primorska

Posted 08 July 2011 - 09:15 AM

Ja, jst sm skoz to poslušala pred nakupom, kao sam Fiata ne , ampak jst nima nobenih težav, poleg tega imam jaz 1.3 Mjet dizl motor, ki je bil izbran za najboljši dizelski motor v svoji kategoriji, tako da tukaj nisem mogla dost kiksnt.
Imam pa sodelavca, ki ima stalno na servisu Peugeota, pa sodelavka je prodala R Scenia, ker sta imela z možem samo štalo z njim, prijateljici je nova!!! Fabia delala preglavice in jo je tud prodala, zdej pa že več let zadovoljna vozi Fiata, tako da... za vsak avto s enajde zadovoljen in nezadovoljen uporabnik, pomoje... wink.gif
  • 0

#11 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13725 posts
  • Gender:Female

Posted 08 July 2011 - 09:17 AM

_M_ hvala, tega oglasa še nisem videla.
Je pa res to, vsak ti svetuje eno znamko, ki je ne smeš kupit sad.gif pol se pa znajdi biggrin.gif
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#12 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 08 July 2011 - 09:18 AM

Je osebno tudi od osebnih preferenc, se mi zdi, nekateri nočejo francoza, spet drugi korejca. smile.gif


Jaz v glavnem poznam 2 primerka avtomobila Punto, ki sta non stop pri mehaniku, razne stvari, od preprostejših, do tega, da je odpovedala sklopka. To se seveda lahko pri vseh avtomobilih zgodi, sicer. Ampak jaz osebno ga ne bi vzela, ker mi recimo tudi model ni všeč, osebna preferenca pač.

Jaz sem tudi bolj za Clio, je bil moj prejšnji avto.

Imam pa zdaj Škodo Fabio, majhen, a pravšnji zame. smile.gif
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#13 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30687 posts
  • Location:Primorska

Posted 08 July 2011 - 09:22 AM

Kinky, sklopka je pač reč, ki ima življenjsko dobo in enkrat odpove... smile.gif
tud jst sem se že spraševala, kdaj bo moja gin, ker ima avto 160.000km, kupila sem ga, ko jih je imel 85.000 je nisem menjala, mislim, da pa tud tista ženska pred mano ne.

Na servisu sem ga imela samo 2x zaradi iste reči - pokvaril se mi je en senzor za tlak v turbini in mi je gorela opozorilna lučka na armaturi, ko se je to drugič zgodilo, je bil tisti kos še v garanciji od prve menjave in me ni nič stalo (2 leti je garancija)
  • 0

#14 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3436 posts
  • Gender:Male

Posted 08 July 2011 - 09:23 AM

QUOTE(Kinky @ 8. 7. 2011 - 10:09) View Post

Jaz Punta ne bi, ker je z njimi loterija, lahko ti izvrstno služi, lahko pa ga imaš stalno na servisu, poznam primerke.


V bistvu je z vsakim avtom tak. Je pa res, da avtomobili, kot so clio, punto, peugeot 206 in še kateri zelo pogosti in potem tudi ima več ljudi probleme z njimi.

Edini nasvet, ki bi ti ga dala je, da pogledaš tudi kakšno moč ima motor. Ker tale, ki ga je M prilepila je zelo švohn, sploh za bencinarja. Sama sem mojga prepričevala, da saj kaj pa jaz rabim več kot 1.2 motor pa 60 konjev, saj ne vozim več kot 130 na avtocesti laugh.gif No pa sem vzela tistega s 30 konji več in sploh ni poanta v tem, da bi divjala, ampak pride zelo prav tudi pri nižjih hitrostih, ko je potrebno kak avto prehitevat ali pa nasploh, ko poleti prižgeš klimo.
drugače pa če poznaš kakega kolega, ki se malo spozna na avte in ga prosiš, da gre s tabo pogledat ti bo veliko lažje.

Je pa res tombola tak nakup. Jaz sem se skor zjokala od sile, ko sem tam avte gledala pa nisem vedela kaj naj...al kupim al ne. Moj fant je sprve ko je en avto videl rekel ta avto je bil že celi barvan...in je res bil, čeprav je lastnik zanikal do takrat, ko je videl, da ga ne more naplahtat. Kilometri te naj ne motijo toliko kot dejstvo, da je zgodovina avtomobila nejasna. Naj ti pokaže servisno knjigo in če je bil redno servisiran potem te tudi 100.000 km naj ne moti, ker bo avto še dolgo delal.

