Jump to content


Photo

Islam in Evropa


  • Please log in to reply
60 replies to this topic

#1 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45481 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 04 August 2010 - 01:01 PM

Torej tole bi lahko bila ena zanimiva debata. Upam, da se razpišete.

Glede na to, da so v nekaterih zahodnih državah prepovedali nošenje burk in nikabov, da so se v Švici na referendumu izrazili proti gradnji minaretov, da je napovedana gradnja džamije v Ljubljani naletela na hud odpor, pa še kak tak primer bi lahko našli...
IPB ImageIPB Image

Zanima me vaše mnenje o tem probelmu... prepoved nošenja burk in nikabov, gradnje džamij/minaretov itd. Razpišite se... sama dopišem svoje mnenje kasneje.


Da ne bodo samo teme v katerih se naslajamo nad slikami... wink.gif
  • 0

#2 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 04 August 2010 - 01:19 PM

Jaz sem absolutno proti vsakemu takemu multi-kulti sranju. In občudujem Švicarje zaradi prepovedi minaretov. Prav imajo. Glede te tematike priporočam vsem, še posebej pa tistim pretirano strpnim, naj na Youtube pazljivo poslušajo videe Pat Condella.

Pri nas je problem še zelo neizrazit, je pa lepo viden v zahodni Evropi ... v Britaniji, v Italiji ... Lepo bi bilo, da enkrat za spremembo ne bi sami rinili v drek in se zaščitili, še preden smo že v njem.

Glede politične korektnosti je Pat carsko povedal dan ali dva nazaj v temle filmčku. Priporočam. Če imate voljo, ga pa kar sistematično predelajte, je zanimivo. tongue.gif
  • 0

#3 Simone

Simone

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 321 posts

Posted 04 August 2010 - 01:44 PM


Theo van Gogh
  • 0

#4 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 04 August 2010 - 02:55 PM

QUOTE(Kalypso @ 4. 8. 2010 - 14:01) View Post

Glede na to, da so v nekaterih zahodnih državah prepovedali nošenje burk in nikabov, da so se v Švici na referendumu izrazili proti gradnji minaretov , da je napovedana gradnja džamije v Ljubljani naletela na hud odpor, pa še kak tak primer bi lahko našli...

To mi je pa taki fail, da res ni.

Ne vidim bistvene razlike med cerkvijo in minareti: v obeh primerih gre za hrupni, antipatični ustanovi. In, če ima lahko v Sloveniji vsaka bajta takorekoč svojo cerkev me tudi en, ali več njih, minaret ne bo zmotil.


Ipak je jasno, da Slovenija z gradnjio đamije oz. minareta ne bo totalno izgubila svoje "historične kulture" (ki je kaj btw? cerkev z vso svojo ksenofobijo, please rolleyes.gif), mislim, da bi bile te nove gradnje pravzaprav povsem neopažene, folk bi ob molitvah hodil not, tisti ki pa niso muslimani bi pa mirno šetali naprej.



Burke so mi pa manj simpatične, samo me ne motijo toliko, motijo pa me nikabi (to so tančice, ki prekrivajo obraz), zaradi dejstva, da se lahko tako "našemi" kdorkoli in dela pi**arije.


Bi pa še dodala tole:

da je pravzaprav (za nas, nemuslimane) popolnoma vseeno, a se đamije in minareti gradijo ali ne. Ker s tem, da se đamija na zgradi še ne izbrišeš vseh muslimanov. Še vedno so tu, med nami, z vsemi pravicami, ki pritičejo tudi nam, razen te, ki določa svobodo izražanja svoje vere. Če pa đamijo zgradimo pa ne bo njih število skokovito poraslo, pravzaprav bo vse enako kot zdaj.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#5 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45481 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 04 August 2010 - 04:58 PM

Torej.. kar se tiče prepovedi nošenja burk in nikabov... se strinjam z njo in to iz preprostega razloga, ki ga je navedla že Braunkopf.

