Jump to content


Photo

MILA


  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#1 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 17 April 2006 - 04:11 PM

Jap. Mila.
Malce sem brskala po forumu za podobnimi temami, pa nisem našla.

Torej, kake so vaše izkušnje z mili? Jaz preprosto ne vem več, kaj naj, ker mi vsako trdo milo grozljivo izsušuje kožo, kar je izredno moteče pozimi, ko prenje rok dejansko peče... Imela sem pa večinoma mila navadnih trgovskih znamk (ki jih kupujejo gospa mati), ali pa Dove, ki mi tudi ni kaj preveč koristilo.
Tekočih mil še nisem probala, saj niti ne vem v čem se razlikujejo od trdih (obrazložitev anyone?)...
Je kaka rešitev na tem področju?
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#2 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 17 April 2006 - 04:37 PM

.
Kot lastnica nenormalno suhih in poškodovanih rok (pozimi se mi redno kar uliva kri iz členkov), ti lahko svetujem le, da opusti trda mila (neagresivna trda mila imata sicer L'Occitane in Lush) in preidi na tekoča. Jaz pozimi, ko so roke v najbolj 'cvetočem' obdobju, uporabljam oljno kopel Linola Fett (priporočal tudi dermatolog), dobi se v lekarni, stane okoli 2k. Res najboljša reč. V drugih letnih časih sem pa na Penaten kremnem gelu za roke in obraz ali pa BabyLove, Beauty Baby gelih - si jih prelijem v kakšno manjšo pakungo na pumpico. Pa dobro obrisat roke po umivanju. In če si jih ful pogosto umivaš (jaz sem bolna na to), si jih probaj tako umit (najbrž nimaš skos ful usranih), da si umiješ samo prste, zgornji del roke (členki) pa pustiš pri miru. Pa seveda uporaba dobrih hranljivih krem za roke (The Body Shop - Almond Oil Intensive Hand Rescue, Lush - Smitten, Sheller - krema z ognjičem).



.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#3 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30608 posts
  • Location:Primorska

Posted 17 April 2006 - 04:39 PM

No, če pa nisi tako zelo zahtevna twisted.gif , je pa zelo fajn tudi tekoče milo od Palmolive s shea maslom,
roke so že po umivanju kot bi si jih s čim namazala, se mi zdi.
  • 0

#4 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 17 April 2006 - 04:43 PM

.
Tu se ne gre več za zahtevnost ali nezahtevnost lastnika rok, ampak za to, da so roke že tako v kurcu, da pomagajo zgolj resnično kvalitetne reči, ki so pa ponavadi tudi drage (ni pa to sicer pravilo).



.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#5 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30608 posts
  • Location:Primorska

Posted 17 April 2006 - 04:45 PM

Ja, sej sem se malo narobe izrazila, sem mislila, če ROKE niso tako zahtevne.. ermm.gif
Men je tale Palmolive čist fajn, recimo,
medtem ko se mi je pričelo dozdevati, da mi trdo L'Occitanovo milo s shea maslom precej bolj izsuši kožo na rokah.
  • 0

#6 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 17 April 2006 - 04:47 PM

Sem zelo zahtevna: temperature so že okoli 15 C, roke imam pa še zmeraj izsušene, kljub temu, da si jih mažem z Alverdejevo kremo za roke, pozimi pa z Neutrogeno (mati so od nekod prinesli kilograme testerjev 8) ), pa kar ni nekih oprijemljivejših rezultatov...

Aha, geli torej. Dobro vsekakor bom nekaj od naštetega poskusila, do konca znucala Neutrogenine testerje, pa še kakšno pametno pakungo bo treba skup spacat. Kaj bo pa nsalednjo zimo bomo pa še videli...

Fala obema! :thumright:
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#7 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 17 April 2006 - 04:48 PM

.
No, jaz ti vsekakor priporočam Linola Fett za umivanje. Zlata vredna reč.




.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#8 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 17 April 2006 - 04:48 PM

Đisus krajs, še v pavzah se morem na kemo spominjat.

Drugače pa žajf jaz ne uporabljam za nič drugega kot za roke prat. Najboljše so mi od Baleje ker mi rok ne vleče skupaj ko si ji obrišem. biggrin.gif
  • 0
Viens, reste ici!

#9 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 17 April 2006 - 04:59 PM

Jaz pa na diplomo...

