Jump to content


Photo

Odstranjevanje znamenj


  • Please log in to reply
166 replies to this topic

#61 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 25 February 2008 - 06:50 PM

QUOTE(kokoška @ 24. 2. 2008 - 22:41) View Post

moje sožalje. Ampak rak ne rata zaradi odstranitve znamenja.

Hm... Js sm tud že slišala, da odstranjevanje znamenj ni priporočljivo... Če je rizičen itak, sam tko za v estetske namene pa ne.
Mami dela na onkološkem pa je že dost takih primerov vidla. Pa tud pogovrjala se je z zdravnikom, pa je tud potrdil, da obstaja verjetnost nastanka raka.
  • 0

#62 laLa°

laLa°

    posting bitch

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 7182 posts

Posted 26 February 2008 - 02:16 PM

Seveda obstaja vrjetnost raka ! ohmy.gif Od enega kolega oče si je dal odstranit neko znamenje pod roko in je dobil raka. huh.gif Zdaj pa ga ni več...
  • 0

#63

  • Guests

Posted 27 February 2008 - 07:59 PM

Je pac treba tut presodit, a te znamenje moti, pa si ga drazis, al ti je sam grdo. Ce je razdrazeno - tk ko sm jih js mela recimo glih tam ko pride pas, alpa kost od modrca - je po mojem pol boljse ga odstranit, ker bo zarad tega vecja verjetnost, da se ti nardi kak tumor, kot ce ga odstranis.
  • 0

#64 jemina

jemina

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 581 posts

Posted 30 April 2008 - 11:08 AM

Jz si jih bom pomoje odstranila na hrbtu, ker so dosti velika in taka čudna in morem pol ful pazit na soncu
  • 0

#65 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27028 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 29 July 2008 - 09:53 PM

Jaz imam tudi precej. Dve sem si že dala odstranit, eno na vratu (ostala mi je brazgotina in zdaj folk misli, da me je kdo živalsko grizel tam, ja lol no) in eno tam, kjer je rob gat, pri strani (to znamenje mi je bilo ful kjut, samo kaj ko je na takem mestu, da sem nonstop šarila tam).

Razmišljam, da bi dala odstraniti še to nižje od pazduhe, kjer je potem rob modrca.
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#66 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11524 posts
  • Gender:Female

Posted 30 July 2008 - 04:09 PM

Jaz sem si nedolgo nazaj odstranila znamenje na trebuhu. Je bilo kar veliko in izbočeno in me je tudi motilo, ker sem dostikrat zapela ob njega pa tud zarad zdravstvenih razlogov sem ga morala odstranit.
Zdej imam kar vidno brazgotino, so mi rezal in brazgotina je še take rdečkaste barve. na izvide pa še čakam.

Bom pa šla pokazat še znamenje na hrbtu, ker sem enkrat misla, da je mozolj in sem ga ful drgnila stran in imam zdaj na eni stran mal zatrganga in me je strah, da ne bo kaj narobe. ermm.gif
  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#67 gospodična*mična

gospodična*mična

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1793 posts
  • Gender:Female

Posted 02 October 2008 - 07:26 PM

Danes sem spet dala 10 znamenj s hrbta, ramen stran. Me vse peče pa boli, ampak se je splačalo thumbup.gif
  • 0

#68 tyasa

tyasa

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1851 posts
  • Location:French Polynesia

Posted 02 October 2008 - 07:37 PM

Pa ti ne ostane nič brazgotinic? Znanka si je odstranila znamenje in ima sedaj dokaj veliko brazgotino.
  • 0
We must let go to live on.

#69 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27028 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 02 October 2008 - 07:39 PM

QUOTE(Emily @ 30. 7. 2008 - 17:09) View Post



Bom pa šla pokazat še znamenje na hrbtu, ker sem enkrat misla, da je mozolj in sem ga ful drgnila stran in imam zdaj na eni stran mal zatrganga in me je strah, da ne bo kaj narobe. ermm.gif



Meni je dermatolog rekel, da to, ko odrgneš ni nič strašnega, ne vpliva na nastanek nevemčesa (sem že pozabila, woops), kot so včasih mislili.
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#70 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 02 October 2008 - 07:54 PM

Jaz imam tudi eno rjavo znamenje zadi kjer se zapira modrc, ampak je na srečo od kože dvignjen samo za kak mm, pa ne moti procesov.

Enega micanega temno rdečega imam na lico in me občasno folk vpraša, zakaj imam stalno ta mali mozolj tam laugh.gif .


