Jump to content


Photo

Zamašen nos


  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 03 February 2008 - 10:32 AM

Že več kot 10 dni imam zamšen nos.
Ne pomagajo mi Operil kapljice, pa tudi Sinupret tabletke ne. sad.gif

Sem pa zadnje čase zasledila na televiziji nekaj oglasov za neke nove kapljice za v nos, a ne vem imena.
Mi lahko morda kdo tukaj pomaga?

Ali pa če imate kakšne svoje metode za uspešno odmašitev nosu, bi bila tudi vesela. smile.gif
  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#2 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27036 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 03 February 2008 - 11:06 AM

A misliš tisto svoboda za vaš nos? Olynth.


Jst bi si zavrela vodo, jo zlila v kako veliko posodo (mislim da se v to vodo dolije še nekaj kapljic nečesa, eteričnega olja or stt, nikakor se ne morem spomnit, kaj je sestrična dajala noter), in se potem sklonila nad to posodo, čez glavo in posodo pa bi dala brisačo. Savna za nos če ne razumeš.
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#3 Baby

Baby

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3833 posts

Posted 03 February 2008 - 11:13 AM

Tko ^^ lahko narediš tudi s kamiličnim čajem. smile.gif
  • 0

#4 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 03 February 2008 - 01:06 PM

Meni ta savna za nos nič ne pomaga. Meni najbolj pomaga to : Vzameš lonček tople vode in v njej raztopiš čajno žlico soli. Potem tisto tekočino posnifaš najprej v eno nosnico potem pa še v drugo tako, da najprej eno nosnico zapreš in posnifaš v drugo in obratno. Počakaš ene 20s in potem vse izpihaš ven. biggrin.gif Edini minus je v tem, da te nosek in koža, ki je že tako občutljiva po tem peče, ker sol je le sol, ampak se da to kontrolirat z bepanthenom. smile.gif Probajte. Meni ful pomaga !!!
  • 0
Viens, reste ici!

#5 pinga

pinga

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3804 posts

Posted 03 February 2008 - 02:47 PM

to, kar je ana opisala, je ene vrste fiziološka raztopina. morš mal pazt, da ne predoziraš soli, ker more bit raztopina 0,9%. gre pa tu bolj za spiranje in vlaženje, kokr kej druzga. definitvno koristna zadeva. js osebno mam rajš fiziološko iz lekarne, ker sm tudi sama to skuhala doma, pa me je vse do sinusov ubijalsko peklo.
drugač sm pa tut js mela to zadevo, k jo ma immortelle, pa še cela moja familija, gre pa za en rino virus. trajal je ravno 10 dni. pač počakaš da mine. js sm uporabljala te olynth kaplice s hieluronsko kislino. učinkovina proti zamašitvi je ista kot pri operilu, plus teh kapljic je to, da hkrati vlaži sluznico.
  • 0
"Freedom is just another word for nothing left to loose" (J. Joplin)

#6 koki

koki

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1975 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 03 February 2008 - 05:45 PM

Meni nič ne pomaga, kot samo kapljice za nos. Operil so uredu, zdaj pa sem sprobala tudi te nove Olynth, pa so mi tudi uredu-to mi res vedno pomaga. Včasih pomaga, če poližeš kakšen mint tablet, da se ti dihalne poti sprostijo.
Voda in sol pa mi nikoli ne pomaga.
  • 0

#7 pinga

pinga

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3804 posts

Posted 03 February 2008 - 06:13 PM

seveda, operil in olynth vsebujeta učinkovino, ki zmanjšuje oteklino. voda in sol pa služita spiranju in vlaženju
  • 0
"Freedom is just another word for nothing left to loose" (J. Joplin)

#8 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 03 February 2008 - 09:54 PM

Hvala za vse nasvete!! biggrin.gif
Sem si kupila Olynth pa kar pomaga. Všeč mi je tudi to, ker ne peče. thumbup.gif
  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#9 pinga

pinga

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3804 posts

Posted 03 February 2008 - 09:55 PM

a tarumenga? smile.gif
  • 0
"Freedom is just another word for nothing left to loose" (J. Joplin)

#10 *Destiny*

*Destiny*

    sramežljivec

  • Člani
  • 48 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 04 February 2008 - 01:01 AM

Še en nasvet biggrin.gif ne si brisat nosu z WC papirjem! Ker mi je zmanjkalo robčkov sem se poslužila WC papirja... cel teden sem imela grozno grdo vneto kožo ob nosu. Nisem se upala prikazati iz stanovanja down.gif
  • 0

#11 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 04 February 2008 - 08:17 AM

^^ Ja, to je res dober nasvet. LOL biggrin.gif

Moram stestirati Olynth, če pravite, da je zares tako dober. Hvala, ker imam tudi sama včasih težave z zamašenim nosom, amapak ponavadi kar počakam da pač mine.
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#12 pinga

pinga

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3804 posts

Posted 04 February 2008 - 09:14 PM

js sm tut že odkar pomnim, zdej sm pa kupla olynth zaradi vlažilnega učinka. sej drugač je pa isti rezultat.
kar se pa operila tiče, mam rajš kaplice, ker mam pr vseh pršilih občutek, da se vse zašteka nekje na začetku in ni tko učinkovito
  • 0
"Freedom is just another word for nothing left to loose" (J. Joplin)

