Jump to content


Photo

izpadanje las


  • Please log in to reply
319 replies to this topic

#201 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 09 November 2016 - 10:02 PM

Kaj je PCOS? Ščitnica je pa OK.


  • 0

#202 Brooke

Brooke

    sramežljivec

  • Člani
  • 25 posts

Posted 09 November 2016 - 10:20 PM

Kaj je PCOS? Ščitnica je pa OK.

policistični jajčniki (polycistic ovary syndrome)


  • 0

#203 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 10 November 2016 - 09:05 AM

tašika - kako si pa rešila problem policističnih jajčnikov?


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#204 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16494 posts
  • Gender:Male

Posted 10 November 2016 - 10:29 AM

Ščitnico je treba pregledati TSH, T3, T4. Če je prvi v redu, druga dva mogoče nista. Za zdravnike pa je dovolj prvi  :butl: Obvezno še feritin in vitamin D. Vsi imamo pomanjkanje d vitamina do oktobra. VSI. Hudo. Pa eden najpomembnejših hormonov je.

Jaz jemljem 5000IU pa imam komaj 45 (idelano bi bilo 60). 


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#205 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16165 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 10 November 2016 - 07:22 PM

tašika - kako si pa rešila problem policističnih jajčnikov?

Nisem. :D Endokrinolog mi je rekel, da glede na vse rezultate gre za policistične jajčnike in mi predpisal hormonsko terapijo. Šla sem do ginekologinje, ki mi je na izvide, hvala bogu, sama rekla da mi kontracepcijske tablete glede na to da sem itak že srčni bolnik odsvetuje. Menstruacije imam redne, tako da ničesar ne jemljem, če bi mi pa začele izostajat, pa moram nazaj do gin. in je rekla, da mi bo dala neke tablete, ki so bolj naravne oz. delujejo na drugačen princip kot kontracepcijske. 

Kako si se ti tega lotila?


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#206 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82476 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 10 November 2016 - 07:46 PM

Ščitnico je treba pregledati TSH, T3, T4. Če je prvi v redu, druga dva mogoče nista. Za zdravnike pa je dovolj prvi  :butl: Obvezno še feritin in vitamin D. Vsi imamo pomanjkanje d vitamina do oktobra. VSI. Hudo. Pa eden najpomembnejših hormonov je.

Jaz jemljem 5000IU pa imam komaj 45 (idelano bi bilo 60). 

 

Sem že večkrat prebrala, da od dopolnil z D-vitaminom ni posebne koristi, ne vem pa, koliko je resnice v tem. 

Jaz sem tudi imela policistične jajčnike, 15 let nazaj. Izginili so sami od sebe, ko sem shujšala. Samo pri meni je bila gotovo prekomerna teža vzrok.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#207 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16494 posts
  • Gender:Male

Posted 10 November 2016 - 08:37 PM

Koristi so ogromne. Z visokimi odmerki blazijo tudi MS. Jaz sem se ponovno rodila po dvigu, tudi migren ni vec.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#208 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82476 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 10 November 2016 - 10:13 PM

Si me prepričala. Naročaš na iherb, ane? Pa ravno včeraj mi je loyalty credit potekel. >.<


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#209 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25844 posts
  • Gender:Female

Posted 11 November 2016 - 12:43 AM

Podgana, pomanjkanje D vitamina do oktobra? : ) Ali od? : )
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#210 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 11 November 2016 - 01:11 AM

Ščitnico je treba pregledati TSH, T3, T4. Če je prvi v redu, druga dva mogoče nista. Za zdravnike pa je dovolj prvi  :butl:

 

Ja, meni je zdravnica rekla, da se nepravilnosti menda pokažejo tudi že na osnovnem pregledu, torej TSH al kaj je to. Da če je kar koli, naj bi se tam videlo. Saj ne vem več, kaj si mislit.

 

Kateri D vitamin pa jemlješ?


  • 0

#211 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25270 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 11 November 2016 - 07:58 AM

Jaz imam Deva D2 in Opti3 (veganski D3 z omega 3, epa, dha).


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#212 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16494 posts
  • Gender:Male

Posted 11 November 2016 - 08:13 AM

Jinadaze, iz iherba, ja. Vzemi od Healthy Origins, Now ali Doctor's Best. 2000 za začetek in v olivnem olju. Jemlji po obroku, ker je maščobotopen.