Kar se tiče gradnje minaretov in džamij... mene osebno ne moti, da ima vsak posameznik možnost opravljat bogoslužje v prostoru, ki je temu namenjen. Niti me tako ne moti sama arhitektura njihovih mošej. Čeprav če se že kaj takšnega zgradi v zahodnem svetu, naj se zgradi tako, da se bo skladalo z okolico, ne pa tako, da bi stavba ja izstopala in da bi bil npr. minaret višji kot vse kar stoji v okolici. Ja, podpiram gradnjo mošeje - prostora za molitev, sem pa striktno proti gradnji džamije, ki ni le prostor, kjer ljudje molijo, ampak je hkrati še "družbeni center". Da so v preteklosti iz takšnih centrov prihajale radikalne teroristične ideje mislim, da ni potrebno posebej poudarjat...

Kar se tiče prepovedi gradnje minaretov v Švici, ne vem, če ste pravilno razumeli. Švicarji dovoljujejo gradnjo mošej. Mislim, da so v državi tri mošeje, tako da muslimani imajo možnost opravljanja bogoslužja. Oni so prepovedali gradnjo minaretov (stolopov). Jaz osebno razumem Švicarje. Država ima v svetu nek imidž in minareti nekak ne spadajo v sliko. Če to prenesem še na družbo... Švicarji imajo v državi skoraj 2 milijona tujcev in ni čudno, da se čutijto o ogrožene (jeseni bodo imeli referendum tudi na to temo). Če bi dovolili gradnjo minaretov, bi bil to jasen signal, da se strinjajo s spreminjanjem svoje družbe in okolice.
  • 0

#6 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 04 August 2010 - 07:05 PM

QUOTE(Braunkopf @ 4. 8. 2010 - 15:55) View Post

Ne vidim bistvene razlike med cerkvijo in minareti: v obeh primerih gre za hrupni, antipatični ustanovi. In, če ima lahko v Sloveniji vsaka bajta takorekoč svojo cerkev me tudi en, ali več njih, minaret ne bo zmotil.

Točno o tem je v svojem zadnjem videu govoril Pat Condell. Veliko ateistov dobi pike ob omenjanju Cerkve (kar se da zelo dobro zastopit), ampak ko pa pride do islama, so pa nenadoma vsi super strpni itd.

Kar se tiče tega, da so muslimani še vedno tu, tudi če ni džamije ... to drži. Ampak ko džamija enkrat je, postane okolica dosti mamljivejša za muslimane. Kmalu fašeš geto ... kako pa potem zgleda ekstrem, si pa lahko nagooglaš o mestu Malmö na Švedskem. Recimo tole. Pa tole. Tega je veliko.

"Kulturni center"? Pa ja. Če bi radi kulturo, gredo lahko v Cankarjev dom. rolleyes.gif
  • 0

#7 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 04 August 2010 - 08:46 PM

Slovenija ne bo nikdar baš mamljiva za tujce, tudi večina nekih beguncev je pri nas pristala takorekoč po pomoti.

Muslimani pri nas so pa itak večinoma iz bivše Juge, lih med njimi ne verjamem, da je mnogo teroristov. ermm.gif Glede na to, da folk zadnje čase islam strašno rad povezuje s terorizmom.
Zdaj ljudje iz bivše Juge se bodo vedno v določenem številu priseljevali gor, samo še zanje si upam trdit, da jih večina bolj cilja na kako Nemčijo, pa da se jih veliko priseli tudi zaradi zakona. Še enkrat bi rada izrazila mnenje, da je ipak razlika med njimi in nekimi muslimani iz Iraka.


Ja, sem načeloma proti verskim ustanovam, med katere sodita tako cerkev kot đamije, po drugi strani mi pa ne diši, kako ima cerkev pri nas absolutno premoč na podlagi vere. In da to svojo premoč vedno znova izrabljajo za širjenje nestrpnosti in prodiranje v politiko. Sem mnenja, da bi malce bolj odprta politika do drugih ver RKC pristrigla peruti, kar ni slaba reč.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#8 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 04 August 2010 - 09:28 PM

QUOTE(Braunkopf @ 4. 8. 2010 - 21:46) View Post

Muslimani pri nas so pa itak večinoma iz bivše Juge, lih med njimi ne verjamem, da je mnogo teroristov. ermm.gif Glede na to, da folk zadnje čase islam strašno rad povezuje s terorizmom.

