Jump to content


Photo

suhi lasje


  • Please log in to reply
368 replies to this topic

#221 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26996 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 12 September 2018 - 12:20 PM

lepo prosim, če boš imela možnost

Velja, te bom imela v mislih. :)


  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#222 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13687 posts
  • Gender:Female

Posted 12 September 2018 - 01:13 PM

V trgovini mislim da nisem zasledila, za nemškega je pisalo da majo samo online. 

 

Torej si šaltala prav na CG metodo? Kateri balzam imaš od Deva curl?

No poo imam od Deva-balzam in cleaning conditioner, drugače en balzam od Balee, aveo (Muller znamka) in yvesrocher. Pa maska banana inBalea za kodre.

 

Zaenkrat mi odgovarja, si pa moram na približno 2 meseca umiti lase s šamponom,ker se barvam s kano. No, vsaj do zdaj sem si, zdaj, ko nimam silikonov pa verjetno ni potrebe.


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#223 jemina

jemina

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 581 posts

Posted 28 September 2018 - 04:31 PM

Jzz imam isto suhe lase, sploh odkar jih barvam na svetlejšo, in mi najbolj pomaga nuxovo olje :)


  • 0

#224 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14744 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 05 October 2018 - 06:47 PM

Poročam, da sem še vedno zadovoljna s to kombinacijo ritha+shikakai, pa občasno, ko se mi ne ljubi, si operem lase z baby šamponom brez sulfatov, na lase ne nanašam nikakršnih olj, mask, in se lepo svetijo. Niso perfektni, ampak so mučoz mučoz bolje. Tako so mi zrastli (morda celo shikakai res na to vpliva), da sem že parkrat dobila komentar, kako imam dolge lase, ena me je pred dnevi celo vprašala, če imam podaljške :lol:

 

Bolj kot podivjani rasti las bi to pripisala k temu, da sem presegla svojo običajno dolžino nekje nad rameni/do ramen, in izgledam malo drugače sedaj. 

 

 

Skratka, priporočam vsem, ki bi jih zamikal skok v alternativne oblike šamponiranja naglavnih ščetin. 


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#225 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23382 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 20 October 2018 - 08:40 PM

Lepo prosim, recite da je pa ta sestavinsko ok:


Urtekram
Organic Nordic Birch Shampoo for Dry Hair1083707.png?preset=details




Aqua (Water)Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Extract [1]Sodium Coco SulfateGlycerin [2]Coco GlucosideLauryl GlucosideGlyceryl OleateBetula Alba Bark/leaf Extract [1]Equisetum Arvense Extract [1]Sodium ChloridePerfume (Fragrance)Polyglyceryl-4 CaprateHydrolyzed Corn StarchBeta Vulgaris ExtractXanthan GumLysolecithinCitric AcidCoco CaprylateTocopherolBeta-SitosterolSqualeneCitralLimoneneLinalool


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#226 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16081 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 21 October 2018 - 06:03 PM

Odvisno kaj želiš? Ima aloe vero in glicerin, tako da bi znal biti vlažilen. Nima silikonov, ima pa sulfat. :)


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#227 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23382 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 21 October 2018 - 08:44 PM

Ma a res, no?
Sem misila, da je pa ta super truper naraven in dober sampon, ko sem videla sestavine ... toliko o tem koliko jih znam brat 😁

Hvala za prevod sestavin. Bom poskusila, ker se mi resnicno ne da vec ...
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#228 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14919 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 21 November 2018 - 08:03 AM

Kaj zdaj uporabljate za suhe lase? nekaj časa je minilo, kakšni pozitivni rezultati?

Priporočate kaj preverjenega?

Men ise lomijo in cepijo konice, po sušenju pa sem kot Hermione iz HP.


  • 0
 

#229 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14919 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 21 November 2018 - 09:48 AM

a mi katera zna povedat če bi bilo tole primenro, oziroma je že sprobala?

 

https://www.lekarnar...ase#productTabs

 

https://www.lekarnar...hranilni-sampon


  • 0
 

#230 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14919 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 21 November 2018 - 11:50 AM

No, ker se bolj sama s sabo pogovarjam :lol:
Sem na koncu vzela Pantene pro-v total damage care sampon in balzam.
Zdaj imam pa ze na glavi kokosovo olje.
  • 0
 

#231 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13687 posts
  • Gender:Female

Posted 21 November 2018 - 12:41 PM

:lol:

 

 daj prilepi sestavine, Pantene načeloma ni ne vem kaj.

