Jump to content


Photo

Izziv za vas


  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#1 metuljček

metuljček

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 107 posts

Posted 18 February 2006 - 08:35 PM

Pozdravljene punce!

Sem nova na forumu in vas moram pohvalit, ker tako veliko veste in pomagate ena drugi z nasveti. Sama imam totalen problem s pravo kremo zase. Gremo po vrsti.
Stara sem 28 let in ene 4 leta nazaj sem delala v eni manjši drogeriji. Tam sem imela možnost preiskusiti na stotine vzorčkov krem - dragih blagovnih znamk in poceni, za različne tipe kož - in nikakor nisem našla prave. Še do danes. Problem je v tem, da ne vem niti točno, kakšno kožo imam. Mozoljčke imam že od srednje šole in zamašene pore, ampak se mi zdi, da je z leti samo slabše. Je pa res, da se stalno prčkam po obrazu. To je kot nekakšna zasvojenost. Če si grem s prsti čez obraz in začutim kakršnokoli izboklinico, že letim v kopalnico stiskat. Mislim, da imam totalno dehidrirano, izsušeno kožo, hkrati fuuul občutljivo in mešano. Kaj naj naredim? Pa še nekaj za prve gubice bi blo treba, al kaj? Torej, če sem si dajala kreme ali gele za mešano kožo gor, mi je kožo zategovalo, če sem si dala za suho, mi jo je zmastilo in dobila sem še več mozoljev. Mozolji so taki, da je najprej ena rdeča bunkica (kot podkožni mozolj) in potem rata znotraj nje nekaj belega, kar iztisnem. Velikokrat spraskam kar bunkico, ker ne morem dočakat tistega belega - sem preveč živčna, ker imam bunkico na obrazu. Ko se mozolj malo posuši in nastane krastica, jo seveda spet odluščim, in če ni čist suha, rata spet nova itd itd. Te mozoljčke imam po čelu, predel okrog ust (ful), na pregibu med vratom in obrazom in tudi po licih (bolj proti koncu, ko gredo lica proti ušesom in lasišču). Torej imam na tem predelu mešano kožo, al kaj? Vem, da imam totalno dehidrirano zato, ker so mi v LJ v enem trgovskem centru z eno napravo merili vlago obraza in sem imela čisti minimum. Halo?!? Plus, da se mi koža ves čas lušči (sploh če uporabljam kreme za mastno, mešano kožo). Zakaj vem, da imam tudi občutljivo? To imam tako ali tako celo kožo. Samo, da se malo podrgnem, imam na mestu, kjer se podrgnem rdeče. Tudi ko si spraskam mozolj, sem še povsod naokrog njega rdeča in kar zateče mi vse na tem mestu. Otekel mozolj čez nekaj časa splahni. Bila sem že pri 2 različnih kozmetičarkah, pri obeh kupila neke kreme (1x Murad kozmetiko, 1X neki naravnega). Tud unidve sta rekli, da imam zelo občutljivo in tanko kožo. Sprobala sem že znamke: Juvena (gel za mešano kožo), Matis (vitaminska za mešano kožo-oranžna), Stendhal (za normalno do suho kožo, gel za mešano), Sans soucis (za mešano kožo in anti stres), Loreal (za mešano), Garnier (za mešano), Avon (pure), Vichy (Normaderm), Schoeller (ananasova).... Groza me je! Torej imam mešano, občutljivo, dehidrirano kožo in 500 flekcev! Mislim, da bi bila izziv za vsakega kozmetičnega experta! To od flekcev sem še pozabila povedat. Od vsakega mozolja mi ostane na koži flekec (najprej rdeč, potem počasi rata rjav), ki ne zbledi 100 let! Imam zelo, zelo tanko kožo (mi je tud kozmetičarka rekla), zato se mi to še po ful časa vidi. Do takrat mi ratajo čez že novi mozolji in sem že en sam flek v obraz! Ni šans, da grem od doma brez pudra! Noben me ne more v to prisilit! Ko sem bila poleti na morju, sem bila valda brez pudra in sem se kasnej videla na fotki in sem bila čist zgrožena, kakšna sem: flek pri fleku! Imela sem mozoljčke tudi na rokah (nadlahteh), po hrbtu (zgoraj) in dekolteju. Saj sem si tudi te praskala in potem na fotkah videla, kako ogabno zgleda. Potem sem se nekako prisilila, da sem se nehala praskat in sedaj (po ene 2-3 letih nepraskanja) imam tam čisto lepo kožo - brez uporabe kakšnih krem. Po obrazu pa to nekako ne gre (ostale predele, ki sem jih praskala imam 3/4 leta pod obleko, puliji, dolgimi rokavi, tako da niso tako dostopni za praskanje), ker imam roke ves čas na obrazu. Vem, da je to slabo. Ampak tudi kreme nisem našla niti ene, ki bi mi ustrezala. Aja, pa uporabljam vsake toliko peeling in tudi vlažilne maske....nimam občutka, da bi pomagalo.

