Jump to content


Photo

Alergija na cvetni prah


  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#21 Metuljcica

Metuljcica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 414 posts
  • Location:Štajerska

Posted 28 June 2005 - 09:26 PM

Rea, kaj to si mela kožno plesen?
  • 0
user posted image

#22 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 28 June 2005 - 10:37 PM

QUOTE(Metuljcica)
Rea, kaj to si mela kožno plesen?

hm,ne...bla je neka rositis ....iksitis biggrin.gif mah neki kar pride kar tako pa nimajo pojma zakaj,ma so neki ciljal da je to od nekih neopranih oblek ko ji probaš v štacun,ampak lahko zagotovim,da ni to,to,ker potem,ko je una ta 4ta dohtarca to čeknla,je rekla,da je to tipično (pač mesto,kjer mi je nastala in način kako se je širlo) točno za to bolezen,nek rositis.Mela sm pa na sredini hrbta točno,tak za kovanec velik rdeč flek, pol so se mi pa od tega središča delal še mali mali,ampak ne take oblike.kr neki
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#23 Metuljcica

Metuljcica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 414 posts
  • Location:Štajerska

Posted 29 June 2005 - 03:37 PM

Ja, jaz sem mela nekaj podobnega. Samo meni je rekla, da je to od tesnih oblačil in nenaravnih materialov ter od vlage, vročine,... (če se potiš, ne obrišeš dobro, ko se tuširaš,...). No dala mi je eno kremo, ki ni glih pomagala in sem si pol sama kupla antimikotični puder in se pudrala s tistim pa mi je takoj pomagalo.
Zaj ko je tak vroče me je kr strah, da se mi bo ponovilo... sad.gif
  • 0
user posted image

#24 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 01 July 2005 - 03:02 PM

QUOTE(Metuljcica)
sem si pol sama kupla antimikotični puder in se pudrala s tistim pa mi je takoj pomagalo.
Zaj ko je tak vroče me je kr strah, da se mi bo ponovilo... sad.gif


no, men je dons povedala, da mam kožno plesen (od preveč žajfanja in tuširanja), matr se smotan sliš, a jebi ga. in sm dobla lamisil, pa mi je že mami rekla, da to nau nč pomagal in bom šla verjetno po tablete čez ene 14 dni, če mi res nau lamisil pomagal. zanima pa me, kako se natančo reče temu anitmikotičnemu pudru, ker bi si ga marbit js tut omislila, glede na to, da je lamisil tut antimikotik. metuljčica, a lahko prosm še kej več o tem pudrčku poveš, ti bom zlo hvaležna! wink.gif
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#25 Metuljcica

Metuljcica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 414 posts
  • Location:Štajerska

Posted 01 July 2005 - 05:01 PM

Ja, Špela mama ti je prav povedala - Lamisil je za en k****! Nič ne pomaga! Glede na to, da se je meni spet pojavila na vratu in grem v ponedeljek k zdravnici ji bom to kr (malo bolj obzirno) povedala.
Glede pudra: Šla sem v lekarno in kr rekla naj mi dajo en puder proti glivicam (mislim, da je plesen neke vrste glivica) in mi je teta tam dala GEHWOL FUSS PUDER!
Moje "zdravljenje" je pa potekalo nekak tak:
Tuširala sem se 1x na tedn brez mil (so strogo prepovedana), drugače pa sem najbolj kritične dele telesa umivala vsak dan (sem se počutla preumazano, da se ne bi). Takoj po tuširanju sem se full obrisala in full napudrala (cela sem bla bela). S to čudežno kremo Lamislil pa sem se mazala vsaj 3x na dan. Nosla sem samo bombažne ohlapne majice, če sem samo malo zašvicala sem se takoj preoblekla in napudrala. Aja, pa ne praskaj se!
100% sem se pozdravla v treh tednih! Plesen pa se očitno ponavlja... Žal...
Aja, pa meni se je tudi full čudno zdelo kak za vraga lahko dobim kožno plesen, če sem full pahnjena na osebno higijeno - pol pa to dobim glih od tega in se ne smem umivat!
  • 0
user posted image

#26 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 06 July 2005 - 11:51 AM

poročilo: od petka se mažem z lamisilom dvakrat na dan in mi je zginlo!!! dons sm se kar precej časa tuširala (pa mi ni nič ponovno ven prišlo! jupi! biggrin.gif ), mi je tko pasalo (prej od petka sm se bolj po mačje umivala, ker mi je blo tuširanje odsvetovano) ... sem res vesela, da mi je kremca pomagala! :hello1:
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users