Jump to content


Photo

Študij v tujini


  • Please log in to reply
145 replies to this topic

#1 Eni

Eni

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 130 posts

Posted 23 July 2005 - 09:27 AM

Cez dober mesec grem kar nekaj kilometrov od doma za kar nekaj casa - studirat. Grem namrec na Erasmus izmenjavo, in domov bom prisla sele za Bozic, potem pa grem se za pol leta v tujino. Skupaj torej za celo leto. Ko sem izvedela, da bi bojo odobrili stipendijo, sem bila vesela; sedaj pa me cedalje manj mika it. Samo se en mesec! Kar malo me stiska pr srcku, pa ne zato, ker ne bi bila vajena potovat, ali ker bi imela domotozje (v resnici zelo rada potujem.) Ampak najbolj mi je hudo tle pustit lubija. Bova midva to sploh prezivela, bova se ostala skupaj?... Kaksne pa so kj vase izkusnje s studijem v tujini? ...
  • 0

#2 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 23 July 2005 - 12:04 PM

jaz jih nimam, je pa šla ena moja prijateljica. ona je šla za celo leto in pustila fanta doma. In on je lepo čakal doma. Ampak ona dva sta že on nekdaj nenavaden par. Komaj kaj sta se videla tudi prej. In očitno je zveza štimala.
Ona pravi, da je gor spoznala veliko ljudi in ji sploh ni bilo dolgčas.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#3 Tanjci

Tanjci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2899 posts
  • Location:Celje
  • Interests:stvari na tem forumu

Posted 08 September 2005 - 09:51 PM

Osebno nisem imela te izkusnje. Ti zdej upas, da ti bo nekdo rekel, da se obnese. Lahko ti nekdo rece, da se ne... ampak ti in tvoj fant sta pac vidva in kaj to pomeni za vaju ne more nihce vedet. wink.gif
Ce jaz prov razumem, izbire pravzaprav nimas. Bos vidla, kako se bo obneslo. To bo seveda velika preizkušnja za vezo. Odvisno je tud kaksna sta vidva. Ce si oba tezko navezeta na novo osebo, pol se zna obnest, ker je vprasanje, ce bi pustila komu tolk blizu, da bi se kaj razvilo. smile.gif Če pa je ker nagnjen h avanturizmu, pol se pa bolj slabo piše. ermm.gif Samo tud to na koncu koncev nič ne pomeni

  • 0
Posted Image

#4 SlaybeLLe

SlaybeLLe

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 130 posts

Posted 17 January 2006 - 02:38 PM

good luck smile.gif

mene pa zanima kako se vpišeš na univerzo v tujini, na svoje.. ne da bi meu fax tle v slo kej veze pr temu??
  • 0

#5 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3384 posts
  • Gender:Male

Posted 17 January 2006 - 03:44 PM

QUOTE(SlaybeLLe)
god luck smile.gif

mene pa zanima kako se vpišeš na univerzo v tujini, na svoje.. ne da bi meu fax tle v slo kej veze pr temu??


Če misliš študirat na tisti fakulteti celi program, torej vsa 4 leta(odvisno od programov) najdeš te informacije na spletnih straneh fakultet. Kolko jaz vem bo treba plačat šolnino in prenočišče na lastne stroške, ker te na teh fakultetah obravnavajo kot ostale študente...To ti zdaj govorim za EU...v drugih državah je sam vpis toliko bolj zahteven in niti ne poznam kak poteka...Če te zanima pa samo semestersko oz eno leto, da greš v tujino, potem pa moraš bit vpisan na katero od naših univerz, ker drugače to ni mogoče, da bi se sama prijavla na neko fakulteto brez, da bi ti naša fakulteta odobrila saj s tem izgubiš tukaj status in še izpiti se ti ne priznajo.

