Jump to content


Photo

Korona virus / Covid-19


  • Please log in to reply
7286 replies to this topic

#81 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26298 posts

Posted 17 March 2020 - 06:08 AM

Jaz ne gledam se mi pa zdi mimo s temi testiranji.

Evo se je zacelo, promet na polno :/
  • 0

#82 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16496 posts
  • Gender:Male

Posted 17 March 2020 - 06:17 AM

Testira pa se ne vec vseh simptomatskih ampak samo se tiste, ki so za v bolnisnico, zato realne stevilke vec ne bo.


Mislis pri nas? Zagotovo se se koga drugega testira. Ni 500-800 ljudi na dan za v bolnisnivo kolikor se jih testira... Mogoce osebje sistematsko testirajo?
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#83 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15080 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 17 March 2020 - 06:19 AM

Korejci so lepo pokazali, kaj se da narest z ekstremnim mnozicnim testiranjem in sledenjem kontaktom. Oni imajo 0.7% smrtnost, najbolj realne stevilke in najmanj smrti. Ekonomija ni crknila, karantene ni. Je pa res da je ena velika razlika ta, da je vecina primerov povezanih s tistim cerkvenim kultom, kjer so zenske med 20 in 40 let baje. Tudi v nemciji, vecina obolelih je mlajsih, ker se je najvecji izbruh zacel na enem festivalu.
Med tem ko italija, v bolnicah, icu enotah in domovih za ostarele ni ravno dobro startala.
Tudi pri nas je slabo, menda je okuzena zaposlena v domu starejsih v smarjah pri jelsah. To je najslabse kar je lahko....da se okuzi nekdo na taksni poziciji, ki dnevno dela v stiku z najranljivejsimi...
Tako da je treba tudi to vzeti v ozir.
Nizozemske pa sploh nocem komentirat...a niso isto naredile tudi UK? Money over people al kaj.
  • 0
 

#84 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26298 posts

Posted 17 March 2020 - 06:21 AM

Podgana, do petka jih je bilo skoraj 5000 do ponedeljka pa potem samo se dobrih 1000.
  • 0

#85 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15080 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 17 March 2020 - 06:22 AM

Sej nima smisla vseh testirat, ali pac? Zato pa pravim da ko na koncu vidis italijanske cifre moras vedit, da je v resnici primerov 10x vec in da v icu pride tistih 15 procentov na vrhu. In te tudi testirajo...
Niso realni podatki in tudi pri nas ne bodo vec....
  • 0
 

#86 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16496 posts
  • Gender:Male

Posted 17 March 2020 - 06:32 AM

Podgana, do petka jih je bilo skoraj 5000 do ponedeljka pa potem samo se dobrih 1000.

Iz sobote na nedeljo 800 in do vceraj se 600. Pa testov ni menda. Mogoce so dobili novo posiljko. Se vseeno...to niso vsi nujni primeri, ce je potem samo 40 okuzenih od teh.
Pri nas ni Koreja, no :)
Jaz sem se ze sprijaznila, da bomo dobili. Moz ima 100 sodelavcev. Potihom pa upam, da jo ze imam. Raje zdaj kot potem, ko bo sistem res v pi***.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#87 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15080 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 17 March 2020 - 06:38 AM

Meni se zdi da bomo slej ko prej dobili vsi.
Saj virus ne bo cez en mesec magicno izginil....tudi ce se zdaj 100% drzimo samoizolacije...
  • 0
 

#88 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16496 posts
  • Gender:Male

Posted 17 March 2020 - 06:43 AM

Ma, ja. Me pa malo in po malo zacenja vse skupaj dolgocasiti. Ukrepi so kar eni, najbolj mi grejo na jajca pa druzbena omrezja. Ce se enkrat vidim Please stay at home pa emoji unih glupih rokic, ki molijo, bom zacela sistematicno cistiti. Budal ne bo noben kvazi IGjevec preprical, ostali smo pa doma in ne rabimo teh floskul na vsakem koraku. Uradna navodila so, ne vem zakaj mora vsak izkoristiti situacijo za 5 minut slave. Najbrz bom ob znakih sla za nazaj pogledati k eni beauty bloggerki kaksen je postopek ob okuzbi.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#89 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26298 posts

Posted 17 March 2020 - 06:52 AM

Fiona, glede na to, da je le virus, ki povzroca respiratorne tezave, bo tezko prezivel segretje ozracja... Ne vem ce ni 27° max kar prezivi... V clanku, ki ga je dala AP so testi na povrsinah, kjer gre do 30°.

