Jump to content


Photo

Kreme za obraz z ZF


  • Please log in to reply
949 replies to this topic

#361 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16168 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 13 January 2016 - 05:31 PM

Kaj pa to kar sem brala da ene delajo da kao pocakajo da alkohol izhlapi iz krrme preden jo namazejo?
Ceramidi in holesterol v kaksni obliki, se ti da kaj vec prosim napisat. ☺
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#362 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16495 posts
  • Gender:Male

Posted 13 January 2016 - 06:01 PM

Verjetno jo med prsti malo razmazujejo, da hlapi. Nekaj ga gre pa tudi med mazanjem. Pri meni zaenkrat ni nekih negativnih učinkov.

 

Ceramides are a special type of oily wax that’s naturally found in our skin (and other places.) In fact, the word ceramide comes from the Latin cera which means wax. Ceramides form a kind of water-proofing barrier in the upper layers of skin. They’re not only critical for helping skin retain water but they also help repair the skin’s natural barrier and regulate cells. Ceramide production dwindles with age which can result in dry skin, wrinkles and even some types of dermatitis.

 

Tvorijo WP bariero na koži (zaprejo vlago, npr. hialuronsko kislino). Dokazano je tudi, da penetrirajo v kožo. Na dolgo pa tu.

 

Podobno je s holesterolom in fatty acids (stearic, lauric, myristic acid...žal rade mašijo pore).

 

Tole spada tudi pod anti-aging.

 

Nekaj produktov:

 

Meishoku Ceracolla losjoni (Moist, Super Moist, Moisturizing), Meishoku Ceracolla Perfect Gel, Rossete Ceramide Lotion in Ceramide Gel + 100 drugih :D


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#363 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82499 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 22 January 2016 - 11:30 AM

Ta krema je dobro ocenjena, ni K ali mastna in vsebuje tudi nekaj C-vitamina:

 

bioderma-000248bd_01.jpg

 

 

Water (Aqua), Dicaprylyl Carbonate, Octocrylene, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Dimethicone, Dipropylene Glycol, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Ascorbyl Glucoside,

PTFE, Arachidyl Alcohol, Butylene Glycol, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Behenyl Alcohol, Niacinamide, Andrographis Paniculata Leaf Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract,

Lysine Azelate, Hexapeptide-2, Mannitol, Xylitol, Rhamnose, Fructooligosaccharides, Laminaria Ochroleuca Extract, Arachidyl Glucoside, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer,

Xanthan Gum, Sodium Hydroxide, Pentaerythrityl Tetra-Di-T-Butyl Hydroxyhydrocinnamate, Caprylic / Capric Triglyceride, Sodium Metabisulfite, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#364 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26296 posts

Posted 27 January 2016 - 10:52 AM

Tele ne najdem v nobeni spletni trgovini? A mi lahko katera kaj priporoči za dnevno nego z ZF, moja koža je dokaj dehidrirana, slabo pa prenaša olja.

 

Tale recimo bi bila ok? http://www.feeluniqu...ight-SPF20-40ml


  • 0

#365 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 27 January 2016 - 11:30 AM

Saj ta zgoraj nima UV, ne vem, zakaj je v tej temi? Vsaj jaz ne vidim :D

 

Ora, ta?


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#366 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26296 posts

Posted 27 January 2016 - 11:41 AM

Ok, sem kar naročila, tokrat ni bilo problemov z naročilom,postopek je bil popolnoma drugačen kot zadnjič, ko mi je kar oddalo naročilo takoj ko sem buy stisnila :)


  • 0

#367 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16495 posts
  • Gender:Male

Posted 27 January 2016 - 12:24 PM

Ima UV zaščito. Octocrylene npr. Samo ne piše koliko. 

 

Ta ima alkohol, zato moraš dati še nekaj pod kremo, da ti ne bo še bolj dehidrirala kože. Najprej sem mislila, da je fake, ampak ni. Ker japonska ima PA++++, ta je pa za Tajsko očitno.


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#368 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26296 posts

Posted 27 January 2016 - 12:25 PM

Bom, najlepša hvala :)


  • 0

#369 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22357 posts
  • Gender:Female

Posted 27 January 2016 - 06:57 PM

Ta je samo 15 g? Cenovno se sploh ne splača, 50 g so za 9-10 dolarjev.


