Jump to content


Photo

Vprašanja, pomoč pri zdravstvenih tegobah

zdravje pomoč stanje problem samozdravljenje samopomoč

  • Please log in to reply
467 replies to this topic

#221 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16922 posts
  • Gender:Female

Posted 19 December 2022 - 08:47 AM

Seveda, npr. Cicatridine sprej.

Tašika, obutev očitno ne ustreza. Drugače pa najprej malo počitka, hlajenje, raztezne vaje, če maš doma kakšen gel ala ketonal, voltaren.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#222 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 19 December 2022 - 08:59 AM

Cicatridine sprej pa Renew krema od Skinfairytale


  • 0

#223 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 19 December 2022 - 09:10 AM

HVala vama :)


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#224 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16165 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 19 December 2022 - 10:53 AM

Seveda, npr. Cicatridine sprej.

Tašika, obutev očitno ne ustreza. Drugače pa najprej malo počitka, hlajenje, raztezne vaje, če maš doma kakšen gel ala ketonal, voltaren.

Hvala. 

Sicer mi je čudno, ker sem v istih čevljih lani ful po Škotski hodila pa ni bilo težav. 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#225 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82465 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 25 December 2022 - 10:36 PM

Skoraj sigurno imam vnetje usesa … Sigurna nisem, ker ga ze od otrostva nisem imela. Od vceraj me je bolelo obcasno, sploh ob vecjem pritisku, npr. ob pihanju nosu, pred kaksno uro pa sem si po maminem nasvetu dala v uho 2 kapljici Maxitrola, ki ga imamo slucajno doma, in je veliko slabse. Konstantno me boli in obcutek zamasenega usesa imam, ne vem, kako je mozno tako poslabsanje. Vzela sem Brufen in ogrevam si s toplo krpico. A je mozno, da bo boljse samo od sebe ali bom morala na urgenco? :S
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#226 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17855 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 26 December 2022 - 07:55 AM

Brufen deluje protivnetno, Jakobu pomaga pri blagem vnetju, ki ni gnojno. Mu ga pa pa v tem primeru dajem redno na 8h 2 dni.
  • 0

#227 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10553 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 26 December 2022 - 10:30 AM

Jina, kako je?


  • 0

#228 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82465 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 26 December 2022 - 11:40 AM

Ja, zato sem vzela Brufen, pa potem takoj se enega zjutraj in cez nekaj ur ga bom spet. Potem mi je odleglo, ni pa se cisto v redu uho. Problem je, ker se mi ze 3 tedne vlece prehlad in je ocitno to posledica, ker sem zadnje dni spet vec smrkala. Za v zdravniku zdaj ni, ampak bi pomoje morala enkrat na ciscenje uses. Na ORL so mi to naredili leta 2013, a tudi osebni to delajo?
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#229 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10553 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 26 December 2022 - 11:43 AM

Meni je to osebni naredil nekaj mesecev nazaj, ko sem sla k njemu zaradi obupnega sumenja v usesih. Sem si pa prej kaksen teden dajala Vaxol pred spanjem, da se je zmehcalo.
  • 0

#230 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17855 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 26 December 2022 - 11:59 AM

Jaz pa ti priporočam Otorig olje za ušesa, tudi zmehča maslo pa še protivnetno deluje.
  • 0

#231 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82465 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 26 December 2022 - 12:03 PM

Hvala! Bom sla jutri v lekarno. Samo zdaj si po tisti bolecini vceraj sploh ne upam nic dajat v uho. :/
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#232 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82465 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 27 December 2022 - 03:19 PM

V petek imam spiranje usesa pri svoji zdravnici, do takrat pa si moram dajat kar olivno olje noter. A je katera to prakticirala? Me pa zdaj obcasno srbi in boli, ampak res ni hudo. Dan prej moram it pa na uraden Covid test, ker naj bi bil to tudi eden izmed simptomov novega seva. 😏 Domaci ni dovolj.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#233 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10553 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 27 December 2022 - 04:02 PM

Ja jaz, sem gor visje napisala. Vaxol je medicinsko olivno olje, na sprico. Dala sem si zvecer pred spanjem.
  • 0

#234 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82465 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 27 December 2022 - 04:04 PM

To vem, sem ga enkrat uporabljala, ampak ona je rekla navadno. :hmm:
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#235 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27038 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 27 December 2022 - 05:25 PM

Meni so vedno poudarili, da bog ne daj dajat kakega domačega olivnega olja notri, ampak izključno lekarniško. Lahko tudi parafinsko.
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#236 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82465 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 27 December 2022 - 05:30 PM

Jao, se mi je zdelo čudno. A ga je pa treba nujno dajat pad dni pred spiranjem ali gre tudi brez?


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#237 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27038 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 27 December 2022 - 05:43 PM

Meni so izpirali tudi brez, ampak nekateri zdravniki vztrajajo pri olju, da se čep zmehča, ker je lahko ful zbit in da ne iritirajo ušes po nepotrebnem.
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#238 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10553 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 28 December 2022 - 08:29 AM

Ja, meni je tudi moj zdravnik tako razlozil kot pravi Coco.
A ti je muka to dajat v uho? Mene ful moti, ce dam kapljice v usesa al pa ce se karkoli dogaja v usesih, mravljinci mi grejo po telesu... ampak ta sprica pri Vaxolu mi je okej, jo zabasem kakor se da in stisnem zobe.
  • 0

#239 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82465 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 28 December 2022 - 08:58 AM

Ja! Karkoli si dajat v uho, mi je se najhuje pri tem. Parafinsko olje sem si vceraj dala, pa kapljice Maxitrol.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#240 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10553 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 28 December 2022 - 09:05 AM

Cist stekam :D Ce bi me hotel kdo mucit, se samo spravi na moja usesa in sem fertik.
  • 0




4 user(s) are reading this topic

0 members, 4 guests, 0 anonymous users