Jump to content


Menstrualne skodelice


  • Please log in to reply
1011 replies to this topic

#901 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 07 August 2012 - 11:16 AM

Ja, samo navadne. Jaz sem želela modro, recimo, ampak je bila samo navadna prozorna. :)

Če ti ni 'škifo', potem naredi tako, ja. ;)
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#902 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12100 posts
  • Gender:Female

Posted 07 August 2012 - 04:44 PM

Jaz imam posebej posodico, čeprav vem, da je šalca čista, ko se pere, in nima kej bit :D
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#903

  • Guests

Posted 07 August 2012 - 05:51 PM

Ampak še vseeno, jaz brez dnevnega vložka ne morem bit, pa to ni par kapljic, pač kr mal več kapljic, da si morm včasih že dnevni vložek zamenjat.
To me ful moti, ker morm skos te dnevne vložke kupovat, vseeno če bi pol navadne.


Jaz jih ne kupujem, samo perem. :-)
Mogoče ti bodo kakšni všeč na spodnji povezavi:

http://www.etsy.com/...max=0&ref=auto4
  • 0

#904 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25254 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 07 August 2012 - 05:55 PM

Hehe, je malo hecna misel, ja, ampak ko pomisliš, kaj vse ljudje kuhajo v posodah (in potem stvari pojejo - krvavice, "kokošjo menstruacijo" & whatnot), potem lažje postaviš stvari v perspektivo ; )). Jaz je sicer ne prekuhavam prav pogosto, pa v bistvu ni nekaj blazno barve spremenila, čeprav jo imam že vrsto let.
  • 1
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#905 levck

levck

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3194 posts
  • Location:Živalski vrt

Posted 07 August 2012 - 06:51 PM

Hvala Nila, sem čisto pozabila, da to obstaja.
  • 0

#906 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 07 August 2012 - 09:32 PM

Jaz imam obvezno svojo posodico, ki je spravljena nekje v shrambi, da se ne bi kateri odločil hrenovke notri skuhat. Problematična sta predvsem oči in brat :)
  • 0

#907 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22326 posts
  • Gender:Female

Posted 07 August 2012 - 10:30 PM

Jaz sem jo zaenkrat prekuhala samo enkrat, pred prvo uporabo, ko je bila še čisto nova. Za naprej pa si bom najbrž kupila kakšno poceni posodico in jo imela shranjeno posebej.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#908 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 08 August 2012 - 07:42 AM

Dober plan. :) Daš nekaj evrov, in jo imaš.



Koliko let naj bi zdržala skodelica? Nekje sem zasledila da 5, je to res? Da je potrebno potem menjat.
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#909 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22326 posts
  • Gender:Female

Posted 08 August 2012 - 11:32 AM

Ja, na njihovi spletni strani piše da do 5 let. Ne vem, katera na forumu jo ima najdlje, da bi lahko povedala. :)
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#910 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13709 posts
  • Gender:Female

Posted 08 August 2012 - 11:38 AM

Jaz sem jo imela 4 leta in sem jo letos menjala. Ni več tako tesnila, sploh po tem ko jo je dobila v svoje kremplje Zofija :lol:
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#911

  • Guests

Posted 08 August 2012 - 12:09 PM

:lol1:
  • 0

#912 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 25 January 2016 - 08:45 PM

Je že katera probala tole?

 

http://femmycycle.com/


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#913 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25254 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 25 January 2016 - 09:06 PM

Pomoje te zna fajn pospricat, ko jo "odpres", da bi jo spraznil (ko tisti rob gor skoci). Spill-free je pa itak vsaka, kjer vakum pravilno zagrabi, pa ce nisi ravno super neroden pri praznjenju. Meni sicer mooncup se vedno odlicno sluzi, tako da nimam namena menjat ali cesa drugega probavat kaj kmalu :)


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#914 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 26 January 2016 - 07:52 PM

Toxic shock syndrome is also related to menstrual cups

 

https://drjengunter....menstrual-cups/


  • 1

ॐ Be a voice, not an echo. 


#915 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16900 posts
  • Gender:Female

Posted 22 November 2016 - 06:42 PM

Razmišljam o nakupu skodelice, ker se mi tamponi in vložki že prav gravžajo po vsem tem času, da ne omenjam, koliko odpadka je to.

Ste po večletni uporabi še vedno zadovoljne?

Kje naj sploh gledam, kakšne so razlike med skodelicami? Najraje bi zavila v DM in kupila prvo, ki jo dobim...če jih sploh imajo še tam?


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#916 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25254 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 22 November 2016 - 07:59 PM

Ja, se vedno nadvse zadovoljna :) Imam pa mooncup, manjso od dveh velikosti - se vedno prvo, ze skoraj - kaj pa vem, 10 let?, tako da tezko kaj povem o razlikah v praksi. Imas pa zato na YT ful videov s primerjavami velikosti, proznosti (ene so trse, druge mehkejse), z razlicnimi "peclji" ipd. V zadnjih letih se je ful razpaslo in je res ogromno izbire na trgu. 

 

Drugace sem pa nekaj casa razmisljala, da bi nabavila se pralne vlozke, pa nekako nisem bila cisto prepricana, me pa zdaj mika, da bi si kaj v stilu thinx nabavila za kombinirat, ravno toliko, da nekaj imam, ce slucajno par kapljic mimo uide. 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#917 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82353 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 22 November 2016 - 08:19 PM

Lol, kakšna cena.

Mi je pa všeč, da so slike neretuširane in se vidijo strije in celulit. :D


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#918 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27028 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 22 November 2016 - 08:56 PM

Jaz imam deljeno mnenje glede thinx, mi je huda ideja, ampak ne glede na ves tekstilno-tehnološki del in znanje imam še vedno odpor. :oops:


  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#919 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22326 posts
  • Gender:Female

Posted 22 November 2016 - 09:23 PM

Jaz imam Lunette skodelico, večjo velikost. Imam jo že nekaj let. Kupila sem jo, ker sem imela za dobit M ravno med morjem. Po dopustu sem jo še par cirkusov uporabila, potem pa sem šla nazaj na vložke in zdaj skodelico uporabljam samo še, če dobim menstruacijo v času morja. Pa še mi zdi sicer super zadeva res. Sploh ne čutiš, da jo imaš notri, lahko komot plavaš... Ampak pri meni ni prišlo do redne uporabe, ker me prvi dan boli in se mi upira, da bi si jo takrat vstavljala, potem pa imam malo močnejšo menstruacijo še kakšna 2 dneva. Po tistem je pa že tako švoh, da se mi zdi že brezveze imet skodelico. Drugi razlog pa je ta, da se mi kljub vsemu zdi praznjenje skodelice malo zamudno. No, vsaj meni je ne uspe dobit ven vedno v prvem poskusu, z vložkom pa zrihtam na hitro.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#920 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16900 posts
  • Gender:Female

Posted 22 November 2016 - 09:29 PM

A ni tako, da skodelico imaš itak lahko malo dlje notri in jo sprazniš, ko je najbolj primerna priložnost (npr. doma) brez bojazni?


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users