Jump to content


Photo

Vitamini, minerali, dodatki k prehrani


  • Please log in to reply
1520 replies to this topic

#1121 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22336 posts
  • Gender:Female

Posted 20 September 2020 - 08:00 AM

Bom kar od LF narocila, 240 kapsul. Se najbolj splaca glede na ceno, ampak potem moram vse ostalo v drugem narocilu.
Za davek se obracuna na redno ali znizano ceno?

Jaz bom tudi te naročila. Imajo IFOS znak gor, sestavine so tudi enake kot pri tistih na evropski LE strani, tako da ne vem, v čem naj bi bila razlika, razen da so na evropski strani 10 € dražji.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#1122 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82434 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 21 September 2020 - 01:56 PM

U, pa še free shipping je, naslednja pa 1,01€. A to je novo, da je tako poceni poštnina?

 

Odvisno, kaj naročiš. Jaz sem v prvem naročilu samo LE omega 3 in ni bilo poštnine, v drugem pa 4 artikle in je prišla poštnina slabe 4 $.

Ko bodo obdavčili vse pakete ne glede na znesek, pa sploh ne bom več naročala izven EU.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1123 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22336 posts
  • Gender:Female

Posted 22 September 2020 - 06:21 AM

Jaz sem naročila samo te LE Omega 3,pa je bila zastonj poštnina.

Ukinitev limita 22 eur začne veljat s 1.7.2021, s 15.3.2021 pa se uvaja nov način carinjenja. A že to pomeni za nas kakšno razliko, dodatne stroške?
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#1124 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16473 posts
  • Gender:Male

Posted 28 September 2020 - 08:23 PM

:hmm:

 

Ravno iščem Omega 3 in se teli LE sploh ne splačajo. Tisto, kar oni oglašujejo, velja za 4 kapsule. Ena je pa prav smešnih vrednosti. Pri temle dobiš skoraj 2x toliko.


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#1125 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82434 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 28 September 2020 - 08:31 PM

Samo kdo bo to pil, sigurno je vsaj priokus rib. Se pa jaz razen C in D3 ne držim priporočenih dnevnih količin, saj menda tudi iz hrane kaj dobim. Sem že razmišljala, da bi za eno obdobje ukinila vse dodatke pa se še nisem spravila, zdaj pa tudi ni primeren čas za tak eksperiment.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1126 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16473 posts
  • Gender:Male

Posted 28 September 2020 - 08:38 PM

Menda ni. Bom otroškega naročila za I. :) Jaz ničesar ne jemljem vsak dan in v priporočenih. Bolj po navdihu. Saj rib recimo ne ješ vsak dan in nasploh ne pokriješ vsega vsakodnevno. Moja filozofija je bolj, da naj se telo potrudi vzet, ko dobi :D

 

Pri teh recimo dobiš isto za 13€ (minus olive).


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#1127 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16905 posts
  • Gender:Female

Posted 28 September 2020 - 09:13 PM

Pri dovolj kalorijah in pestrem izboru (polnovrednih) živil in neki povprečni aktivnosti vneseš večino dni dovolj vsega tudi pri bolj "restriktivnih" prehranjevalnih režimih. Spremljajte kakšen teden na kronometru.
Kakšne ribe neki, če so omega-3 primarno iz alg.
Jaz imam zdaj rastlinske epa&dha, d3, pa kupila sem si sprej z b12 in še nekimi drugimi vitamini&minerali. Slednje jemljem "za ziher", sicer dodatni vitamini&minerali niso potrebni. Zdravo črevo načeloma dobro posrka, kar dobi.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#1128 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82434 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 28 September 2020 - 09:20 PM

Mja, potem pa zvecer ugotovis, da si se vedno na zajtrku in otrokovih ostankih. :D Pri avtoimunih obolenjih je menda nasploh absorpcija slabsa.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1129 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22336 posts
  • Gender:Female

Posted 28 September 2020 - 10:19 PM

Jaz sem zadnjič vprašala pri osebni zdravnici in potem še v laboratoriju, če bi mi lahko naredili poleg vitamina D še kontrolo vseh vitaminov in mineralov, kar se pač da pogledat v krvi, pa so rekli, da tega ne delajo, da samo D, pa mislim da magnezij, kalcij? Čeprav imam v spominu, da so mi enkrat tudi B12 pogledali, mislim da.
Ne vem, a je treba it prav v kakšen poseben laboratorij, da vse to preverijo?

Jaz sem imela februarja vitamin D 32 nmol/L, po 3 mesecih jemanja Oleovita sem prišla na 70. Potem od junija do septembra pa na 71. Ni mi jasno, zakaj v prvih 3 mesecih tako velik poskok, v naslednjih 3 pa skoraj nič?

Pa se nekaj me zanima, če katera ve. A je res, da mleko in mlečni izdelki znižujejo vitamin D in da se jih je bolje izogiba, če jemlješ D3?
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#1130 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25836 posts
  • Gender:Female

Posted 28 September 2020 - 10:50 PM

Marmelada, Adrialab za nestandardne preiskave:
https://www.synlab.s...aketi-preiskav/
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#1131 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16905 posts
  • Gender:Female

Posted 29 September 2020 - 05:59 AM

Marmelada, ni mi znano, da bi kaj takega držalo. Se dobi tudi obogatene izdelke z vit D. Kvečjemu posredno preko zvišanja kalcija (od serumskega nivoja kalcija je (med drugim) odvisno, v kolikšni meri se bo tvoril aktiven vit D.

