Jump to content


Photo

Glavobol


  • Please log in to reply
208 replies to this topic

#61 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82476 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 02 December 2006 - 08:49 PM

Mene pa stalno ali boli glava, ali pa sem utrujena (ali oboje skupaj). sad.gif Še posebej če premalo spim. Spijem pa 3l vode na dan. ermm.gif
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#62 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12101 posts
  • Gender:Female

Posted 02 December 2006 - 11:20 PM

QUOTE(Anja88 @ 2. 12. 2006 - 20:10) View Post

Ja ampak tisti glavoboli so bolj močni, lahko povzročijo napade, podobne epileptičnim in to jeclanje..odvisno tudi na katerem predelu je tumur.




ma sploh niso bli močni, v tem je problem.
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#63 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 04 December 2006 - 11:28 AM

Jaz sem imela kakšno leto skoraj vsak dan glavobol. Ne velikega...samo toliko, kot da bi me nekdo držal za glavo z rokami. Neprijeten občutek pač. Čla sem povsod - od okulista, čez sem dala tudi rentgen očesnih žilic,...

Na koncu je problem tičal čisto drugje - imam uničen želodec, ker imam že sama po sebi preveč kisline. Če v želodcu ni hrane, začne kislina razjedati želodčno steno. Mene ni bolel želodec, ampak glava. Sedaj vem, da moram imeti vedno nekaj s sabo (grisini,...), da želodec ni prazen, drugače dobim glavobol, kateri lahko naraste tudi v migreno.
  • 0

#64 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 03 November 2008 - 11:29 PM

Obujam staro temo.

Namreč kake pol leta se mi pojavljajo napadi migrene 1x tedensko. Danes sem imela najbolj močen napad ever. V očeh sem videla same pike, ljudi sem videla le skozi obrise, glava mi je kar utripala, bolečine so bile neznosne. Vzela sem tableto in šla spat za 3h. Ko sem se zbudila, je bilo sicer malo bolje, ampak kadar npr. vstanem, se premaknem čutim tako bolečino, kot da bi me nekdo udaril na enem delu glave. Obup. Da ne omenjam, da mam ful dela za faks, a mi ne znese, ker se cajtam cel dan.

Pri zdravniku še nisem bila. Naj grem ali je brezveze?
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#65 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12101 posts
  • Gender:Female

Posted 03 November 2008 - 11:50 PM

Jaz bi rekla, da pojdi, lahko bi blo kaj resnega za tem.
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#66 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 04 November 2008 - 08:40 AM

Ne vem, ali sem to že napisala, pa ziher sem. Migrene povzročajo tudi slabo delujoče srčne zaklopke. Samov informacijo, morda bo komu pomagalo (do zdaj poznam 2 osebi, pri katerima se je to izkazalo za resnično).
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#67 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 04 November 2008 - 09:19 AM

Jaz sem šla na akupunkturo preko napotnice - zdravnica mi je napisala napotnico za protibolečinsko ambulanto. Po koncu seans se mi migrena ni pojavila več kot pol leta. Letos sem imela samo 2 ali 3, tako da nisem šla še enkrat (bi pa lahko šla...).
Zdravnica mi je dala tudi Imigran (protibolečinska zadeva), vendar sem ga zbruhala, ker je težak za želodec. Frida ima dobre izkušnje z nekim kombiniranim praškom, ki ga kupiš v lekarni.

Aja, ko sem šla privč k zdravniku zaradi migren, me je poslala k nevrologu - šla sem na merjenje možganskih valov. Dohtar je zaključil, da je vse OK z mano, samo da naj se izogibam savne, sonca in soparne vročine (to mi povzroči migreno). Ja super...torej sem lahko celo poletje zaprta v bajti.... No - akupunktura mi je pomagala. Je pa tista dohtarca, ki mi je akupunkturo delala rekla, da enim pomaga sam ena seansa in potem se bolečine ne ponovijo več, eni morajo it večkrat, enim drži 1 mesec, drugim več let...
  • 0

#68 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 04 November 2008 - 10:29 AM

Jaz bi šla. Je šla frendica pred kratkim tudi k nevrologu, sicer ji niso (še dobro) nič odkrili, ampak se je vsaj prepričala. Ona je rekla, da ko ima migreno je še kakšna 2 dni popolnoma slaba, nič ne more. To je res tista hujša oblika.

