Jump to content


Photo

šampon za lase


  • Please log in to reply
1094 replies to this topic

#121 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 28 March 2008 - 11:02 PM

QUOTE(Matilda @ 28. 3. 2008 - 22:54) View Post

Mene zanima, če lahko uporabljam Head & Shoulders ocean energy šampon proti prhljaju, ker sem se že malo naveličala teh vsesplošno negovalnih in hranilnih šamponov. Doma imam tri šampone + H&S, tisti trije imajo vsi zelo dobre sestavine, ampak se mi zdijo malo preveč nežni, lase imam po treh dneh čisto poležane, že mastne, malenkost tudi prhljajaste. Rada bi pa imela res tisti 'squeaky clean' občutek, brez občutka mastnih las in pikice prhljaja po treh dneh. Tisti šamponi mi naredijo lepe lase, Tigi O&H mi jih tudi zmehča, ampak nobeden pa nima pravega čistilnega učinka. ermm.gif


Zakaj ga pa ne bi smela? A prosiš za naše dovoljenje al kako? tongue.gif wink.gif

Jaz imam doma še polovico Head&Shoulders Ocean Energy, če ga rabiš, ti ga pošljem. Drugače pa ta šampon naredi meni full mehke lase, pa tak ovoj naredi okoli las, ki pa me malo moti. Fora je tudi ta, da totalno ne pomaga proti prhljaju oz. ga ne odpravi, ampak naredi isto plast, kot jo naredi na laseh, tudi na lasišču in prhljaj dobesedno zalepi na lasišče, da se ga ne vidi. Ne znam razložit kako, ampak res je tko in tega nisem opazila samo jaz. Sem najprej misla kak fajn mi je pomagal že po prvem pranju, pol pa sm se slučajno počohala z nohtom po lasišču in mi je za nohti ostal prhljaj in sm šele pol vidla, da je še kr gor na lasišču - res bljak. wacko.gif

Pa kr ene parkrat sm ga uporabila in je bilo vedno isto, poleg tega se meni vedno s prhljajem pojavijo pordelli predeli na lasišču in dober šampon jih takoj pomiri in odpravi, po H&S so pa še vedno bili. Poleg tega vsekakor za H&S ne bi rekla, da squeaky clean očisti, vsaj jaz nikakor nisem dobila tega feelinga. Kaj pa če bi poskusila od Alverde onega z žajbljem? Baje super očisti, pa še kao proti prhljaju je.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#122 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27039 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 28 March 2008 - 11:14 PM

A ni normalno, da se ti po treh dneh lasje že malo zmastijo?
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#123 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 28 March 2008 - 11:18 PM

Ja, to se mi zdi še sprejemljivo oz. normalno. Je pa tud odvisno od človeka, men se včasih niti po enem tednu niso takorekoč nič zmastili, od prenehanja jemanja tabletk imam pa že tretji dan pri lasišču konkretno mastne in zrele za pranje in sem totalno nesrečna, se mi zdi, da si kar naprej perem lase. Niti mislit si ne morm, kako morajo bit živčni in jezni tisti, ki se jim lasje zmastijo že po enem dnevu (ker tudi takih ni malo). Sicer pa ne glede na to, kakšen šampon uporabljaš in kaj piše na etiketi, ne bo noben od njih bistveno upočasnil maščenja las. V najboljšem možnem primeru, bo odložil pranje za en dan, večinoma pa še to ne. Tisti, ki si moramo pogosteje prat lase, se moramo s tem pač sprijaznit in poskrbet, da uporabljamo kar se da nežne in naravne šampone.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#124 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 29 March 2008 - 11:28 AM

QUOTE(DiLeMa @ 28. 3. 2008 - 23:18) View Post

Ja, toNiti mislit si ne morm, kako morajo bit živčni in jezni tisti, ki se jim lasje zmastijo že po enem dnevu


Aha. yes.gif Jaz sem sprobala že vsega in svašta, in verjetmite da noben šampon vam ne bo upočastil mastenja, to pač ne gre, žal. Obstajajo boljši in slabši šamponi, torej tisti ki ti lase še dodatno obtežijo in še prej zmastijo, ne obstajajo pa tisti ki bi prou upočasnili. Vsaj jaz ga še nisem našla in verjamem da ga nikoli ne bom. laugh.gif
Meni malo pomaga če si dam tisto Taft peno po pranju gor, morem rečt da opazim razliko, se mi zmastijo vsaj polovico dneva kasneje, ali pa tudi en dan. Samo spet je eno sranje to po vsakem pranju gor dajat, ane. ermm.gif
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#125 Baby

Baby

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3833 posts

Posted 29 March 2008 - 11:41 AM

Meni se pa zdi, da mam po Lushevem Squeaky Green kasneje mastne lase. Sicer so drugi dan že malo poležani, vendar vseeno niso tako mastni kot so bili včasih. Sicer pa imam pri tem šamponu občutek zelo očiščenih las.
  • 0

#126 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 29 March 2008 - 12:04 PM

