Jump to content


Photo

Zdrava dieta za vroce dni...


  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#1 phoebe

phoebe

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2022 posts
  • Location:Neverland

Posted 10 May 2006 - 09:14 PM

Prihajajo topli pa vroci meseci...in me zanima,ce ima katera punca kaksen nasvet oziroma kaksno dieto s sadjem ali pa kaj podobnega...rada bi tudi delala vaje za ritne misice pa trebusne...zato rabim vaso pomoc tongue.gif

prosim za nasvete....


hvala


lp,u.
  • 0
I am falling between dreams and reality

#2 black_sweety

black_sweety

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1469 posts
  • Location:iz pekla do raja...

Posted 10 May 2006 - 09:50 PM

Lepo glej, da se zdravo prehranjujes, pa da imas na jedilniku dovolj zelenjave in sadja in tudi vsega ostalega. Lahko si pripravis kak sadni kroznik, imas t.i. sadni dan. tongue.gif To meni zelo tekne, napravim si razne vrste sadja od ananasa, jabolk, pomarance, kivi, jagode, banane...svasta in se ful nasiti te.
Drugi nasvet so pa:trebusnjaki. wink.gif
  • 0

#3 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 10 May 2006 - 10:53 PM

www.exrx.net

Tle gor je vse ...

http://www.exrx.net/Nutrition.html

http://www.exrx.net/...st/WaistWt.html
http://www.exrx.net/...ist/HipsWt.html
  • 0

#4 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 11 May 2006 - 06:54 AM

Dieta NE, pametno in zdravo prehranjevanje celo življenje JA.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#5 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 11 May 2006 - 10:08 AM

Zdravo življenje JA, občasne pregrehe MUCHOS JA twisted.gif , dieta ČE ŽE MORA BIT - JA, šport SAMO V KONTEKSTU ZABAVE - JA. biggrin.gif:D
Jaz sem opustila mestni prevoz in gazim bicikel (če dežuje pa trošim keš na žetone, ali pa sedem v avto), zdej za trebuh... Hmmm odvisno, kak stil življenja imaš, lahko npr. igraš odbojko, sploh čez poletje na bazenu ali na mivki ob plaži, plavaš (tam itak delajo vse mišice), mogoče rolaš, itd... Lahko pa uporabiš klasiko - trebušnjaki, steper, aerobika in fitnes :thumbdown:
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#6 phoebe

phoebe

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2022 posts
  • Location:Neverland

Posted 11 May 2006 - 12:18 PM

ma men je tok grozno ker se sama sebi zdim debela cry.gif cry.gif in ravo zato bom saj dve kili shujsala...drugace pa komaj cakam konec julija ko se zacnejo mojo treningi:) pa bom bolj zadovoljna 8)

hvala za vse nasvete pa linke:)
  • 0
I am falling between dreams and reality

#7 Naty

Naty

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 321 posts
  • Location:Middle of nowhere
  • Interests:Najraje imam glasbo - LINKIN PARK :D (sploh mi je všeč Mike Shinoda) ... pa ples, nogomet ;) ...

Posted 11 May 2006 - 04:50 PM

Sam res veste kakšen poseben nasvet kak se prehranjevat pa telovadit npr. v enem mescu da maš kake 2 - 3 al pa celo več (bi blo dobrodošlo laugh.gif) kile manj??
  • 0
It's a Mike Shinoda thing ... you just wouldn't understand!!

#8 Bai

Bai

    sramežljivec

  • Člani
  • 37 posts

Posted 11 May 2006 - 07:13 PM

Naty ni ravno poseben, čudežen nasvet, ampak deluje 100%
5 ali več manjših obrokov na dan. Hrane naj bo toliko da si ravno sita, nikakor ne prenajedena.
Oglikovi hidrati naj bodo kompleksni z nizkim glikemičnim indeksom (NIČ bele moke in sladkorja!!!)
Jej čim več beljakovin (da ne izgobiš mišične mase, ker tega si ne želiš wink.gif ). Beljakovin naj bi bilo okoli 40%, OHjev tudi 40%, in maščob 20% (seveda dobrih maščob- nepraženi oreščki, ekstra deviško oljčno olje, avokado...)
Ogljikove hidrate ješ zjutraj in dopoldne, beljakovine pa cel dan.
Sadje raje nadomeščaj z zelenjavo, ki jo seveda lahko poješ čim več.
Nujen je tudi šport, kardio za izgublanje špeha in vaje za pridobitev mišične mase.
0,5 kg na teden izgubiti je idealno, tako da lahko komot izgubiš 2 kg maščobe, ali pa še kakšen kg več.
  • 0

#9 cedevita

cedevita

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3157 posts

Posted 11 May 2006 - 07:33 PM

Glede sadja je dober mango, ker zelo odžeja. Meni ni ravno najboljšega okusa, ampak mrzel je pa dober za vroče dni.
  • 0
God invented man because Eve's vibrator ran out of batteries.

