Jump to content


Photo

Deodorant / antiperspirant za pod pazduho


  • Please log in to reply
1321 replies to this topic

#1061 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13709 posts
  • Gender:Female

Posted 10 October 2016 - 10:11 AM

Jaz imam Sebamed, roll-on. Odličen. Nič ne smrdim, kljub temu da ni antiperspirant. Nimam pa težav s prekomernim potenjem.


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#1062 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 27 February 2017 - 06:22 PM

Pravkar kupila Nelipot (basic). Upam, da se obnese. Sicer me je bolj mikal tisti z bergamotko in frangipanijem, pa me je potem zmedlo, ker je zadaj pisalo, da je za moške... Pa vidim zdaj na strani, da je ravno ta najbolj močan in zanesljiv...  Če bi vedela, bi ga vzela.. Meh.

 

nelipot_galleryImage.png

 

Ga katera ima? Mnenja? 


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#1063 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25828 posts
  • Gender:Female

Posted 08 March 2017 - 11:33 PM

Immortelle, kako si zadovoljna z Nelipotom? Sem ga že ogledovala, a me cena odbija.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#1064 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28964 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 01 September 2017 - 06:51 AM

Kakšne nove ideje za dober deodorant, kaj ste kej sprobale letos poleti? 


  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#1065 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14772 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 01 September 2017 - 09:09 AM

Jp. :)

 

Jaz sem doolga leta uporabljala Neutro roberts, ki je bil preveč agresiven na koži. 

Poskusila sem natur alternativo in sem navdušena:

 

18208947_1726580120972816_12410284014625

 

Lep, naraven citrusni vonj ima, lepo neguje kožo, še vedno se nekoliko spotiš, ampak ni neprijetnega vonja in hitreje si suh. Parkrat sem pozabila nanest zjutraj, pa sem kljub temu imela relativno suho kožo pod pazduho in kljub potenju brez vonja - kokosovo olje deluje antibakterijsko. Jaz sem zelo zadovoljna.

 

Edini minus je v toplih mesecih struktura, ker se pri temperaturi nad 25 stopinj spremeni v pasto, tekoč postane, in nekoliko nepraktičen za prenašanje naokoli, ko sem ga imela s sabo na dopustu, sem ga imela v zip vrečki, just in case. Ampak za jesen/zimo ne bi smel bit problem.

 

Nanaša se z roko, s prsti, tako da si še malo pomasiraš predel pod pazduho, kar je prijetna sprememba od hladnih roll-onov ali sprejev. Meni sta največji plus faktor naravne, neškodljive sestavine in zavedanje, da ne nanašam nase po nepotrebnem škodljivih kemikalij. Pa sem se dolgo (skoraj 10 let) držala svojega priljubljenega NR, ker mi je preprosto tako lepo dišal in je bil izjemno efektiven. Na neki točki je bila koža tako ziritirana in poškodovana, obarvana in hrapava, da ni bilo dileme, da moram prenehat z uporabo. Tale deo/antiperspirant je fajn odkritje, meni ustreza. Cena je okoli 8 eur na lonček, ocenjujem, da se en lonček nekje v 2-3 mesecih porabi, svojega še nisem ponucala, niti ga ne nanašam vsak dan, včasih pozabim/ni potrebe.


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#1066 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28964 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 01 September 2017 - 03:40 PM

Sem malo pofirbcala na FB, všečno. Se kupi kje v prosti prodaji, imajo štacuno ali samo naročila?  Vidim sicer, da so navedeni med ARTISHani, bom pobrskala med stojnicami, ko bo sejem. 


  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#1067 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22325 posts
  • Gender:Female

Posted 01 September 2017 - 03:50 PM

Meni je všeč tudi Biobaza zeleni roll on. Zdaj sem pa kupila Nivea Pure & natural roll on in mi je tudi dober.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#1068 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82344 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 01 September 2017 - 03:56 PM

Jaz bom nabavila tega, ko mi zmanjka NR. Berem same pohvale.

