Jump to content


Photo

VLAŽILEC ZRAKA, IONIZATOR


  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1 URŠKA

URŠKA

    Wind-addict kitesurfer

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 7203 posts
  • Gender:Female

Posted 19 November 2005 - 12:19 AM

No, rada bi ju imela še letos, ker je zrak obupen in ko bo zunaj še bolj mrzlo bo res krizzzza.

To se da kupiti eno v drugem, mar ne? Ga ima mogoče kateri/a doma? V službi?

Okvirne cene, uporabnost, praktičnost...? Mnenja dobrodošla!!

Do sedaj smo doma prakticirali z vlažno krpo na radiatorju, potem pa smo slišali, da je to nadvse priljubljeno zbirališče bakterij. IPB Image
  • 0
"Celotno moč pridobiš šele takrat, ko se zaveš, da si prav to moč uporabljal že ves čas za to, da si sam sebe spodnašal." Deepak Chopra

#2 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 19 November 2005 - 01:59 AM

hm...
Sploh ne vem kako nej bi to zgledalo-ionizator blink.gif .
Ne vem ... mi smo kupl tako 'posodico', k se jo zahakla za/na radiator, notr pa nalijš vodo Pa jz dodam kapljico kvalitetnea eteričnega olja sivke/ekvaliptusa.
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#3 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 19 November 2005 - 09:11 AM

Poglej si tu:
http://dihajzdravo.com/

Tisti, ki se obesijo na radiator so meni premalo, zato tudi razmišljam o nakupu vlažilca in ionizatorja.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#4 URŠKA

URŠKA

    Wind-addict kitesurfer

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 7203 posts
  • Gender:Female

Posted 19 November 2005 - 10:03 AM

wau, sonchika, ful hvala

Ja, pred časom smo tudi mi imeli (in še imamo) tisto belo posodico za na radiator pa je čist isti dre*. Prah se začne nabirat, ko zunaj ni dovolj mrzlo-notri nič ne izpareva, ker ne kurijo dovolj,...

IN potem se zjutraj zbudiš s takim grlom, kot da bi celo puščavo in vse kaktuse zraven pogoltnu biggrin.gif , nič kaj prijetno

Pa še plus je pri teh zadevah, ker se pozna na koži- ima dovolj vlage (npr..meni se vsako leto tak čas začne koža sušit)
  • 0
"Celotno moč pridobiš šele takrat, ko se zaveš, da si prav to moč uporabljal že ves čas za to, da si sam sebe spodnašal." Deepak Chopra

#5 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 19 November 2005 - 10:11 AM

Sicer so pa samo vlažilci kar poceni. Ravno včeraj sem v Merkurjevem katalogu gledala enega za 7000 SIT, sem pa tudi v eni reklami videla enega za 5000 SIT. Samo tu ven verjetno piha topla para, ker obstajajo tudi ultrazvočni vlažilci, ki oddajajo hladno paro, ampak cene teh so gromozanske (okoli 35000 SIT).
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#6 Tanjci

Tanjci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2899 posts
  • Location:Celje
  • Interests:stvari na tem forumu

Posted 20 November 2005 - 01:31 AM

ja jst bi si kombinacijo vlažilc/ionizator sigurno privoščila... sigurno pa prej preden bom imela otroka...
  • 0
Posted Image

#7 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 21 November 2005 - 12:27 AM

[quote=Tanjci]ja jst bi si kombinacijo vlažilc/ionizator sigurno privoščila... sigurno pa prej preden bom imela otroka...
zakaj?
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#8 redkvica

redkvica

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2250 posts
  • Gender:Female

Posted 21 November 2005 - 02:12 PM

Doma imamo ionizator... Vsek kar lahko rečem je WTF?!! biggrin.gif
  • 0
If sometimes you feel yourself little useless, offended and depressed, always remember that you were once the fastest and most victorious sperm in your group!

#9 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 21 November 2005 - 02:25 PM

mi ga pa imamo namen kupit v službi, ker imamo full suh zrak ... pa nimam pojma kakšnega. ermm.gif

Saj bi dali tiste "skodelce" na radiator, vendar imamo radiatorje vgrajene... tako da ne bi vsak dan odpirala rešetke ...