Princeska, jaz bi šla, če ne zaradi drugega, da boš lažje spala ponoči, vedoč da ni nič hujšega. Pa kakšne močnejše painkillerje na recept boš lahko dobila.

Srečno. wink.gif
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#69 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 04 November 2008 - 01:06 PM

Hvala za odgovore. Bom šla. Ker še danes čutim pain v glavi.
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#70 Starlight

Starlight

    sramežljivec

  • Člani
  • 42 posts

Posted 04 November 2008 - 09:13 PM

Telo je tak hecn organ, ker včasih sporoča da je nekaj narobe z njim čisto drugje kot pa je vzrok... Jaz sem imela hude glavobole, bila sem utrujena, nisem se mogla skoncentrirat in še kup podobnih zadev. Potem sem enkrat dobila tak glavobol ki je trajal en teden, nisem prenesla nobene svetlobe, bila sem v bolnišnici in imela kup preiskav (vsa možna slikanja glave in možganskih valov, kri so pregledali za vse mogoče zadeve in še en kup testiranj), na koncu so pa ugotovili da imam celiakijo in sedaj ko imam strogo dieto se je moje stanje popravilo, nimam glavobolov in nobenih drugih težav. Tako da iz lastnih izkušenj priporočam obisk zdravnika če začutite da je z vami kaj narobe - konec koncev vsak sam najbolje pozna svoje telo.
  • 0

#71 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 05 November 2008 - 07:04 AM

No jaz imam 3 oblike glavobolov:
1. migrene - povzroči jih sopara v kombinaciji z vročino in fizičnim naporom
2. navadni glavoboli, ki se prikažejo god knows why
3. glavoboli zaradi želodca - če mojemu želodcu kaj ni všeč me ne boli želodec, ampak glava... To bolečino lahko prepoznam (se pojavlja na določenem območju - drugem, kot migrene in navadni glavoboli) in ponavadi pomaga, da nekaj pojem.

Treba je poslušat svoje telo. Meni ni nihče verjel, da me glava boli vsak dan. Nato pa sem vztrajala, da sem šla na gastroskopijo, kjer so ugotovil, da je želodec zjeban. Takrat so glavoboli izginili...
  • 0

#72 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10556 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 05 November 2008 - 07:46 AM

Jaz mam tud težave in sicer z migreno. Prve dni menstruacije jo imam vedno in takrat moram ležat dva dni z obkladki, ful me kljuva, sili me na bruhanje, ampak bruhat ne grem. Vem, da je moja migrena hormonsko pogojena, zdravnik mi je dal Nalgesin 550, k mi nič ne prime, zato mi je grozno, ker v tistih dneh pojem tok tablet, da ko grem lulat, voham kemikalije...
Sploh pa zdej, ko imam službo - takoj ko pride menstruacija, vzamem tablet za preventivo, (ker drugač ne bi mogla delat, no way), ker mi je že nekajkrat uspelo, da sem vzela tablet še pravočasno in ni blo ne migrene ne krčev. Sploh ne vem kaj naj še naredim, grozno mi je samo zarad količine tablet no, jem pa kombinirane praške.
  • 0

#73 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 05 November 2008 - 08:01 AM

Ja, dejansko je pri teh glavoboli najbolj pomembno, da poslušaš telo in predčasno ukrepaš. Tako si lahko prihraniš najhujše bolečine.
Jaz sem recimo ugotovila tudi, da če že nekaj fizičnega počnem v sopari in vročini, se potem ne smem stuširat... Ne vem, ali hladna voda tako učinkuje ali kaj...
  • 0

#74 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10556 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 05 November 2008 - 08:11 AM

Ja, ampak pri meni to pravočano ukrepanje pomeni tud 3-dnevno jemanje tablet za vsak slučaj... grozn!!
Najboljš bi blo vzet bolniško takrat smile.gif
  • 0

#75 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16494 posts
  • Gender:Male

Posted 05 November 2008 - 10:12 AM

Sicer se mi zdi, da sem že nekje pisala o svojih težavah pa bom vseeno še tukaj.
Torej jaz imam migrene že skoraj 4 leta. Prvo leto, ko še nisem imela tabletov, me je glava bolela vsak teden 1x. Še zdaj čisto zabedirana ratam, če se spomnim kako je to zgledalo. Cel dan sem spala, jedla nisem, pila sem vodo in šla vsake pol ure bruhat blink.gif Bruhala sem tudi po več kot 10x na dan. Trpela sem kot ranjena žival. Potem mi je zdravnica dala Zomig in zdaj jih jemljem že skoraj 3 leta. Vzamem polovičko takoj, ko začutim, da me kljuva. V bistvu mi začne divje utripat žila na desni senci (pač tam ob strani na čelu smile.gif ).

