Jump to content


KORISTNE INFORMACIJE O SESTAVINAH


  • Please log in to reply
315 replies to this topic

#81 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 17 November 2006 - 02:09 PM

Pozabil si še Nivea in Face.
  • 0
IPB Image

#82 bluberry

bluberry

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1350 posts

Posted 17 November 2006 - 02:22 PM

To kar je na cosmeticcop.com napisano je zelo preveč splošno opisano da bi lahko kakšne detajle zvedel. Mislim predvsem resnične:Skoraj za vse sestavine piše da niso škodljive.Tudi paulino razmišljanje gre bolj v prid koži,ne zdravju. Sicer so neki članki ampak članke lahko najdeš vsepovsod in seveda bodo objavljeni tisti ki govorijo neko splošnost,ker drugače bi veliko sestavin sploh ne smeli dajati v kreme.
  • 0
Fake people wear fake clothes and have feak personality becouse they have FAKE BRAINS!
WINK (fake one) :))))

#83 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 17 November 2006 - 02:59 PM

Se popolnoma strinjam z Bluberry glede cosmeticcop.com

Nivea in Face dodana!

  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.

#84 vrana

vrana

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2547 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 19 November 2006 - 08:18 PM

Kakšne so razlike med temi Lushevimi kremami za obraz?

Lush Skin Drink Moisturiser: Aloe Vera Decoction (Aloe barbadensis), Sesame Oil (Sesamum indicum), Rose Petal Infusion (Rosa centifolia), Fresh Avocado (Persea gratissima), Almond Oil (Prunus dulcis), Propylene Glycol, Cocoa Butter (Theobroma cacao), Stearic Acid, Cetearyl Alcohol, Evening Primrose Oil (Oenothera biennis), Neroli Oil (Citrus amara), Rose Absolute (Rosa centifolia), Triethanolamine, Perfume, Methylparaben, Propylparaben.


ultralight, protection for all skin types: Fresh Kelp Seaweed Infusion (Laminaria digitata), Almond Oil (Prunus dulcis), Octyl Methoxycinnamate, Olive Oil (Olea europaea), Aloe Vera Gel (Aloe barbadensis), Glycerine, Witch Hazel Extract (Hamamelis virginiana), Cocoa Butter (Theobroma cacao), Stearic Acid, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Organic Coconut Butter (Cocos nucifera), Jojoba Oil (Simmondsia chinensis), Triethanolamine, Cetearyl Alcohol, Evening Primrose Oil (Oenothera biennis), Aloe Vera Extract (Aloe barbadensis), Toothed Wrack Seaweed (Fucus serratus), Everlasting Flower Absolute (Gnaphalium uliginosum), Sandalwood Oil (Santalum album), Lavender Oil (Lavendula hybrida), Myrrh Resinoid (Commiphora myrrha), Perfume, Methylparaben, Propylparaben


celestial, moisturizer for sensitive skin: Vanilla Water (Vanilla planifolia), Almond Milk (Prunus dulcis), Glycerine, Cocoa Butter (Theobroma cacao), Fresh Dove Orchid Extract (Dendrobium), Cetearyl Alcohol, Stearic Acid, Triethanolamine, Methylparaben, Propylparaben


Cosmetic Lad:
Lavender Honey Water (Lavandula hybrida, Mel, Aqua), Linseed Mucilage (Linum usitatissimum), Aloe Vera Gel (Aloe barbadensis), Chickweed (Stellaria media) Chamomile (Anthemis nobilis) & Marigold Petal (Calendula officinalis) Extracts, Cold Pressed Almond Oil (Prunus dulcis), Cocoa Butter (Theobroma cacao), Fresh Wheatgrass Mucilage (Triticum vulgare), Stearic Acid, Glycerine, Cetearyl Alcohol, Shea Butter (Butyrospermum parkii), African Marigold Oil (Tagetes erecta), Tangerine Oil (Citrus reticulata), Sandalwood Oil (Santalum album), Triethanolamine, *Limonene, *Linalool, Perfume, Methylparaben, Propylparaben.

