Jump to content


Photo

Hitrejša rast las


  • Please log in to reply
145 replies to this topic

#61 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82473 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 20 September 2006 - 05:32 PM

QUOTE(powerpuff)
Jap, tako je.

btw, joj Jina dej mi plz povej, kuko je ze ime tej u tvojmu avatarcku taful luskani?  Nkol se ne morm spomnt, ne da se mi pa it iskat kjer smo ze to neki pisale oops.gif


Sem šele zdaj videla tole. Bianca Balti je.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#62 powerpuff

powerpuff

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 323 posts
  • Location:lj
  • Interests:muska

Posted 20 September 2006 - 10:52 PM

jaaaa, tnx smile.gif
  • 0

#63 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 20 September 2006 - 11:00 PM

Danes sem bla pri frizerki in sva malo govorili o hitri rasti mojih las. Povedala mi je, da imam zelo lepe in zdrave lase ter da mi zelo hitro rastejo zato, ker sem zdrava biggrin.gif

(to je tako kot pri mačkah in psih - če so zdravi, imajo krasno dlako)
  • 0

#64 Zlatolaska

Zlatolaska

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4192 posts
  • Location:Maribor (okolica)
  • Interests:zdravje,lepota,moda,šport,fotografije...

Posted 07 March 2007 - 01:43 PM

QUOTE(Verja @ 20. 9. 2006 - 9:44) View Post

Jaz imam občutek, da mi ful pomagajo vitamini, ki jih pijem.


Verja, ktere vitamine to piješ ? biggrin.gif
  • 0
Memento mori.

#65 reddish ancha

reddish ancha

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 786 posts
  • Interests:branje knjig, pisanje za revijo, pilates

Posted 02 June 2008 - 11:10 PM

Sama sem bila ena izmed naivnic, ki je v čistem obupu in nesrečnostjo nad srednjo dolžino (ki je na sebi res ne maram, bognedaj, da bi me pa kdo na kratko ostrigel - tega pomojem ne bi preživela) naredila vse, da bi mi lasje hitreje zrastli; poseben koprivni šampon, neko olje, silicijeva prst, prosena kaša, tabletke Fidival (mimogrede, res zelo pomagajo za hitrejšo rast nohtov, za rast lase pa nikakor ne) ... Mogoče malenkost prispevajo k zdravju las, za rast pa prav nič.Navaden bulšit. Bulšit se mi tudi zdi, da se promovira redno striženje konic, da bi ti kao lepšo zrastli - bedarija. Moje izkušnje so take: če sem si jih prenehala vsaj za pol leta striči (in nisem vmes ostrigla niti mm) . sem prišla zelo daleč z dolžino. To, da bi si hodila na vsaka 2 mesca cm strič, pa je že po logiki navaden bulšit - pol pa res nikam ne zrasejo, ker skoraj tolko, ko ti zrasejo, ti odstrižeš - v čem je fora? To pišem zato, ker vsepopovsod (pa ne samo na tem forumu, na splošno) piše, da bi si mogo redno špice strič da bi ti kam zrasejo. Meni se zdi to čisto neresnično in nelogično.

Torej, meni najbolj in edino, ki konkretno pomaga, da kam konkretno zrasejo, da za več mesecev popolnoma opustim striženje, tudi konic (razen v primeru seveda, da imaš ful razcepljene - kar pa več nimam).
  • 0

#66 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14787 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 02 June 2008 - 11:37 PM

Ditto. Moji so zdej že čez boobies, kar naenkrat blink.gif Edino logično tudi.
Scepljeni so minimalno, občasno kako masko ma konice vržem. Mi niso všeč tko drugače, not anymore. Preveč zglanca lase pol pa nič ne morem z njimi.(:


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#67 Bootylicious

Bootylicious

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 144 posts

Posted 03 June 2008 - 08:56 AM

Meni je tudi to butasto, ko vsi svetujejo striženje konic za hitrejšo rast las. mislim halo!?! saj lasje rastijo pri lasišču in ne konicah

  • 0

#68 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 03 June 2008 - 09:03 AM

Baje ima nekaj opraviti s prehrano in zdravjem človeka. Zdravemu človeku veliko hitreje rastejo lasje kot pa bolnemu. Pa...aminokisline je treba vnašat. Če se prav spomnim, je roževina predvsem iz cisteina.
  • 0

#69 Eli

Eli

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6698 posts
  • Location:vsepovsod

Posted 03 June 2008 - 09:07 AM

Ja, dosti je na prehrani veze.
Ko sem jaz imela alergije (in tudi kasneje ko nisem mogla jest) so bli katastrofalni, res katastrofalni...pa tudir asli niso nevem kaj.

