Jump to content


Photo

katere leče uporabljate?


  • Please log in to reply
180 replies to this topic

#41 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 13 August 2006 - 04:18 PM

QUOTE(Verja)
Men je pa priporočal zmerno nošenje leč, celo pretežno očala.... imam pa problem, ko jih dam ven imam ful rdeče oči.... vmes med nošenjem pa nič - čudno...
Meni se to dogaja, ker se mi oči z nošenjem leč kar izsušijo (bo treba kake kapljice/um. solze nabavit, samo kaj ko je to spet en strošek, pa še ne vem, če mi bi kar vsake odgovarjale rolleyes.gif ). Sicer pa tudi jaz vmes dostikrat nosim očala, ker leča je le tujek v očesu in jih ne maram imet predolgo in prečesto noter. Zato pa bodo čez kaki teden padla nova očala biggrin.gif .
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#42 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 13 August 2006 - 06:28 PM

QUOTE(crna)
QUOTE(Verja)
Men je pa priporočal zmerno nošenje leč, celo pretežno očala.... imam pa problem, ko jih dam ven imam ful rdeče oči.... vmes med nošenjem pa nič - čudno...
Meni se to dogaja, ker se mi oči z nošenjem leč kar izsušijo (bo treba kake kapljice/um. solze nabavit, samo kaj ko je to spet en strošek, pa še ne vem, če mi bi kar vsake odgovarjale rolleyes.gif ). Sicer pa tudi jaz vmes dostikrat nosim očala, ker leča je le tujek v očesu in jih ne maram imet predolgo in prečesto noter. Zato pa bodo čez kaki teden padla nova očala biggrin.gif .



Katere kapljice pa ti uporabljaš? Jaz imam Bausch&Lomb, pa mi sicer malo pomagajo, sam ne vem koliko si jih lahko to kapljaš not... Koliko krat si jih ti, ko nosiš leče?
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#43 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 13 August 2006 - 09:05 PM

Verja jaz nimam kapljic, to je problem. Najprej nisem niti vedla, da bi jih rabila, potem sm enkrat kupila Visinke, ki pa seveda niso za vlaženje oči. Odločam se katere bi kupila, ziher pa ne Bausch&Lomb, ker se mi zdi, da niso dovolj kvalitetni (leče se hitro trgajo, tekočina za izpiranje je pa grozljiva).
Pomoje ni nič narobe, če si kapljice večkrat kapneš v oči, takrat ko pač čutiš, da imaš "suhe" oči, oz. ko se oči utrudijo, pa moraš še zmeraj nosit leče. Kapljice ne bi smele škodovat v nobenem primeru.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#44 amikadeja

amikadeja

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 271 posts

Posted 13 August 2006 - 09:50 PM

Crna, meni je okulist povedal, da Visinke ne smem uporabljat, če nosim leče, ker je v njih kao nek antibiotik, ki škoduje lečam. Uporabljaš lahko t.i. umetne solze (firm žal ne poznam, ker jih ne uporabljam)

Meni so se tud občasno sušile oči, pa sem mu povedala in mi je dal tanjše leče, ki bolj prepuščajo kisik, vsebnost vode je pa 57%. In so mi veliko boljše..je pa res, da ker so tanjše jih je sprva nekoliko težje vstavit , pa hitreje kam pobegne leča, če si maneš oko, drgač so pa super :thumright:
  • 0

#45 Fergie

Fergie

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2499 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 14 August 2006 - 11:59 AM

QUOTE(amikadeja)
Meni so se tud občasno sušile oči, pa sem mu povedala in mi je dal tanjše leče, ki bolj prepuščajo kisik, vsebnost vode je pa 57%.


In katere so to?
  • 0

#46 Maja_N

Maja_N

    sramežljivec

  • Člani
  • 3 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 14 August 2006 - 12:00 PM

Jaz pa ugotavljam, da slabo vidim z lečami, pa ne vem, kaj je vzrok. Ker zmerila mi je vredu, zdaj pa moram nujno uporabljati umetne solzice, ker le če jih uporabljam dobro vidim. Je možno, da imam tako suhe oči in zaradi tega slabše vidim? Z očali vidim ok pa je manjša dioptrija kot na lečah. Razen če mi ni kaj pri kotih in astigmatizmu narobe izmerila.
  • 0

#47 amikadeja

amikadeja

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 271 posts

Posted 14 August 2006 - 12:44 PM

Fergie:

QUOTE(amikadeja)
Js pa zadnji mesec in pol uporabljam leče Clear All-day, tekočino pa Happy look.

Zadovoljna...leče so tanjše (ne spomnem se, katere firme sem mela prej), pa jih lahko imam dlje not...brez žuljenja in draženja oči.

