Jump to content


Photo

Krema/serum - AVENE Cleanance K


  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 29 August 2006 - 03:37 PM

Sem ena izmed tistih, ki nikoli niso imele večjih težav s kožo, niti v puberteti ne. Sicer se je tu in tam pojavil kakšen mozoljček, ki pa je bil bolj izjema kot pravilo. Imela sem le nekaj zamašenih lojnic, ki sem se jih znebila s krajšo uporabo Differin gela, vendar pa je imela moja koža vseeno vedno nekako neenakomeren ten, poleg tega sem imela od že davno izginulih mozoljčkov rdeče packe (tudi če je bil mozoljček minimalen in je že naslednji dan izginil) zato sem pričela z uporabo Avene Cleanance K.

V upanju, da bo krema z glikolno kislino (in manjšo vsebnostjo salicilne) poživila in osvežila mojo polt ter izenačila ten, sem pričela z uporabo vsak drugi večer.

Iskreno lahko rečem, da sem nad rezultati enomesečne uporabe navdušena. Moja koža dobesedno žari, je svilnata in mehka na otip, polt je izenačena in daje dobesedno retuširan izgled (nekako ne najdem drugega izraza). Tudi ogrce na nosu mi je počistila, zdi se mi tudi, da mi kožo sproti čisti, tako da so kakršnekoli nečistoče zame preteklost. Tiste rdečkaste packe že davno izginulih mozoljev počasi, a vztrajno bledijo in komaj čakam, da se jih dokončno znebim.

Gre vsekakor za odličen izdelek, ki naredi vidno lepšo in čistejšo kožo, poleg tega deluje kot piling, koža po uporabi te kreme kar žari. Cena se mi zdi primerna, nekaj čez 3.000 tolarjev.

IPB Image

5/5
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#2 bluberry

bluberry

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1350 posts

Posted 29 August 2006 - 08:24 PM

Super krema, ki je kot kakšen gel, se hitro vpije in dobro odstrani odmrle celice, se je ne porabi veliko zaradi mazljivosti. Na začetku nekoliko peče oz ščemi ampak ni hudo in ne traja dolgo.Tubica je fajn higienična in se lepo dozira zaradi male odprtine. diši oz. smrd-meni nič od tega ker ni močan vonj, malo po moškem parfumu. Edina škoda je da nima prej na spisku sestavin salicilne.
Ocena: 5
  • 0

#3 Padme

Padme

    The Creator of my World

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5521 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 02 September 2006 - 10:37 AM

Tudi jaz v puberteti nisem nikoli imela problematične kože. Zdaj pa je kar naenkrat vse butnilo iz mene. Po prvih nekaj dnevih uporabe se mi je koža res začela izboljševat ampak zdaj po enomesečni uporabi pa bi pričakovala res že temeljito izboljšanje pa se to ni zgodilo. Moja koža ima še vedno rdeče pikice od mozoljev. Vem pa, da sem kriva tudi sama, ker se še vedno praskam. Ampak zdaj sem se odločla, da grem po Differin, to kremico pa bom za nekaj časa pustila pri miru (ji kar malo zamerim, ji bom pa dala še eno šanso).

Sicer pa je zelo mazljiva. Če jo naneseš preveč se pa ne vpije in pusti na koži plast, ki se posuši na koži in se začne luščit, če preveč drgneš.

Embalaža mi je zelo všeč, vonj tudi.

Ocena: 3
  • 0

The only thing standing between you and your goal

is the bullshit story you keep telling yourself

as to why you can't achieve it.


Jordan Belfort


#4 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 05 October 2006 - 04:44 PM

No, kar delim mnenje z Miss*69 v tem delu, da tudi pri meni tale krema ni izpolnila pričakovanj. Pravzaprav ni imela na kojo kožo nobenega učinka, razen spoliranja kože. Da bi odstranila nečistoče (čeprav sumim, da pri meni ne gre za tiste tipične nečistoče, saj nimam tipično mastne kože, do nedavnega je bila kar precej suha, sedaj pa se ji zadnje čase meša), ni šans (to sedaj uspeva odsotnosti bolj hranljivih krem in spfja). Porabila sem eno tubo, nanašala vsako večer. Koža me je prve dni uporabe malo pekla in pikala (kot tudi "obljubljajo" in s tem zagotavljajo, da krema res deluje), potem pa ni več bilo sile. Je tudi zelo neprijetna, če pride v usta =) - npr., če si jo preveč zraven ustnic namažemo in potem se z jezikom obliznemo =), jako kisel in grozen okus. Kremo je treba nanesti izredno na tanko, ker sicer se ne vpije in pušča še ure in ure lepljivi film, s pomočjo katerega se potem tako krasno limaš na posteljnino, če se namažeš pred spanjem. Pri meni je torej pozitivna zgolj v tem smislu, da mi je kožo zgladila... nečistoč pa ni odstranila, saj je bil vzrok drugje in sedaj je moja koža spet prečudovita, čista, žametna. =) Cena okoli 3k, dobi se v lekarnah.


