Jump to content


Photo

nepravilno prehranjevanje


  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1 *_angel_*

*_angel_*

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 119 posts
  • Location:celje
  • Interests:muska muska muska muska in še 1x muska

Posted 05 August 2006 - 04:12 PM

oila!!!
---my problem----
js zju3 vstanem pa jem kosmiče...pol ob kakih 3h mamo ponavad južno...in vbistvu nism nevem kk lačna...pa si glavne jedi zmeri nadevam fulll mal...amapk pol..k mamo pa sladico ponavad,,tkrt pa zmeri požrem keksu skor celo škatlopa še benkota si nrdim namest kavice biggrin.gif... pol pa cel dan nč več ne jem..a ma kera tako težavo?? al pa če ve kera kake so lohka posledice??

hvala že vnaprej....pa se res opravičujem če je tema že bla, amapk js nism nikjer našla kej podobnga....

lp,_*angel_*
  • 0
I ŁooK iN ThE mIrrOr And I Hate WhAT I See, a WaNNaBe Model PosING aS me

#2 powerpuff

powerpuff

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 323 posts
  • Location:lj
  • Interests:muska

Posted 05 August 2006 - 04:34 PM

Ok rada mas sladke stvari. Wellcome to the club 8)
Tvoj problem pa je? wink.gif
  • 0

#3 *_angel_*

*_angel_*

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 119 posts
  • Location:celje
  • Interests:muska muska muska muska in še 1x muska

Posted 05 August 2006 - 05:17 PM

biggrin.gif em..problem je to, da me skrbi če bi slučajn to pol pustil kake posledice...ker one osnovne jedi (npr.špageti+solata,pomfri) si zmer nadevam čist mal, pol se pa nažrem sladice a.k.a. keksi ali sladoled biggrin.gif biggrin.gif in me resno skrbi če bi slučajn pol postala debela al pa kej tajga biggrin.gif biggrin.gif mal nejasno sm razložla ampak vseen
biggrin.gif
  • 0
I ŁooK iN ThE mIrrOr And I Hate WhAT I See, a WaNNaBe Model PosING aS me

#4 powerpuff

powerpuff

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 323 posts
  • Location:lj
  • Interests:muska

Posted 05 August 2006 - 06:03 PM

hja, najbols je jest raznolike stvari, da dobis vse potrebne snovi. Od sladkih stvari se lah zredis ane, kot tut od ostalih stvari, ce jih je prevec ob premal gibanja.
Kok si pa ti stara, ce smem uprasat? wink.gif
  • 0

#5 *_angel_*

*_angel_*

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 119 posts
  • Location:celje
  • Interests:muska muska muska muska in še 1x muska

Posted 06 August 2006 - 07:01 AM

stara sn 15 let biggrin.gif biggrin.gif
  • 0
I ŁooK iN ThE mIrrOr And I Hate WhAT I See, a WaNNaBe Model PosING aS me

#6

  • Guests

Posted 06 August 2006 - 10:08 AM

Lahko si čez čas nakoplješ sladkorno bolezen (ni nujno, se pa lahko zgodi).
  • 0

#7 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 06 August 2006 - 10:46 AM

Pa težave s prebavo, ali pa občutljivejši želodec. Ker sladkarije navadno zapirajo, pa ne vplivajo ugodno na presnovo. Ni fajn jest preveč sladkarij, seveda imamo pa vsi obdobja, ko nam kaka sladkarija blazno zapaše. In se je prenajemo biggrin.gif , samo ni pa dobro, da so te stvari stalnica.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#8 loris

loris

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 198 posts

Posted 06 August 2006 - 11:25 AM

Joj lahko ima to kar precej posledic, ampak pri tem je to dobro, da si potem, ko jih boš občutila, z zdravo prehrano tudi popraviš.

Ker poješ toliko sladkorja in malo sadja in zelenjave...se ti bo stanje najprej poznalo na koži, laseh in nohtih. Potem ti bo primanjkovalo energije. Celulit se ti začne nabirati. Prebava se ti oslabi. Postaneš zaprta, želodček te buba, slab zadah in zobe imaš... cry.gif Ni fajn sad.gif

Sem pa tok pametna biggrin.gif samo zato, ker sem ravnokar dve knjigi glede preharane prebrala. In sicer: Naj hrana za naj zdravje in pa Si to, kar ješ. Priporočam :thumleft:
  • 0

#9 Anya

Anya

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2582 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 06 August 2006 - 02:47 PM

QUOTE(*_angel_*)
biggrin.gif em..problem je to, da me skrbi če bi slučajn to pol pustil kake posledice...ker one osnovne jedi (npr.špageti+solata,pomfri) si zmer nadevam čist mal, pol se pa nažrem sladice a.k.a. keksi ali sladoled  :D  :D in me resno skrbi če bi slučajn pol postala debela al pa kej tajga biggrin.gif  :D mal nejasno sm razložla ampak vseen
biggrin.gif

To je tudi moj problem. Ne glede kaj jem za kosilo, mora zmeraj slediti nekaj sladkega. Zato sem se navadila na čisto majhne količine, en piškotek, eno rebro čokolade. Ker pa kljub temu pojem bolj malo za kosilo sem ponavadi še lačna, tako da za malico pojem kakšen jogurt s tistim ta dobrim mislijem, ki hrusta ne tisti z otrobi, če veš kaj mislim.
  • 0
I`m not afraid of happy endings.
I`m just afraid my life won`t work that way.