#10 Naty

Naty

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 321 posts
  • Location:Middle of nowhere
  • Interests:Najraje imam glasbo - LINKIN PARK :D (sploh mi je všeč Mike Shinoda) ... pa ples, nogomet ;) ...

Posted 12 May 2006 - 06:18 PM

QUOTE(Bai)
Naty ni ravno poseben, čudežen nasvet, ampak deluje 100%
5 ali več manjših obrokov na dan. Hrane naj bo toliko da si ravno sita, nikakor ne prenajedena.
Oglikovi hidrati naj bodo kompleksni z nizkim glikemičnim indeksom (NIČ bele moke in sladkorja!!!)
Jej čim več beljakovin (da ne izgobiš mišične mase, ker tega si ne želiš wink.gif ). Beljakovin naj bi bilo okoli 40%, OHjev tudi 40%, in maščob 20% (seveda dobrih maščob- nepraženi oreščki, ekstra deviško oljčno olje, avokado...)
Ogljikove hidrate ješ zjutraj in dopoldne, beljakovine pa cel dan.
Sadje raje nadomeščaj z zelenjavo, ki jo seveda lahko poješ čim več.
Nujen je tudi šport, kardio za izgublanje špeha in vaje za pridobitev mišične mase.
0,5 kg na teden izgubiti je idealno, tako da lahko komot izgubiš 2 kg maščobe, ali pa še kakšen kg več.


A to pomeni da sadja zdej ne smem?? Ker ponavadi vsi govorijo da lih sadje moreš jest ... a pri beli moki se štejejo tudi testenine (s sirom), ker mi je to vsakdanje kosilo ... skoraj biggrin.gif biggrin.gif
  • 0
It's a Mike Shinoda thing ... you just wouldn't understand!!

#11 URŠKA

URŠKA

    Wind-addict kitesurfer

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 7203 posts
  • Gender:Female

Posted 12 May 2006 - 06:25 PM

QUOTE(Naty)
A to pomeni da sadja zdej ne smem?? Ker ponavadi vsi govorijo da lih sadje moreš jest ... a pri beli moki se štejejo tudi testenine (s sirom), ker mi je to vsakdanje kosilo ... skoraj biggrin.gif biggrin.gif

1. sadje jej zjutraj, zelenjavo za kosilo
2. nič bele moke, povsod -testenine, kruh...- polnozrnata, sojina, pirina, črna, s semeni... to pa ja biggrin.gif
3. nič sirčka, sirček redi
  • 0
"Celotno moč pridobiš šele takrat, ko se zaveš, da si prav to moč uporabljal že ves čas za to, da si sam sebe spodnašal." Deepak Chopra

#12 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82896 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 12 May 2006 - 06:25 PM

QUOTE(Naty)
QUOTE(Bai)
Naty ni ravno poseben, čudežen nasvet, ampak deluje 100%
5 ali več manjših obrokov na dan. Hrane naj bo toliko da si ravno sita, nikakor ne prenajedena.
Oglikovi hidrati naj bodo kompleksni z nizkim glikemičnim indeksom (NIČ bele moke in sladkorja!!!)
Jej čim več beljakovin (da ne izgobiš mišične mase, ker tega si ne želiš wink.gif ). Beljakovin naj bi bilo okoli 40%, OHjev tudi 40%, in maščob 20% (seveda dobrih maščob- nepraženi oreščki, ekstra deviško oljčno olje, avokado...)
Ogljikove hidrate ješ zjutraj in dopoldne, beljakovine pa cel dan.
Sadje raje nadomeščaj z zelenjavo, ki jo seveda lahko poješ čim več.
Nujen je tudi šport, kardio za izgublanje špeha in vaje za pridobitev mišične mase.
0,5 kg na teden izgubiti je idealno, tako da lahko komot izgubiš 2 kg maščobe, ali pa še kakšen kg več.