Ma kaj teroristi ... to so bolj drugje, kolikor jih sploh je. Veliko, veliko več je izjemno zategnjenega folka, ki jim je ljubo šeriatsko pravo. In si ga želijo. Zelo. Tudi v zahodni Evropi.

QUOTE(Braunkopf @ 4. 8. 2010 - 21:46) View Post
Sem mnenja, da bi malce bolj odprta politika do drugih ver RKC pristrigla peruti, kar ni slaba reč.

Dvomim, da bi to tako vplivalo ... Preberi "Bes in ponos" Oriane Fallaci, opisuje, kak vpliv ima islam v Italiji. Ni vabljivo, res. wink.gif
Gotovo se da Cerkvi kako drugače pristrižt peruti kot pa tako, da bi fasal v državo nezanemarljiv delež vernikov, katerih vero se da še bolj kot s terorizmom povezati s srednjim vekom. hmm.gif Zdi se mi nekako tako, kot če bi zaradi odsekane desne roke odsekal še levo, da bi bilo malo ravnotežja ... smile.gif
  • 0

#9 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 04 August 2010 - 10:00 PM

Ne, jaz pa mislim,da temu ne bi blo tako. Saj pravim - muslimani so že itak tu, če bi hoteli delat pizdarije (oni ali kdorkoli drug, RKC included) bi že. No, RKC je že dejavna. smile.gif

Nimam pač nič proti njim, oz. đamiji, res, celo manj kot proti RKC, ker ima le-ta prevelik vpliv.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#10

  • Guests

Posted 05 August 2010 - 07:32 AM

Jaz sem ZA Đamijo. Z omejitvami. Res ne more bit to najimpozantnejsa stavba v Ljubljani, se pravi omejena velikost in minareti itd., ampak glede na to, kaj vse se dandanes gradi, bi bla ena đamija prav blagoslov, ker so lepe, ne pa te grde kovinsko steklene konstrukcije, ki jih zdaj postavljajo in so kao "visek" arhitekture.

Sem PROTI nosenju njihovih oblacil v solo itd., v zasebnem casu naj pocnejo kar hocejo, ce lahk hodijo eni napol nagi naokol, pol so lahk tut oni v svojih odejah. V Franciji so pred leti prepovedali nosenje tega v solo, in so ble blazne polemike, ampak meni se zdi vredu, nek jasen znak, da se morajo podrejat pravilom in da jim ne bojo kar vsega pustili.

Najvecji problem z muslimani je pac to, da majo oni povezano oz. skupno politiko in religijo, kar pri nas ne gre. Se pravi, ce zgradmo đamijo, je treba dat pol JASNA pravila, ali celo zakone, kaj se sme in kaj ne. Tudi v prostorih đamije, ceprav so njihovi, ne sme biti prostora za politiko, shode in podobno, ce ne bi tk lahk magari koze not klali pa jim noben ne bi smel nic.

Drugi problem pri tem js vidim v tem, da pri nas cerkev nima konkretno odrezane pravice kar se tice politike. Dokler bo temu tako, potem se tudi muslimani lahko sklicujejo, ces zakaj pa oni ja, mi pa ne in endvatri mas se muslimansko stranko. Pa ne da oni nimajo pravice do odlocanja, sploh ne. Samo religija res nima kaj delat (ne bi smela met kaj delat) v politicnih debatah.

Pa se to: sem PROTI temu, da se o teh stvareh odloca na referendumih. Ljudje vedno skrbijo samo za lastno rit, so sovrazno nastrojeni proti vsemu, cesar ne poznajo in se kar vsega bojijo. Ce je to vprasanje, s katerim se mora ubadat politicni vrh, naj se sam odloci - sploh pa se tu ni kaj za odlocat, ker majo ustavno pravico do đamije.