 

bioderma-sensibio-deo-antiperspirant-rol


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1069 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16115 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 02 September 2017 - 12:53 PM

Jaz sem že spomladi prenehala z uporabo NR, ker se mi je zdelo kot da se ga je koža nasitila ali kaj in ni bil več tako efektiven. Nekaj časa sem uporabljala drugega najljubšega Nivea Dry pa se mi je tudi ta izneveril. Zdaj sem imela nekaj časa Borotalco pa sploh nisem zadovoljna. Zadnjič sem tako zasmrdela, pa sploh nisem pretirano švicala.

Razmišljam če je možno da je kak kontra efekt, ker občasno zvečer nanesem Triple Dry, in se izključujeta. ker prej nikoli nisem tak zasmrdela. 

 

Kljub vsemu sem v iskanju novege deodoranta, tako da z predlogi na plan. :)


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#1070 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25828 posts
  • Gender:Female

Posted 05 September 2017 - 01:04 AM

Jaz še vedno uporabljam deo kristal v kombinaciji z Niveo ("fresh natural"). Letos mi ta kombinacija presenetljivo dobro drži, tudi kože nimam razdražene kot sem jo imela lansko sezono, se pa po vsakem tuširanju pod pazduho preventivno namažem z LRP Cicaplast kremo, ki med drugim deluje tudi antibakterijsko.

Me pa še vedno zanima, kako se obnese Nelipot? Immortelle? : )
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#1071 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 10 September 2017 - 07:44 PM

Me pa še vedno zanima, kako se obnese Nelipot? Immortelle? : )

 

Poleti ne zdrži več kot par ur... :( Pa potem začne precej smrdeti (vsaj meni) na koži... kot po pokvarjenem olju. Škoda... 


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#1072 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25828 posts
  • Gender:Female

Posted 11 September 2017 - 12:12 PM

Škoda, res. Hvala za informacijo!
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#1073 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28964 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 05 October 2017 - 09:42 AM

Jina, a maš že Biodermin deo?

 

Jaz bom rabila nekaj obstojnega, ki zdrži mega švic (:D) za na dopust pa razmišljam o kombinaciji kakšnega roll-ona brez vonja in en mini sprej bi si nabavila.  Sem že čisto brez idej.


  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#1074 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82344 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 05 October 2017 - 10:24 AM

Ne se, imam se enega za porabit pa pred kratkim sem dobila Nelipot, ki pa ga se nisem probala. :)
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1075 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15012 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 05 October 2017 - 11:14 AM

Jaz mam nelipot in ne kupim nic druzga vec, men je super.
  • 0
 

#1076 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22325 posts
  • Gender:Female

Posted 05 October 2017 - 03:14 PM

Fiona, a ti pušča kaj mastnih madežev na majicah? Jaz sem si enkrat naredila doma deodorant s skoraj enakimi sestavinami kot so v Nelipot Basic. Mi je bil sicer všeč, ampak me je motilo, da sem imela mastne fleke na majicah.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#1077 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15012 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 05 October 2017 - 06:55 PM

Ne, jaz nisem cisto nic opazila.
Zadnje case sem mela ze ful problem z roll oni, deoti...ma ne vem po vsem se scasoma usmradim, res.
Tale nelipot pa nista....tko da meni je super. Sicer ga uporabljam en teden ampak ja no, porocam cez nekaj casa :)
  • 0
 

#1078 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16115 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 06 October 2017 - 08:36 AM

Mislim da je ena jamrala, da v vročini pa se Nelipot ni dobro obnesel, kako stran nazaj. 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#1079 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82344 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 06 October 2017 - 08:42 AM

Bi rekla, da trenutno res ni pravi cas za ocenjevanje ucinkovitosti deodoranta, ja. :D
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1080 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16899 posts
  • Gender:Female

Posted 21 October 2017 - 10:32 AM

Jaz sem imela 2 roll-on od Biobaze in sem bila zadovoljna. Zdaj sem si kupila v spreju od Mullerjeve znamke CD. Naslednjic bom pa sprobala Nelipot ali pa to, kar uporablja Olivija.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 





3 user(s) are reading this topic

0 members, 3 guests, 0 anonymous users