Jump to content


Photo

tesnoba


  • Please log in to reply
160 replies to this topic

#121 besweety_inside

besweety_inside

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2139 posts
  • Location:štajerska
  • Interests:snowboard,snowboard,snowboard,bordanje sem rekla?=)

Posted 29 April 2007 - 02:58 PM

bravo Princeska wink.gif
Mah mormo se sprijaznit da so takšne in drugačne tesnobe del današnjega tempa, treba je pač najt stvari ki prevladajo in nam pomagajo boriti se proti škodljivim vplivom iz okolja biggrin.gif npr. šport biggrin.gif
  • 0

#122 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 29 April 2007 - 03:05 PM

Ma ja, stres je kriv. Itak je pa vse v glavi. Samo so to hude zadeve, ko jih doživiš.

In zato tudi sedaj bolj cenim življenje, ker je tako lepše brez teh tesnob smile.gif Pa ta sonček, kr vabi, da grem na rolerje in kolo. In še prov fajn se počutim potem smile.gif
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#123 luci

luci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3943 posts
  • Gender:Female

Posted 05 May 2007 - 12:41 PM

Js mam tud probleme z napadi tesnobe, se mi je že zgodil, da niti dihat nism mogla normalno. Pa zadnje čase sem ratala prov paranojičen osebek. Vsega me je strah, nobene zadeve sploh ne morem normalno izpelat, vedno vse zafrknem in kompliciram tam kjer bi blo najmanj treba. Sama seb škodo delam, očitno sem nagnjena k samouničevalnosti. Ful se skoz trudm, da bi bla bolj samozavestna in optimistična pa mi nikakor ne uspe tega dosečt. Kljub temu, da vem, da zmorem marsikaj in da moj izgled ni slab mi še vedno ni dovolj. Zlo podobno je kot bi bla glava in telo vsak zase, ki se nikakor ne morta razumet. Sej se neumno sliš, sam enostavno se tko počutm. Isto se mi dogaja na področju osebnosti. V meni se dobesedno prpletata tako ful dobra oseba kot tud ful slaba, ki uživa v tem, da przadane svoje najbližje in s tem v končni fazi tud sebe. Pr mojih letih se mi zdi, da bi mogla bit bolj skulirana, a je zadeva ravno obratno. Starej, ko sem mnj vem kaj hočem sama od sebe in od svojega življenja. Vem sam to, da moram končat faks (še tuki sem si zakomplicirala vse skupi) in se odselit, ker ta kraj v katerem js živim in folk mene dela deloma depresivno in nesrečno, itak sem pa v večini sama za to kriva. Trba bo resno začet delat na sebi, samo ne vem še kako se bom tega lotla. Za začetek morm določene zadeve prebolet in potem se spet na noge postavt in začet z nova.
  • 0

#124 _v-i-k-i_

_v-i-k-i_

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1356 posts

Posted 05 May 2007 - 02:03 PM

mene pa tole izpitno obdobje prov ubija cry.gif
  • 0

#125 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 05 May 2007 - 10:31 PM

QUOTE(luciferka @ 5. 5. 2007 - 11:41) View Post

Za začetek morm določene zadeve prebolet in potem se spet na noge postavt in začet z nova.



Ja, to bo najboljši začetek! Vso srečo.
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#126 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 06 May 2007 - 07:58 AM

QUOTE(Barbii @ 29. 12. 2006 - 20:07) View Post

In pol ko sn šla gledat čevlje v trgovino me je naenkrat taka čudna omotica prijela pa sn mogla na svež zrak takoj ... pol sn se začela trest, potit, srce mi je neverjetno močno razbijalo... zelo sem se ustrašila sad.gif prepričana sem bila da doživljam infarkt. Potem sma odšla domov kjer sem si zmerila pritisk mela sem malce povišan tlak(zgornji) in sem se ustrašila še bolj ... hotela sem it v bolnišnico... odpeljala sma se do tja, fant mi je cel čas govoril naj se pomirim, da naj vdihnem pa se pomirim.... in nato sn se na klopci pred bolnico res pomirila. Šla sma na čaj in je blo vse vredu... toda zdaj po tem "napadu" sem pa čist adijo :/ vsak dan doživljam tesnobo, krizo, da bom umrla, da se mi bo kaj zgodilo :/


oprostite, da vlečem star post na dan, sam to je men smešn .... da se zganja taka panika okol rahle omedlevice. js sem bla tut diagnosticirana za omedlevico (so še neki nastavki baje za epilepsijo, sam v to močno dvomim, ker nisem še imela nobenega napada - bomo vidl, kaj bodo kej dohtarji pogruntal, če sploh kej), mam identične simptome, morm tut ven letet, ko čutim, da mi gre slabo, glavo med kolena, se dol vsest in pol počas vstat. mi je tut jasno, da se to nau nikoli pozdravlo, ker je pač kronično stanje, ampak ne bledem pa, da vsakič, ko se mi to zgodi, da mam infarkt. men ta punca deluje mal hipohondrično.