Zdaj pa mi kjub temu, da sem se od decembra (ko sem jih postrigla še več kot do brade) ziher še kakih 3krat špice strigla zrastli ful, mislim, da so že do ramen, ko so zravnani.


  • 0
With all the paradoxes in life...i could be mango and not know it!

#70 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 03 June 2008 - 09:37 AM

OK, da nekaj razčistimo. Na tem forumu se ne promovira, da striženje konic pospešuje rast las. Sem tudi v članku napisala, da je to seveda neresnica, kar ve verjetno vsak, ki poseduje nekaj zdrave kmečke logike.

Jer pa res, da je vseeno zelo pomembno strižt konice, ker so najbolj izpostavljen del las in ne podpiram tega, da si nekatere z željo po čim daljših laseh konic ne postrižejo tudi dve leti - in kaj je rezultat? Ja, imajo dolge lase, ampak totalno scepljene in pri konicah čisto zredčene in pocufane, kar pa ne vem, če je komu všeč. Zato jaz pač zagovarjam res dobro nego, da se lasje zaščitijo pred cepljenjem, pa striženje vsaj enkrat na pol leta. Če ti v enem mesecu lasje zrastejo vsaj 1cm, je to v pol leta minimalno 6cm in če pol odstrižeš na pol leta centimeter ali dva, si še vseeno precej v plusu.

Seveda pa kot je že Ančka rekla, ključna je (poleg nege) zdrava prehrana, če se že ne morete prehranjevat 'po reglcih', pa vsaj kakšna dobra prehranska dopolnila (recimo Perfectil) in veliko vode popit. Za tiste, ki se vam pa kljub vsemu temu cepijo lasje, pa kakšen rekonstruktor z aminokislinami, ki učvrščuje lase. Aja, pa še tole - baje je dokazano, da lasje hitreje rastejo spomladi in poleti, torej v toplejših mesecih.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#71 Bootylicious

Bootylicious

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 144 posts

Posted 03 June 2008 - 09:47 AM

ja se strinjam da je prehrana ter pravilna nega ključno za lepe lase. jaz si grem na približno pol leta stričt konice, ker si jih pač puščam daljše. Samo mi je res tako butasto ko mi nekdo reče da če želim bolj močne lase pa da mi hitreje rastejo, da si potem moram vsak mesec stričt konice. Pa to ni letelo na tebe DiLeMa ali na ta forum. Sem že doživela, ko mi ja kakšna frizerka to rekla.
  • 0

#72 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 03 June 2008 - 09:51 AM

Sej ni to nate osebno letelo, Booty! wink.gif
Samo pravim, da je blo na forumu že večkrat napisano, da striženje ne pospešuje rasti las, če pa kdo še vedno verjame v to, pa je pač to njegov problem.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#73 reddish ancha

reddish ancha

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 786 posts
  • Interests:branje knjig, pisanje za revijo, pilates

Posted 03 June 2008 - 10:42 AM

Btw, vem, da se tukaj ni ravno promoviralo redno striženje konic za hitrejšo rast- se pa povsod drugje.

Temu, da ti v topljšeih mesecih rastejo hitreje, pa kar verjamem, ker tudi sama opazim to, da mi predvsem čez poletje ful zrasejo :-) Zato si jih že nekaj časa puščam in si jih bom še kar nekaj časa puščala :-) Ob negi in nebarvanju in neuporabi lilanika, seveda :-)
  • 0

#74 Dragica

Dragica

    prismojena učiteljica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 15454 posts
  • Gender:Female

Posted 03 June 2008 - 01:11 PM



Baje ful pomaga, če spiš tako, da ti glava binglja navzdol. Tako imajo lasje ful več zagona.
  • 0
Če hočeš nekaj, česar še nimaš in nisi nikoli imel, naredi nekaj, česar nisi še nikoli naredil.