  • 0

#85 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 20 November 2006 - 07:05 AM

IZ izkušenj je Ultralight hudo mastna in težka krema, ki se zlepa ne vpije, če ravno nimaš zelo suhe kože.
Cosmetic lad je najbolj lahka krema, namenjena normalni, tudi mešani koži. Vpije se hitro.

Celestial je po sestavi vlažilna, nemastna in namenjena normalni koži.
Skin drink je pa kar precej mastna in za suho kožo.


  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#86

  • Guests

Posted 20 November 2006 - 11:14 AM

A ne to spada bolj v Lush izdelki ne pa sem??
  • 0

#87 cupika

cupika

    sramežljivec

  • Člani
  • 51 posts
  • Location:štajerski konc

Posted 03 December 2006 - 09:54 AM

Mene pa nekaj zanima in upam, da sem vprašanje uvrstila v pravo temo (če nisem, me prosim ne kregat rolleyes.gif). Zanima me namreč, ali ko pišete na forum katere sestavine vsebuje določen proizvod, prepisujete iz embalaže, al se te sestavine določenega proizvoda dobijo kje na netu. Meni se zdi malo velika izguba časa, da vse prepisuješ iz škatlice, ali pač? Sem pa že iskala po netu, pa nisem nič našla.

Hvala za odgovore! wink.gif
  • 0
Vsakemu dnevu je treba dati priložnost, da bo najlepši v tvojem življenju!

#88 piko*biko

piko*biko

    **LeGeNdA**

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5294 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 03 December 2006 - 10:05 AM

probas poiskat na netu, ce tam ni, pac prepises iz skatlice, al pa slikas tisti del embalaze, kjer so napisane sestavine in to potem prilepis sem gor. kok sm pa dele to lepo povedla laugh.gif
  • 0
Lazje je verjeti lazi, ki si jo slisal stokrat, kot pa resnici, ki je nisi se nikoli

#89 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16874 posts
  • Gender:Female

Posted 03 December 2006 - 12:29 PM


Vendar pa se na sestavine na netu absolutno ni povsem za zanesti, ker pogosto niso prave. Potem je pa že bolje prepisovat z embalaže.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#90 cupika

cupika

    sramežljivec

  • Člani
  • 51 posts
  • Location:štajerski konc

Posted 04 December 2006 - 05:02 PM

Ah jej komu se to da down.gif Pa ko vsaj ne bi blo tak na malo vse napisano na škatlici... prava mora je pisat to dol huh.gif
  • 0
Vsakemu dnevu je treba dati priložnost, da bo najlepši v tvojem življenju!

#91 Regratova Lučka

Regratova Lučka

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1314 posts
  • Gender:Female
  • Location:v objemu dolenjskih gričkov

Posted 10 December 2006 - 08:27 PM


Ne vem, ampak mislim, da je to pravi naslov za moje vprašanje. Se pa že vnaprej opravičujem, če je bilo to kje napisano. Namreč, kaj konkretnega nisem našla.

Torej: SODIUM LAURETH SULFATE
Baje, da izsuši kožo in je sploh iritanten in baje še strupen.
Ampak velika večina gelov za tuširanje ga ima na 2. mestu ali 3.

Se moram takih gelov izogibati? Mi lahko svetujete, kateri geli nimajo SLS -ja??
Hvala, hvala.
  • 0
Vem, da živim v svojem svetu. Vendar je ok, tam me poznajo.

#92 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 11 December 2006 - 07:11 AM

Zamenjala si ga s Sodium Lauryl sulfate. Ta je precej iritanten. SODIUM LAURETH SULFATE je pa OK.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#93 Regratova Lučka

Regratova Lučka

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1314 posts
  • Gender:Female
  • Location:v objemu dolenjskih gričkov

Posted 11 December 2006 - 05:20 PM

Aha, hvala Sonchika, mi je kar odleglo.
  • 0
Vem, da živim v svojem svetu. Vendar je ok, tam me poznajo.