Vem, da sem vam napisala cel roman, ampak mi je kar hudo...Torej s čim naj se rešim flekcev, da bom upala brez najgostejšega pudra ven hodit? In katera krema bi bila prava, da umirim občutljivo kožo, ki je hkrati ful dehidrirana (se lušči) in ima tudi mozolje in prve gubice? Trenutno imam Vichijev Normaderm za zvečer (za čez dan preveč vleče in ne morem pudra gor dat, ker ti tak film naredi) in Sans Soucis Anti stres za čez dan, za čiščenje pa gel od Sans Soucija.

Prosim, prosim pomagajte mi punce, sploh tiste, ki imate podobne probleme (flekci)!

Najlepša hvala vam!

P.S. Ne jemljem nobenih tabletk, imam redno mesntruacijo in nobenih otrok (ker hormoni tudi baje vplivajo na vse to)!
  • 0

#2 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 18 February 2006 - 08:44 PM

Najprje dobrodošla!

Tudi sama sem podobnih let kot ti pa imam enake probleme s kožo, vendar tudi sama še nisem našla kreme zase. Kar se tiče flekcov so se meni malo popravili po uporabi Contratubeksa, ki je za brazgotine. Contratubeks pomaga tako, da zmanjša tisto izrazito barvo flekca, da postane skoraj tak, kot barva kože.
Enako kot ti pa tudi sama šarim po obrazu, kadar le lahko, vendar sem v zadnjem tednu kar pridna saj si kar naprej govorim, da ne smem in mi kar uspeva. Povrhu vsega imam tudi suho dehidrirano kožo, ki pa je poleti na T - predelu mastna rolleyes.gif , sedaj uporabljam kremo Menalind derm, ki je sicer tule gor slabo ocenjena vendar meni kar pomaga, samo se bojim za izbruh dodatnih mazoljov. Tudi jaz ne jemljem nobenih tablet in nimam otrok.
  • 0

#3 metuljček

metuljček

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 107 posts

Posted 18 February 2006 - 08:52 PM

Živjo!

Hvala za odgovor! Vendar ne vem, če ne bi bil ta Contratubeks preveč agresiven za mojo kožo...Ali se ga dobi v lekarni?
  • 0

#4 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 18 February 2006 - 08:57 PM

Ja dobi se ga v lekarni, pomoje to ni agresiven gel, meni je pomagal, da so nekateri flekci vsaj barve kože... in tudi pri kakršnihkoli brazgotinah po telesu ful pomaga.
  • 0

#5 Estera

Estera

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 884 posts
  • Interests:skoraj vse

Posted 18 February 2006 - 09:58 PM

Pocakaj, da ti Sonchika odgovori, ona o tem ful ve, se mi zdi.
Jaz imam normalno do mešano, velke pore, nagnjeno k mozoljem (ki se sedaj ne pojavljajo več),...ampak odkar sem s pomočjo forumovk nardila selekcijo v kozmetki in uporabljam po njihovem nasvetu s pravimi sestavinami...se mi je koža ful popravla! Še posebej sem isto imela boleče turbo mozolje na vratu (podkožne, ne vidne), pa se je popravlo še tk, da imam sedaj kožo lepšo, mehkejšo kot vsa leta do sedaj.