#75 Baby

Baby

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3833 posts

Posted 03 June 2008 - 01:21 PM

LOL biggrin.gif

Jaz sem prav vesela, ker zadnje čase se mi konice dosti manj cepijo kot včasih. Verjetno je k temu pripomogel Joicov rekonstruktor. =)
  • 0

#76 reddish ancha

reddish ancha

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 786 posts
  • Interests:branje knjig, pisanje za revijo, pilates

Posted 03 June 2008 - 01:23 PM

Hm, nisi smejkota zraven pripopala tak ko ponavadi biggrin.gif , tak da nevem ... Se pa hecaš. No, jaz jih imam zdaj že končno čez rame, tak da sem že mimo najhujšega tongue.gif Nikol se več ne ostrižem nad rameni (no, čeprav sem se res sam zato, ker so bli tako uničeni) - s tako dolžino mi je res bla muka (tako hodit okoli kot za oblikovanje).

Tako kot Baby, se imam tudi jaz zahvaliti Joicovemu rekonstruktorju, da se mi lasje po 3 mesecih redne uporabe skoraj nič več ne cepijo, samo malenkost (In seveda Dilemi, ki mi ga je svetovala )
  • 0

#77 Eli

Eli

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6698 posts
  • Location:vsepovsod

Posted 03 June 2008 - 01:36 PM

Meni pa se zanimivo nikoli niso lomili niti cepili. Nikoli(trkam na les)...v svoji lasni karieri jih lahko delim zgolj na bolj in manj slamnate laugh.gif
  • 0
With all the paradoxes in life...i could be mango and not know it!

#78 piiiqiii

piiiqiii

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 397 posts

Posted 06 June 2008 - 12:26 PM

odločila sem se,da vam razložim kako je s tem "če strižeš lase redno,ti bodo hitrej rasl" to so men govoril od malega. ermm.gif
in sva se z mojo bivšo frizerko o tem pogovarjali sigurno eno uro,in mi je obrazložila kako in kaj je s tem.
in sicer:
greš h frizerju se postrižeš npr. pride poletje nič ne strižeš ti lasje rastejo in seveda se ti skoz bolj cepjo,lasje ti bodo lih tko rasl sam je pa velik problem takrat kadar ti glavo umiješ al pa kadar si lase počešeš,ti na konicah vse tiste razcepljene konice dol padejo(normalno ne v velikih količinah,sam mal pa že,dost da ni pol razlike v dolžini),se pravi "ZAČARAN KROG" lasje rastejo na koncu ti odpadajo ermm.gif pa sej to je po eni strani čist razumljivo in logično.
če pa se ti strižeš in ti lasje rastejo ravno tako kot so ti prej ampak so konice zdrave nerazcepljene.
pričakujem zdej ogromno negativnih odgovorov ampak ne vem imam sošolko ki je bla blond zdej ji je že vse prerasl ma pa 15 cm uničenih las pa vedno so enako dolgi,ne bo se jih strigla ker noče imet kratkih HALOO?? ermm.gif

pozdravčič smile.gif
  • 0
IPB Image
Being just friends with you is hard,
but I couldnt imagine if I didnt have you in my life at all.

#79 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 06 June 2008 - 12:31 PM

Ja piiiqiii, sej se vse strinjamo s tabo, to je bilo že vse povedano. Torej to kar si napisala je res, zaradi rednega striženja lasje ne rastejo nič hitreje - rastejo s popolnoma enako hitrostjo, samo zato, ker konice niso scepljene, se ne lomijo in lasje lepo pridobijo na dolžini. Če pa se konice ful lomijo in cepijo (zaradi slabe nege in tudi zaradi striženja enkrat na par let) pa lasje vseen z isto hitrostjo rastejo, samo pač ne pridejo nikamor v dolžino, ker se konice sproti lomijo stran.

Pa še to je, da razcepljenost potuje navzgor po lasu. Torej ko je las scepljen in če ga potem ful dolgo ne postrižeš, bo šel vedno bolj narazen in potem vidiš punce, ki imajo ful dolge lase in že dobesedno pri ušesih čisto razcepljene.

Torej mit, da lasje rastejo hitreje, če jih redno strižeš, NI resničen - striženje las ne vpliva neposredno na hitrost rasti.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#80 Asha

Asha

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1658 posts

Posted 06 June 2008 - 12:39 PM

Se strinjam, jaz lase mogoče strižem 2x na leto (po ene 5cm) pa mi zelo hitro rastejo. Je pa to pomoje dosti odvisno tudi od genov, ker mojemu bratu tudi ekstremno hitro zrastejo spet nazaj.
  • 0
Contented rest, beloved heart's desire,
you are not found in the sins of hell,
but only in heavenly concord;
you alone fortify the feeble heart.
Contented rest, beloved heart's desire,
therefore none but the gifts of virtue
shall have their abode in my heart.
(Simon Jones)




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users