PS:sem se spomnila: mela sem Contact day 30 (Carl Zeiss)

  • 0

#48 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 14 August 2006 - 12:56 PM

QUOTE(amikadeja)
Crna, meni je okulist povedal, da Visinke ne smem uporabljat, če nosim leče, ker je v njih kao nek antibiotik, ki škoduje lečam. Uporabljaš lahko t.i. umetne solze (firm žal ne poznam, ker jih ne uporabljam)

Meni so se tud občasno sušile oči, pa sem mu povedala in mi je dal tanjše leče, ki bolj prepuščajo kisik, vsebnost vode je pa 57%. In so mi veliko boljše..je pa res, da ker so tanjše jih je sprva nekoliko težje vstavit , pa hitreje kam pobegne leča, če si maneš oko, drgač so pa super :thumright:

Ja, saj meni je pa okoli Visink porajtalo, ko sem prebrala navodila za uporabo. Zdej pa visijo v kopalnici.
Meni je zadnjič tudi prodajalec razlagal o nekih novih oh in sploh lečah, samo so absolutno predrage zame.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#49 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 14 August 2006 - 03:03 PM

Katere umetne solze pa so najboljše?
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#50 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 14 August 2006 - 03:07 PM

To zanima tudi mene.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#51 pika

pika

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 766 posts
  • Location:Novo mesto
  • Interests:glasba

Posted 14 August 2006 - 05:34 PM

Meni so absolutno najboljše Refresh Contacts v taki mali zeleni flaški.Probala sem jih že kar nekaj in so mi te kar najboljše in tudi optik mi je že na začetku te priporočal.
  • 0

#52 tejča

tejča

    sramežljivec

  • Člani
  • 54 posts

Posted 18 August 2006 - 09:54 AM

js se pa zej odločam za leče pa ne vem katere naj izberem...prosim za nasvet. pa mimgrede mi še lahka povete katero tekočino priporočate in katere solzice. hvala

p.s.tongue.gifa kakšna je cena leč
  • 0

#53 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82157 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 18 August 2006 - 06:32 PM

Jaz sem s svojimi (Zeiss) popolnoma zadovoljna, s tekočino za leče All In One (enako Zeiss) pa tudi. Kapljic niti ne rabim.

Trije pari leč (za tri mesece) so slabih 8k, tekočina pa slabe 4k.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#54 ŠRČK

ŠRČK

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 106 posts
  • Location:oKoLiCa kRaNjA

Posted 26 August 2006 - 03:05 PM

Mene pa zanima če pa kera uporabla barvne leče pa kok stanejo k jest bi tut rada mela take leče.
  • 0
če gre kdo na sred. tur. šolo u radovlco alpa kerga pozna k gre ke nej me upiše na msnju!

#55 vrana

vrana

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2547 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 26 August 2006 - 03:13 PM

Jst uporabljam Zeissove Contact day 30 mehke leče in sm zadovoljna. Tekočino mam eno complete Moisture in mi je zakon ker mi leč ni treba še posebi drgnt ampak jih sam dam v tekočino. Umetne solze pa uporabljam Refresh Contacts in so zlo fajn smile.gif
  • 0

#56 pika

pika

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 766 posts
  • Location:Novo mesto
  • Interests:glasba

Posted 27 August 2006 - 08:42 AM

QUOTE(ŠRČK)
Mene pa zanima če pa kera uporabla barvne leče pa kok stanejo k jest bi tut rada mela take leče.


Kakor se jaz spomnim je par leč nekje 8k, nisem pa več prepričana. Jaz sem lani spraševala za modre, samo mi je optik odsvetoval, ker imam že tko modre očke in je reku, da bi ful umetno izgledalo.
Najbolje je da gres k optiku in ti on pove kako in kaj, sicer pa so na forumu tud punce, ki imajo prav izkušnje wink.gif
  • 0

#57 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25665 posts
  • Gender:Female

Posted 27 August 2006 - 12:33 PM

Jaz uporabljam Zeiss-ove leče (mesečne). Ful mi pašejo. Sem mela tudi nekatere druge, ampak so te ful fajn, ker so mičken bolj kompaktne pa se ful lepo uležejo v učka. Cena ene škatlice je tam okoli 7500. Jaz pač dam 15.000 za lečke, ker mam različno dioptrijo na očesih smile.gif
  • 0

#58 redkvica

redkvica

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2250 posts
  • Gender:Female

Posted 28 August 2006 - 08:38 AM

zeiss leče, pa opti free tekočino, umetne solze pa une zelene. Sem zelo zadovoljna!
  • 0
If sometimes you feel yourself little useless, offended and depressed, always remember that you were once the fastest and most victorious sperm in your group!

#59 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 18 April 2007 - 10:00 PM



V glavnem, slejkoprej bom mogla it k okulistu (seveda pridno odlašam, v zanikanju resnice, a ne), saj na desno oko zelo slabo vidim. Če si npr. levo pokrijem, zelo slabo vidim, kaj je na ekranu napisano (na levo oko pa vidim super). Sem takorekoč napol slepa. :-) In zdaj me zanima nekaj - lahko takoj že v štartu začnem nosit leče? Ker očal resnično ne bi rada nosila - sončna izredno težko nosim, me prav glava začne bolet, mam predolge trepalnice, itd. Zanima me tudi, če so te leče lahko tudi barvne. Ali so barvne morda samo v afnočarske namene?
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#60 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19734 posts

Posted 19 April 2007 - 06:53 AM

Mislim, da lahko leče nosiš že od samega začetka, če ti bodo seveda ustrezale in te ne bodo motila, pa mislim tudi, da imaš lahko barvne z dioptrijo smile.gif
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users