#94

  • Guests

Posted 17 December 2006 - 10:51 PM

Posredujem:

Subject: karcenogene sminke
V zelo resni medicinski reviji sem ravnokar prebrala clanek z naslovom
Lipstick Alert!!! Objavljajo senzacionalno odkritje svinca v nekaterih
sminkah in glossih.



Znamke, ki vsebujejo svinec v sminkah so naslednje:
1. Christian Dior
2. Lancome
3. Clinique
4. Y.S.I.
5. Estee Lauder
6. Shiseido
7. Red Earth (Lip Gloss)
8. Chanel (Lip Conditioner)
9. Market America - Motnes Lipstick

Dodajajo se nasvet kako preizkusiti ali vasa sminka vsebuje svinec: na
roko nanesite nekaj sminke in potem to podrgnite z zlatim prstanom. Ce
se bo barva sminke na roki spremenila v crno, to pomeni, da vasa
sminka vsebuje svinec.
Svinec je karcenogen in se ni za hecat z njim.
Drage dame, preverite svoje sminke in posredujte to naprej, vsem, ki
so vam dosegljivi.

Vir: http://www.zivacente...vestila/sminke/
  • 0

#95 bluberry

bluberry

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1350 posts

Posted 18 December 2006 - 08:44 AM

Takšne info so enkrat pred kake pol leta ali leto nazaj prišle ven,pa potem to drgnjenje z prstanov ni nekak obrodilo sledove..je pa sicer možno da v manjših sledovih res vsebuje svinec ker so to barvila in bog ve kako pa kaj...pa tudi v naravni kozmetiki so rastline pa barvila izpostavljena različnim plinom in kemikalijam.
  • 0
Fake people wear fake clothes and have feak personality becouse they have FAKE BRAINS!
WINK (fake one) :))))

#96 Anya

Anya

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2582 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 23 December 2006 - 05:27 PM

Izogibati se velja tudi konzervansom, ki se končajo z besedico -paraben. Novejše raziskave so pokazale, opravljajo tudi "vlogo" hormonskega motilca v telesu, kar pomeni, da motijo delovanje naših žlez.
Sicer sem to dobila v članku za belilne paste, ampak za druge stvari ni najbrž nič drugače.
Je pa na žalost na voljo zelo malo izdelkov brez teh konzervansov.

  • 0
I`m not afraid of happy endings.
I`m just afraid my life won`t work that way.

#97 Baby

Baby

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3833 posts

Posted 02 January 2007 - 03:40 PM

QUOTE(inči_ka @ 11. 10. 2006 - 10:49) View Post

na tej strani je kr velik sestavin razloženih( v slovenščini), upam da bo komu kej pomagal smile.gif

slovar sestavin


lahk da bo zgledalo mal neumno ker bi lahko to sama ugotovila... sam a so na tej strani opisane več al manj sestavine ki niso ravno škodljive? smile.gif
  • 0

#98 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 02 January 2007 - 04:57 PM

Ni nujno. Opisane so najbolj pogoste.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#99 Baby

Baby

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3833 posts

Posted 02 January 2007 - 09:07 PM

hvala smile.gif
  • 0

#100 Regratova Lučka

Regratova Lučka

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1314 posts
  • Gender:Female
  • Location:v objemu dolenjskih gričkov

Posted 18 January 2007 - 07:44 PM

Sonchika, še eno vprašanje o sestavinah imam. TALC naj ne bi bil najboljši v kozmetiki. Npr. v pudrih (tako sem zasledila tu na forumu) To je po domače puder, ne?

Kaj pa baby puder, pri katerem je glavna sestavina ravno talc? Ker jaz si ga včasih dajem pod pazduho po britju.

Hvala za razsvetljenje
  • 0
Vem, da živim v svojem svetu. Vendar je ok, tam me poznajo.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users