 

Sem ti mislila napisati, da za šampon samo glej, da nima hudih čistilcev(krajšava SLS, sodiul laureth sulfate, sodium laurly sulfate), bolj pomembna je maska. Pusti jo dlje gor pa folijo daj čez pa segrevaj s fenom. Jaz se izogibamše silikonov(-cone končnica).


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#232 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 21 November 2018 - 12:43 PM

Meni so ok Elseve samponi (imam z glino). Ne rabim balzama pa imam na blond pobarvane.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#233 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16081 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 21 November 2018 - 01:50 PM

Se strinjam s tem kar je napisala Frčica. 

Kokosovo olje sigruno ne škodti, internet je ponorel tudi za Garnierjevimi 1min maskami, forumašice pa niso bile kaj ekstra navdušene. 

Poskusi šamponirat samo lasišče, in ne las. Pač kolikor šampona sproti steče čez lase ali pa na koncu samo potegneš skozi. 

 

Kar pa se tiče šampona, pa sicer ima aloe vero in glicerin, ki sta vlažilca, istočasno pa ima sulfat, kar zelo izsušije. Ob močni vlagi lahko zaradi aloe in glicerina pride do frizz efekta saj sta humektanta.


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#234 Peteršilj

Peteršilj

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1355 posts
  • Gender:Male

Posted 14 December 2018 - 07:59 AM

Sem prebrala nekaj linkov, ki jih je tasika nalepila v različne teme o negi las z nizko poroznostjo in sem navdušena nad metodo, kjer segreješ balzam/masko ali pa dovajaš toploto, ko je maska že na laseh. Moji lasje so dolgi, gosti, vedno suhi in frizzy. Očitno je bil razlog za to slaba poroznost. Moj ritual umivanja las je drugače enak, razlika je samo v tem, da masko pred nanosom segrejem. Lasje so na izgled veliko lepši in na otip mehkejši. Šampon uporabljam od Nutribox, trenutno zelenega z avokadovim oljem, mi je bolj všeč kot modri s kokosovim. Masko pa imam od Garnier 1-minute, trenutno papajino. Od sodelavcev sem že večkrat dobila vprašanje, če sem bila pri frizerju in da mi lasje lepo padajo  :w00t2:  glede na mojo obsesijo z lasmi, je to nekaj najlepšega, kar mi lahko človek reče  :hooray:  skratka hvala :) rada preberem vse vaše nasvete.


  • 0
Never be embarrassed about something you like.

#235 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30611 posts
  • Location:Primorska

Posted 14 December 2018 - 08:42 AM

Jaz sem pa vendo znova presenečena, ko dobivam pohvale na račun las... ena sodelavka je prav hecna in mi vsak tedeb vsaj enkrat pove, kako so ji všeč in kaj bi ona dala, da bi imela take. Zdaj se res minimalno ukvarjam z njimi, samo šampon in občasno kokosovo olje pred pranjem gor in po pranju malo olja na konice, če so ful suhi.


  • 0

#236 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23382 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 14 December 2018 - 08:51 AM

Peteršilj, najlepša hvala za opis. Bi te pa vprašala kako segreješ masko? Kako je najlažje in ali, ko jo imaš enkrat na laseh, še kaj segrevaš s fenom ali samo na začetku.

 

_M_ ja, jaz bi tudi ubijala za take lase :oops:


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#237 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11518 posts
  • Gender:Female

Posted 14 December 2018 - 09:47 AM

Ali samponirate 2x?
Jaz vedno 2x, ker drugace se mi zdi kot, da ni dovolj oz.sem se res navadila tako. Si pa umivam na 2-3 dni in sem prebrala da je slabo za lase 2x samponiranje, ce si lase pogosto umivas. 😐 Mislim saj je logicno, bom se probala navadit samo na 1x pa se sampon prisparas 😋
  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#238 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16081 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 14 December 2018 - 09:53 AM

Ravno včeraj sem gledala volh od Zoelle in je njena frizerka isto rekla. :D


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#239 _Mayckica_

_Mayckica_

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3108 posts
  • Gender:Female
  • Location:Bled

Posted 14 December 2018 - 09:54 AM

Jaz si tudi 2x umivam, prvič se mi zdi, da odstrani samo površinsko umazanijo :D Pa umivam si jih na 2-3 dni
  • 0
Dance...when everything is falling apart, and you have nowhere to go, just turn on the music and let you feelings flow

#240 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30611 posts
  • Location:Primorska

Posted 14 December 2018 - 10:02 AM

Samo enkrat. Lase umivam 2x na teden.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users