#10 Katrin

Katrin

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 836 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 06 August 2006 - 07:35 PM

Mogoče malo čudno vprašanje - zakaj pa ne pojeste več za kosilo?
  • 0

#11 black_sweety

black_sweety

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1469 posts
  • Location:iz pekla do raja...

Posted 06 August 2006 - 08:35 PM

QUOTE
zakaj pa ne pojeste več za kosilo?

Ker se sparajo za sladico. biggrin.gif

Resno: ce se zavedas da prekomerno sladkanje ne prinasa kaj dobrega, ce ti je jasno da bi morala pojesti vecje kolicine kosila,...do something about it! wink.gif

Pa nocem reci, da ne smes pa zdaj jesti slatkisev...
samo zmanjsaj dozo smile.gif ter povecaj kolicino vnosa potrebnih beljakovin, vitaminov, oglj.hidratov itd.
Gre le za to, da moras uravnoteziti svojo prehrano, tako da tvoje telo dobi zadostno kolicino vsega kar rabi..ob vsem pa se vedno lahko pustis malo prostora za poslastico. tongue.gif Samo ne prenaziraj se... biggrin.gif
  • 0
[b]Apologizing does not always mean that you are wrong ... It just means that you value your relationship more than your ego. [/[/size]b] [color=#000066][/size]

#12 phoebe

phoebe

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2022 posts
  • Location:Neverland

Posted 09 August 2006 - 02:44 PM

QUOTE(*_angel_*)
biggrin.gif em..problem je to, da me skrbi če bi slučajn to pol pustil kake posledice...ker one osnovne jedi (npr.špageti+solata,pomfri) si zmer nadevam čist mal, pol se pa nažrem sladice a.k.a. keksi ali sladoled biggrin.gif biggrin.gif in me resno skrbi če bi slučajn pol postala debela al pa kej tajga biggrin.gif biggrin.gif mal nejasno sm razložla ampak vseen
biggrin.gif


Posledice-ja lahko postanes "Cookiemonster" tko kot je tale na sliki,mah kaj bo narobe-ce vidis da se ne redis,pa ce se gibljes to ni cist nic narobe ce mas rada sladko.Jaz mam sosolke take,da si grejo iskat skor vsak odmor neki sladkega-pa so cist normalne in nedebele. biggrin.gif

IPB Image


pravilno je da jes 5 obrokov na dan-morajo pa biti pravilno sestavljeni.
Drzi pa pregovor:

zjutraj jej kot kralj,opoldne kot mescan,zvecer pa kot berac wink.gif
  • 0
I am falling between dreams and reality

#13 Anya

Anya

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2582 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 09 August 2006 - 03:02 PM

QUOTE(Katrin)
Mogoče malo čudno vprašanje - zakaj pa ne pojeste več za kosilo?

Kot je že rekla black_sweety se šparamo za sladico biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif .
Ne vem zakaj ne pojem več, mi pač ne paše. Sem takšen človek da raje jem po malem pa cel dan nekaj grickam.
  • 0
I`m not afraid of happy endings.
I`m just afraid my life won`t work that way.

#14 phoebe

phoebe

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2022 posts
  • Location:Neverland

Posted 09 August 2006 - 06:54 PM

QUOTE(Katrin)
Mogoče malo čudno vprašanje - zakaj pa ne pojeste več za kosilo?



pravilo zdrave prehrane je tudi,da se za kosilo najes toliko da bi lahko na vrh pojedel se dva kosa kruha.Ker ce se najes tako da ne mores vstat-potem lahko razumes zakaj ne pojes prevec za kosilo wink.gif
  • 0
I am falling between dreams and reality

#15 Katrin

Katrin

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 836 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 09 August 2006 - 08:29 PM

Razumem, jaz pojem za kosilo toliko, da ne morem potem zmazat še pol škatle piškotov ermm.gif Pa jem 5x na dan...
  • 0

#16 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 09 August 2006 - 09:41 PM

QUOTE(Katrin)
Razumem, jaz pojem za kosilo toliko, da ne morem potem zmazat še pol škatle piškotov ermm.gif Pa jem 5x na dan...

Enako. biggrin.gif
No, jaz jem ene 2x na dan običajno.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#17 nihrida

nihrida

    dark soul

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4525 posts
  • Location:moj brlog

Posted 10 August 2006 - 12:50 PM

Jst jem kake 7x na dan. Bemti, sm požrešna.
  • 0
I'll place my bets and hope I'll always win
Even if I don't, I'm fucked because I live a life of sin
But it's alright, I don't give a damn
I don't play your rules I make my own
Tonight
I'll do what I want
Because I can

#18 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 10 August 2006 - 12:55 PM

Jaz še večkrat. tongue.gif
  • 0
Viens, reste ici!

#19 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 10 August 2006 - 01:15 PM

Odvisno kaj vse štejem za obrok ... nekje med 7x in 9x?
  • 0

#20 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 10 August 2006 - 01:16 PM

Ja maš prav. Če štejemo obroke res OBROKE jem dvakrat. Ampak če štejemo še vse ostale stvari ( jogurti, čipsi, blablabla) pa jem večkrat!
  • 0
Viens, reste ici!




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users