Odstranjevala pa ne bi nič, ker so ipak te pikice male in neškodljive.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#71 gospodična*mična

gospodična*mična

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1793 posts
  • Gender:Female

Posted 03 October 2008 - 06:54 PM

nimam brazgotinic, le nekaj časa je bela koža tam, kjer je bilo narejeno z laserjem, to je pa vse.
  • 0

#72 Zoey

Zoey

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10197 posts
  • Gender:Female

Posted 04 October 2008 - 10:00 AM

js amm pa mal večje znamenje na levi strani obraza- že od rojstva in smo hodl že od 3ga leta u belgijo, italijo, nemčijo na usaka 2 mesca na odstranjevanje z laserjem... u belgiji u ahnu (kjer smo začel) so mel slabši aparat in tam sm bla ene 3x pa se mi še kr pozna brazgotina na čelu. pol smo hodl u milano- tut ni blo nezga učinka... no pol pr kakih 5 letih sm pa začela u nemčijo u hanover in sm ful zadovolna kak so mi popravl obraz ker sm mela res krvavo rdeče barve to znamenje.. zj je pa sam še mal rožnato -ko se napudram se pa nč ne vidi.(je pa preglobok da bi mi ga celotno odstranl- v upoštev bi pršla sam plastična operacija to pa js nebi)
  • 0

Ne, ona nima žametnih oči in niti kodrov mehkih kakor svila, 
če sneg je bel, ga v njenih nedrih ni in usta bi se od koral ločila.
Sem videl rože bele in rdeče, na njenih licih take ne cveto
in so dišave, ki so bolj dehteče, kot vonj, ki diha njeno ga telo. 
Njen glas poslušam rad, četudi vem da zvoki strun prijetneje zvene, 
kako boginje hodijo ne vem; ko ona hodi, stopa kot ljudje.
Pa vendar se mi zdi bolj očarljiva kot vse, ki pesem jih slavi lažniva.


#73 Asha

Asha

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1658 posts

Posted 05 October 2008 - 07:45 PM

^^ To si imela verjetno jagodasto znamenje, ki jih imajo nekateri dojenčki že ob rojstvu.

Jaz imam pa na srečo na obrazu samo tri znamenja, od tega sta dva praktično kožne barve, en je pa bolj mini. jih imam pa po telesu več, tako izbočenih kot tudi navadnih flekov. Nimam pa nobenega tako, da bi me motil.
  • 0
Contented rest, beloved heart's desire,
you are not found in the sins of hell,
but only in heavenly concord;
you alone fortify the feeble heart.
Contented rest, beloved heart's desire,
therefore none but the gifts of virtue
shall have their abode in my heart.
(Simon Jones)

#74 tyna

tyna

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 170 posts

Posted 13 November 2008 - 09:54 PM

Jaz sem nekoč imala dve znamenji ki sem jih dala odstranit. Enga z rezanjem drugega pa z lazerjem.
Ce ti odstranijo z rezanjem se ti bo poznala brazgotina ki bo nekaj krat vecja akot znamenje( jz sem mela kaksen pol cm veliko znamenje, pa brazgotina je velika 2,5cm).
Ko so pa mi odstranili znamenje z lazerjem, pa je blo vse dost bolj enostavno, ker ni blo tok za povijat, ni blo za odstanit sivov, brazgotina je dost manjsa(je majhna in se je skor ne vidi...baje po letu dni skor cist izgine. Nikol pa ne bo cisto iginila ker je vseeno na tistem mestu bil izveden nek poseg) oz. je velika kot je blo prej znamenje.

Glede cene, pa za rezanje ne placas nic, medtem ko za lazer placas. Cena je bila 50eurov.
Vsekakor ti svetujem lazer, ker estetsko je bolj popoven rezultat. In 50eurov, za tako stavr, ki bo ostala celo zivljenje, se jih res splaca porabit.
Meni je tto naredila dermatologinja, ki pa je specijalizirana bolj na estetske stvari.
  • 0
Solo l'obbedienza dà il diritto a governare.

