Jump to content


Photo

Urtikarija ali koprivnica


  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 19 October 2008 - 10:58 AM

Že nekaj dni imam po celem telesu izpuščaje podobni komarjevim pikom oz. izboklinam ki se pojavijo ob stiku s koprivam.
Srbi me. Samo se ne praskam, ker imam glede praskanja ful samokontrolo.
Vzela sm Flonidan, zdej pijem ogromno vode s Ca tabletam (meni so vedno pomagale pr sončnih alergijah), po telesu se mažem z Bepantholom in čakam na ponedeljek, da še grem k zdravnici, da mi da še kakšno zdravilo (telfast...).

Torej sumim utrikurijo. A ima kdo kakšne izkušnje s to kožno alergijo?

Hvala
  • 0

#2 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 19 October 2008 - 12:22 PM

Jz mam to alergijo, in sicer fašem tole ob zaužitju kakava oz. česarkoli kakavovega. Ne sicer ob stiku s kožo, ampak zaužitju.
Je pa...khm, precej...mučno..
Začne se z rahlo srbečico in takim čudnim gomazečim občutkom po koži, potem se pa stopnjuje, začne me kuhat, srbet tko d bi si kožo dol potegnu, če bi lahko, ratam usa lisasta (rdeči izpuščaji), še oči mi rdeče razpokajo, potem me začne dušit in zmer težje dihat, potem pa ratujem zmer bl omotična in...khm...neprisebna al kako bi se izrazla...Zmer bl odsotna itd. Nevarna zadevščina. Pomojem da loh še umrem, če ne dobim kokr tok hitro zdravil.h

Drgač pa dolgo nisem mela nobenih zdravil, zmer sm mogla na urgenco hodit da so me našopal z injekcijami in vsem, pol sm pa dubla še neki tablet za nadaljnje zdravljenje, pa dieto. Zdej mam, hvalabogu, telfast in medrol, ki ju morm jemat v primeru alergije nekej dni. Je pa res, da se čokolade in ostalih stvari raj izogibam, ker čist zatret se tut s tabletami ne da, in ni fajn, tut če pride samo do zgodnjih stopenj.
  • 0

#3 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 19 October 2008 - 01:52 PM

Js mam samo izpuščaje trenutno pa srbi me. Da bi me pa kej dušil pa hvalabogu ne. Prebrala sm ja, da se ti lahko razširi v dihalne poti , kjer se zaradi vnetja zoožajo dihalne poti in je tao oteženo dihanje. Izpuščajev na obrazu hvalabogu nimam!!! Upam da jih ne bom tam dobila, ker potem še za v javnost ne bom.

Glede vzroka sm kr prepričana da ni hrana, ampak je sintetična majčka. Res je da prej nism nosila nobene sintetike, kot rečeno sm pa kupila novo majčko in jo mela v diskoteko...
Izpuščaje sm dobila v sredo in v torek nism jedla nič novega. Mogoče edin domača torta, sam to sm jedla že v ponedeljek, pa bi se mi mogla alergija takoj pojaviti, v primeru da je kriva torta, a ne?

A je možno, da sm postala na kakšno hrano alergična, pa prej nism nikol bla in sm jo uživala v abnormalnih količinah?

Kok časa pa imaš izpuščaje, ko pride do izbruha?
  • 0

#4 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 19 October 2008 - 02:30 PM

QUOTE(ananas @ 19. 10. 2008 - 14:52) View Post

Js mam samo izpuščaje trenutno pa srbi me. Da bi me pa kej dušil pa hvalabogu ne. Prebrala sm ja, da se ti lahko razširi v dihalne poti , kjer se zaradi vnetja zoožajo dihalne poti in je tao oteženo dihanje. Izpuščajev na obrazu hvalabogu nimam!!! Upam da jih ne bom tam dobila, ker potem še za v javnost ne bom.

Glede vzroka sm kr prepričana da ni hrana, ampak je sintetična majčka. Res je da prej nism nosila nobene sintetike, kot rečeno sm pa kupila novo majčko in jo mela v diskoteko...
Izpuščaje sm dobila v sredo in v torek nism jedla nič novega. Mogoče edin domača torta, sam to sm jedla že v ponedeljek, pa bi se mi mogla alergija takoj pojaviti, v primeru da je kriva torta, a ne?

A je možno, da sm postala na kakšno hrano alergična, pa prej nism nikol bla in sm jo uživala v abnormalnih količinah?

Kok časa pa imaš izpuščaje, ko pride do izbruha?