Ti bodo punce svetovale, ne skrbi wink.gif
  • 0

#6 metuljček

metuljček

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 107 posts

Posted 19 February 2006 - 01:04 AM

Hvala za pozitiven odgovor Estera!

Katero kremo oz. kozmetiko pa potem ti uporabljaš, da se ti je tako izboljšala koža? In naj mi prosim,katera pojasni te sestavine (kaj je dobro in kaj ne) oz. kje naj si to preberem!

Hvala!

papa!
  • 0
Ne sanjaj svojega življenja, živi svoje sanje......

#7 Estera

Estera

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 884 posts
  • Interests:skoraj vse

Posted 19 February 2006 - 01:56 AM

QUOTE(metuljček)
Hvala za pozitiven odgovor Estera!

Katero kremo oz. kozmetiko pa potem ti uporabljaš, da se ti je tako izboljšala koža? In naj mi prosim,katera pojasni te sestavine (kaj je dobro in kaj ne) oz. kje naj si to preberem!


papa!


Kar se tiče sestavin, je dosti napisan prav v t.i. temi. samo jst sem bolj zvedla sproti, ko sem v pogovorih spraševala več al manj trapasta vprašanja, no zvedla pa sem biggrin.gif , v različnih kozmetičnih temah na tem forumu. Prebrskaj malo teme kreme za obraz ipd. Predvsem sem postala izbirčna glede zadev, ki imajo alkohol, ali mašijo pore.

Jaz uporabljam gel za umivanje Oriflame borovnica zvečer, kremo Garnier Total fresh za normalno kožo (zelen) zvečer ali zjutraj (2x na dan ne, ker se mi potem koža masti)...po novem pa še vsake 3 dni piling Alverde marelica. Vse troje je dobro ocenjeno...moja koža pa sije. Ne bi mogla zadet boljše. Res pa je, da sem piling začela uporabljat ne dolgo tega, tisto dvoje pa kake 2 meseca. Morm rečt, da sem puncam ful hvaležna, da tk svetujejo, k vidim, da marsikomu pomagajo. vsaj rešla sem se raznih Nivea ipd zadev, ki so mi sam škodvale, jst sem pa naivno verjela reklamam pa znamki (češ, saj so tk vplivni pa znani, pa ja menda imajo dobre izdelke...pa ja ermm.gif ).

Aja, pa še čist off topic. Začela sem ful tekočine pit. Iz slabega pol litra na dan, sedaj okol 3 litrov. To pa je resnično, da ti kožo ful prerodi.

Zdaj pa veselo brskaj, pa boš našla kaj zase. Pa ne preizkušaj preveč, samo tisto, kar boš dobla dobre odzive. Koža ti zagotovo ni hvaležna, če jo vsak teden mučiš z različnimi izdelki, ki se med sabo tepejo, pa "dobrim znamkam" navkljub. Moje zadevce so poceni, pa ni šans, da jh zamenjam..razen poleti, ko bom hotla še kak sun block faktor v kremi.
  • 0

#8 black_sweety

black_sweety

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1469 posts
  • Location:iz pekla do raja...

Posted 19 February 2006 - 02:14 AM

QUOTE
Morm rečt, da sem puncam ful hvaležna, da tk svetujejo, k vidim, da marsikomu pomagajo. vsaj rešla sem se raznih Nivea ipd zadev,


Sorci, sam zakaj pa ze naj Nivea ne bi bla dobra? Jaz jo uporabljam tako za dnevno nego, pa mi kar odgovarja, ker imam suho kozo in se mi zdi, da jo ta kremca kr fajn navlazi.
  • 0

#9 Estera

Estera

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 884 posts
  • Interests:skoraj vse

Posted 19 February 2006 - 02:18 AM

QUOTE(black_sweety)
QUOTE
Morm rečt, da sem puncam ful hvaležna, da tk svetujejo, k vidim, da marsikomu pomagajo. vsaj rešla sem se raznih Nivea ipd zadev,


Sorci, sam zakaj pa ze naj Nivea ne bi bla dobra? Jaz jo uporabljam tako za dnevno nego, pa mi kar odgovarja, ker imam suho kozo in se mi zdi, da jo ta kremca kr fajn navlazi.