Razlika med mili in tekočimi mili je v tem, da so tekoča na bazi vode, navadna mila pa vsebujejo precejšnjo količino površinsko aktivnih snovi in bistveno bolj izsušujejo kožo. Pa kolikor koli vlažilna bila.
jaz se navadnih mil ne pritaknem več.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#10 vrana

vrana

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2547 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 17 April 2006 - 05:39 PM

Tekoča mila rox! biggrin.gif
včasih smo doma uporabljali trda mila pol smo pa kr enkrat prešaltal na tekoča. sprememba je bla očitna. Lažje za uporabo pa še roke so čiz mehke. Mi ponavadi uporabljamo tekoče milo od Balee (navadno al pa uno z medom).
  • 0

#11 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22285 posts
  • Gender:Female

Posted 17 April 2006 - 09:14 PM

Pr nas doma pa imamo vedno trdo milo. Mogoče bi se stari navadli, če bi enkrat prvlekla tekoče milo domov. Jaz ga uporabljam samo za roke umivat. Nimam zahtevnih. Pozimi, ko so bolj suhe si s kremo namažem in je vse ok.
  • 0

#12 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 18 April 2006 - 07:57 AM

Trdih mil ne uporabljam, roke si umivam s Palmoliv - za suho kožo. Pa je kar dobra zadeva.
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#13 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 18 April 2006 - 10:20 AM

jaz tudi trda mila nikoli ne uporabljam, doma imamo obojne, ma jst vedno posežem po tekočem, trd mi nekako ni ..pa s tekočim je še hitreje poleg tega biggrin.gif:D
  • 0

#14 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28938 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 18 April 2006 - 10:26 AM

pred kakim letom sem spet pobudalila za trdimi mili in jih mam zdej za roke umivat, so mi prou fletni. in dišijo. kupujem pa lusheva (banana moon) in l'occitane. ostali majo milk&honey od palmolive, jaz ga pa tut videt več nemorem, ker sem se ga preobjedla pred kakimi petimi leti. za tuširat so mi pa štorasta trda mila, zato jih v ta namen ne uporabljam.
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#15 URŠKA

URŠKA

    Wind-addict kitesurfer

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 7203 posts
  • Gender:Female

Posted 18 April 2006 - 10:55 AM

[quote=Špela]milk&honey od palmolive
tole tudi že meni grozno smrdi, niti flaške ne morem videti.

banana moon, praviš, a ... IPB Image
  • 0
"Celotno moč pridobiš šele takrat, ko se zaveš, da si prav to moč uporabljal že ves čas za to, da si sam sebe spodnašal." Deepak Chopra

#16 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28938 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 18 April 2006 - 11:07 AM

QUOTE(URŠKA)
banana moon, praviš, a ... IPB Image


js nam kriva, če boš zapravljala, ok? biggrin.gif banana moon dejansko nič ne izsuši kože pa še fajn diši.
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#17 URŠKA

URŠKA

    Wind-addict kitesurfer

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 7203 posts
  • Gender:Female

Posted 18 April 2006 - 11:11 AM

[quote=Špela]js nam kriva, če boš zapravljala, ok? biggrin.gif
IPB Image okidoki
  • 0
"Celotno moč pridobiš šele takrat, ko se zaveš, da si prav to moč uporabljal že ves čas za to, da si sam sebe spodnašal." Deepak Chopra

#18 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 18 April 2006 - 11:12 AM

[quote=URŠKA][quote=Špela]milk&honey od palmolive
tole tudi že meni grozno smrdi, niti flaške ne morem videti.

banana moon, praviš, a ... IPB Image[/quote]

Men pa ne smrdi, ga imamo že nekaj časa.
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#19 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 18 April 2006 - 11:42 AM

.
Ja, lahko potrdim, Banana Moon Soap je res krasno milo (sicer za moje roke vseeno čist premalo negovalno, ampak ni pa agresivno):
IPB Image
Ingredients:Sodium Palm Kernelate, Propylene Glycol, Natural Yoghurt, Fresh Bananas (Musa paradisiaca), Sodium Stearate, Sodium Lauryl Sulfate, Perfume, EDTA, Tetrasodium Editronate, Glycerine, Sodium Chloride, Titanium Dioxide, Gardenia Extract (Gardenia jasminoides)


Dobro milo je tudi Extra Virgin Olive Soap:
IPB Image
Ingredients:Sodium Palm Kernelate, Glycerine, Water (Aqua), Perfume, Olive Oil (Olea europaea), Olives (Olea europaea), Olive Leaves (Olea europaea), Grapefruit Oil (Citrus grandis), Fennel Oil (Foeniculum vulgare), Black Pepper Oil (Piper nigrum), Bay Oil (Laurus nobilis), Frankincense Resinoid (Boswelia carterii), Rose Otto Absolute (Rosa centifolia), Coriander Oil (Coriandrum sativum), Cassis Absolute (Ribes nigrum), Sodium Chloride, EDTA, Tetrasodium Editronate, Gardenia Extract (Gardenia jasminoides)


Honey I Washed The Kids Soap (prečudoviti medeni vonj)
IPB Image
Ingredients:Honey Water (Mel Aqua), Propylene Glycol, Sodium Palm Kernelate, Sodium Stearate, Sodium Lauryl Sulfate, Perfume, Beeswax (Cera alba), Sweet Orange Oil (Citrus dulcis), Bergamot Oil (Citrus bergamia), Aloe Vera Extract (Aloe barbadensis), Aloe cupensis), Sodium Chloride, Glycerine, EDTA, Tetrasodium Editronate, Gardenia Extract (Gardenia jasminoides), Titanium Dioxide




.

  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#20 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 18 April 2006 - 12:07 PM

Jenna, to je Lush?
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users