Jump to content


Photo

Naravna olja za vsestransko lepoto?


  • Please log in to reply
273 replies to this topic

#61 tyasa

tyasa

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1851 posts
  • Location:French Polynesia

Posted 20 February 2008 - 06:06 PM

Pa bi bilo tisto olje iz lekarne enako dobro kot to akamutijevo? Pa naprimer da bi mešala 25:75 tako kot si rekla bi lahko za olivno olje uporabila kar eno boljše jedilno olivno olje?
  • 0
We must let go to live on.

#62 amisa

amisa

    sramežljivec

  • Člani
  • 90 posts

Posted 21 February 2008 - 04:33 PM

Bi se pri narocilu pridruzila se katera iz Lj? zaenkrat sva dve
  • 0

#63 Asha

Asha

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1658 posts

Posted 21 February 2008 - 06:21 PM

QUOTE(tyasa @ 20. 2. 2008 - 18:06) View Post

Pa bi bilo tisto olje iz lekarne enako dobro kot to akamutijevo? Pa naprimer da bi mešala 25:75 tako kot si rekla bi lahko za olivno olje uporabila kar eno boljše jedilno olivno olje?


Ja, zakaj bi bilo pa iz lekarne slabše? Dvomim, da ga rafinirajo... Ja, sej olivno olje je uglavnem jedilno (za solate itd.) samo isto olje lahko uporabljaš tudi na obrazu. Glej le, da je hladno stiskano (extra virgin), ker vsebuje več aok kot rafinirano. Seveda pa lahko uporabiš katerokoli drugo olje, ker olivc zna bit kar masten.
  • 0
Contented rest, beloved heart's desire,
you are not found in the sins of hell,
but only in heavenly concord;
you alone fortify the feeble heart.
Contented rest, beloved heart's desire,
therefore none but the gifts of virtue
shall have their abode in my heart.
(Simon Jones)

#64 tyasa

tyasa

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1851 posts
  • Location:French Polynesia

Posted 21 February 2008 - 08:40 PM

Nevem ta olja me vedno nekaj begajo in raje vprašam tongue.gif Hvala ti mogoče pa res tole preizkusim wink.gif
  • 0
We must let go to live on.

#65 Asha

Asha

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1658 posts

Posted 29 February 2008 - 03:08 PM

thumbup.gif Če boš nujo poročaj kako se obnese.
  • 0
Contented rest, beloved heart's desire,
you are not found in the sins of hell,
but only in heavenly concord;
you alone fortify the feeble heart.
Contented rest, beloved heart's desire,
therefore none but the gifts of virtue
shall have their abode in my heart.
(Simon Jones)

#66 tyasa

tyasa

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1851 posts
  • Location:French Polynesia

Posted 05 March 2008 - 07:01 PM

No danes sem kupila v lekarni to ricinusovo olje in sem seveda morala takoj preizkusiti kako kaj deluje. Dodala sem mu malo ekstradeviškega olivnega olja in nanesla na nos in malo na lica drugje pa tako nimam ogrcev. Delala dem po tistem postopku, ki sem ga nalepila na prejšnjo stran. Kar me moti je edino to, da na koncu ne moreš vsega olja lepo odstraniti z brisačko in vodo ampak vseeno nisem obraza umivala s kakšnim gelom, da sem videla kako pač bo. Koža sploh ni kaj pretirano mastna mogoče malo bolj kot običajno, glede orgcev pa se mi zdi da so nekako ''očiščeni''. Niso tako črni in malo manj vidni. Neke velike bistvene razlike ni, mogoče tudi zato ker vsak dan uporabljam za ogrce tudi Cleneance K, ki mi jih kar uspešno odstranjuje in že tako niso zelo veliki, ampak vseeno bom še nekajkrat probala, mogoče bo učinek potem kaj bolj viden.

Sicer sem pa brala tudi za naj bi ricinusovo olje pospeševalo rast las in naj bi bilo nasplošno dobro za lase smile.gif Naslednjič ga bom še nanesla na lase pred pranjem pa bom videla kakšen je učinek.
  • 0
We must let go to live on.

#67 fire-fly

fire-fly

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 583 posts

Posted 12 March 2008 - 08:39 AM

Hej!

A bi lahk prosim tiste, ki uporabjate olje grozdnih pešk za na konice, opisale kak je učinek na laseh - ali obteži kaj lase, pomaga proti cepljenju las...
  • 0
Why so serious?

#68 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 13 March 2008 - 05:00 PM

Tokrat ne bom imela časa, a naslednjič bom slikala lase lase brez olja in še z oljem na njih.

Sicer pa sem ti na to že odgovarjala. Ne vem, kakšen odgovor želiš, da ne bi več postavljala istih vprašanj.