  • 0

#15 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45408 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 08 July 2011 - 09:51 AM

V.d. tasta so tudi tudi pošteno nategnili, ko je pred leti kupil rabljeno Citroen Xsaro. Dokler je bila zima in mraz je normalno delal, ko se je pričelo toplo vreme, pa se je motor pričel pregrevat. Na koncu je bila taka štala, da bi dal za popravilo 1/2 tržne cena delujočih avtomobilov iste znamke in istega letnika. down.gif Pa je imel pri nakupu s seboj nekoga, ki se spozna na avtomobile, ampak problem se pri temperaturah okoli ledišča preprosto ni pokazal. down.gif Res je potrebno pazit kaj kupiš.

To je čist res, da ima vsak osebno preferenco glede znamke. Običajno bolj zaupaš znamki, s katero imaš dobre izkušnje. Jaz vem, da ko bom kupovala, bom najbrž najprej pogledala pondubo Hond. "Moja" srebrna puščica je stara 15 let, na števcu ima že precej prek 200.000 km in v vseh letih nismo imeli nobenih problemov z njo. Od popravil je bilo potrebno zamenjati samo tiste stvari, ki imajo določen rok trajanja (akumulator, luči, zavorne ploščice itd.), drugih problemov ni bilo. Rezervni deli, če sem prav informirana, niso nič dražji od drugih znamk. Imamo zdaj doma tudi novejšega Audija in smo imeli z njim že uff stroškov zaradi popravil. Pa smo ga kupili od družinskih prijateljev, ki so ga preverjeno vzdrževali tako kot je treba. Babi ima recimo Polota, par mesecev starejšega od moje Honde pa je imela z njim veliko več problemov in popravil kot mi s Hondo. Pa ga uporablja bolj kot ne samo za vožnjo do trgovine in vikenda, je odlično ohranjen in ima majhno kilometrino za svojo starost.

Malo sem zdaj zašla iz teme. Servisna knjiga je res neka garancija, vendar poznam primere, ko so jih ljudje tudi ponaredili. rolleyes.gif

Nakup rabljenega avtomobila je res loterija. Jaz upam, da boš Frčica imela pri izbiri srečno roko. smile.gif
  • 0

#16 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13725 posts
  • Gender:Female

Posted 08 July 2011 - 09:54 AM

Hvala vam za vse nasvete. Me je mami spomnila, da imamo na vrhniki v renaultu družinskega prijatelja, ki je vodja servisa. Ga bom poklicala pa prosila za kak nasvet.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#17 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27035 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 08 July 2011 - 09:54 AM

Huh, good luck z nakupom dobrega rabljenega avtomobila. Fanta je nek Celjan (čeprav se spozna na avte!), tako nategnil, da joj. Avto je bil na začetku vsak drugi teden na popravilu kakega drugega dela, dokler fant ni popizdil in klical tega tipa, naj mu iskreno pove, kaj vse je narobe z avtom, da ne umre sredi ceste, ker mu bo kak del počil ali kar nehal delat, ta pa je kar nekaj mutil, dda je avto kot nov, da on ga je imel samo en mesec, to je imela ena ženska pred njim, blabla. Sej itak ne moreš nič nardit. Zdaj ga je popravil in ga vozi, ne bi pa ravno rekla, da je to najbolj varen avto na svetu. down.gif
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#18 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13725 posts
  • Gender:Female

Posted 08 July 2011 - 10:25 AM

Sem klicala tega družinskega prijatelja in mi je obljubil pomoč thumbup.gif plus, da je bil ful vesel mojega klica, se nisva videla ne slišala že ful let.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#19 šMinka*

šMinka*

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 230 posts

Posted 08 August 2011 - 10:42 AM

Ker tudi jaz razmišljam o nakupu rablenega Renault Megane Cabrio 1.9, 2005 ali 2006 letnik. Denar imam na računu, bolj me pa skrbijo ti redni stroški (registracija, gorivo..) In pojma nimam kakšen je to mesečni strošek, tako da če mi katera napiše pribl. koliko porabi za avto.
  • 0
"Life changes with the right pair of shoes." Cinderella ♡

#20 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 08 August 2011 - 10:45 AM

Bencin.. odvisno koliko se voziš. Meni gresta nekje 2 tanka na mesec, to je cca 90€, malenkost več.
Registracija pa sem že pozabila koliko sem nazadnje plačala, okrog 400? hmm.gif
Letos morem tudi gume nabaviti nove, so te že čisto pri kraju. cry.gif

+ računaj veliki servis, če kupuješ 2. roke.
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users