#75 miSSka

miSSka

    sramežljivec

  • Člani
  • 32 posts

Posted 03 February 2009 - 07:27 PM

Men so pa kirursko odstranili eno znamenje, in sem dobila 3 sive. Ko so mi sive pobrali, je bilo vse lepo in kul, samo ena mala rdeca crtica se je poznala, ko mi je odpadla krasta. ampak problem je sedaj, ko se mi je tista rdeca crtica nekako razlezla in se kat leze narazen, nevem kako naj to drugace opisem. Ima katera predlog, kkao ustavit to??
  • 0

#76 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 03 February 2009 - 07:33 PM

Jah bl ni rešitve, jz sm mela na stegnu eno znamenje, k sm ga šla odstrant zato ker sm baje dost težila in mi ni bil všeč (LOL) pa čist obične velikosti je bil, nekje kot kak ta smile.gif smajli... no, pa je zdj pač bela razlezena jeba ostala.
Sam sj ne mot no, kje pa si mela ti to znamenje
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#77 tyna

tyna

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 170 posts

Posted 05 February 2009 - 09:03 PM

Tud pomojem se to ne bo dalo vstavit, ker je pač normalen potek sad.gif
Edino, da greš k odstranitvi brazgotine, kjer če se ne motim, ti jo nekako spraskajo, sam ne vem, kako naj bi to zgledalo!

Škoda, da niši šla na lasersko, ker se za tistih 50eurov res splača.


Tud pomojem se to ne bo dalo vstavit, ker je pač normalen potek sad.gif
Edino, da greš k odstranitvi brazgotine, kjer če se ne motim, ti jo nekako spraskajo, sam ne vem, kako naj bi to zgledalo!

Škoda, da niši šla na lasersko, ker se za tistih 50eurov res splača.

  • 0
Solo l'obbedienza dà il diritto a governare.

#78 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22326 posts
  • Gender:Female

Posted 15 April 2011 - 01:46 PM

Jaz sem spet začela razmišljat, če bi si dala odstranit nekaj znamenj, ki štrlijo iz kože. So pa vsa bolj majhna. Največje je veliko 4mmx3mm. Enega imam na zgornjem delu hrbta, med vratom in ramo. Enega zadaj na rami (nekje na sredini med vrhom rame in tam, kjer se gre pod pazduho). Poškodovala si ju nisem nikoli, me je pa malo strah, da bi si ju mogoče kaj obdrgnila od oblačila, npr ko se med spanjem obračam ali pa če mi med ležanjem pritiska na znamenje.

Enega majhnega štrlečega imam tudi na dekolteju, ampak to je na takem mestu, da ga mogoče niti ne bi odstranila.

Enega čisto miniaturnega imam tudi pod pazduho in mislim, da je čisto malo, skoraj neopazno izbočeno iz kože. Sicer pazim pri britju in si tam okoli ne obrijem. Me je pa vseeno strah, ker sem najbrž že kdaj šla z britvico čez, čeprav nikoli ni bilo videti urezano ali ranjeno.

Me pa zanima še ali se lahko briješ čez tista znamenja, ki niso štrleča, ki so torej na nivoju kože?

Sem prebrala to temo za nazaj in zdaj res ne vem, ali je bolje odstranit znamenja ali pustit? Kaj je torej res, da se lahko poveča možnost raka, če po nepotrebnem odstraniš znamenje ali da to ni res in so to mislili pred leti?? ermm.gif
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#79 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 15 April 2011 - 03:52 PM

Jaz se mirno brijem čez ta pigmentna znamenja, ki so na nivoju kože.

Sem imela pa enega štrlečega ravno na mestu, da se mi je kost od modrca pogosto drgnila vanj in me je zelo motilo, pa še živčen si, če se bo kaj naredilo...Skratka, sem šla po napotnico, ga šla izrezat in je sedaj mir, sem zelo zadovoljna, da sem to storila.
  • 0

#80 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22326 posts
  • Gender:Female

Posted 15 April 2011 - 04:17 PM

Malo sem se prestrašila, ob vsem tistem pisanju, da če greš izrezat znamenje, se lahko potem čez čas rak tam razvije zaradi tega itd. ermm.gif

Ja jaz se tudi brijem čez ta znamenja, ki so na nivoju kože, ampak vseeno pazim, da grem nežno čez.

Pri enem znamenju na hrbtu mi gre včasih naramnica od modrca tam čez, ko se premikaš in naramnica zleze malo stran, zato sem tudi mislila, da bi šla odstranit.
Enkrat sem kar svojo osebno zdravnico vprašala, če mi pogleda 3 znamenja, če so v redu in mi je rekla, da če so me mediji čisto prestrašili, da sem tako zaskrbljena zaradi vsega. biggrin.gif
Bom verjetno šla do nje, prosit za napotnico in potem k dermatologu, naj mi pogleda ta znamenja in pove, kaj se mu zdi.

Imate kakšen predlo za dobrega dermatologa, najbolj priročno bi mi bilo v Celju ali okolici, ali pa v MB?
A izreže kar dermatolog v ambulanti ali moraš prav v bolnišnico?
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users