Jump to content


Menstrualne skodelice


  • Please log in to reply
1011 replies to this topic

#21 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16081 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 03 April 2008 - 02:26 PM

Kako natanko pa se to uporablja? Noter si vstaciš, potem pa se kri nabira, čez določen čas pa vzameš ven pa očistiš ali kako.
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#22 Pipi

Pipi

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1092 posts

Posted 03 April 2008 - 02:32 PM

Ja zgleda da neki tacga. Kakor jaz razumem, vstaviš pač noter in ob tem se naredi rahel podtlak, kar prepreči, da bi se stvar kakorkoli premikala, hkrati pa ga lahko vseeno lepo vzameš ven. Ko ga vzameš ven, ga moraš prati/prekuhati kot dudice za dojenčke.
Jaz samo ne vem, koliko časa lahko to pustiš noter - namreč, pri tamponu vidiš vrvico, kaj pa tle?
In kako se zadeva obnese ponoči, med ležanjem? hmm.gif
  • 0
"It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society."

#23 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 03 April 2008 - 02:41 PM

VSE vam piše tu: KLIK
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#24

  • Guests

Posted 03 April 2008 - 03:09 PM

Meni ni glih jasno, kako to vstaviš notri. A ni malo velika ta stvar? Pa široka? Pa tudi lege si ne morem predstavljat noter. Mislem, po prebranih navodili, si še vedno ne znam predstavljat, v kakšnem položaju gre notar. hmm.gif
No, pa saj ni važno, ker najbrž ne bom uporabljala te skodelice. Pa ne, da se mi gravža ( tudi diafragmo perem, pa tudi se je že zgodilo, da sem ratala bolana in je bila krvava diafragma, se mi ravno ne gravža moja lastna kri), ampak tudi tamponov ne uporabljam pogosto. Samo, če kam grem in da ne morem oblečt trenerke. Drugače pa vedno vložke.


  • 0

#25 redkvica

redkvica

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2250 posts
  • Gender:Female

Posted 03 April 2008 - 03:14 PM

QUOTE(ciara @ 3. 4. 2008 - 16:09) View Post

Meni ni glih jasno, kako to vstaviš notri. A ni malo velika ta stvar? Pa široka? Pa tudi lege si ne morem predstavljat noter. Mislem, po prebranih navodili, si še vedno ne znam predstavljat, v kakšnem položaju gre notar. hmm.gif


IPB Image
  • 0
If sometimes you feel yourself little useless, offended and depressed, always remember that you were once the fastest and most victorious sperm in your group!

#26

  • Guests

Posted 03 April 2008 - 03:20 PM

Ooo, hvala Redkvica. Zdej si je pa že lažje predstavljat vse skupi. No, to mi ni blo jasno. Jaz sem misla, da prestrega kri pri materničnem vratu in glede na to, da je maternični vrat pravokotno na nožnico, mi je bilo čudno, da bi šlo to naravnost notri.
Če bi več uporabljala tampone, pa če bi blo cenejše, bi zihar probala.
  • 0

#27

  • Guests

Posted 03 April 2008 - 03:41 PM

QUOTE(Frčica @ 3. 4. 2008 - 14:38) View Post

Pozabila sem točno ceno, se mi pa zdi da okol 15€. Ne me za besedo držat, ampak vem da ni bilo 30€. Ne vem pa koliko jih je pakiranih.


U, to pa je razlika v ceni. ohmy.gif Verjetno je v paketu ena, torej v Avstriji dobiš dve za ceno ene v Sloveniji. Sicer pa če bi vedela, da mi bo ustrezala, niti ni tako draga, če jo potem lahko uporabljaš več let ... Še nikoli se nisem spravila računati, koliko vsako leto zapravim za tampone in vložke. hmm.gif
  • 0

#28 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 03 April 2008 - 04:01 PM

Če je res tako poceni, si jo bom verjetno omislila. Toliko, da probam. Mogoče mi bo pa všeč!