Ocena: 3
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#5 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 05 October 2006 - 05:14 PM

Mene je pa ta krema naravnost navdušila.
Imela sem neke slabe dneve in spustilo se mi je (naenkrat) 5 podkožnih mozoljev. Takoj tisti dan, ko so se začeli delati, sem šla v lekarno in kupila to kremo. In rezultat - 3 mozoljčki so kar izginili (že naslednji dan). Niti se niso popolnoma razvili in so nekako poniknili. smile.gif 2 mozoljčka sta se pa precej hitro celila. Precej hitreje kot po naravni poti. Poleg tega mi je neznano kam izginilo celo nekaj ogrcev.
Krema po nanosu malo peče (glikolna kislina), ampak se zdrži.
Cena je okoli 3000 SIT, embalaža pa enostavna (meni grda), ampak učinkovita. Priporočam.
5/5
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#6 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 14 October 2006 - 04:32 PM

Kremico sem kupila predvsem zaradi rdečih felkcov ki so mi ostali po mozoljih, in pa tudi zaradi por in ogrcev. Na slednje, torej ogrce in razširjene pore, sploh ne deluje, pa recimo da tega nisem niti pričakovala. Bolj sem jo kupila zaradi rdečih madežev, ki jih imam predvsen na predelu ob nosu. Uporabljam jo zvečer, nekako 2x ali 3x na teden. Ko si kremo namažem imam potem še kakšno urco kožo res lepo in nič rdečo, res umiri rdečico in fleke od mozoljev, ampak to pri meni traja samo kakšno uro, potem pa se vse to vrne. Uporabljam jo par mesecev pa sem opazila malenkost izboljšanja, lahko bi bilo več.
Je pa drugače krema res lepo mazljiva, lahka in nič mastna. Se mi pa zdi nekako lepljiva. Tudi roke si moram takoj po uporabi umit, če ne mi skoraj prste zlepi skupaj.

Ocena: 3
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#7 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 17 November 2006 - 04:10 PM

Avene Cleanance K mi je super poštimal kožo prej kot v enem mesecu smile.gif . Sicer nikdar nisem imela večjih težav s kožo (občasno mozoljček dva, suha lička), do nekje konca tega poletja, ko sem doživela pravi mali izbruh mozoljčkov po čelu in mastno T cono.

Po ocenah na forumu sem se odločila za zg. omenjeni izdelek. Gre za belkasto, bolj srednje tekočo/gosto zmes, z AHA in salicilno kislino, ki naj bi preprčile nastanek novih in uničile stare mozolje. Kremo s nanee na očiščeno kožo, sama to opravim vsak večer, čez dan je ne nanašam, saj poveča dovzetnost za UV žarke (torej sem si za čez dan omislila še dnevno kremo z UV zaščito).
Moja koža je kmalu postala malo bolj napeta, mozoljčki so izginili, malo manj se svetim. Kako bi reč delovala v boju proti aknam pa ne vem.

5/5
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#8 nihrida

nihrida

    dark soul

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4525 posts
  • Location:moj brlog

Posted 12 December 2006 - 10:16 PM

Zaradi veliko priporočil o uporabi te kreme sem se odpravila v lekarno po tester. In moje mnenje: krema se mi zdi veliko precenjena. Koži verjetno bolj škoduje kot pa koristi. Kupila si je ne bom, ker se mi zdi, da je moja koža dovolj lepa tudi brez uporabe te kreme, ki ima pri uporabi nek čuden učinek - preveč se čuti, da je v njej kislina in tega občutka nikakor ne maram.

2/5
  • 0
I'll place my bets and hope I'll always win
Even if I don't, I'm fucked because I live a life of sin
But it's alright, I don't give a damn
I don't play your rules I make my own
Tonight
I'll do what I want
Because I can

#9 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 15 December 2006 - 03:48 PM

tudi jaz sem šla po tester po vaših nasvetih. zgodilo se mi je nekaj groznega! od uporabe te kreme imam na čelu suhe lišaje, ki se včasih obarvajo rdeče ohmy.gif kot, da bi bila koža poškodovana (ampak sem se z njo namazala samo kakih trikrat in še to zvečer).