Lushevi trdi šamponi vsi noooro squeaky očistijo. Sem imela Godivo, ki je 2v1 in ima notr koščke kakavovega masla in še neka druga masla/olja, pa je vseeno totalno očistil, do škripanja. So pa agresivni in res izsušijo lasišče, tako da za kakšne občutljivčke ne bodo, pomoje tudi niso za dolgoročno uporabo.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#127 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 29 March 2008 - 12:18 PM

Res je, jaz sem dobila prhljaj po Godivi.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#128 november.rain

november.rain

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4554 posts

Posted 29 March 2008 - 12:46 PM

Meni so Lushevi šamponi(v trdi obliki) absolutno preobčutljivi pa drugače niti nimam občutljivega lasišča...me še po nobenem barvanju ni peklo lasišče,razen enkrat ko sem svetlila en pramen(ko sem še imela črne lase sem hotela rdeč pramen in sem morala razbarvat)na spodnjih laseh in potem takoj ko sem sprala dol dala čez še barvo in me je malce peklo ampak ni bilo kaj hudega.

Mi ima pa Lush za razliko od šamponov zelo dobre lip balme za ustnice.
  • 0

#129 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26282 posts

Posted 29 March 2008 - 04:39 PM

Kje v Ljubljani je Kalček?
  • 0

#130 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 29 March 2008 - 04:56 PM

Trubarjeva ali BTC(mnogo večji), v isti hali kot kolesa Bauer se mi zdi
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#131 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26282 posts

Posted 29 March 2008 - 04:59 PM

Hvala,bom šla pogledat.
  • 0

#132 vrana

vrana

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2547 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 01 April 2008 - 09:12 PM

Lavera ima par novih šamponov, če se ne motim... http://www.tm-shop.s...Samponi_novo/-/
  • 0

#133 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 01 April 2008 - 09:16 PM

Noup, se motiš. Nobeden ni nov od tehle. wink.gif
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#134 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27039 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 01 April 2008 - 09:22 PM

Jst pa moram pohvalit Garnierov Ultra Dolce oreh&breskev šampon, ker je res fenomenalen. Ponavadi so mi vsi šamponi zavozlali lase, ta pa jih naredi neverjetno gladke in svetleče, vozlov sploh nimam več. Poleg tega se mi lasje zmastijo kak dan kasneje - prej sem imela lase že po dveh dnevih malenkost mastne, zdej pa se mi malo zmastijo šele četrti dan po pranju. Ma super je res, škoda da se ga pri nas ne dobi, moram fehtat folk okoli, da gre v Italijo.
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#135 jemina

jemina

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 581 posts

Posted 30 April 2008 - 12:38 PM

Meni je najboljši od Balee z marelico
  • 0

#136 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 29 January 2009 - 07:12 PM



Kupla sm si šampon od Urtekrama Rhassoul ( rasul ) šampon v kalčku.

Je to dobr šampon, izkušnje, priporočila? Mam mastne lase, na 2 dni umivam, ker se zmastijo pač.
Kolebala sm med rožmarinovim iz te linije, pa me je potem ta premamil ker je pač iz vulkanske zemlej in mi je bil bolj eksotičen.

  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#137 _Mayckica_

_Mayckica_

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3122 posts
  • Gender:Female
  • Location:Bled

Posted 31 January 2009 - 01:03 PM

men je pa fenomenalno dober od gliss kura mislm da je neki intense repair z oljem divje vrtnice.. noro svileni, gladki in svetleči lasje, kolegica me je dejansko vprašala če sm bla pr frizerju da se mi tko lepo svetjo
  • 0
Dance...when everything is falling apart, and you have nowhere to go, just turn on the music and let you feelings flow

#138 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 31 January 2009 - 01:26 PM

Jaz sem tak sucker na reklame. laugh.gif Zato sem si kupila Garnier Blonde Care šampon in balzam, čeprav ne vem kako se bo obnesel, enkrat vem da sem po Garnierju dobila prhljaj.
Ne najdem pa sestavin. ermm.gif
IPB Image
  • 0

#139 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 31 January 2009 - 01:31 PM

Sej ti na pakungi pišejo sestavine.

Jaz sem gledala oboje v DM-u in se mi zdi linija sestavinsko precej slaba. Balzam in maska vsebujeta ogromno silikonov, pa samo nekaj malega izvlečkov, mislim da nobenih proteinov. Tudi šampon je silikonski, ne pretirano nežen in nasploh nič posebnega. Maska se baje super obnese, jaz sem jo kupila blond sošolki za NL (nisem bla takrat glih pozorna na sestavo) in je nad njo navdušena, pravi da ji naredi čudovite lase.

Reklama je pa super, ja. tongue.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#140 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 31 January 2009 - 02:33 PM

Jaz sicer reklame nisem vidla, mi pa ta Blonde šampon ustreza, me je kar presentil, je fajn za mastne lase, jih naredi lepe sveže in nič ne obteži. Kar pa se tiče blonde efekta pa ne morem nič rečt, imam rjave lase. laugh.gif
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users