Če zaščiti lase pred cepljenjem? Najbolj ti jih bo zaščitila primerna prehrana in hidracija telesa. Olje kot tako bo las varovala le pred morebitno izgubo vlage in ga morbit zaščitilo pred kakšnim zunanjim vplivom, ki bi povzročila hitrejše cepljenje.
Čist po logiki.
QUOTE(Adriane @ 6. 2. 2008 - 21:34) View Post

hmm.gif Sama ga imam šele kak teden.
Zadnjič sem ga dala na lase namesto silikona. se mi zdi, da je bilo v redu. Težko kaj več povem, ker je bilo prvič. Las ni obtežilo, lepo jih je oblikovalo. Seveda ob predpostavki, da si ga ne vliješ na njih. smile.gif Dala sme ga ravno toliko, da mije zmastilo dlani, ki sem jih potem povlekla čez čase.

Drugače ga vlivam tudi v mešanico olj in krem, ki jo uporabim kot kopel rok in stopal.
Ker je tam toliko drugih produktov, ne morem izločit, kako vpliva le olje na kožo.
Bom ga morala večkrat uporabit.

Kaj pričakuješ od njega?
Meni se na splošno ta olja zdijo vsa v redu. Z nobenim se ne da zgrešit. Uporabljaš jih pa lahko na stotine načinov. Vsepovsod ga malo zraven uturiš. Itak ga je toliko, da ga bom verjetno še kar dolgo uporabljala. Sama sem vzela ono iz prvega linka: Akamutija takrat še nisem poznala.

Olje, ki ga ima. Je popolnoma brez vonja. Mogoče bi te znalo zanimati wink.gif



QUOTE(Adriane @ 6. 2. 2008 - 21:56) View Post

^^ To poročanje je zelo subjektivno, ker nimava istega tipa lasu, niti frizure, niti želj glede tega.
Bom poskušala neko oceno podat, a veš, da morda zate ne bo:
Kot primer bom uporabila Mično. Če bi sama dajala vsaki dan silikon na lase, ne bi dobila željene frizure, ker želim imeti bolj košat izgled. Predvsem na vrhu glave. Bi mi jih preveč obtežilo. Ona, za razliko od mene, prisega na to.



  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#69 fire-fly

fire-fly

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 583 posts

Posted 14 March 2008 - 09:06 AM

Adriane - vem das si ti že podala svoje mnenje, sem pa upala da bo še katera kaj povedala, ravno zaradi tega ker nimave enakih pričakovanj in tipa las ... pa ne se razburjat wink.gif
  • 0
Why so serious?

#70 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 14 March 2008 - 10:19 AM

Sorči, oops.gif sem sklepala, da leti name, ker v tej temi še nobena druga ni omenila, da ga ima.

Danes sem bila prav pozorna: las ne obteži, če ga naneseš previdno. V kolikor želiš bolj moker videz, tudi to ni problem.
Sama ga uporabljam, da morebitne suhe čope las malo ukrotim. Nežno ga nanesem tudi po konicah oz. po spodnji tretjini las. Meni se zdi OK.

Nisem mela časa slikat, bom drugič.

Predlagam, da s kako prijateljico skupaj naročita to olje, ker ga je notri res veliko in bo trajalo celo večnost, da se porabi.


  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#71 Zlatolaska

Zlatolaska

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4192 posts
  • Location:Maribor (okolica)
  • Interests:zdravje,lepota,moda,šport,fotografije...

Posted 19 March 2008 - 09:54 PM

Za nečistno mastno kožo: jojobino, orehovo, šipkovo ali lešnikovo? smile.gif

Lešnik:
Lešnikovo olje (Corylus avellana) pomaga nahraniti kožo in je najbolj primeren za kombinirano in mastno kožo. Zaradi visoke cene ga uporabljamo predvsem za nego obraza, oziroma razredčenega z drugimi olji. Priporočljivo ga je hraniti v hladilniku. Vsebuje naravni UV zaščitni faktor. Pridobivajo ga iz lešnikovih jedrc.

Jojoba:
Jojoba olje (Simmondsia chinensis) Naravni tekoči vosek, bogat z vitaminom E. Učinkuje mehčalno in je zelo primerno za problematično aknasto kožo, ter v kombinaciji z drugimi olji za masažo telesa. Visoko hranljiva maščobna olja, ki jih vsebuje jojoba, kože ne iritirajo in ne povzročajo alergij. Vplivajo na zaviranje nastanka gub, uravnavajo vlažnost kože, ohranjajo elastičnost in prožnost kože. Zaradi svojih lastnosti je jojoba olje zelo uporabno in primerno za vse tipe kože, posebno občutljivo in problematično kožo.Jojobino olje, katerega struktura je podobna naravnemu kolagenu v koži, poleg tega pa vsebuje veliko vitaminov in mineralov. Olje se lahko ohrani zelo dolgo, tudi po nekaj let, ne da bi spremenilo strukturo.

Oreh:
Orehovo olje (Junglans regia) Hranilno olje bogato z vitamini in GLA kislinami. Vsebuje naravni UV zaščitni faktor. Orehovo olje blagodejno vpliva na suho kožo, zdravi luskaste ekceme, akne, lišaje in druge kožne bolezni. Primerno za nego obraza in telesa, samostojno ali v kombinaciji z drugimi olji.