Ja, če ti, super. Vsak najde svoje. Meni se zdi Nivea na splošno precej agresivna...pa se ne spoznam lih na sestavine, sam po občutku. Pa slišim tudi ne ravno veliko pohval. Itak, vsak mora najti svoje, ne gre drgač.
  • 0

#10 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 19 February 2006 - 08:51 AM

QUOTE(black_sweety)
QUOTE
Morm rečt, da sem puncam ful hvaležna, da tk svetujejo, k vidim, da marsikomu pomagajo. vsaj rešla sem se raznih Nivea ipd zadev,


Sorci, sam zakaj pa ze naj Nivea ne bi bla dobra? Jaz jo uporabljam tako za dnevno nego, pa mi kar odgovarja, ker imam suho kozo in se mi zdi, da jo ta kremca kr fajn navlazi.

Zato ker je večina Nivea krem komedogenih, brez AOK in nasploh slabih.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#11 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 19 February 2006 - 09:04 AM

Kar se pa tiče tvoje kože, metuljček. Prvo kar je, nehaj stikati s prsti po koži. To moraš narediti, ker ravno to je razlog, da si vsa flekasta. Contratubeks je delna rešitev, ne moraš pa se zanašati nanj v smislu - ah, saj imam to mazilo, lahko si stiskam mozolje (ogce). Probaj pustiti kožo en teden čisti pri miru. Niti se je ne dotikaj z rokami (nanašanje nečistoč na kožo, posledično nastanek mozoljev), niti stiskaj ogrce. To je prvi korak.
Drugo, izbira krem. Od cenejših znamk, ki si jih naštela (Garnier, Avon in še ene) si izbrala samo zanič izdelke. Izredno agresivne - za mastno kožo in zato je prišlo do dehidracije kože. Izbirati moraš nealkoholne kreme s salicilno kislino in ki vlažijo. Torej imaš na izbiro izbrati Avene Clenance K in Neutrogeno Visibly Clear. (hm, ne morem se spomniti ali je še kakšna). Ti dve kremi sta bogati z AHA in BHA kislinami, ki pomagata v boju z mozolji/ogrci, nečistočami nasplošno. Ker sta ti dve kremi slabo vlažilni in ker sta brez AOK, ti spodaj priporočam kakšen vlažilen serum - Avon Clinical Deep Crease Concentrate serum, Chanel - Hydramax serum, Matis - Absolute soothing serum, Estee Lauder - Idealist. Sigurno se najde še kakšen. Vsi ti serumi so vlažilni in polno AOK; kar pomeni, da ne rabiš posebnih "protigubnih" krem.

Tonik. Izbiraj med vlažilnimi in nealkoholnimi toniki. SAj veš, Garnier Essentials, AOk, Afrodita kamilica, Cera di cupra, Alverde - Gesichtswasser Wildrose. To.

Potem pa še piling. Ker si stara 28 let, ti lahko priporočim že kislinski piling, ki pa ti bo tudi izboljšal izgled kože, ker vsebuje AHA kislino. Avon Clinical Peel. Uporabljaj ga enkrat do dvakrat tedensko in čezenj probaj ne nanašati ničesar (tisti večer, ko narediš piling). Če te zateguje, uporabi serum ali kakšno vlažilno kremo (Avon M24, Garnier Fresh).

To je to.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#12 asja_

asja_

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 138 posts

Posted 19 February 2006 - 10:16 AM

Sonchika, kaj to pomeni da je krema komedogena in brez AOK?
  • 0

#13 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 19 February 2006 - 10:21 AM

Komedogena pomeni, da maši pore, če je pa brez AOK, pa pomeni, da imajo prosti radikali prosto pot do kože in tako se koža hitreje stara.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#14 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 19 February 2006 - 12:21 PM

Prvo pravilo je sigurno ne prčkaj s prsti po obrazu, že s tem narediš več kot pol.
  • 0

#15 black_sweety

black_sweety

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1469 posts
  • Location:iz pekla do raja...

