Jump to content


Photo

težave tam spodaj :(


  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1 teta_iva

teta_iva

    sramežljivec

  • Člani
  • 3 posts
  • Location:LJ

Posted 19 December 2005 - 02:52 PM

Imam problem ki mi ga boste (upam) pomagale rešiti. V nožnici se mi nabira nekaj, ne vem kaj. Sicer me niti ne peče niti ne srbi, je pa rumenkasto, se vleče, je malo bolj gosto kot smrkelj, nitkasto in NE grudasto (al kako se že reče). Smrdi ne. Pojavlja se parkrat na mesec, pozdravi se samo po sebi. Jemljem tablete Cilest, imam policistične jajčnike (ravno zato ne smem prekinit jemanja KT).
Moti me predvsem ker zaradi te svinjarije nisem sproščena pri spolnem odnosu. Sem mislila da je fant tisti ki me vedno znova okuži, ampak sva prejšnji mesec s kondomom in rezultat je bil vseeno enak.
Ginekologinja ne naredi nobene preiskave, me je pa že 3-krat zdravila za glivice- po moje je bilo to čisto brez veze. Ampak pač nekej mi je mogla dat in mi je dala antimikotike in nekaj za v nožnico. Za popiz***. Aja pa še to: ginekologinjo plačujem za vsak pregled (cca. 4500sit al še celo nekaj več) tako da se mi ne gre več tja,da bi spet dobila antimikotike.
Predvsem me zanima kaj naj rečem ginekologinji da je lahko vzrok temu- ona sama očitno ne bo ugotovila niti se ne bo potrudila da bi ugotovila. Najlažje je rečt da so glivice in pika.
Hvala za odgovore.
  • 0

#2 Michelle

Michelle

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2687 posts
  • Gender:Female

Posted 19 December 2005 - 03:49 PM

jaz sicer ne vem, kaj bi blo to, ti pa vseeno svetujem, da menjaš ginekologinjo. sem pa skoraj 100%, da glivice niso.
  • 0

#3 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 19 December 2005 - 03:49 PM

A ni to normalen izcedek? Ponavadi je le-ta bele barve in nima neprijetnega vonja. Če je tvoj rumene barve in nima vonja, potem ne bi smelo biti kaj narobe. Sploh če nimaš kakšnih drugih težav - pekoč občutek, srbenje.
Edino, kar še lahko doma poskusiš je, da tampon namočiš v jogurt in si ga vstaviš v nožnico. Jogurt uravnoveša pH.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#4 inchika

inchika

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1186 posts
  • Location:planet Zemlja
  • Interests:vse pozitivno

Posted 19 December 2005 - 04:03 PM

"Težave tam spodaj" pomeni da te peče, srbi, boli, ščipa ali karkoli drugega. Samo izcedek naj ne bi predstavljal kake težave!? In še nobenega vonja nima, tko da po moje ne more biti kako vnetje. Edina težava, ki jo imaš, je ginekologinja. Sama sem par mesecev nazaj dobila okužbo z glivicami oz. vnetje, ki sem si ga nakopala s prepogosto uporabo intimnega mila in sem porušila ph. Moje (neprofesionalno) mnenje je, da to ne morejo bit glivice...čist nič niso simptomi podobni.
  • 0
Nobena pot ni dolga, če po njej hodimo s prijateljem...

#5 Blondi

Blondi

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2929 posts
  • Location:Mb
  • Interests:dajanje neumesnih pripomb,onaniranje, poizkušanje različnih znamk pira

Posted 19 December 2005 - 04:32 PM

Jaz bi sicer vseeno šla k drugemu ginekologu in ne bi bla tak sproščena, da je vse ok.Itak če hodiš samoplačniško, je pravzaprav vseeno če greš k drugemu.Zraven tega glivic obstaja več vrst in niso niti izcedki isti, niti simptomi.
  • 0

#6 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 19 December 2005 - 08:21 PM

Jaz sem imela podobno težavo. Je ginekologinja utemeljila, da gre za glivice, ki so se mi vedno pojavile takrat, ko sem bila pod stresom ali pa sem se prehladila. Tudi mene ni nič peklo, ne srbelo, le moteč izcedek. Jemala sem vse od canastena do svečk, raznih krem itd, ampak to so bile le kratkotrajne rešitve. Se mi je pa s časoma umirilo in še sedaj ne vem zakaj. rolleyes.gif Enosatvno je izcedek izginil. Pravijo, da množenje glivic vplivajo tudi vedno bolj "plastični" vložki in tamponi, ki sicer super vpijajo ampak "dihajo" pa ne.
  • 0