Evo. Mogoce se kaj dopisem, ko se mi bo dalo. smile.gif Sem pa rahlo nestrpna do vseh "vsiljivih" religij. smile.gif

Aja, pa podpis pod Braunkopf.
  • 0

#11 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 05 August 2010 - 08:49 AM

Evo, še moj lonček!

Sem ZA, da se zgradi đamija, ampak podpis istočasno tudi pod izabelo - obvezno z nekimi restrikcijami. Sem ateist, ampak to sedaj ne pomeni, da sem zagrizeno proti vsem možnim religijam. In že če je ena cerkev tukaj v Sloveniji v vsaki vasi, tudi blizu mojega okna blink.gif , zvoni non stop, celo mormoni imajo svojo 'cerkev' v LJ, v celi Sloveniji pa ni ene đamije, kljub temu, da je druga vera glede števila vernikov, seveda takoj za kristjani.

Đamija - DA, ampak kot izabela - z omejitvami.


PROTI burkam v javni sferi, šole, službe. Doma in v prostem času po želji. Da niti ne začnem kako se mi zdi poniževalno za ženske, da morajo vse to tovoriti na glavi, pa se zavedam, kaj to pomeni za kulturo, zgodovino, vero. Se spomnim, sem pred kratkim brala A thousand splendid suns, in mi je na jok šlo, in presenečena sem bila nad odnosom moških do žensk, ko sama še ven iz bajte ni smela brez burke in seveda moškega spremstva, grozljivo za naš svet. Takrat v času Talibanov je pač vse bilo še toliko bolj rigorozno. Meni se to nošenje burke zdi kazen in mučenje, pa tukaj ne gre za neko svobodno izbiro, ki bi jo ženske imele!!!! Ampak kot že rečeno, se dobro zavedam vloge vere, kulture glede tega. Pač to predpisuje Koran.
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#12 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 05 August 2010 - 09:04 AM

QUOTE(izabela @ 5. 8. 2010 - 8:32) View Post

Pa se to: sem PROTI temu, da se o teh stvareh odloca na referendumih. Ljudje vedno skrbijo samo za lastno rit, so sovrazno nastrojeni proti vsemu, cesar ne poznajo in se kar vsega bojijo. Ce je to vprasanje, s katerim se mora ubadat politicni vrh, naj se sam odloci - sploh pa se tu ni kaj za odlocat, ker majo ustavno pravico do đamije.


Zakaj? Še ena lepa navada Švicarjev - večino reči lepo rešijo na referendumih in jim nihče ne serje na glavo. smile.gif

Sploh pa - eno je džamija, drugo pa glomazni "kulturni center" ... kakšna kultura neki. Poleg tega - ko omenjate, da so pri nas itak samo muslimani iz nekdanje Jugoslavije (kar je sicer res) - pozabljate pa, da bodo Arabci reč financirali. Da to ne bi imelo nobenega vpliva na nič, se zdi pa meni naivno pričakovati. Oni tam doli to jemljejo kot načrtno širjenje islama in se mi zdi zaradi tega povsem logično, da če nekdo to tako jemlje vse skupaj, da se jim lepo pristriže peruti. down.gif

Še o bojazni za lastno rit in sovražni nastrojenosti - konec koncev mi živimo tu, a, zakaj bi morali v vsem nekomu ugajati? Fuck off pa politična korektnost. Zakaj se ne bi znali postavit enkrat za spremembo zase? Tudi omenjanje cerkev za vsakim voglom v isti sapi meni izpade tako, kot da gre za staro dobro slovensko privoščljivost, ker sklepate, da gredo kristjanom muslimani najbolj na jetra. smile.gif
  • 0

#13 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23539 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 05 August 2010 - 01:24 PM

QUOTE(Kinky @ 5. 8. 2010 - 9:49) View Post

Đamija - DA, ampak kot izabela - z omejitvami.

Podpis.

QUOTE(Kinky @ 5. 8. 2010 - 9:49) View Post

PROTI burkam v javni sferi, šole, službe.

