Jump to content


Photo

Svetla ali porjavela koža?


  • Please log in to reply
79 replies to this topic

#61 Darla

Darla

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 443 posts
  • Interests:marsikaj

Posted 02 October 2008 - 05:30 PM

Te čist štekam. Ti maš to že avtomatizirano in to se je hudič odvadit, ni pa nemogoče. Mene je na srečo mati že od 10. leta dalje vedno opozarjala, če me je videla, da gubam čelo. Čez nekaj časa sem se tako začela sama nadzorovat, večkrat mislit na to ... zdaj pa je to že avtomatsko.
Ne vem, imaš koga razmeroma pogosto v bližini, ki bi te lahko kdaj opomnil na to, dokler se ne navadiš? Vem, da se sliši trapasto, ampak je vredno. Kakšna dobra prijateljica bi ti najbrž lahko pomagala ...
  • 0

#62

  • Guests

Posted 02 October 2008 - 08:02 PM

Ma zanimivo je to, da prej tega nisem počela. hmm.gif Ja, zdaj zavestno mislim na to, pa pred ogledalom opazujem tu pa tam, kdaj se mi to dogaja. Drugače mi je pa zoprno moriti druge s tem, edino fantu bom mogoče rekla, naj me kdaj pa kdaj opozori.
Upam, da se bom kmalu odvadila. Pa hvala za nasvet, Darla! smile.gif
  • 0

#63 gospodična*mična

gospodična*mična

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1793 posts
  • Gender:Female

Posted 03 October 2008 - 06:51 PM

Uboga CZJ, kaj je naredila iz sebe...še en dokaz, kako svetlopoltim zares NE PAŠE bronzer bruh.gif

IPB Image
IPB Image

...........in LEPA v boljših časih, s pravim MUjem:
IPB Image
  • 0

#64

  • Guests

Posted 03 October 2008 - 06:53 PM

Jaz sem tudi zelo bela. To me sicer nič ne moti, edino zoprno je, ker se vsak flekec, ki se na koži naredi, bolj pozna. Jaz samo upam, da sem kaj večne mladosti od svoje mame pobrala. Je že čez 55, pa izgleda kakih 10 let mlajša. Svetlopolta in malo več 'ličkov', ja smile.gif. Očitno to pomaga biggrin.gif
  • 0

#65 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16923 posts
  • Gender:Female

Posted 05 October 2008 - 06:08 PM


CZJ ohmy.gif
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#66 srnica

srnica

    sramežljivec

  • Člani
  • 75 posts
  • Location:štajerska

Posted 08 October 2008 - 06:02 PM

jaz sem poleti, na morju recimo, črna v dveh dnevih, kreme za sončenje sploh ne bi rabla (ampak mam vedno kak nizki faktor, za zaščito pred nevarnimi žarki).
Blazno se me prime sonce...hvalabogu, mi je to ful všeč smile.gif Ampak škoda je, da se mi že jeseni vsa barva odlušči, kljub redni negi... sad.gif
  • 0
Logic will take you from A to B.
Imagination will take you anywhere.

#67 reddish ancha

reddish ancha

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 786 posts
  • Interests:branje knjig, pisanje za revijo, pilates

Posted 08 October 2008 - 07:09 PM

QUOTE(Darla @ 26. 9. 2008 - 14:54) View Post

Aja? To z očmi pa prvič slišim.
Kar se kasnejšega staranja tiče, so na boljšem ljudje, ki imajo okrogel obraz. Z leti se količina podkožnega maščevja na licih, pod očmi itd. zmanjšuje in daje vedno bolj starikav videz. Torej so tisti z izrazitimi potezami, visokimi ličnicami ... na "boljšem" samo dokler so mladi, nato pa se hitro postarajo. Okrogloličneži pa veliko dlje ohranijo mladosten videz (ne govorim zdej tu o debeluhih 100+ kil, ampak o tistih, ki imajo bolj okrogla lička kljub vitki postavi).