Šipek:
Olje šipkovih semen (Rosa Rubiginosa) je bogato olje z vitamini, posebno z vitaminom C. Pospešuje regeneracijo celic, zato je primerno za ljudi z razširjenimi porami, znojnicami ter aknami. Primerno za občutljivo in mastno kožo, za poškodovano kožo - opekline, krčne žile. Običajno se meša z drugimi olji v 15% koncentraciji.
  • 0
Memento mori.

#72 amisa

amisa

    sramežljivec

  • Člani
  • 90 posts

Posted 19 March 2008 - 10:07 PM

Od naštetih samo pogojno šipkovo olje, ostalih pa sploh ne. Poleg tega se lahko naredi, da ti bo tudi šipkovo preveč, ker olje je vseeno olje in to, da recimo piše da olje ni mastno, ne pomeni, da ni mastno v primerjavi z ostalimi stvarmi ampak da ni mastno v primerjavi z ostalimi olji in vsako olje je pač mastno ;)

  • 0

#73 Zlatolaska

Zlatolaska

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4192 posts
  • Location:Maribor (okolica)
  • Interests:zdravje,lepota,moda,šport,fotografije...

Posted 20 March 2008 - 03:06 PM

Ni take panike ker bom to olje na obrazu in tudi po zgornjem delu hrbta uporabljala izključno poleti. Takrat res ponavadi nimam več kot enega mozoljčka, ker meni sonce res ful ful pomaga. Ampak se mi je letos zgodilo da sem jeseni dobila trojno nazaj sad.gif. Tko da bom se mazala z oljem, ki je res malce bolj mastno ampak upam da v jeseni pol nebo več take krize.

Vseeno pa bi iz previdnosti rada olje ki je čimbolj primerno moji koži, že za to da nebi dobila preveč ogrcev.

Še kakšnen predlog?
  • 0
Memento mori.

#74 Asha

Asha

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1658 posts

Posted 20 March 2008 - 07:51 PM


mogoče olje grozdnih pešk?
Jaz imam sicer normalno kožo, probala sem pa jojobino olje. Ga ne priporočam, ker je komedogeno in meni ne odgovarja. Če bom še kdaj poskušala z olji bom verjetno olje grozdnih pešk kupila.
  • 0
Contented rest, beloved heart's desire,
you are not found in the sins of hell,
but only in heavenly concord;
you alone fortify the feeble heart.
Contented rest, beloved heart's desire,
therefore none but the gifts of virtue
shall have their abode in my heart.
(Simon Jones)

#75 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 20 March 2008 - 08:56 PM

QUOTE(Adriane @ 13. 3. 2008 - 17:00) View Post
Tokrat ne bom imela časa, a naslednjič bom slikala lase lase brez olja in še z oljem na njih.

Brez olja grozdnih pešk:
xx
Z oljem (5 kapljic po celi dolžini):
xx


Načeloma ne obteži. Odvisno koliko olja vsipaš gor.
Kak mam kratke lase cry.gif Sploh sene morem navadit ermm.gif


Nutella, tebi žal ne morem pomagat. Nimam potrebnih izkušenj.
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#76 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 20 March 2008 - 09:02 PM

Adriane, meni so dosti bolj všeč lasje po nanosu olja. Se mi zdijo bolj urejeni, delujejo bolj mehki in svetleči. Imaš pa res dosti bolj kratke lase, kdaj si se pa strigla? Spredaj imam podobno dolge, kot ti, zadaj pa imam daljše. tongue.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#77 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16496 posts
  • Gender:Male

Posted 20 March 2008 - 09:09 PM

Meni so tudi bolj všeč. Kodrčki ne delujejo tako brez reda. Imaš pa orng levjo grivo ohmy.gif Arrrgghhhhhhhh!
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#78 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 20 March 2008 - 09:10 PM

Ja, itak, da so. Zgornja plast je precej suha. Z oljem postane, kot si rekla, bolj urejena, mehka, dobi definicijo. Drugače je kar en kup suhih las.

Septembra je bla ona radikalna sprememba. Zdaj pa pred kakima dvema mesecema. Enih 4-5 centi spet. Ko sme na stolu kar navijam, da mi stran poreže. Pol pa mi je žal.
Mah, bodo že zrastli. Moram se malo umirit s tem striženjem. Se mi je prvič tak fajn zdelo, da mi je toliko uničenih na zatilju posnela in sem zdaj želela isto. Uničenih resda več ni, so pa zato kratki cry.gif
Samo v špegel se ne smem gledat in sme zadovoljna z njimi laugh.gif

Podgana, griva je včasih ok, včasih pa ne. Na živce mi gre predvsem podnevi, in ko si jo moram oprat. Sovražim pranje glave! mad.gif

  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#79 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 21 March 2008 - 12:46 AM

QUOTE(Adriane @ 20. 3. 2008 - 20:56) View Post


Kak mam kratke lase cry.gif Sploh se ne morem navadit ermm.gif


lepe

Sej ti hitro rastejo.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#80 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 21 March 2008 - 01:24 AM




Adriane,
maš pa res prekrasne lase!
To itak veš sama, pa se zaj tu nekaj nora delaš. closedeyes.gif

  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users