K sm bla v bolnici, so enkrt misll k se mi je ubistvu to začel delat,glih izpuščaji p srbečica,so mi neki pametval d je to od nekih praškov k jih v bolnici uporablajo za une halje pa posteljnino itd, pa so mi sam en mazilo dal d nej se mažm z njem...pa seveda ni blo to, ampak je blo treba inekcije i svašta.
Ampak verjetno je tvoja oblika tega drgač k moja, kljub vsemu pa glede na njihova predvidevanja glede mene takrat, maš ti vrjetn na isti princip kokr so oni najprej misll. Tko da men so takrt dal sam eno mažo, ma ne vem več kaj:S.
  • 0

#5 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 20 October 2008 - 10:39 AM

Bla pri zdravniku. Rekel je, da je to podobn koprivnici. Dal mi je še eno škatlico Flonidana in kremo Advantan. Če v dveh dneh ne bo vidnih rezultatov, morm pridt nazaj k njemu.
Zdej sm se 15 minut samo mazala s kremo po celem telesu (sj ne da je vmes poštar prišel in sm se mogla šnelkurs oblečt in sm si oblekla kiklco laugh.gif pa en ogromn termovelur- sam čakala sm da bo komentiral če me nič ne zebe).

No upam, da bo krema delovala!!!
  • 0

#6 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 20 October 2008 - 10:01 PM

Držim pesti.
  • 0

#7 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18176 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 22 October 2008 - 12:45 PM

Jst mam tut to koprivnico, ne vem sicer na kaj, ampak ni tok zlo nevarno k pr teb, Sinnaia..
Men se delajo te izpuščajčki kjerkoli po telesu, ponavad je to samo eden alpa jih je na območju 5 cm ene par.. Me tut srbi, pa še ful grdo zgleda. Ne vem na kaj sem alergična, mogla bi it na testiranje. Drugače pa naj bi jemala Claritin, pa ga bolj ne. Dokler sem jih jemala redno vsak dan se mi pa to ni delal. Sej bom verjetno zdej spet to začela jemat, pa še na testiranje bom šla. Čeprov če sem alergična na kakšno čokolado/jagode/karkoli kar obožujem mam rajš izpuščajčke k da neham jest. K ni tok hudo da bi me fuul blazno motlo. smile.gif
  • 0

After all this time?

Always.


#8 Asha

Asha

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1658 posts

Posted 23 October 2008 - 11:34 AM

Jaz dobim koprivnico, ker sem alergična na sonce. Stvar res grozno srbi, a zgine po nekaj dneh, če nisem več na soncu. Do sedaj nisem našla še ničesar, kar bi pomagalo. Baje pa res kalcijeve tablete pomagajo. Moram enkrat to sprobat.
  • 0
Contented rest, beloved heart's desire,
you are not found in the sins of hell,
but only in heavenly concord;
you alone fortify the feeble heart.
Contented rest, beloved heart's desire,
therefore none but the gifts of virtue
shall have their abode in my heart.
(Simon Jones)

#9 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15049 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 09 December 2012 - 09:58 PM

Poleg vsega sranja, ki se mi je zgrnilo v zadnjem mesecu, me je zdaj doletela še koprivnica, oziroma "nekaj".

Je naravnost grozno.

Prvič se je zgodilo v torek, sredi šihta. Začela me je srbeti brada in oteklo mi je v nosu (ta koža med nosnicama)...Najprej sem mislila, da je zadeva kontaktna - da sem nekje nekaj pobrala.

Od brade se je širilo okrog nosa, in oči. Oči zatečejo noro, zabuhle, koža je vroča, peče, srbi. Vse skupaj se mi pojavi na centralnem delu obraza, komolcih in na zadnjici.Najprej se pojavi flek, začne pečt, na koncu še srbet. Dlje od tega še nisem pustila da gre, ker po uri ali dveh postane neznosno.

V torek sem vzela claritine, po cca pol ure se stanje nenormalno izboljša, čez čas izgine. Koža me še vedno potem malo boli/srbi, ampak ja, je okej.

Koliko časa ta claritine sploh lahko jem? a ga vzamme ko se mi pojavi, ga jem preventivno?

 

Pojma nimam od česa bi lahko to bilo. Vse kar mi je od teh treh dni uspelo povezat, da je bilo enako...Ne vem če je hrana. Mislim da ne. Ker se mi je pojavilo v torek ob 12ih. Predtem sem pila kavo, jedla zjutraj pršut in kruh in spila deci vina.

Včeraj, nič takega. jedla zajtrk...popila kavo...to ob 10ih...ob dveh se mi je spustilo. Nisem pustila da pride daleč, takoj sem vzela claritine.

Danes sem se pa že zjutraj zbudila s flekom na bradi, ki se je v uri in pol razširil po celi faci. Katastrofalno. Jedla nisem nič, flek sem imela preden sem sploh kaj pojedla.

 

Če bi imela kaj na sumu glede hrane/pijače, je lahko glede na današnjo jutranjo epizodo....samo čaj. Vsakič od zdaj sem pila en čaj, tako da to bom zdaj izločila in videla kaj bo.

Druga stvar, KT. Piše v navodilih, da je sicer redek, ampak možen stranski učinek tudi koprivnica. Danes jih ne jem več - bomo videli.

Tretje je pa lahko stres in totalno zjeban imunski sistem. ŠE vedno sem bolana, kašljam malo, imam drisko, če ne jem Linexa, glivice se najavijo če nimam vaginalne kreme... v ustih me vse peče...skratka, antibiotiki so me totalno sesuli. Mogoče je lahko tudi posledica tega, čeprav jih ne jem že 9 dni.