Jaz sem se zanimala za celoten študij v Angliji, vendar kaj kmalu ugotovila, da moji starši teh enormnih šolnin niso zmožni plačat...Za Anglijo se lahko pozanimaš na http://www.britishco...l.org/slovenia/

Tukaj imaš podane roke za prijavo na fakultete, razne tečaje za certifikate, ki jih moraš imeti kot pogoj za vpis, itd.
  • 0

#6 lala

lala

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 920 posts
  • Location:Mb

Posted 17 January 2006 - 04:34 PM

Glede zveze.Moj brat studira v Nemciji in njegova punca v Bolgariji.Skupaj sta ze 6-7 let.Zveza na daljavo ti tako hudo.Ce sta si zvesta bo vajina zveza se okrepila.Res je da je hudo vedet da mas lubija nekje drugje,ga ne vidis vsak dan ali tedn ampak so komunikacije - web cam,tel.msn,mail.Tako prezivi moj brat kar se pa mene tice..jaz bi lahko sla mogoce v tujino studirat ampak ne bom k enostavno to ni zame.Sem probala in ni slo..ce pa bo tebi vredu bos sama ugotovila.Ko studiras seveda najdes prijatelce in kolege ki ti bodo druzbo delali.Vendar vseeno pazi!

Kam pa sploh gres?
  • 0
(_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
user posted image

#7 Tanjci

Tanjci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2899 posts
  • Location:Celje
  • Interests:stvari na tem forumu

Posted 18 January 2006 - 10:13 PM

6-7 let pa tolk mal skup... ne vem no, počas se ne poznaš več. rolleyes.gif K point skupnega življenja je SKUPNO življenje, ne pa "obstajanje" na Zemlji v istem času pa neka komunikacija na daleč. Pa ok, za neki mal časa že, sam... no ja, razen če sem narobe razumela in sta šla oba zdele za pol leta nekam študirat. To je ok.... sam če sta pa več let narazen, je pa to kr neki.
  • 0
Posted Image

#8 levck

levck

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3194 posts
  • Location:Živalski vrt

Posted 19 January 2006 - 10:25 PM

Ena moja sošolka iz osnovne šole..je šla glih dva tedna nazaj študirat v Ameriko.Bla je pa tuki s tipom 3 leta.
Ubistvu je do konca govorila, da bosta ostala skupi, da bosta ta 4 leta preživela, da je možnosti 50% da ostaneta skupi, da bosta probala...da itaq pride polet za 2 mesca nazaj..mogoče, tut za kakšn božič...zdej je že 2 tedna v Ameriki, zadnji tedn se nobenmu ne javla..je pa javla fantu, da je konec in nobenga druzga pojasnila.
po 3h letih, nobenega pojasnila...skratka..tip je čist potrt in je v šoku..ona se ne javla ne nč...čeprow je bla do konca prepričana da bosta ostala skupi, da bosta vsak dan govorila po msnju in skype..se slišala, bla na zvezi itd...skratka..nikol ne veš kako in kaj se obrne, koga dol spoznaš..predvsem si pa sam postavljen pred velko preizkušnjo, ljubezen pa tut...
JSt osebno zase vem, da taka zvezi pr men nebi nikol uspela, v primeru da bi šla jst alpa on za dalj časa v tujino.
  • 0

#9 Nadja

Nadja

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 288 posts
  • Location:Maribor
  • Interests:šport, potovanje, mediji, tuji jeziki in še in še...

Posted 19 January 2006 - 11:29 PM

To je pa full grdo nardila rolleyes.gif , kar sms in nobenga pojasnila?? NO, vsaj kak mail al pa kaj bi mu lahko napisala... ermm.gif
  • 0
LP, Nadja

When we are happy, we are allways good, but when we are good, we are not allways happy (O.Wilde).

#10 Tanjci

Tanjci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2899 posts
  • Location:Celje
  • Interests:stvari na tem forumu

Posted 21 January 2006 - 10:08 PM

najbolj primeren komentar ne uno zgori je:

WTF ermm.gif: :!: IPB Image

  • 0
Posted Image

#11 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14741 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 06 March 2006 - 08:41 PM

...
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#12 hudička

hudička

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2225 posts
  • Location:pekel