1/5

  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#10 Eli

Eli

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6698 posts
  • Location:vsepovsod

Posted 03 June 2007 - 01:55 PM

Tale krema me je pa kar precej presenetila. Sicer nimam problemov z mozolji, ampak, zadnje čase se moji koži kar precej mešalo, sploh na podrčju brade. Ampak tale kremca jo počasi spravlja v red. Sicer rezulatov ni pričakovati čez noč, ampak po nekaj tedenski uporabi se mi je koža res popravila. Kremo je potrebno nanesti res čisto na tanko, ker ti drugače pusti lepljiv feeling na koži, uporabljam jo samo po noči,pa še to, bom zmanjšala na vsak drugi dan. Meni definitivno ustreza.

5/5
  • 0
With all the paradoxes in life...i could be mango and not know it!

#11 Kebabsi

Kebabsi

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1663 posts

Posted 01 September 2007 - 08:57 AM

Super krema smile.gif ! Stanje kože se je izboljšalo v 14 dneh. Sem pozitivno presenečena, da deluje in to celo tako hitro. Z njo nisem imela dobenih težav. Celo, ko je grozil kak nastanek mozolja down.gif , sem se namazala in je nasledni dan bilo bolje ter ni izbruhnil. Priporočam uporabnikom z mešano do mastno kožo. Probat ni greh, pa še cena je dostopna vsakomur. cool.gif

5/5 wink.gif
  • 0


#12 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12101 posts
  • Gender:Female

Posted 01 September 2007 - 09:17 AM

Jst sm tudi sprobala to kremo po priporočilu tete, ki ima lekarno (in mi jo je šenkala biggrin.gif), in sem z njo zelo zadovoljna. Proti mozoljem se res odlično bori, meni je že po prvem nanosu napol spucala kožo, po kšnem tednu pa mozoljev ni blo več thumbup.gif Zdej sm jo sicer malo zanemarla in mam en mozolj, ampak še vedno dosti boljše kot prej, ko sm jih mela približno osemnišestdeset na kvadratni centimeter kože. Pa da ne pozabim omenit "spoliranega" učinka - po uporabi je koža gladka (kot da bi bil kšn piling), enakomerne barve, hitro zbledijo tudi flekci od razmesarjenih mozoljev.
Edino, kar me moti je, da mi ni spucala ogrcev, ampak glede na to, da sm v primerjavi z drugimi kremami s to dosegla naravnost osupljive rezultate glede mozoljev, ji podarjam oceno odlično.


5
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#13 Šišyka

Šišyka

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1412 posts
  • Location:Universe Of Fun
  • Interests:copranje in izdelava nevarnih zvarkov :P

Posted 05 September 2007 - 08:43 PM

trenutno sicer nimam velik problemov z mozolji, sam na eni strani brade mam ene rdeče flekce in ker mam trenutno možnost dobit mal več testerjev sm se odločla probat tole kremco. Je bolj lahke teksture in men se zlo hitr vpije, sam mi nima ravno prijetnega vonja biggrin.gif. Drug dan mi je tista rdečica res zginla sam čist v redu pa še ni, čeprov res da nism bla najbolj vestna kar se mazanja tiče (sm bolj tko... enkrt na tedn če sm se lih spomnla =)), sm vseeno tud jst upala na večje izboljšanje. zaenkrat mi je v redu, sam jst se namažem sam po problematičnih področjih, tko da je ne porabm velik, pa tud men pusti tak lepljiv občutek na rokah in ne vem, če jo bom kupila, ker jo zlo mal porabm - no mogoče, če dobim spet napad mozoljev ;). Ta krema je res pisana na kožo tistim, ki mamo mešano kožom --> 4/5
  • 0
IPB Image
Če imaš nekoga rad, ga imaš zmeraj, ne glede na danes, jutri ali včeraj. Če imaš nekoga rad, ga imaš vedno in preprosto rad, za to ni čas merilo!

#14 Freya_

Freya_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6695 posts

Posted 09 November 2007 - 10:45 PM

I LOVE this thing!
Na začetku sem bila ful razočarana, ni bilo nobenega učinka, sedaj pa jo uporabljam 2-3 tedne, omg, tako lepe kože pomoje nisem imela že 5 let.
Upam samo, da ne bo zdaj zatajila, ko sem jo pohvalila. ^^

5/5
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users