Mater, jaz tud spadam v vse kategorije biggrin.gif Vedno sem imela od malega ful maččobe na faci - tudi, ko sem bla zelo suha v telo s 45 kilami, sem lica še vedno imela gromozanska, kot medved. V obraz ne morem shujšat. Ampak je pa res nekaj na tem počasnejšem staranju s to obliko obraza in če je res, je fer tongue.gif
  • 0

#68 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16923 posts
  • Gender:Female

Posted 09 October 2008 - 02:59 PM

QUOTE(Darla @ 20. 9. 2008 - 15:12) View Post
Sama imam na srečo čisto in brezhibno kožo, ki jo zelo varujem pred soncem in skrbno negujem. Posledično mi ni treba uporabljati niti pikice pudra, folk pa me sprašuje, kaj za vraga delam, da imam tako božansko kožo. Moj recept: nič kajenja, nič alkohola, nič sončenja (ampak tukaj mislim res NIČ, tudi poleti ne), uporaba klobuka in faktorja 30 vsak dan, dovolj spanca, 3 litri vode na dan, telesna aktivnost. Gledam vrstnice s povprečnim življenjskim slogom (poleti sončenje, kak solarij čez leto, kajenje, alkohol in ponočevanje med vikendi) in kako so nekatere že zdaj gubaste in na pogled starejše od mene. Kaj bo šele čez 10 in več let ...


Lepa koža je v veliki meri odvisna od tipa kože... nekatere ženske se skrbno negujejo in zdravo živijo, pa imajo ravno tako s kožo skos neke probleme (nečistoče, fleki, luskice itd.)

  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#69 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5727 posts
  • Gender:Female

Posted 10 October 2008 - 10:30 AM

se popolnoma strinjam.
jaz sem primerek s super kožo, čeprav je moj življenski stil daleč od idealnega (kofein, kajenje, kakšno alkoholiziranje kdaj, spanje z make upom,...). pa nimam nobenih nepravilnosti. pudram se samo, da dobim malo barve in zakrijem podočnjake.
  • 0

#70 Darla

Darla

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 443 posts
  • Interests:marsikaj

Posted 19 October 2008 - 07:04 PM

Sem pa 100%, da bi v primeru zdravega življenjskega stila imela še lepšo kožo wink.gif
  • 0

#71 Morska

Morska

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 260 posts
  • Location:Obala

Posted 07 May 2009 - 12:22 PM

ne vem, če sem to že povedala v tole temo, ampak jaz sem pa (šele od letos) tako navdušena nad svojo zelo svetlo kožo in jo nameavam prvič ohranit tudi čez poletje thumbup.gif . Končno sem zaštekala v čem je njen čar in posebnost in prav nič me ne brigajo pripombe o jogurtih (ne od vas, na splošno sem milisla). Dobro zaščito spf 50 sem pa tudi že nabavila biggrin.gif .

ena happy bledoličnica

in seveda - nobenega bronzerja, porajavitvenih krem, solarija, in opečene kože woot.gif .
  • 0

#72 Asha

Asha

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1658 posts

Posted 07 May 2009 - 12:39 PM

Dobrodošla v klubu biggrin.gif

Katero sončno pa imaš to, tud jaz iščem nekaj z spf 40 ali 50...?
  • 0
Contented rest, beloved heart's desire,
you are not found in the sins of hell,
but only in heavenly concord;
you alone fortify the feeble heart.
Contented rest, beloved heart's desire,
therefore none but the gifts of virtue
shall have their abode in my heart.
(Simon Jones)

#73 Morska

Morska

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 260 posts
  • Location:Obala

Posted 07 May 2009 - 01:02 PM

kar famozno Avene spf 50 emulzijo sem kupila. se mi je zdela pa najprej kr draga 50ml 15€ v naši lekarni, ampak se z malo kapljico obe roki namaže bp. tako da bo lih prav pa še lušna za v torbico je smile.gif .
  • 0

#74 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16494 posts
  • Gender:Male

Posted 07 May 2009 - 05:51 PM

To tudi jaz iščem. Baje je super. Ampak se je nikjer skoraj ne dobi hmm.gif Če katera zasledi v Lj., se priporočam za info. biggrin.gif Meni se ne zdi tako draga. To je itak nuja zdaj poleti. Raje dam malo več in imam orng zaščito. Napram opevanim Shiseido-vim Anessam in Sofinam je še poceni smile.gif
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#75 Baby