  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#127 _v-i-k-i_

_v-i-k-i_

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1356 posts

Posted 06 May 2007 - 01:06 PM

QUOTE(_v-i-k-i_ @ 5. 5. 2007 - 13:03) View Post

mene pa tole izpitno obdobje prov ubija cry.gif


:hmm :stupid...not any more!
  • 0

#128 besweety_inside

besweety_inside

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2139 posts
  • Location:štajerska
  • Interests:snowboard,snowboard,snowboard,bordanje sem rekla?=)

Posted 06 May 2007 - 05:54 PM

Viki a že vse znaš? wink.gif


Špela glej ta dogodek sam po sebi lah ni nič groznega, tragičnega po eni strani oz za ene, za druge je lahko pa full kriza, od občutkov je odvisno, ti to opisuješ bol tak , te ni prizadelo vse skupaj, vsaj men se tak zdi, si močna oseba, pač mal se ti je zvrtelo, pri nekom pa lah ma to za sabo kaj hujšega, depresije, kake motnje, bolečine -psihične, in ne moreš kr neki rečt, men se to tak pa tak zdi, to ni nič hudega, je smešno, nič hudega, zate pač ni to nič hudega, za nekoga pa je.
Men se tud na vrtu ko delam, stokrat zvrti, ko na hitro glavo dvignem, in se mi pač zvrti , vem zakaj. Lah se pa nekumu zvrti na drug način, ve zakaj, ve da to ni kr tak prišlo . Zato ne gre primerjat vseh omedlevic, mislim da je ona mela neki drugega v mislih, ne sam to da se ji je mal zvrtelo.
Naslov teme je Tesnoba.
pač je punca drugačen tip, na drug način doživlja tesnobo, men se tak človek smili, ne pa da je hipohondričen.
  • 0

#129 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 06 May 2007 - 06:43 PM

QUOTE(besweety_inside @ 6. 5. 2007 - 18:54) View Post

ti to opisuješ bol tak , te ni prizadelo vse skupaj, vsaj men se tak zdi, si močna oseba, pač mal se ti je zvrtelo, pri nekom pa lah ma to za sabo kaj hujšega, depresije, kake motnje, bolečine -psihične, in ne moreš kr neki rečt, men se to tak pa tak zdi, to ni nič hudega, je smešno, nič hudega, zate pač ni to nič hudega, za nekoga pa je.
Men se tud na vrtu ko delam, stokrat zvrti, ko na hitro glavo dvignem, in se mi pač zvrti , vem zakaj. Lah se pa nekumu zvrti na drug način, ve zakaj, ve da to ni kr tak prišlo . Zato ne gre primerjat vseh omedlevic, mislim da je ona mela neki drugega v mislih, ne sam to da se ji je mal zvrtelo.
Naslov teme je Tesnoba.
pač je punca drugačen tip, na drug način doživlja tesnobo, men se tak človek smili, ne pa da je hipohondričen.


glej, js nism sam mal omedlela, sem že dostkrat zgubila zavest, tko, da ni to kr neki tko, by the way - pa kljub temu ne delam scen in preplaha iz tega, pač hočeš nočeš morm s tem živet, kaj nej zdej - se grem kar obesit?! laugh.gif js dejansko ne vem, kaj vse je za mojimi simptomi, ker še niso ugotovil, pa sem skos kaj okol dohtarjev. mislm, res ne bi šla zdej v to, da zna bit moje stanje precej resno (dedno in tralalalala), ker nima smisla - sam hotla sem povedat, da se mi zdi bedasto iz malega delat paranoičen veliko.

men se pa ne smili prav nič, ker najmanj, kar tak človek rabi, je to, da se komu smili pa da jih božamo po glavi in govorimo, kako so ubogi.

  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#130 besweety_inside

besweety_inside

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2139 posts
  • Location:štajerska
  • Interests:snowboard,snowboard,snowboard,bordanje sem rekla?=)

Posted 06 May 2007 - 06:50 PM

ok vsak na svoj način vidi zadevo, hvala bogu pa, da si tak karakter, men se človek takoj zasmili smile.gif .
  • 0

#131 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 06 May 2007 - 06:56 PM

QUOTE(besweety_inside @ 6. 5. 2007 - 19:50) View Post

ok vsak na svoj način vidi zadevo, hvala bogu pa, da si tak karakter, men se človek takoj zasmili smile.gif .


a se ti js tut kej smilim? laugh.gif lol1.gif
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#132 besweety_inside

besweety_inside

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2139 posts
  • Location:štajerska
  • Interests:snowboard,snowboard,snowboard,bordanje sem rekla?=)

