Jump to content


Photo

vzdevki


  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#1 Jeannette

Jeannette

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1241 posts
  • Location:primorska

Posted 19 July 2006 - 03:57 PM

Mene pa zanimajo vaši vzdevki. Kako vas kličejo kolegi, partnerji, prijatelji, družinski člani, ....


Mene prijatli največkrat pokličejo kar po priimku ali imenu. Dostkrat tudi njž (neka izpeljanka iz mojega imena).

Če je tema že bla, al pa se vam zdi brez veze pa zaklente....
  • 0
500-krat ti lahko povem....

#2 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 19 July 2006 - 04:13 PM

Jaz imam kar precej vzdevkov. Vse možne izpeljanke iz mojega imena, torej recimo Nastl, Nastek, Nasty, ena kolegica me v hecu kliče Nastejža (kar mi gre full na živce biggrin.gif ). Z eno kolegico imava tudi ogromno imen ena za drugo, jih pa raje ne bom napisala, ker so nekatera res ... no comment. Aja, enga lahk povem ... Kočemajka - to je ženska jopica iz narodne noše in se moji kolegici blazno hecno sliši, tko da me večinoma tako kliče. biggrin.gif Fant me kliče lubi, lubek, mala ... standard, ane. Aja pa včasih sm tud smrkla. oops.gif Pa z eno drugo kolegico mava neko prašičjo navezo ... ona mene kliče Schweinckin, jaz pa njo Piglet. Hmm ... ja, pa družba, s katero žuram, mi je nadela nadimek Nori Jack.

To bo menda zaenkrat vse ...
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#3 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28976 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 19 July 2006 - 05:13 PM

naj me vrag, če se bom vseh spomnila ... biggrin.gif vse mogoče izpeljave in rimanke na moje ime (špelka, špelica, špeli, ... čebela, čebelka, čebelica, kamelka, ... ), en si je nonstop izmišljeval kakšne nove, tako sem bla japonka, gobka, you name it, svašta. biggrin.gif z bivšim sva se klicala čuči pa čuča 8), zdajšnji mi nemalokrat reče špelis, miška, špela. (morm se odvadit mu govorit piki, hehehe, ker mi je bljak pa še kar to govorim. biggrin.gif)
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#4 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 19 July 2006 - 05:15 PM

Piki ... fuj!! biggrin.gif Tak ena kolegica svojga tipa kliče in men je to tok nagnusno, ampak res ... ko eno malo polito ščene, se mi zdi, da s tem tipa oropa vsake moškosti.

Pikiiiii ... pridi papcat, Piki!
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#5 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19744 posts

Posted 19 July 2006 - 05:30 PM

mene kličejo po imenu (Daša) večinoma, kdaj mi sestra alpa kera prjatlca reče Daki ermm.gif laugh.gif , od sestre leti še kšna daška flaška ipd. rolleyes.gif
po priimku me pa ne morjo klicat
  • 0

#6 sarchy_ka

sarchy_ka

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 161 posts
  • Location:severno od Ljubljane

Posted 19 July 2006 - 05:47 PM

Prijatelji: Sarči, Sari
Doma: pikica, sonček, lubica, žabica, Sari
ermm.gif
Vsem je pa skupno Sara. smile.gif
  • 0
Perhaps we all give the best of our hearts uncritically.. to those who hardly think about us in return. /T. H. White/

#7 piko*biko

piko*biko

    **LeGeNdA**

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5294 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 19 July 2006 - 05:53 PM

sugica, bajsa, debela, tamala...
  • 0
Lazje je verjeti lazi, ki si jo slisal stokrat, kot pa resnici, ki je nisi se nikoli

#8 pa3

pa3

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 337 posts
  • Location:sežana

Posted 19 July 2006 - 06:03 PM

hm...kličm se patricja...frendi me kličjo patri,tita,tita-rita(iznajdba od enga super sošolca) bjonda,avril,BOBO....jst nevem ki dobivajo ideje=)
  • 0
Behind every great woman, is a guy looking at her ass

#9 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 19 July 2006 - 06:49 PM

Moj nov nadimek je Billie (moram se pohvalit) 8) .
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#10 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45422 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 19 July 2006 - 06:54 PM

Nimam nekega vzdevka, ki bi se me držal. Večinoma so izpeljanke iz mojega imena: Urši, Urša, Uršula ipd. V osnovni šoli me je ena sošolka tu pa tam klicala po izpeljanki iz priimka. To pa je tudi vse. No so še ljubkovalna imena, ki mi jih nadane moj dragi, ampak tema o tem je že nekje odprta.
  • 0

#11 cedevita

cedevita

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3157 posts

Posted 19 July 2006 - 08:40 PM

QUOTE(*pikica*)
sugica, bajsa, debela, tamala...