Moram najprej še malo bolj preučit vso zadevo. Včeraj se mi ni dalo brat.
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#29 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30611 posts
  • Location:Primorska

Posted 03 April 2008 - 04:54 PM

Men to itak ni drago... ker to pomeni, da od zdaj naprej prišparam vsaj nekaj evrov na mesec, kolikor stane recimo 16 tamponov ob (tolk približno jih jst porabim na mesec). smile.gif
  • 0

#30 koki

koki

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1975 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 03 April 2008 - 05:01 PM

U, ta zadeva pa mene sploh ne privlači. Nekako se mi zdi nagravžno oz. ne vem kako naj se izrazim, neprijetno, čudno, kar skomina me... down.gif Tiste, ki so jo boste omislile, sporočite kako zadeva res sploh deluje.
  • 0

#31 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30611 posts
  • Location:Primorska

Posted 03 April 2008 - 05:06 PM

na sosednjih forumih je napisanih že ful mnenj zadovoljnih uporabnic smile.gif
  • 0

#32 redkvica

redkvica

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2250 posts
  • Gender:Female

Posted 03 April 2008 - 05:11 PM

_M_ na koliko časa uporabnice prazijo skodelico? Tiste 4-8 ur res držijo?
Danes sem neki na hitro gledala po DM kje bi blo pa nisem opazla... Mogoče si bom celo omislila, glede na to, da imam šibke menstruacije ne bi smelo bit težav.
  • 0
If sometimes you feel yourself little useless, offended and depressed, always remember that you were once the fastest and most victorious sperm in your group!

#33 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 03 April 2008 - 05:14 PM

Redkvica, če je v A res tako poceni, bom skočla čez mejo in mama ga vzamem. Samo ne ta vikend smile.gif No, lahko ti ga vzamem tudi kdajkoli. Recimo, da bi lahko šla naslednjega. Bom do takrat naštudirala zadevo, če bo mene tudi pritegnilo.
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#34 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13688 posts
  • Gender:Female

Posted 03 April 2008 - 05:17 PM

Samo da ne bom kregana pol če se izkaže da je cena ful višja cry.gif
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#35 redkvica

redkvica

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2250 posts
  • Gender:Female

Posted 03 April 2008 - 05:18 PM

Adriane ZS ;)
  • 0
If sometimes you feel yourself little useless, offended and depressed, always remember that you were once the fastest and most victorious sperm in your group!

#36 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 03 April 2008 - 05:22 PM

QUOTE(Frčica @ 3. 4. 2008 - 18:17) View Post

Samo da ne bom kregana pol če se izkaže da je cena ful višja cry.gif
Ne boš. Itak se nameravam enkrat v bližnji prihodnosti odpravit tja, da preverim, če je Balein šampon za globinsko čiščenje tam.

Ker ne morem delat reklame za druge forume, lahko objavim vsaj povezavo do zadetkov na Googlu. KLIK
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#37 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 03 April 2008 - 05:46 PM

Obstaja tudi SOFTCUP (KLIK), ki se vstavi više in omogoča tudi spolne odnose woot.gif

Can I have sex with the INSTEAD® Softcup® in place?
Yes, you can have clean, comfortable sex with the INSTEAD® Softcup® in place. Although individual experience may vary, most likely neither you nor your partner will be able to feel the cup. To help avoid leakage on heavy flow days, insert a new cup immediately before intercourse. Remember that the INSTEAD® Softcup® is not a contraceptive and does not protect you from sexually transmitted infections


Edit: Mam, sloh s emi ne da ubadat s tem SC-om, ker je ameriški.
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#38 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 03 April 2008 - 05:53 PM




Meni se zdi predvsem nehigienično tole pranje skodelice + najbrž mora biti žurka, ko napolniš skodelico, pa si glih nekje, kjer si je ne moreš pomit in ponovno vstavit (haha).
Tampon mimogrede za kakim grmom ven in drugega noter.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#39 vrana

vrana

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2547 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 03 April 2008 - 05:54 PM

Na forumih sem prebrala, da si večina punc, ki ima normalno močno menstruacijo, to rab čistit samo 2krat na dan...
  • 0

#40 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30611 posts
  • Location:Primorska

Posted 03 April 2008 - 05:57 PM

Jp, pa čistijo tudi s tkočo vodo iz plastenke...ko se malo pozanimaš, malo prebereš, dobiš odgovore na vsa nemogoče vprašanja :-) smile.gif
  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users