 

Planet, čudno sem napisala :D Verjetno sem mislila, da do oktobra že vsem pade. Poleti ga ne dobimo dovolj za celo leto. Največ se ga ''vpije'' čez telo pa še to zgolj 10000 na eno kratko sončenje. In čez osrednji del telesa, ne glavo in roke. Me se pa ne sončimo ravno veliko pa še SPF nosimo. Si ga je pa smiselno dati prej pregledati.

 

Sinnaia, sem že videla izvide s popolnim TSH in poraznim T3 ali T4. Za D pa glej kar sem Jini napisala.

 


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#213 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 11 November 2016 - 04:54 PM

A se da kje T3 in T4 samoplačniško pregledat?


  • 0

#214 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16494 posts
  • Gender:Male

Posted 11 November 2016 - 05:26 PM

Adrialab in poliklinika (laboratorij v 1. nadstropju). Sicer imam ene malo starejše cenike, ampak z odvzemom vred okoli 14€. Če vzameš pa še feritin (ta je zelo povezan z izpadanjem) pa ne več kot 20.


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#215 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25844 posts
  • Gender:Female

Posted 11 November 2016 - 05:35 PM

Podgana, sem tudi jaz potem razmišljala, da si najbrž hotela napisati, da do oktobra že vsem pade. : )
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#216 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82476 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 11 November 2016 - 07:32 PM

Jinadaze, iz iherba, ja. Vzemi od Healthy Origins, Now ali Doctor's Best. 2000 za začetek in v olivnem olju. Jemlji po obroku, ker je maščobotopen.

 

 

Hvala! Sem se včeraj izobrazila na to temo in nameravala vzeti 1000, da bi postopoma povečala količino. Predvidevam, da sem že zdaj v hudem pomanjkanju, ker sem od začetka jeseni čisto brez energije in tudi sonce me ne vidi med 10. in 14. uro, poznejše ure pa ne igrajo vloge.

Meni so izvidi pred leti pokazali, da mi ščitnica premalo dela, ampak ne toliko, da bi rabila zdravila in tudi izpadanje las pri meni nikoli ni bilo povezano s tem. Je pa pregled vrednosti TSH, T3 in T4 vključeno v osnovni pregled, tu naj ne bi bilo izjem. Če se pokažejo negativna odstopanja, se dela nadaljne preiskave. Sinnaia, tebi so sigurno izmerili samo TSH?


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#217 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16494 posts
  • Gender:Male

Posted 12 December 2016 - 11:54 AM

Ravno danes sem v dermatološki reviji Moja koža brala, da se pri izpadanju las pogleda ščitnične hormone in zalogo železa (feritin).


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#218 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16165 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 12 December 2016 - 05:51 PM

Jaz imam npr. na napotnici napisano da mi pregledajo FSH, LH, in še dva, ki pa ju ne znam prebrati; PRL (PEG/6) - prolaktin mogoče? 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#219 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 08 January 2017 - 12:56 PM

Jaz sem že tako zafrustrirana, da ni besed za to, cele šope las pobiram po stanovanju vsak dan, na glavi jih imam pa itak pol manj kot včasih...

 

 

Jutri grem v Adrialab pregledat svašta; T3, T4, feritin, vitamin D, B12, testosteron, estrogen. Molim nekomu, da se najde nekaj in lahko takoj ukrepamo, ker imam samozavest čisto v pizdi, prej sem imela čudovito grivo, sedaj pa so moji lasje samo še senca tega, kar so bili včasih. Komaj se pogledam v ogledalo, tako me grize.


  • 0

#220 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14787 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 08 January 2017 - 02:56 PM

:/

 

Prehrano imaš enako/podobno (sestavinsko/količinsko) kot prej? 

 

Moja nekdanja profesorica je imela navado vsak dan za zajtrk pojest 2 šlici prosa + žlico lanenega semena, mletega. Ima zdaj res lepe lase + kožo, je pa rekla, da je trajalo cca 6 mesecev, da so se pokazali rezultati, in sedaj že dve leti na tak način skrbi za to, da se ji ne ponovi izpadanje.

 

Ampak to je verjetno samo dopolnilo, ko/če telo deluje normalno/optimalno. Res ti želim, da se kmalu izboljša situacija. 

 

Jaz sem se pred leti v takem obdobju lahko samo še ostrigla na kratek paž, od takrat se mi stanje počasi izboljšuje, imam nihanja, trenutno se mi pozna, da imam konstantno nekoliko dehidrirano telo - manj se gibam in manj pijem, posledično imam kožo + lasišče suho, lasje so tudi nekoliko tanjši. My guess. 


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users