A to pomeni da sadja zdej ne smem?? Ker ponavadi vsi govorijo da lih sadje moreš jest ... a pri beli moki se štejejo tudi testenine (s sirom), ker mi je to vsakdanje kosilo ... skoraj biggrin.gif biggrin.gif

Sadja ni dobro preveč jest,ker ma velik sladkorja (fruktoze).Izberi recimo kakšna bolj kisla jabolka (granny smith rox :headbang: biggrin.gif ),pa kakšne jagode itd.Testenine iz bele moke pa nadomesti s tistimi iz polnozrnate ali sojinimi.
Pa sira ti res ni treba vsak dan jest. ermm.gif biggrin.gif twisted.gif Je lahko zraven testenin 1000 drugih omakc. wink.gif
Edit.Me je URŠKA že prehitela. evil.gif biggrin.gif
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#13 Bai

Bai

    sramežljivec

  • Člani
  • 37 posts

Posted 12 May 2006 - 06:27 PM

Če kakšne dva sadeža poješ v prvem delu dneva ni problema. Drugače pa sadje vsebuje kar precej sladkorja in ga je pri hujšanju bolje nadomestiti z zelenjavo, sploh v popoldanskih in večernih urah.
In ja k beli moki definitivno štejejo bele testenine biggrin.gif . Sploh, če to ješ vsak dan s sirom sigurno ne boš shujšala. Saj prodajajo skoraj v vseh trgovinah polnozrnate makarone, sploh sojini so ok, ker vsebujejo veliko beljakovin.
  • 0

#14 Naty

Naty

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 321 posts
  • Location:Middle of nowhere
  • Interests:Najraje imam glasbo - LINKIN PARK :D (sploh mi je všeč Mike Shinoda) ... pa ples, nogomet ;) ...

Posted 12 May 2006 - 06:53 PM

Hva.a vam vsem trem ... bo bol težko ampak bo že moglo it ker ne morem več takšna po svetu hodit ... sploh ne ker gremo čez en mesec s šolo na bazen biggrin.gif biggrin.gif
  • 0
It's a Mike Shinoda thing ... you just wouldn't understand!!

#15 cedevita

cedevita

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3157 posts

Posted 12 May 2006 - 07:45 PM

QUOTE(Naty)
Hva.a vam vsem trem ... bo bol težko ampak bo že moglo it ker ne morem več takšna po svetu hodit ... sploh ne ker gremo čez en mesec s šolo na bazen biggrin.gif biggrin.gif


Oprosti če sem preveč radovedna...koliko si pa stara?
  • 0
God invented man because Eve's vibrator ran out of batteries.

#16 Naty

Naty

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 321 posts
  • Location:Middle of nowhere
  • Interests:Najraje imam glasbo - LINKIN PARK :D (sploh mi je všeč Mike Shinoda) ... pa ples, nogomet ;) ...

Posted 13 May 2006 - 08:48 PM

QUOTE(cedevita)
QUOTE(Naty)
Hva.a vam vsem trem ... bo bol težko ampak bo že moglo it ker ne morem več takšna po svetu hodit ... sploh ne ker gremo čez en mesec s šolo na bazen biggrin.gif biggrin.gif


Oprosti če sem preveč radovedna...koliko si pa stara?


13 ...
  • 0
It's a Mike Shinoda thing ... you just wouldn't understand!!

#17 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 13 May 2006 - 09:52 PM

Heh.
  • 0

#18 smarties

smarties

    sramežljivec

  • Člani
  • 81 posts
  • Location:primorska

Posted 14 May 2006 - 01:39 PM

Jst sm pa na 90 dnevni locevalni dijeti.
Upam da mi bo tokrat uspelo.
  • 0

#19 Burja

Burja

    sramežljivec

  • Člani
  • 40 posts

Posted 31 May 2006 - 04:32 PM

Držim pesti. Sem že dvakrat poskusla se držat te ločevalne kure, pa mi več kot nekaj dni ni ratal. Vedno se pregrešim, ne glede na mojo trmo. ermm.gif
  • 0

#20 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82896 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 31 May 2006 - 05:54 PM

In kako izgleda prekršek pri tej "dieti"? twisted.gif biggrin.gif
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users