Jaz sem tudi proti burkam zunaj hiše (na prostem). Konec koncev, če greš ti k njim, moraš spoštovat njihove običaje in vero. Tu so pa naši običaji in po stanovanju naj skačejo kakor vedo in znajo, zunaj hiše pa naj se prilagodijo. Nimam nič proti rutam na glavi in da so zadrnjene od vratu do čevljev - pač njihova stvar. Bruke pa ne! Ko bodo v njihovih državah tolerirali sprehode v minicah, potem se bomo pa naprej pogovarjali cool.gif .

Torej podpis pod izabelo, kinky in braunkopf



Jaz sem par let nazaj full zagovarjala strpnost in odprtost do drugih kultur. No zdaj sem mnenje že malo spremenila.
Evo zgodba kolega nizozemca (oni veljajo kot totalno odprte ljudi, ampak priznajo sami, da jih že tepe po glavi).

Eden najvišjih predstavnikov muslimanskega sveta (pri njih) je bil vabljen h kraljici in gospod se z njo ne bo rokoval, ker pri njih to ni običaj. wacko.gif Ona je to morala požret (v svoji državi) on pa v tuji (kamor je prišel prostovoljno) ne bo. Ma na prvo kamelo bi ga dala, pa nazaj poslala!!!

In to se mi zdi problem pretirane odprtosti in strpnosti. Kar na enkrat se domačini prilagajajo tujcem in v dobri veri požirajo svoje običajo, da ne bi kao njih užalili. Ej, sorry; če si prostovoljno sem prišel, se boš tudi sam malo prilagodil, če ti ni všeč, pa izvoli nazaj.
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#14 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 05 August 2010 - 01:29 PM

QUOTE(Kami @ 5. 8. 2010 - 14:24) View Post

Eden najvišjih predstavnikov muslimanskega sveta (pri njih) je bil vabljen h kraljici in gospod se z njo ne bo rokoval, ker pri njih to ni običaj. wacko.gif Ona je to morala požret (v svoji državi) on pa v tuji (kamor je prišel prostovoljno) ne bo. Ma na prvo kamelo bi ga dala, pa nazaj poslala!!!

In to se mi zdi problem pretirane odprtosti in strpnosti. Kar na enkrat se domačini prilagajajo tujcem in v dobri veri požirajo svoje običajo, da ne bi kao njih užalili. Ej, sorry; če si prostovoljno sem prišel, se boš tudi sam malo prilagodil, če ti ni všeč, pa izvoli nazaj.


Podpis pod tole, čeprav mi ni najbolj jasno, kako to paše skupaj z podpisom pod džamijo. tongue.gif Kar se mene tiče - molilnica ok, glomazna džamija z minaretom a.k.a. "kulturni center" pa nikoli. smile.gif
  • 0

#15 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45481 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 05 August 2010 - 02:05 PM

QUOTE(Kami @ 5. 8. 2010 - 14:24) View Post

In to se mi zdi problem pretirane odprtosti in strpnosti. Kar na enkrat se domačini prilagajajo tujcem in v dobri veri požirajo svoje običajo, da ne bi kao njih užalili. Ej, sorry; če si prostovoljno sem prišel, se boš tudi sam malo prilagodil, če ti ni všeč, pa izvoli nazaj.
Se strinjam.

  • 0

#16 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 05 August 2010 - 08:05 PM

QUOTE(sajk @ 5. 8. 2010 - 10:04) View Post
Fuck off pa politična korektnost. Zakaj se ne bi znali postavit enkrat za spremembo zase?

Tudi omenjanje cerkev za vsakim voglom v isti sapi meni izpade tako, kot da gre za staro dobro slovensko privoščljivost, ker sklepate, da gredo kristjanom muslimani najbolj na jetra. smile.gif

Jaz se ne trudim bit politično korektna, samo izražam svoj pogled na to tematiko. V primerjavi s tabo, ja, bi rekla, da sem bolj odprta do drugih kultur in ver, pa ne pravim, da imam zato bolj prav, al karkoli že. Torej, še enkrat, ne "grem" se neke korektnosti in vljudnosti, to so RES moja stališča. smile.gif


Ja seveda jim grejo. Kdaj pa kristjanom niso šle druge vere nekam? Vedno so bili vsi nekristjani neverniki, nevredni življenja do spreobrnitve. In obratno velja za islam.
Sicer obstaja ena peščica ver, ki ne razmišljajo na tak način in so mi ljubše, samo ko pride do islama in krplčanstva pa moram priznat, da sta to eni zelo podobni veri. Tudi židovska vera je "isti šmorn".