#13 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 04 February 2008 - 09:15 PM

^^ OK, otroci. Ne se zgledovat po JJ. Zmeraj ko ga uporabim, se spomnem na njeno kruto usodo laugh.gif


Uff, meni so robčki tudi najpomembnejši pri brisanju nosu.
Imam priljubljene robčke, ki jih je zelo težko izpodriniti. IPB Image
S slabimi grobimi robčki si res samo poškoduješ povrhnjico, ki je ob vsem žnodru še posebej občutljiva.

  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#14 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3444 posts
  • Gender:Male

Posted 04 February 2008 - 10:01 PM

Jaz ob nahodu uporabljam vedno robčke iz blaga in si mažem kožo s tole kremco IPB Image
Za odprtje nosu pa mi pomaga, da si nekaj kapljic eteričnega olja japonske mete nakapam v dlan in vdihavam.
  • 0

#15 pinga

pinga

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3804 posts

Posted 04 February 2008 - 11:07 PM

js si jih dajem tm ene 6krat na let po 14 dni biggrin.gif to pa verjamem, da ti olynth ne pomaga nič biggrin.gif so pa kapljice obvezni spremljevalec, kamorkoli grem, ker me trofne iz nule kadarkoli.
mi je pa dohtar reku, da so kaplce droga za sluznco. pa vsakič mal slabš voham.
ah jeba je tale nos, nisem sicer skos na kaplcah, zdi se mi pa vseen, da sm. mam že napotnico za razširitev obnosnih votlin, ker mam baje ozke in fragilne in jih vsaka p*** zabaše.
razne kremce in te stvari ne pomagajo niti piko
  • 0
"Freedom is just another word for nothing left to loose" (J. Joplin)

#16 pinga

pinga

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3804 posts

Posted 04 February 2008 - 11:37 PM

men se je to zgodilo prvi dan potovanja na nizozemsko, ko sem 5 minut sedela pod klimo. grozljivih 6 dni!!!
strahu navkljub se vseeno malo oglasi pri kakem orl strokovnjaku biggrin.gif. česa takega še nism slišala, sm mislla, da sm najhujša te vrste biggrin.gif
  • 0
"Freedom is just another word for nothing left to loose" (J. Joplin)

#17 koki

koki

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1975 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 05 February 2008 - 12:54 PM

tudi jaz sem bila včasih odvisna od teh kapljic. Res, skos sem jih jemala,par let. Potem sem pa nehala, ker se mi je kar samo od sebe uredilo vse in jih ful dolgo časa nisem vzela. No zdej jih pač vzamem res takrat, ko je potrebno,ker enostavno ne prenesem zamašenega nosa. Te čist štekam, ker jaz sem že več lažjih živčnih doživljala, če nisem imela kapljic pri roki, oz. še zdaj norim, če jih ni, ko jih rabim. To je pa najbolj mučen občutek meni sploh. Dobim kar en tak napad panike....to ve tudi fant in zdej sploh nč več ne teži, če more it v večernih urah v dežurno lekarno men po kapljice laugh.gif Res, če nimam kapljic ko je to potrebno, ratam kr nevarna laugh.gif Sploh ponoč je največja možna muka, če se ti to zgodi down.gif
  • 0

#18 luci

luci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3943 posts
  • Gender:Female

Posted 06 February 2008 - 10:44 PM

Mnja, js sicer nimam problemov s kapljicami za nos in te vrste zasvojenostjo. Mam pa velik problem z zasvojenostjo z inhalatorjem. Brez njega dobesedno nikamor ne grem, čist povsod ga sabo vlačim, pa ga sploh ne rabim, sam zravn mene more bit. Če ga pa slučajno pozabim in naknadno ugotovim, da sem brez in da ni na dosegu roke, me pa dobesedno zagrab panika, pa pol kr ne morm dihat,... V glavnam lahko rata cel cirkus iz tega, se mi je to tud že zgodil in ni blo glih lepo no down.gif Pa to traja že res ne vem kok let, zihr 16 če ne še več, pa se ne morm odvadit.
Bedno je to, da so me že kmal začel opozarjati na to, da te stvari rade človeka zasvojijo in če jih predoziraš tud ne pomagajo več. Pa še baje so za srce nevarne. Mi je po eni strani prov bed, da sem tok odvisna od tega ratala, sam res si ne znam predstavljat lajfa brez tega. Js to morm, morm met sad.gif

Ne vem če je mela katera od vas kdaj probleme z dihanjem, sam vam lahko rečm, da ni bolj groznega občutka, kot je občutek dušenja. Js tega nikdar v lajfu nočm več doživet.

  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users