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#370 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 27 January 2016 - 07:01 PM

50g je.

 

Jaz sem dala prvi link, ki mi ga je vrglo ven, ora, upam da nisi tiste naročila, ker je sample size ali ne vem kaj, za skoraj enako ceno kot fullsize. :D


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#371 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26296 posts

Posted 27 January 2016 - 07:03 PM

Jeba, valda nisem niti pogledala, se mi je pa zdelo da je normalna cela za tester :D jah no... 


  • 0

#372 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 02 February 2016 - 02:59 PM

Ima tole zanesljivo UV zaščito? Hvalaa :)

 

AQUA (WATER/EAU), ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, ETHYLHEXYL METHOXYCRYLENE, PHENETHYL BENZOATE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, BUTYLENE GLYCOL, GLYCERIN, C14-22 ALCOHOLS, PHENYLBENZIMIDAZOLE SULFONIC ACID, CYCLOPENTASILOXANE, MICROCRYSTALLINE CELLULOSE, VP/EICOSENE COPOLYMER, PHENOXYETHANOL, PARFUM (FRAGRANCE), C12-20 ALKYL GLUCOSIDE, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, ETHYLHEXYLGLYCERIN, SODIUM HYDROXIDE, DIPHENYL DIMETHICONE, CELLULOSE GUM, CHLORPHENESIN, DISODIUM EDTA, XANTHAN GUM, GLUCOSE, TRIPLEUROSPERMUM MARITIMUM EXTRACT, BENZYL BENZOATE, PHENETHYL ALCOHOL, BHT, CRITHMUM MARITIMUM CALLUS CULTURE FILTRATE, BENZYL ALCOHOL, ALPHA ISOMETHYL IONONE, LINALOOL, CITRONELLOL, GERANIOL, COUMARIN.

 

img72596.jpg


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#373 vrana

vrana

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2547 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 24 March 2016 - 08:07 PM

Končno sem začela uporabljati kremo Cosrx Aloe Soothing Sun Cream SPF50+ PA in lahko podam svojo oceno. Zaenkrat se je izkazalo, da je ta krema vse kar želim v kremi s faktorjem. Je vlažilna, a ne težka/mastna, ne pušča belega filma, ne maši por, nima neprijetnega vonja, dobro se obnese kot podlaga MU in ima zanesljivo zaščito pred soncem. Na ebayu se jo dobi za 12-15USD. Načeloma je namenjena mastni do mešani koži, a tudi moji bolj suhi koži odlično ustreza. Priporočam!

 

 


  • 0

#374 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 30 April 2016 - 01:36 PM

la-roche-posay-anthelios-ka-spf-100-50ml

 

Najboljša, kar sem jih našla do sedaj. Cel dan zaščiti, niti malo me ni opeklo, koža se ne masti, ne sveti, ne pušča belega leska na fotografijah, super za pod puder. Pa še vlaži kožo. :D In embalaža je nadvse priročna. 


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#375 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 30 April 2016 - 01:51 PM

SPF 100 :lol:


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#376 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 30 April 2016 - 02:24 PM

Ja, vem. :D Ampak je vseeno odlična. :) 


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#377 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25849 posts
  • Gender:Female

Posted 01 May 2016 - 12:21 PM

Zanimivo.
Sem pa preizkusila že nekaj različnih LRP kozmetičnih proizvodov za razne namene in me še nobeden ni razočaral.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#378 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16168 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 04 May 2016 - 03:58 PM

Končno sem naročila Biore Watery Essence, bomo videli kako se bo obnesla. 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#379 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15080 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 09 June 2016 - 04:57 AM

A res nobena ne ve za eno ok kremo za normalno kozo ki bi jo lahko pri nas kupila, pa je ok za pod mejkap?res nujno jo rabm za vmes dokler ne dobim narocene....
  • 0
 

#380 gejba

gejba

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 200 posts
  • Gender:Female
  • Location:LJ

Posted 09 June 2016 - 09:18 AM

Meni je LRP Hydranea Riche ena najboljših za pod MU. Če želim krasen izgled, ne kot primer.


  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users