Posted 06 May 2007 - 07:16 PM

yes.gif biggrin.gif

edit: ma tud nisem misla dobesedno, pač sočutna sem, rada pomagam
  • 0

#133 _v-i-k-i_

_v-i-k-i_

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1356 posts

Posted 07 May 2007 - 11:24 AM

QUOTE(besweety_inside @ 6. 5. 2007 - 16:54) View Post

Viki a že vse znaš? wink.gif


ma jezi me to, ker se hočm učit ampak se ne morm skoncetrirat sploh in potem se kr neki silm in se sekiram kako mi bo časa zmanjkal itd. no in mi je dopiz*** smile.gif
  • 0

#134 besweety_inside

besweety_inside

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2139 posts
  • Location:štajerska
  • Interests:snowboard,snowboard,snowboard,bordanje sem rekla?=)

Posted 08 May 2007 - 09:10 PM

ej čist enako, in prav danes me je moje nedelo glede faxa začelo morit. Jutri pod nujno neki spremenit. Muka mi je bit v hiši in bulit v comp, in pisat diplomo, sem tak tip, ko je lepo vreme, skos neki delam, vrt, bajk, sprehodi, motorji biggrin.gif svašta, sam da nisem med štirimi stenami, ampak zdaj sem mal preveč dala šolo na stran. Morm neki spremenit. Čez vikende pa itak skos delam. Tako da... hmm.gif tesnobna ratujem ko se na šolo spomnem biggrin.gif
  • 0

#135 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 26 May 2007 - 09:00 PM

Moj fantič je zapadel v depresijo-fax, obremenitve on pa taka nežna inobčutljiva dušica+jaz nisem mela čas zanj zarad šole sad.gif

Zdaj je na antidepresivih. In me zanima če ima kdo izkušnje, kako pomagat in če so te tablete res učinkovite al je boljš met terapije pri psihiatru al kako?
Ker je res čisto brez volje in mi j ehudo, ko ga vidim čist na tleh, pa ne vem kk se naj obnašam...

  • 0
IPB Image

#136 nihrida

nihrida

    dark soul

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4525 posts
  • Location:moj brlog

Posted 27 May 2007 - 08:37 AM

Anja, a to je on kr tko naenkrat padel not? Ne moreš postat depresiven samo zaradi izpitnega obdobja. To traja dlje - po mesece skupaj.

Svetujem ti, da mu daješ čim več podpore, drugega tako ali tako ne moreš. Pa ne mu govorit, da bo vse uredu, ker človek v depresiji tega noče slišat oziroma ne more sprocesirat (ne verjame). Dj mu vedet, da tud ti misliš, da so njegovi problemi resni in se dost pogovarjajta o tem. Tablete bojo učinkovale, ampak ne takoj. "Seanse" pri psihiatru so lahko popolnoma odveč (tud škodljive, če je psihič slab) ali pa pomagajo. Odvisno kak tip je. Če mu bo govorjenje pr eni neznani osebi pomagalo, pol OK, drugače pa raje ne (men je bolj škodilo k pa kaj drugega). Je pa res, da ti ravno on daje zdravila...

Pogovarjajta se!
  • 0
I'll place my bets and hope I'll always win
Even if I don't, I'm fucked because I live a life of sin
But it's alright, I don't give a damn
I don't play your rules I make my own
Tonight
I'll do what I want
Because I can

#137 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 27 May 2007 - 08:55 AM

Hvala. Se trudim pogovarjat, ampak je čist indifirenten. Ne ni padel kar tako, počasi se je nabiralo. Pa pravi, da to ni prvič bo pa 21 star.
  • 0
IPB Image

#138 nihrida

nihrida

    dark soul

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4525 posts
  • Location:moj brlog

Posted 28 May 2007 - 06:55 AM

Ja, men se je pojavilo še prej. Leta nimajo veze pri tem. Sej, če se bo hotu pozdravit, se tud bo.
  • 0
I'll place my bets and hope I'll always win
Even if I don't, I'm fucked because I live a life of sin
But it's alright, I don't give a damn
I don't play your rules I make my own
Tonight
I'll do what I want
Because I can

#139 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 13 June 2007 - 07:50 PM

Mene pa zanima, če kera ve, kako pogosto se lahko jemljejo Perseni?
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#140 Šišyka

Šišyka

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1412 posts
  • Location:Universe Of Fun
  • Interests:copranje in izdelava nevarnih zvarkov :P

Posted 13 June 2007 - 07:58 PM

princeska: kakšne časovne omejitve glede persenov ni, ker ne povzroča navajenosti. če si pa mislna kolk se jih na dan loh vzame pa mislm de do 3krat na dan po 2 tableti. vseen pa mislm de s tem ni za pretiravat.
  • 0
IPB Image
Če imaš nekoga rad, ga imaš zmeraj, ne glede na danes, jutri ali včeraj. Če imaš nekoga rad, ga imaš vedno in preprosto rad, za to ni čas merilo!




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users