Dodala bi pa še, da me tudi tole financiranje Arabcev ne gane preveč. Saj tudi mi gradimo vsega boga z "eu" denarjem, pač bo pa tu pomagal tudi arabski svet. Seveda jim gre za to, da skrbijo, da gre njihovim vernikom ok po svetu, samo pri nas pa res mislim, da ne bi mogli imet večjega vpliva. No vsaj dokler se sem ne bi (strogo pogojno mišljeno) preselile trume radikalcev iz kakega "-stana". Kar je pa zelo neverjeten scenarij.



Pa, če pomislim, kako, sploh na vzhodu oz. nasploh izven Evrope, ljudstva precej ok shajajo v nekih multi vernih državah, se mi zdi, da se res "pričkamo" glede "tresenja gore", rodila se bo pa miš. biggrin.gif Pač ja, tudi drugod po svetu, kjer prihaja do sobivanja večih različnih etničnih ali verskih skupnosti, načeloma vse te skupnosti težijo k temu, da se držijo vsaka zase, oz. imajo pač ena svoja območja/okrožja, kjer imajo svoje ustanove itd. Kar tudi ni slabo. Samo, da spet ta situacija ne paše v Slovenijo, ker je premajhna, pa še ipak preveč enotna, oz. smo si njeni prebivalci nekak podobni in ni smiselno zdaj se ločevat na "kodrlajsaste" in "pikčaste".





Referendumi so pa bedni, ker se nanje vsipa truma ljudi, ki kot prvo niti ne vejo za kaj točno se gre, oz. niso seznanjeni z razlogi za nastale pereče situacije oz. s posledicami svojega glasovanja, kot drugo je pa lih to neznanje odličen poligon za podpihovanje raznoraznih prepričanjs strani takih in onakih političnih strank za svojo korist. Pa ne mislim tu samo na raznorazne "Jelinčiče", ampak tudi na ostale, saj imajo vsi politiki za kak čeber masla na glavah.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#17 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 06 August 2010 - 12:35 PM

QUOTE(Braunkopf @ 5. 8. 2010 - 21:05) View Post

Ja seveda jim grejo. Kdaj pa kristjanom niso šle druge vere nekam? Vedno so bili vsi nekristjani neverniki, nevredni življenja do spreobrnitve. In obratno velja za islam.
Sicer obstaja ena peščica ver, ki ne razmišljajo na tak način in so mi ljubše, samo ko pride do islama in krplčanstva pa moram priznat, da sta to eni zelo podobni veri. Tudi židovska vera je "isti šmorn".

Glede tega se povsem strinjam - je pa en catch. Se spomniš pred leti, je neka glasbena skupina imela ma svojem albumu sliko Marije s podgano v naročju namesto Jezusa? Precej je bilo zgražanja. Ampak to je bilo tudi vse. Sedaj pa - karikatura Mohameda na Danskem tudi par let nazaj ...? Bilo je ogromno uličnih "protestov" (=zažiganja vsega mogočega na njihovi poti), grožnje s smrtjo itd. Tisto je čisto drug svet, v taki obliki ne sodi v Evropo, ne more sodit. Pika. smile.gif Vsaj ne dokler so evropejci tako fini in v rokavicah, da tega ne znajo pravilno sankcionirat. Seveda - spet v imenu politične korektnosti. sad.gif

QUOTE(Braunkopf @ 5. 8. 2010 - 21:05) View Post
Pa, če pomislim, kako, sploh na vzhodu oz. nasploh izven Evrope, ljudstva precej ok shajajo v nekih multi vernih državah, se mi zdi, da se res "pričkamo" glede "tresenja gore", rodila se bo pa miš. biggrin.gif

Kje? Že samo če na Indijo in Pakistan pomislim ... ne marajo se prav zelo. Sicer pa mislim, da nimaš prav - tiste linke od Pata Condella z youtube si ob priliki poglej, so zanimivo vtisi iz dežele, kjer je tega dosti, dosti več, kot pri nas.