Posted 19 February 2006 - 01:08 PM

Estera, saj jaz tudi nisem nek strokovnjak kar se tice sestavin, grem tudi po obcutku. tongue.gif

Sonchika je napisal/a:
QUOTE
Zato ker je večina Nivea krem komedogenih, brez AOK in nasploh slabih.

Me pa zanima katera kremca bi bla potem primernejsa za mojo suho, na case izsuseno kozo? Da se mal poeksperimentiram, pa ce pustimo ob strani, da ja, vsakemu pase pac kaj drugega..
Pac vasi nasveti, izkusnje so dobrodosle, sploh sonchika vidim, da se zlo spozna na te zadeve...
(pa pardon, ker mrdam kr po tej temi)
  • 0

#16 metuljček

metuljček

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 107 posts

Posted 19 February 2006 - 01:17 PM

Sonchika hvala za izčrpen odgovor! Mislim, da si res prijazna, ker si za vsako punco vzameš čas in odgovoriš na njene probleme z nasvetom!

Pa vseeno: malo me skrbijo te kisline....ko sem delala v drogeriji sem slišala (ker so včasih prišle za en dan kozmetične svetovalke raznih firm kaj svetovat strankam), da so te kisline ful slabe za kožo. Sploh me skrbi, ker imam tako tanko kožo. Pod očmi se mi npr. drobne rdeče žilice vidijo. Ali naj bi te kisline odluščile zanič povrhnjico in pripomogle k hitrejši obnovi kože, ane? Ampak mene vseeno skrbi, da bi bila že kar brez kože.... smile.gif ker imam tako tanko plast na vrhu.

Pa še eno vprašanje, kako naj vem, katere sestavine so komadogene in katere vlažilci?

Pa še to: kaj je kislinski peeling?

Najlepša hvala za odgovore!
  • 0
Ne sanjaj svojega življenja, živi svoje sanje......

#17 metuljček

metuljček

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 107 posts

Posted 19 February 2006 - 01:23 PM

Estera hvala tudi tebi za odgovor!

Mislim, da tudi jaz absolutno popijem premalo vode....ne vem, če 1 l na dan, tako da bo treba tudi to spremenit. To mi dokazuje vsa moja koža, ne le na obrazu, saj mislim, da jo imam povsod kar izsušeno.

Pa tudi jaz imam izkušnje, da blagovna znamka ni vse, sploh ni nujno, da je garancija za kvaliteto. Bom šla v nakup novih zadev! wink.gif
  • 0
Ne sanjaj svojega življenja, živi svoje sanje......

#18 Chandra

Chandra

    sunshine girl

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3400 posts
  • Gender:Female
  • Location:Celje

Posted 19 February 2006 - 01:43 PM

jap, punce tu znajo res ful fajn svetovat in sem tudi po njihovih nasvetih spravila svojo kožo v red... Imam mešano kožo, za čez dan uporabljam Clinians jabolko, tonik Garnier essentials(zelen),za zvečer pa Avene cleanance K(fajn popravi kožo z mozolji in fleki), plus čez dam še Avonovo M24(meni je krema božanska, tak fajn filing imam, ko jo nanesem, tak osvežilen, pa ful lepo diši).

Metuljček kateri puder pa uporabljaš? Je tudi to dobro preverit, sestavine...
  • 0
IPB Image

Namen življenja je življenje, prelivajoče se v vseh odtenkih... ( Elene Danel)

www.chandra.si

#19 metuljček

metuljček

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 107 posts

Posted 19 February 2006 - 01:58 PM

Chandra, hvala tudi tebi za odgovor, kaj ti uporabljaš za nego svoje kože!

Sama imam puder od Max factorja - Lasting Performance, ker se mi zdi, da mi fajn mozoljčke posuši in je ful prekriven in dokaj obstojen...ampak mogoče mi pa tud kožo izsuši, al kaj?