Em...pa še kako drugače? biggrin.gif biggrin.gif twisted.gif Pššššt biggrin.gif
  • 0
God invented man because Eve's vibrator ran out of batteries.

#12 piko*biko

piko*biko

    **LeGeNdA**

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5294 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 19 July 2006 - 10:23 PM

ti pa tiho biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
  • 0
Lazje je verjeti lazi, ki si jo slisal stokrat, kot pa resnici, ki je nisi se nikoli

#13 TASH

TASH

    engaged to Brokoli

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4548 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 20 July 2006 - 12:44 AM

Hmm ... Pišče, ježevec, bablbi, Staška rolleyes.gif , Stašonja biggrin.gif , Šjena, kolaček, Cukr(to zarad diabetesa and i like it biggrin.gif )... biggrin.gif
  • 0

Believe in nothing, no matter where you read it, or who said it, no matter if I have said it, unless it agrees with your own reason and your own common sense.
- Buddha


#14 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11524 posts
  • Gender:Female

Posted 20 July 2006 - 07:17 AM

Jst mam razne izpeljanke iz imena . Drugač pa tud tmala, punčk, tamaučk...pa še je velik takih izvirnih od ljudi z bujno domišlijo. biggrin.gif
  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#15 sahara

sahara

    bailarina apasionada

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9109 posts
  • Location:na koncu sveta
  • Interests:ples

Posted 20 July 2006 - 07:34 AM

mene pa moja familija že cel živlene kliče sarinka, pa res ne vem od kje jim to, sj nismo eni čehi.sj ene 2 let nazaj sm pa znorela in zj sam še kermu kdaj uide, amak se koj poprav.ena sošolka me j pa skos klicala saranda al pa saromakinja-res ji j blo dobr!men pa ne rolleyes.gif fant me pa kliče miška, lubica...drgač me pa vglavnm vsi po imenu->sara (s h-jam se sam podišem pa v dokumentih ga mam->sarah)
  • 0

#16 pinga

pinga

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3804 posts

Posted 20 July 2006 - 07:46 AM

katka, kati, katrin, katra, katica, katarinca, pika, tamala (brata me včasih tko kličeta, zdej k sm že velka, mnj) in še mnogo drugih
  • 0

#17 URŠKA

URŠKA

    Wind-addict kitesurfer

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 7203 posts
  • Gender:Female

Posted 20 July 2006 - 08:09 AM

Izpeljanke iz imena - Urša, Uršika, Uršek, Uš, Uršula; češn'ca, ribica napihovalka IPB Image - včasih se narepenčim in tkole izgledam biggrin.gif , prdulja, miš, rita, suhica, sexulja IPB Image, osica,; iz priimka - julčka, julčika, julka
  • 0
"Celotno moč pridobiš šele takrat, ko se zaveš, da si prav to moč uporabljal že ves čas za to, da si sam sebe spodnašal." Deepak Chopra

#18 *Slončica*

*Slončica*

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 609 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:hmmm...

Posted 04 August 2006 - 08:34 PM

Največkt tamala, Nelč, Nelči, Ritka ermm.gif ermm.gif , Sonček, Miška.....
  • 0
*Slončica*
IPB Image

#19 hudička

hudička

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2225 posts
  • Location:pekel

Posted 22 August 2006 - 10:16 AM

Ma največkrat iz imena (anja) anči, ančka, anka, anica,... drgač sm blapa že vsega boga tut bable,lubica,snoopy.cici,taplava,...
  • 0
Sprijazni se s svojim življenjem.Sprejmi ga takega kot je sedaj, da slučajno ne zgrešiš še tistega drobca sreče,ki čaka nate! (Phil Bosmans)

#20 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23483 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 22 August 2006 - 10:58 AM

Ponavadi po imenu (Karmen) ali priimku (zadnje čase imava z mojim skupni priimek (izpeljanka iz najinih priimkov biggrin.gif - moj priimek + zadnja polovica njegovega - dobra pogruntavščina)

Ko sem bila manjša so me klicali: Karmi, Karmina, Karmenko, Karmica ... (sovražila vse po vrsti in se sploh nisem javljala ...)

Brat me že celo življenje kliče : tamala (kaj pa drugega)

Pri mojem imam pa vzdevek tongue.gifiško, Spiško ali Šiško Piško (zafrkancija, ki se je full prijela med nama) biggrin.gif

Pa včasih sem bila Kami (ker mlajši otroci na ulici niso mogli Karmi izgovorit, kasneje so pol še drugi začeli tako klicat (ampak je bila bolj zafrkancija)
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users