Predvidevam, da poleti nisi jemala Oleovita. Telo samo pod vplivom uv zelo dobro regulira tvorbo vit D in ker si si ga že prej tako dobro zvišala, ni bilo potrebe, da bi se ga stvorilo še več, rezultat bi bil pa gotovo drugačen ob neprekinjenem jemanju O.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#1132 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22336 posts
  • Gender:Female

Posted 29 September 2020 - 07:19 AM

Matilda, od februarja neprekinjeno jemljem Oleovit, tudi celo poletje sem ga. Osebna zdravnica mi napiše 5 kapljic dnevno, torej 2000 enot na dan, ampak jaz ponavadi vzamem kar ene 7 kapljic. Zato mi ji jasno, zakaj se je zdaj ustavilo.

To z mlečnimi izdelki mi je pa kolegica medicinska sestra rekla. Da imajo pri njih v bolnici enega zdravnika, ki ima hčerko z ms in jemlje visoke količine D3 ter ima dieto brez mlečnih izdelkov, ker naj bi ti zbijali vitamin D. Ampak nisem uspela nikjer najti informacij o tem.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#1133 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16473 posts
  • Gender:Male

Posted 29 September 2020 - 07:22 AM

To ima potem Coimbra protokol in tam so prepovedani mlecni. Mislim, da ravno zaradi kalcija. Ampak tam ne jemljejo 10000.
Verjetno se D ne dviga v nedogled pri enaki kolicini. Enkrat se ustavi.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#1134 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16905 posts
  • Gender:Female

Posted 29 September 2020 - 07:31 AM

Nisem seznanjena s tem, verjetno so nevrologi bolj. Najdem pa tole: However, although many people with MS use the Coimbra Protocol treatment (which has to be given by a professional), there is no known medical evidence backing it up.

Tako da, je očitno bolj kot ne eksperimentiranje.

Marmelada, očitno se ga je endogeno stvorilo toliko manj... telo to regulira, ne bi blo kul da bi ti kar raslo in raslo..


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#1135 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22336 posts
  • Gender:Female

Posted 29 September 2020 - 09:48 AM

Podgana, potem je to to ja. Z nekom sem se že pogovarjala o mlečnih izdelkih, pomoje sem osebno zdravnico vprašala, in je rekla, da če uživaš neke normalne količine mlečnih izdelkov, to nima vpliva na vitamin D.

Pa znanka, ki je farmacevtka in je specializirana prav za te kombinacije in medsebojno učinkovanje dodatkov, zdravil, mi je rekla, da če je količina vitamina D zadostna, potem tudi kalcij in magnezij štimata, ker ju vitamin D regulira.

Hvala vama. Bom itak še naprej redno jemala, enkrat bo že prilezli nad 75. :D Potem pa vzdrževati.

Planet, hvala za link. Aha, jaz sem si predstavljala, da pogledajo vse možne vitamine. :D Vidim, da pa tudi oni samo D, folate, B12, železo, kalij, kalcij itd. To pa so meni že v ZD pogledali v začetku leta, pa na teh mojih kontrolah mi tudi vse sorte pregledajo, tako da mislim, da tale test v Adrialab ne bi imel ful dodane vrednosti.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#1136 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26248 posts

Posted 02 October 2020 - 08:41 PM

Jaz imam 117 D vitamina, tudi folne in B12 imam dovolj sem dobila danes izvide. Protitelesa so ok. Imam pa mikrocitozo (majhne eritrocite, to imam vedno brez izjeme) pa malenkost povisane vrednosti eritrocitov in dovolj zeleza, tudi hemoglobin na zgornji meji :) me je kar malo presenetilo. Tokrat so celo ujeli malo iztirjeno scitnico, to kar ze dlje sumim da mi nagaja...
  • 0

#1137 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82434 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 02 October 2020 - 08:50 PM

Koliko imas zeleza? Jaz sem ga imela julija 6,7 (ob hemoglobinu 134). Rekla ji bom za dodatek, ker se mi poleg utrujenosti tudi vrti. Ona kar misli, da se mi bo cudezno dvignil in je rekla, da bomo pocakali do jeseni. B12 sem imela pa na zgornji meji, tako da ne jemljem vec vsak dan.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1138 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26248 posts

Posted 02 October 2020 - 08:53 PM

17, ne pomnim kdaj toliko :D hemoglobina pa 157. S je bil na 8 zeleza tako unucen, da je se sam rekel da ne ve ce ni depresiven (nekako ne verjame v depresijo sicer :D ).
  • 0

#1139 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82434 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 02 October 2020 - 09:01 PM

Ma ta moja se direkt norca dela! Sem si kupila en sirup pa mi je tako ogaben, da ga ne morem pit. Odpor imam do železovih dodatkov, ker sem imela v otroštvu vsakič probleme s prebavili pa v nosečnosti tudi.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1140 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25836 posts
  • Gender:Female

Posted 02 October 2020 - 09:05 PM

Jina, si poskusila New Iron? Jaz jih jemljem vsak mesec ob menst. in so izvidi v redu. Kapsule pa tudi dobro prenašam, občutljivemu želodcu navkljub (vseeno ne jemljem nikoli na praznega).
Sicer imam od vedno težave z nizkima Hb in Fe.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...




2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users