#7 teta_iva

teta_iva

    sramežljivec

  • Člani
  • 3 posts
  • Location:LJ

Posted 20 December 2005 - 11:34 AM

Hvala. Rada bi samo poudarila da je izcedek gost, ampak res gost, tako da ga v bistvu jaz s prstom 'zbezam' ven iz nožnice. Sliši se čudno ampak tko je. Poleg tega da je gost je nitkast. Dozdeva se mi da to ni izcedek iz nožnice ampak iz materničnega vratu, kar pa se mi zdi še bolj zaskrbljujoče. Dogaja pa se konstantno, vsak mesec parkrat, nenapovedano. Lahko bi rekla da se mi takrat tudi nožnica nekako izsuši. Drugače imam normalen izcedek. Kot sem že omenila se pozdravi samo po sebi po cca. 2 dneh. Aja 3 mesece ne uporabljam tamponov.
  • 0

#8 Padme

Padme

    The Creator of my World

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5521 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 20 December 2005 - 11:42 AM

teta_iva...Jst ti priporočam, da greš k ginekologinji. Lahko imaš kakšno hudo vnetje in boš lahko zaradi tega imela neprijetne posledice, če ne boš zdravila.
  • 0

The only thing standing between you and your goal

is the bullshit story you keep telling yourself

as to why you can't achieve it.


Jordan Belfort


#9 Mayci

Mayci

    sramežljivec

  • Člani
  • 88 posts

Posted 24 April 2006 - 11:40 AM

jaz sme tudi imela težave z izcedkom,ampak moj je bil zelo gost,ter bel,ampak srbelo,ali peklo pa me ni nič,celo,po spolnem odnosu,je fant imel ta izcedek,vse po spolnem udu,pol mi je reku,da naj grem k ginekologi,ampak nisem šla,in se mi je čez čas uredilo,nekej sem prebrala,da bi se naj povečal izcedek iz nožnice zaradi hormonov.. wink.gif
  • 0

#10 lucy

lucy

    sramežljivec

  • Člani
  • 46 posts

Posted 25 April 2006 - 01:48 PM

Tam spodaj se stanje tekom ciklusa neprestano spreminja. Te spremembe povzročajo seveda predvsem hormoni in drugi zunanji ali notranji vplivi. Če ne jemljete KT potem vemo, da je sluznica takoj po menstruaciji zelo suha in občutljiva-( takrat se pri odnosih priporoča kakšen lubrikant), ker je nivo hormona estrogen in progesteron na minimumu. Potem začne naraščat hormon estrogen do ovulacije. V dneh okrog ovulacije je sluznica vlažna in mokra, pripravljena na sprejem semenčic. Takrat je tudi izcedka največ, vendar mora biti bolj prezbarven in brez posebnega vonja. Potem pa estrogen pade in narašča hormon progesteron, ki klimo spodaj spet naredi bolj neugodno in občutljivo- manj kislo. Normalno oz. ugodna klima spodaj mora biti kisla. Zato vsaka uporaba neintimnih (nekislih) mil odpade. Tudi pretiravati z higieno se ne sme. Dobro je, (če vas večkrat peče), da si v navadni acidofilni jogurt namočite tampon in si ga vstavite vnožnico za kakšno urco. Tudi sperma ima bazičen pH in je tudi neugodna za našo klimo spodaj, zato včasih peče tudi po odnosih. Neugodnosti pa povzročajo lahko škodljive bakterije (z njimi ni šale zato takoj k zdravniku) ali pa glivice (manj nevarne, vendar zelo zoprne in ponavljajoče). Drugače so pa spodaj prisotne stalno dobre in pozitivne bakterije (iste oz. pdb. kot v ace jogurtu), ki branijo nožnico pred zunanjimi škodljivci. Klimo spodaj spremenijo tudi utrujenost, nenaspanost, stres,... tudi KT, ker vsebujejo hormone in vplivajo tudi na sluznico tekom celega ciklusa. Tudi nebombažno , nezračno in preveč oprijeto perilo ni prijazno za naše tamale.
Vsakokrat ko opazite kake spremembe ali vam ni kaj jasno trčečim korakom k zdravniku. Če vidimo, da se nam ne posveti zadosti ga moramo zamenjati (na srečo imamo to možnost), škoda le da jih je tako malo...dobrih pa še manj..
  • 0

#11 luminelle

luminelle

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1429 posts
  • Location:Woods

Posted 25 April 2006 - 02:20 PM

Zamenjaj ginekologinjo.Tudi jaz sem imela taksen izcedek pred leti in se je samo popravilo.Po mojem je bilo zaradi hormonov.Isti izcedek kot ponavadi samo da je bil dost gostejsi in bolj ali manj prozornejsi.
  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users