Jump to content


Photo

AKTUALNO: NEGA IN ZAŠČITA LAS POLETI


  • Please log in to reply
108 replies to this topic

#41 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 26 June 2008 - 11:32 AM

Prihaja oz. je že prišel čas morja, sonca in vse vemo, da morje + sonce na laseh ne pustita ravno najboljših posledic. Sama imam beljene dolge lase, ki potrebujejo še dodatno nego.
Razmišljala sem o tem spreju, ampak ne vem, če bo zadostoval. Kaj menite ? Kaj uporabljate ve za nego las poleti?
Zanima me tudi, kako je z UV zaščito las ? Je res potrebna ?
  • 0
Viens, reste ici!

#42 november.rain

november.rain

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4554 posts

Posted 26 June 2008 - 11:41 AM

UV je potrebna če nočeš met slabotnih,tankih las.Tole je super sprejček.Z proteini,izvlečki,ekstrakti.Men je blo tole super ko sem mela še dolge in uničene lase.

Pa joico sun teraphy,Revlon sončni,Avon Sun Rescue spreji so mi vsi perfektni(Revlonovega sem sicer samo sporbala ampak sestavinsko se mi zdi fajni)
  • 0

#43 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 26 June 2008 - 11:50 AM

Ana, tvoj post sem kopirala v tole temo, ker je brezveze, da imamo odprti dve enaki temi. Tej temi sem tudi spremenila naslov, da bo bolje vidna in da se ne bodo v desetih temah pojavljala enaka vprašanja.

Torej, definitivno je treba tudi lase zaščititi pred UV sevanjem. Je že res, da las ni kot koža, ker je mrtev, a sonce vseeno izsušuje in rezultat so presušeni, skrepani lasje - slama. Poleg tega je treba lase zaščitit in negovat še toliko bolj ravno zato, ker nimajo sposobnosti samoobnavljanja.

Ta keune sprej, ki si ga nalimala, bo enkraten za vsak dan - je sestavinsko zelo kvaliteten, proteinski in z UV zaščito. Sprejaš ga na vlažne (ne mokre) lase po pranju in potem po potrebi tudi na suhe lase. Ko smo na morju, pa lasje potrebujejo tudi zelo bogato hranljivo nego, sploh za na plažo. V ta namen se zdijo meni najboljša olja in oljni spreji, ker olje odbija vodo in ščiti lase pred soljo in izsušitvijo. Na prvi strani teme je tudi en recept, kako si zmešaš naravno oljno oblogo za na plažo, lahko pa tudi pred odhodom na plažo na suhe lase naneseš dobršno merico kakšnega olja (predlagam sezamovo, ker nudi tudi nekaj naravne UV zaščite). Lase je dobro imet na plaži spete v kakšno rahlo figo, po prihodu s plaže jih tudi vsak dan umij z blagim šamponom in nanesi hranljiv regenerator/masko ter recimo tale Keune sprej.

Seveda pa poleti še toliko bolj velja, da morajo biti šamponi zelo nežni, regeneratorji in maske pa bolj bogate, kot nalašč bo Tigi Oatmeal & Honey regenerator, pa Aubrey Organics Honeysuckle Rose regenerator in tisti iz Keune Sun Care linije, pa seveda Gliss Kur Oil Nutritive maska in še kaj bi se našlo. Regeneratorje in maske nanesemo obiljene (posebej na konice) in pustimo učinkovat vsaj pol ure, da se lasje dobro prepojijo z negovalnimi sestavinami, ki jih ti produkti vsebujejo.

Sem prepričana, da bodo ob taki negi lasje tudi poleti ostali lepi, prožni in zdravi.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#44 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 26 June 2008 - 12:22 PM

Hvala. Glede nežnega šampona - bo Tigi Dumb Blonde dober ?
  • 0
Viens, reste ici!

#45 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 26 June 2008 - 12:49 PM

Ta je v redu, ja. Ni sicer neka prav poosebljena nežnost, ampak če ti ustreza, potem ni smisla, da ga menjaš.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#46 vrana

vrana

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2547 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 27 June 2008 - 12:29 PM

Jaz sem šla danes v Müller, da bi kupila Keune Sun regenerator pa jih niso imeli več. Zanima me kakšen je regenerator Balea iz sončne kolekcije? Dosti slabši? huh.gif
  • 0

#47 november.rain

november.rain

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4554 posts

Posted 27 June 2008 - 12:37 PM

Hm js sem ga že vrgla stran...ne morem primerjat sestavin.Tist siv z oranžnim pokrovčkom ane?