 

Kakšen nasvet? K zdravniku mi je BV, kaj bo naredil, itak mi napisal Claritine, ki si ga pa lahko kupim sama in zaenkrat pomaga...


  • 0
 

#10 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 10 December 2012 - 06:17 PM

Claritine naj bi se jemal enkrat na dan zjutraj, lahko tudi zvečer, če se ti zdi, da si bolj zaspana po njem, ampak je zjutraj bolj priporočljivo, ker se v budnem stanju bolj srečuješ z alergeni. Lahko narediš kar eno kuro recimo en teden... Če se ne izboljša, pejt k zdravniku.

Pri alergijah tudi ful pomaga Ca šumeče tablete. Sočasno ti zato tudi to priporočam jemat. 

Lahko si alergična tudi na kakšno oblačilo, ki si ga na novo kupila, lahko, da se ti je šele zdaj pojavila preobčutljivost, ker imaš slab imunski odziv.


  • 0

#11 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15049 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 10 December 2012 - 07:30 PM

Ananas, hvala za odgovor.

Nabavila bom kalcijeve tablete.

Claritine sem nazadnje vzela včeraj popoldne, zaenkrat (tok, tok, tok) je okej...Če se mi še enkrat zgodi bom pa res naredila kuro.

a misliš da je smiselno, da grem k zdravniku? NE takrat ko je epizoda, ker bom takoj pojedla claritine, ampak nasplošno, da bi me dal testirat ali kaj?

A ti si tudi imela ful težave s tem?

Jaz ne vem, piše tudi da se vse to lahko pojavi po bakterijskem vnetju grla...kar pa sem seveda imela. Lahko je pa enostavno kombinacija vsega, ker imam občutek, da so antibiotiki pustili posledice in bo trajalo, da se mi imunski sistem približno vzpostavi nazaj...

Zdaj sem po mesecu dni končno začela na krajše sprehode hodit, se boljše počutim.


  • 0
 

#12 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 10 December 2012 - 07:41 PM

Če se ti bo spet pojavilo, naredi kuro, če ne bo bolje pejt k zdravniku.

Malo probaj še razmisliti, kaj bi lahko še vplivalo. Zdravnik te lahko pošlje na testiranje, kjer bi lahko ugotovili na katere alergene si občutljiva. Ni pa nujno, da bojo kaj našli.

Mogoče je tudi res kaj na čaju. Boš videla. A takrat, ko se ti je prvič pojavila koprivnica v službi (mislim, da si že nekje o tem napisala), si pila ta čaj?

 

Jaz sem imela enkrat koprivnico po celem telesu z izjemo obraza (šuh). Sem jo pa dobila zato, ker si nisem oprala nove majčke in sem šla v njej žurat. To sem naredila prvič in zadnjič. Se mi je pa na začetku pojavila po trupu, potem se mi je pa razširilo na vrat, roke in noge. Kakšen teden sem jemala Flonidan in mazala sem si z Advantanom. Sem imela potem še nekaj časa takšne temnejše pike. 


  • 0

#13 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15049 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 10 December 2012 - 07:53 PM

to je dobro, da si vsaj ugotovila kaj je fora.

Ja čaj sem pila zjutraj, v torek, zadeva pa se je zgodila okrog 11.30...se pravi z zamikom cca 5 ur. Malo veliko, ane?

Bolj me moti včerajšnja epizoda, ko sem se že zbudila zjutraj s flekom, pa sem samo pila ta čaj in zvečer pred spanjem pojedla KT.

Zato sumim eno ali drugo.

Bom videla...Upoštevala bom tvoj nasvet, če se pojavi bom naredila tedensko kuro s Claritine..in šla k zdravniku če ne bo boljše.


  • 0
 

#14 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 10 December 2012 - 09:29 PM

Ja pri meni je bilo precej očitno, čeprav tudi jaz na začetku nisem bila prepričana, ker sem imela potem kar po celem telesu.


  • 0

#15 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 16 December 2012 - 08:33 AM

Fiona, kaj pa, če bi šla pa na teste? Mogoče je pa od stresa, kaj pa vem. Ali pa kakšen konzervans. Jaz sem bila alergična na kakav, čeprav se mi je enkrat koprivnica pojavila tudi, ko nisem jedla ničesar s kakavom (no, vsaj ne da bi vedela :lol: ) in mi to ostaja večni misterij.

 

Sicer mi je očitno izzvenela, kot je kar naenkrat tudi prišla. Imam pa za vsak slučaj vedno na zalogi Medrol in Telfast, ker meni Claritine pomaga toliko kot sadni bonbon, grem lahko kar direkt na urgenco.


  • 0

#16 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15049 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 16 December 2012 - 09:45 AM

Sinnaia, ne vem kaj je bilo. Stres, mogoče. lahko da. Ponovila se ni zdaj en teden. Je pa res da še nisem probala sadnega čaja ki ga sumim (niti ga ne bom), lahko so samo še KT ali pač reakcija po žnj antibiotikih.

V bistvu si ne belim več glave s tem, imam pa v torbici vedno eno tableto Claritina, just in case...


  • 0
 




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users