Zato tudi trobim, da dzabe nam podatki s singapurja, kjer imajo 30° in je bilo tistih par primerov prinesenih s kitajske.
  • 0

#90 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22361 posts
  • Gender:Female

Posted 17 March 2020 - 08:20 AM

Se strinjam, da ne moremo ravno primerjat Kitajske in Koreje z nami, tam je drug sistem, druga mentaliteta. Si niti ne predstavljam, da bi zdaj se vedno sledili vsem kontaktom okuženih oseb, saj najbrž niti zdravstvenega osebja nimamo dovolj, da bi to izvajalo.

Pravijo, da virus ne preživi temperature nad 27 stopinj ali koliko. Sem že zasledila komentarje, kako pa potem preživi v telesu, kjer je recimo 35 stopinj. Mi lahko katera razloži, kako to poteka?

Po FB sem zasledila npr tudi kroženje kao nekih zdravniških nasvetov, da pomagajo visoke količine vitamina D, 15000 enot, ker naj bi vitamin D vplival na nek receptor v pljučih, preko katerega vstopa virus.

Jaz sem pa par dni nazaj dobila na messenger od tiste znanke z Doterra olji vabilo za spletno predavanje. Kao "Kdaj, če ne zdaj". Ja, eterična olja me bodo zdaj rešila.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#91 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25714 posts
  • Gender:Female

Posted 17 March 2020 - 08:23 AM

Za dober imunski sistem že tako priporočajo višje doze vitamina D in C. Jaz puncama dajem 1000 enot D in 30mg/kg liposomskega C. Jaz jemljem 3000 enot D in 750mg liposomskega C.
  • 0

#92 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26298 posts

Posted 17 March 2020 - 08:24 AM

Viruana rnk vstopa v celico, virus ni organizem sam po sebi, saj to sem zadnjic pisala, da sva imela s S kratko ponovitev kako poteka okuzba z virusom :)
  • 0

#93 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16931 posts
  • Gender:Female

Posted 17 March 2020 - 08:31 AM

Virus za svoje "preživetje" in širjenje potrebuje ŽIVE gostitelje. Tako kot je ora napisala, virusi v resnici niso živi organizmi, so nekaj vmes - s svojim genetskim zapisom celice živih organizmov prisilijo, da izdelujejo gradnike za nove viruse.

Ni dokazov, da bi visoke doze vitamina D pripomogle (jih še ne more biti), vendar še vedno veljajo splošna priporočila za dodatek vit. D! Je sicer zelo pomemben za normalno delovanje imunskega sistema. Ima vlogo tudi pri MS, zato Marmelada glede takih stvari se najprej posvetuj s svojo nevrologinjo.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#94 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27041 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 17 March 2020 - 08:32 AM

Nočem biti paranoična...ampak a ste opazile, kako se je s spremembo vlade spremenilo tudi poročanje o covid-19?


Seveda. Kdo se bo ukvarjal z virusom, ko je treba cas porabljati za retvitanje neumnosti na uradnih profilih in neokusno politicno obracunavanje.


  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#95 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22361 posts
  • Gender:Female

Posted 17 March 2020 - 09:37 AM

Matilda, seveda, ne nameravam več kar na pamet jemat vseh možnih dodatkov. Trenutno jemljem Oleovit D3, 2000 enot na dan, mi je osebna zdravnica predpisala, ker sem ga nazadnje na kontroli imela premalo. Baje gs pri bolnikih z MS itak preverjajo na kontrolah.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#96 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45435 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 17 March 2020 - 09:45 AM

V Švici tud bolj na easy jemljejo vse. Bari, nezivilske trgovine in restavracije so se zaprle komaj danes. Vceraj so ljudje še na veliko kofetkali na soncu Šole sicer ni, se pa zunaj podijo skupine šoloobveznih otrok. :down:
  • 0

#97 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22361 posts
  • Gender:Female

Posted 17 March 2020 - 10:25 AM

Saj pomoje je povsod tako, dokler se situacija v njihovi državi ne začne resno slabšat, nihče ne jemlje dovolj resno.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#98 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17859 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 17 March 2020 - 01:35 PM

Zakaj za vraga morajo poštarji zdaj reklame raznašati? :o
  • 0

#99 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27041 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 17 March 2020 - 01:54 PM

Ker jim tako delodajalec, kot stranke težijo, če jih ne raztalajo. 


  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#100 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16496 posts
  • Gender:Male

Posted 17 March 2020 - 02:41 PM

Danes 800 testov in 20 novih okuzenih. Se zdaj ne vem koga testirajo. Stike, zaposlene? Take z znaki za hospitalizacijo ze ne. Ce pa res take z znaki, smo pa globoko v gripi oz. necem drugem :)
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users