Posted 06 March 2006 - 09:01 PM

mam prjatlco ki ni slovenka in si je našla fanta v svoji domovini
skupi sta bla 2 leti, tako da sta se slišala po telefonih, sms-u in pa vidla 2x na let ( za božič in met poletnimi počitncami)
njima je zveza zdržala
in zdaj sta že poročena laugh.gif
vse se da če se hoče
je pa full odvisn od karakterjem
kot je že tanjči rekla- vsak par je svet zase
  • 0
Sprijazni se s svojim življenjem.Sprejmi ga takega kot je sedaj, da slučajno ne zgrešiš še tistega drobca sreče,ki čaka nate! (Phil Bosmans)

#13 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 07 March 2006 - 02:14 PM

Ne verjamem v zvezi na daljavo. Je pa res, da je od posameznika odvisno kako to prenaša....
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#14 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45344 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 29 July 2007 - 01:00 PM

Malo obujam temo, ker sem se začela zanimat za izmenjavo in bi rada o njej zbrala čim več informacij.

Šla bi tam v 4. letniku (t.j čez pb. 2 leti) ali v Italijo (v poštev pridejo Milan, Firence, Rim), Anglijo (London) ali v Švico (Luzern). Vem, da je najbolje, da se oglasim pri koordinatorju Erasmusa na našem faksu, ampak tale gospod je sedaj na dopustu tako da se bom komaj jeseni oglasila pri njemu. Bi pa bila vesela tudi informacij koga, ki je že bil na izmenjavi v omenjenih mestih, pa na sploh me zanimajo mnenja tistih, ki so bili na izmenjavi. Predvsem me zanima koliko izpitov so vam priznali, ali ste morali še kakšne posebne izpite iz jezika opravljati, da ste sploh lahko šli na izmenjavo, koliko sploh stane vse skupaj, v glavnem vse koristne informacije.
  • 0

#15 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82167 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 29 July 2007 - 07:03 PM

Mene to tudi ful zanima. ALU ima izmenjave z Anglijo in Finsko, pa bom sigurno izkoristila, ko (če) se bo dalo. smile.gif
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#16 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 29 July 2007 - 08:16 PM

Tole je deloma aktualno tudi pri meni smile.gif . Čez kako leto dve bi šla na izmenjavo v tujino, zaenkrat pa sem izvedela ža možnost dela na terenih v tujini (jeseni grem verjetno za nekaj časa v Italijo, Sienno, čez tri tedne pa na teren na Hrvaško). Kolikor vem za terene/prakso se lahko prizna praksa ki jo sam zrihtaš pri profesorju doma ali v tujini namesto prakse doma.

Zdej osebnih izkušenj z študijem v tujini tako še nimam, imam pa nekaj informacij od drugih. Pri nas je tudi možnost študija v Firencah in Neaplju. Znanje Italijanščine sicer ni obvezno (tko mi je blo rečeno iz prve roke, me pa vseeno malo čudi hmm.gif ), saj so predavanja na voljo tudi v Angleščini, te pa vseeno drugače jemljejo če znaš vsaj nekaj jezika in denimo na ustnem izpitu odgovarjaš v Italijanščini, pa to je razumljivo. Izpiti so se vsem ki so študirali v tujini priznali, tu načeloma ni blo nekih zapletov.
Kolegica gre v drugem semestru študirat v Neapelj in me je povabila, da lahko ostanem pri njej teden, dva smile.gif . Partee!
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#17 Darla

Darla

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 443 posts
  • Interests:marsikaj

Posted 29 July 2007 - 10:18 PM

crna, samo toliko, da te popravim - jeziki se pišejo z malo začetnico, ne veliko, npr. angleščina, ne Angleščina wink.gif
  • 0

#18 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 29 July 2007 - 11:01 PM

Resno? Ker povsod zasledim da so pisani z veliko, še profesorji med izpiti na to vedno opozarjajo.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#19 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12098 posts
  • Gender:Female

Posted 29 July 2007 - 11:03 PM

Haha lih to sm se zbunla čez tebe v vprašanjih, jeziki se pišejo z malo! (v slovenščini, v angleščini se pa z veliko)
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#20 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 29 July 2007 - 11:06 PM

Ja jst sm ti pa še lih tja odpisala... Ja, vem da se v ang in nem pišejo z veliko, ampak sem bla sveto prepričana da je tudi pri nas tako. Pa nikoli me ni nihče popravil ... B.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.






0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users