Sem imela tud že dost drugih: MF Colour Adapt, MF Hypersmooth, L'oreal True Match, Stendhal Matt, Sans Soucis, Nivea Skin like, pa mami sem včasih ukradla Lancomovega, ampak nekako se vedno znova vrnem k temu Lasting Performance, ker mi je res najbolj prikriven in suši mozolje. Po ostalih sem imela občutek, da so ali preveč tekoči (se pravi so mi premal prekrivali) ali pa so mi kar naredili ene mozolje. Čeprav pa tud ful težko najdem pravi odtenek...imam namreč zeloooo svetlo polt in rumenkst podton...zelo svetli toni pa ponavadi bolj na roza ali na belo vlečejo in tako niso zame!
Me pa sestra krega, da dam tok pudra gor, da imam vse kot masko, ampak jaz drugače ne morem iti ven (flekci, saj veš). Pa shit je še to, ker imam kožo kot breskvica (se pravi take male dlačice kot puhek) in se jih potem gost puder oprime in res zgledam ful na debelo namazana! Ampak drugih manj prekrivnih pudrov še ne morem uporabljat! sad.gif
  • 0
Ne sanjaj svojega življenja, živi svoje sanje......

#20 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 19 February 2006 - 07:52 PM

QUOTE(metuljček)


Pa vseeno: malo me skrbijo te kisline....ko sem delala v drogeriji sem slišala (ker so včasih prišle za en dan kozmetične svetovalke raznih firm kaj svetovat strankam), da so te kisline ful slabe za kožo. Sploh me skrbi, ker imam tako tanko kožo. Pod očmi se mi npr. drobne rdeče žilice vidijo. Ali naj bi te kisline odluščile zanič povrhnjico in pripomogle k hitrejši obnovi kože, ane? Ampak mene vseeno skrbi, da bi bila že kar brez kože.... smile.gif ker imam tako tanko plast na vrhu.

Kisline ob pravilni uporabi ne škodijo, ampak pripomorejo k lepšemu izgledu kože. Delujejo kot piling na kožo in nekoliko pomagajo celo pri manj globokih brazgotinah, ostalih od mozoljev. Jih je pa potrebno uporabljati prav. To pomeni, da doma ne eksperimentiraš s koncentracijami večjimi od 10% kislin. (sej takih proizvodov se tudi ne dobi na prodajnih policah). Največja koncentracija je 10% v Avonovem pilingu.
Podnevi moraš pa nujno uporabljati UV zaščito. Ker kisline odnesejo plast kože, ki je tako še bolj izpostavljena UV sevanju.
Nekoliko drugače je s salicilno kislino, ki primarno deluje proti nečistočam na koži. Tu je odlična Neutrogena VC.
Če imaš mozoljev več, ti priporočam Differin. O tem ti bo pa Dilema znala več povedati iz prve roke. To je zdravilo, ki se dobi na recept in zdravi mozoljavost. Prav tako pa preprečuje nastanek novih mozoljev in ogrcev.


Pa še eno vprašanje, kako naj vem, katere sestavine so komadogene in katere vlažilci?
Komedogene so naslednje:
(poly)glyceryl-3-diisostearate
acetylated lanolin (alcohol)
caprylic/capric trigliceride
cetearyl alcohol+ceteareth20
cocoa butter
coconut butter
coconut oil
ethylhexyl palmitate
hexadecyl alcohol
isocetyl stearate
isodecyl oleate
isononyl isononanoate
isopropyl isostearate
isopropyl myristate
isopropyl palmitate
isostearyl isostearate
laureth-4
lauric acid
myristyl lactate
myristyl myristate
octyl palmitate
octyl stearate
oleth-3
oleyl alcohol
steareth 10
stearyl heptanoate
stearyl heptanoate


Vlažilci so glicerin, glikoli, kolagen in podobni.

Pa še to: kaj je kislinski peeling?

Kislinski piling je piling, ki vsebuje AHA kisline. Beri zgoraj. V kremah je ponavadi manjša vsebnost kislin, v pilingu večja.
Najlepša hvala za odgovore!

  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users