Glavobole mi sprožijo obične ''migrenotvorne'' stvari: razna hrana (čokolada, pomaranče, velika količina mlečnih izdelkov), sonce, prehajanje iz vročine na mraz (to je sploh zdaj pogosto), čustveni pretresi, stres, depresija, jok, včasih tudi večji fizični napori (če se mi utrip preveč zviša), predvsem pa alkohol in cigareti (shame on me oops.gif ).

Pri nevrologu sem bila, ampak jaz tabletov proti epilepsiji pač ne bom jemala huh.gif Dobila sem vse možne stranske učinke. Od mravljincev po celem telesu do pešanja spomina (je zanimivo, ko se ne spomniš preprostih besed, ki si jih včasih uporabljal vsak dan).

Zaenkrat ne zgleda, da se bo tole v bližnji prihodnosti končalo. V veliki meri sem seveda kriva sama. Za konec je potrebna temeljita sprememba v načinu življenja. Razmišljam tudi o akupunkturi.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#76 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82476 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 07 November 2008 - 09:48 PM


Jaz sem imela dobre tri mesece nazaj močen pretres možganov. Glava me je nepretrgoma bolela sigurno mesec in pol po nesreči (poleg drugih težav, jemala pa sem Nalgesin), zadnje tri tedne me spet boli skoraj vsak dan, tudi vrti se mi pogosto. Glavni krivec za to je seveda faks, mi je tudi zdravnik rekel, da bi blo najboljše, da eno leto pavziram. No, tega si pač ne morem privoščit, programe itak delam sproti in po najboljših močeh. Je pa največji problem, da ne upam več jemat Nalgesina, zaradi stranskih učinkov (nekaj časa me je grozno bolel želodec, pa kri v urinu in iz nosa ermm.gif ).

Ančka, lahko kaj več poveš o akupunkturi?
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#77 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 22 January 2012 - 12:59 PM

Jaz pa ne vem, kaj se dogaja z mano... sad.gif

Prejšnji mesec sem prvič v življenju imela tako hudo migreno, da sem zraven bruhala.
To je bilo zadnji dan menstruacije.

Danes, ko imam prvi dan, pa se je ista stvar ponovila.

Zjutraj se zbudim z glavobolom, ki se stopnjuje, zraven mi je slabo. Potem se ponavadi uležem, poskušam zaspati, pa kar naenkrat čutim, kako si mi obrne želodec in moram na wc bruhat.

cry.gif

Tablet ne jemljem nobenih (niti za glavobol, niti KT).
A je to hormonsko? In zakaj se mi je to začelo zdaj dogajat, prej pa nikoli?? cry.gif

Kaj lahko naredim, da preprečim to slabost? Ima katera podobne izkušnje?


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#78 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 22 January 2012 - 01:30 PM


Kaj pa če si noseča? Je kakšna možnost?
  • 0
Viens, reste ici!

#79 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 22 January 2012 - 01:32 PM

^^

QUOTE(Immortelle @ 22. 1. 2012 - 12:59) View Post

To je bilo zadnji dan menstruacije.

Danes, ko imam prvi dan, pa se je ista stvar ponovila.


Dvomim.

Migreno imaš; mir, tišina, počivanje - pa Migren tablete.

Imaš pa tipične simptome drugače.

Maridol Migren tablete
Namen izdelka:
Maridol Migren tablete delujejo protibolečinsko, protivnetno in proti povišani temperaturi.
Zvrst izdelka:Lastnosti:
Maridol Migren tablete uporabljamo pri samozdravljenju migrenskih glavobolov, pri glavobolu ki spremlja prehlad in gripo, pri bolečinah v mišicah in sklepih pri gripi in prehladu, pri revmatičnih in drugih bolečinah.
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#80 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 22 January 2012 - 01:33 PM


Vgnezditvena krvavitev?
Ni tako da imajo nekatere ženske menstruacijo, čeprav so noseče?
  • 0
Viens, reste ici!




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users