Baby

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3833 posts

Posted 07 May 2009 - 08:56 PM

Jaz sem jo zasledila v spletni trgovini e-natura.si. smile.gif
  • 0

#76 morettina

morettina

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3056 posts
  • Gender:Female
  • Location:ljubljana

Posted 11 May 2009 - 08:19 AM

sem poslušala enkrat na tv nekega dermatologa in je rekel da so faktorji 50, 40 odveč, da sploh ni haska pa še bistveno več kemije vsebujejo. mislim, da je do spf 30 čisto dovolj. ampak vsak pač po svoje...

meni pa jogurt bela barva ni všeč tongue.gif jaz mislim na jogurt ono belo belo, stena belo, mrtvo. tko da sem prav vesela, da sem rumenkasto zlata haha. meni je bolj všeč zagorela polt, ampak ne tista prežgana, solarij itd... če postopoma počasi porjaviš, dobiš ful lepo barvo in se ohrani dolgo časa in koža kar žari...no, vsaj pri meni pa tko na zlato potegne in potem tud oblekce bolj stojijo in bikinke!

pa če napišeš, da ti je všeč zagorela polt, vsak pomisli na ekstreme pa na ćevape biggrin.gif jaz mislim bolj na kafe z mlekom ali pa tud macchiato biggrin.gif in mi je bistveno bolj všeč in privlačen mediteranski tip ženske in balkanke, ki so naravno temnejše polti. to je pol tud stvar okusa tongue.gif
  • 0

#77 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16494 posts
  • Gender:Male

Posted 11 May 2009 - 11:31 AM

Ja, faktor nad 30 je larifari. Ampak! Je boljše imeti več kot 30, ker če si 30 namažeš na tanko pač ne dosežeš 30ke. Zato je boljše imeti več, da je bolj zanesljivo če si 50 namažeš na tanko, je isto kot 30) smile.gif
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#78 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18178 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 11 May 2009 - 02:31 PM

Jst se polet nikol ne mažem z višjim faktorjem od 15. Ponavadi se z osemko. Pa oljem. Olivnim, da bolj in lepše prime smile.gif
Ampak okej, barva od sonca pa od solarija se itak ne more primerjat. Od sonca neboš nikol oranžen, od solarija si pa lahko če pretiravaš. Pa barva od solarija velik hitrejš bledi. Grdo mi je tut poleg une solarijevske prežganosti tut k so kkšne že tko po naravi temne, in sploh ne rabjo bit ful na soncu da jih res FUUL prime. Da so nakonc poletja res temno temno rjave, skor črne. No, men je dobr da sem čimbolj rjava k tok črna itak nikol nemorem bit. Sem pač naravno presvetla za to biggrin.gif

Za faktor 50 sem pa tut jst slišala da mogoče samo za kakšen procent bolj ščiti, da je pa fuul bolj kemičen.
  • 0

After all this time?

Always.


#79 Baby

Baby

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3833 posts

Posted 11 May 2009 - 03:47 PM

Faktor 30 je kar dovolj, ker lani sem ga rabla, pa tud letos, pa me ni nikoli prijelo sonce. Sicer pa jaz rabim nekemične kreme za obraz, tko da ni sploh nič kemije. Naravne kreme mislim, da sploh nimajo več kot faktor 30.
Sicer pa itak ne hodim vsak dan ven po soncu, ker grem samo ko je nujno, tako da mi sploh ni treba mazat se tolko s temi kremami. Te naravne smi zdi, da mi vse bolj pacajo kožo, kemični filtri pa razdražijo.
  • 0

#80 Melaina

Melaina

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 258 posts

Posted 11 May 2009 - 04:06 PM

jst sem se lansko leto mazala s 30, letos se bom pa po obrazu s 50, po telesu pa s 30.
pa čimbolj se izogibam soncu

pač ne prenesem zagorele polti ,ker mi je tako grdo,da ne znam opisat

  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users