Pri nas res zgleda, da delamo iz muhe slona mogoče, ampak lahko bi se kaj naučili iz situacije, v kateri so sedaj države v zahodni Evropi. Šeriatsko pravo ponekod v Britaniji? http://www.telegraph...rity-wanes.html ? Meni se zdi to resno in lahko bi to vzeli kot svarilo, kam stvari lahko pripeljejo.

QUOTE(Braunkopf @ 5. 8. 2010 - 21:05) View Post
Referendumi so pa bedni, ker se nanje vsipa truma ljudi, ki kot prvo niti ne vejo za kaj točno se gre, oz. niso seznanjeni z razlogi za nastale pereče situacije oz. s posledicami svojega glasovanja, kot drugo je pa lih to neznanje odličen poligon za podpihovanje raznoraznih prepričanjs strani takih in onakih političnih strank za svojo korist. Pa ne mislim tu samo na raznorazne "Jelinčiče", ampak tudi na ostale, saj imajo vsi politiki za kak čeber masla na glavah.

Kaj pa vem - imajo gotovo prednost. V Švici reč lepo funkcionira in je krasno zagotovilo, da ti politiki nečesa ne morejo porinit skozi stranska vrata.
  • 0

#18 Errol

Errol

    Sugga daddy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17813 posts
  • Gender:Male
  • Location:Errolov brlog v Banana Republic

Posted 06 August 2010 - 01:23 PM

Jebeš rasizem, ta je v človekovi naravi; razgledanost šepa: džamija je turško mošeja. Jaz kajpada sem za to, da dobijo muslimani džamijo z minaretom vred. Če bo kdo plačal dobrega arhitekta, bo dobro, če ne, obup, pa naj že plačajo Arabci ali pa Urugvajci. Politična korektnost pa mora obveljati. Ne samo zato, da varuje druge pred menoj, ampak da nas varuje pred nami samimi.
  • 0

ESTOY FLOR DE ATORRANTE

UN CONTURSI MALEANTE


#19 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45481 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 06 August 2010 - 01:36 PM

Nam je cenjeni prof. na faksu, ki obožuje vse kar je neevropskega, v glavo vbijal, da mošeja in džamija nista enako. hmm.gif Da je eno samo stavba, prostor za molitev, da džamija je pa še družbeno-kulturni center v okviru katerega je še kaj drugega kot prostor za molitev.
  • 0

#20 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 06 August 2010 - 02:19 PM

QUOTE(Errol @ 6. 8. 2010 - 14:23) View Post

Ne samo zato, da varuje druge pred menoj, ampak da nas varuje pred nami samimi.

Kdo bo pa tebe branil pred drugimi?

@Kalypso: če je džamija = kulturni center, mošeja pa samo prostor za molitev - zakaj pa potem potrebujejo "kulturni center"? Kultura kaka? Tečaji pravilnega klanja koz, popoldanski krožki kako pravilno premlatit žensko tako, da nima zlomov ali kaj ... prostor za molitev naj le imajo, minareta pa ne (ker jim to simbolizira zmago na teritoriju, kjer je postavljena, takega simbola pa ne potrebujemo).

Še ena povezava posebej za našega politično korektnega Errola:

Ti ti ljudje delujejo politično korektni? "Europe you will pay, your annihilation is on its way"? To ni v kakem Iranu, to je pred dansko ambasado v Londonu bilo. In mi naj bi bili politično korektni zakaj že? Manj jih je, bolje bo za nas. Če bi nekoč bili v večini (kar ponekod bodo v nekaj desetletjih, ponekod tudi že so - in ni fajn tam), bomo potegnili kratko zaradi lastne demokracije. Večina pač odloča ... wink.gif

Zdaj bo gotovo kdo napisal, da ti naši so drugačni, itd. itd. Zato še tole:
Koristno je malo pokukat, kako je to v "bolj naprednih" državah, kjer se je reč bolj razpasla.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users