No saj od Balee sploh ni tako slab.vsebuje olje(že na tretjem mestu), potem še pantenol.Fajni je.
  • 0

#48 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 27 June 2008 - 01:13 PM

Mislim, da ta od Keune regenerator sploh ni neki hudo nadpovprečen, kar se sestavin tiče. Je pa izredno hranljiv in naredi neverjetno lepe lase, jaz poleti sploh ne morem brez njega. Letos ga bom kombinirala tudi z Logona jojobino masko, sem jo ravno včeraj popokala. Poleti mi pašejo na lase zelo hranljive stvari.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#49 vrana

vrana

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2547 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 01 July 2008 - 03:21 PM

Še mal bom zatežila.. oops.gif
Danes sem šla spet v Müllerja pogledat, če že majo Keune Sun Care regenerator pa ga niso imeli. Popoldne grem v DM..a naj kupim Balea Sun regenerator ali kakšen drug? Samo ga morajo imet v DM-u , ker potem ne bom več hodila po trgovinah. Rabim pa kakšen zelo hranljiv balzam.

Hvala!
  • 0

#50 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 01 July 2008 - 04:11 PM

Prav zeeeelo hranljiv se meni od Balee ne zdi. Je dober in dokaj nahrani, ne pa zelo - za moj okus se s Keune ne morem primerjat. Meni kot res zelo hranljiva nega takoj pride na misel Gliss Kur Oil Nutritive maslo, če te ne moti, da ima nekaj silikona. Je res ZELO hranljivo, torej maslo v pravem pomenu besede.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#51 november.rain

november.rain

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4554 posts

Posted 01 July 2008 - 06:30 PM

Tigi O&H je pa itak evergreen. biggrin.gif
  • 0

#52 Chandra

Chandra

    sunshine girl

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3400 posts
  • Gender:Female
  • Location:Celje

Posted 03 July 2008 - 08:46 AM

Dilema kje pri nas lahk kupim Kuene izdelke, tole sun care kolekcijo? Mercator center ima res ubogo izbiro, zgleda da ukinjajo...
  • 0
IPB Image

Namen življenja je življenje, prelivajoče se v vseh odtenkih... ( Elene Danel)

www.chandra.si

#53 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 03 July 2008 - 08:59 AM

Keune imajo tudi v Tuševi drogeriji (Lepota & Zdravje), ponavadi so solidno založeni, čist odvisno kdaj prideš. Zadnjič sem videla ta novi Keune Sun Care šampon, pa bil je še en Sun Care regenerator, verjetno tak dobijo novo robo teh zadev, zdej ko je poletje. Drugače pa je tle na Hudinji en salon, ki mislim, da ima keune. Je v isti stavbi kot tamali Mercator, vhod je čisto zraven bankomata. =)
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#54 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16081 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 03 July 2008 - 09:14 AM

Ni mi čisto jasna uporaba olja. To daš na lase pred odhodom na plažo. Pa nimaš potem ful mastnih las ali kako?
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#55 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 03 July 2008 - 09:15 AM

Ja, imaš mastne. Ampak jaz jih itak spnem v figo, da me ne ovirajo pri plavanju in potem se tudi ta mastnost ne vidi tako zelo. Ko pridem s plaže pa lase itak vsak dan operem ...
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#56 Chandra

Chandra

    sunshine girl

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3400 posts
  • Gender:Female
  • Location:Celje

Posted 03 July 2008 - 09:16 AM

o hvala ti, vem kje je ta salon ja. A veš mogoče približno kolk stane ta regenerator sun care in un sprejček phyto neki, ko ga ima Ana?
  • 0
IPB Image

Namen življenja je življenje, prelivajoče se v vseh odtenkih... ( Elene Danel)

www.chandra.si

#57 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 03 July 2008 - 09:17 AM

Mislim, da sta vsak posamezno nekje okoli 10€. Regenerator je mogoče malo cenejši ...
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#58 Chandra

Chandra

    sunshine girl

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3400 posts
  • Gender:Female
  • Location:Celje

Posted 03 July 2008 - 09:27 AM

Dilemčič hvala!
  • 0
IPB Image

Namen življenja je življenje, prelivajoče se v vseh odtenkih... ( Elene Danel)

www.chandra.si

#59 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16081 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 03 July 2008 - 09:29 AM

Moji lasje so malenkost prekratki za kakšno pametno spenjanje. smile.gif
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#60 november.rain

november.rain

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4554 posts

Posted 03 July 2008 - 10:01 AM

Keunetov Phyto sprejček stane tam nekje 14-15€..jaz sem ga za tolko kupila v Muellerju.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users