A pol to sploh kaj pomaga ali ne?
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#10 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 21 November 2005 - 02:51 PM

[quote=redkvica]Doma imamo ionizator... Vsek kar lahko rečem je WTF
ermm.gif:
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#11 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 21 November 2005 - 04:52 PM

Če imate ionizator, je manjpa možnost alergij, ker se prah hitreje useda (pa tudi več je treba pucat). smile.gif Vlažilce zraka pa izredno pomaga, sploh tistim, ki se jim koža zelo izsuši poleti in tistim, ki imajo probleme s suho sluznico. Super stvar.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#12 redkvica

redkvica

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2250 posts
  • Gender:Female

Posted 21 November 2005 - 05:25 PM

QUOTE(sonchika)
Če imate ionizator, je manjpa možnost alergij, ker se prah hitreje useda (pa tudi več je treba pucat). smile.gif

Glih ne da je opazna razlika :S (no mogoče mamo kašno falš izvedbo biggrin.gif)

@rea WTF= (v tem kontekstu) "kaaj? za kaj je to uporabno?? sploh se ne zgodi nič" biggrin.gif
  • 0
If sometimes you feel yourself little useless, offended and depressed, always remember that you were once the fastest and most victorious sperm in your group!

#13 Tanjci

Tanjci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2899 posts
  • Location:Celje
  • Interests:stvari na tem forumu

Posted 22 November 2005 - 04:22 PM

[quote=rea][quote=Tanjci]ja jst bi si kombinacijo vlažilc/ionizator sigurno privoščila... sigurno pa prej preden bom imela otroka...
zakaj?[/quote]
vlažilec je itak dober pozim ko kurimo in je suh zrak... ionizator pa zato ker daje v zrak ione (tko kot so antioksidanti za kožo, tko to deluje na zrak) in uničujejo slabe stvari(bacile ipd.) v zraku... preprosto povedano ionizator "obogati in izboljša zrak"
  • 0
Posted Image

#14 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 22 November 2005 - 10:45 PM

Pa kako ne veste kaj je to ionizator, a niste nikoli igrale Command & Conquer? biggrin.gif

IPB Image

Kot je napisala Tanjci, odstranjuje slabe stvari (skupaj z vsemi dobrimi, ki so v liniji biggrin.gif)

twisted.gif
  • 0

#15 Tanjci

Tanjci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2899 posts
  • Location:Celje
  • Interests:stvari na tem forumu

Posted 22 November 2005 - 11:17 PM

QUOTE(sajk)
Kot je napisala Tanjci, odstranjuje slabe stvari (skupaj z vsemi dobrimi, ki so v liniji biggrin.gif)


aja, kaj dobrega pa uničuje, če dobre stvari itak daje? mislim brez zajebancije... me zanima kaj si mislil s tem blink.gif
  • 0
Posted Image

#16 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 22 November 2005 - 11:26 PM

Ma ne, jaz se samo zafrkavam. V znanstveni fantastiki je polno ionskih topov in podobnih dobrot ;)
  • 0

#17 Tanjci

Tanjci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2899 posts
  • Location:Celje
  • Interests:stvari na tem forumu

Posted 22 November 2005 - 11:35 PM

no kul...

drugač pa ja, sem vidla slikco....

ko je brat za računalnikom je tud skoz slišat kot da je 3. svetovna biggrin.gif

  • 0
Posted Image

#18 BusyBee

BusyBee

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1401 posts
  • Location:Malo tu, malo tam ...

Posted 17 November 2008 - 08:45 PM

A že imate kaj več izkušenj z ionizatorji. Zanima me IONEX, slovenska zadeva – mama vztrajno gnjavi, naj ga naročim, pa bi rada vedla, če to sploh je za kaj. smile.gif Vesela bom vsakega mnenja.
  • 0
Strength is the capacity to break a chocolate bar into four pieces with your bare hands -- and then eat just one of the pieces. (Judith Viorst)

#19

  • Guests

Posted 03 January 2009 - 02:18 AM

Jaz ga imam že kake tri leta doma, fant ga je nabavil pred kratkim. Moram reči, da res deluje. Zdaj vem, ker je bil pri fantu prej vedno full čuden zrak, z nekim vonjem, zdaj je pa super, vedno svež. Pa mislim, da je dokaz delovanja tudi to, da če ga imaš blizu (bele) stene, ta postane prav črna. biggrin.gif Sicer je pa majhen in primeren tudi za potovanja, kar je super (pred kratkim sva bila v nekem apartmaju in pojma nimam, kaj za vraga je bilo tam notri, ampak jaz sem neprestano kihala, kašljala, nosno sluznico sem imela povsem ražrto in polno ran še tri tedne za tem; sem bila res jezna takrat, da nisem poslušala sebe in s seboj vzela ionizatorja, ker je pač fant pametoval, da ga ne rabiva itd. ermm.gif ).

Drugače sva pa s fantom nekaj tednov nazaj v Sanolaborju kupila mali vlažilec zraka (v potovalni velikosti, ostali so bili tako ogromni, da bi zasedli pol sobe, pa še hudo dragi povrh ermm.gif). Za vodo se uporabi kar pollitrška plastenka, ki se jo namesti na vlažilec. Za eno veliko sobo je čisto dovolj in ker je tako majhen, se ga lahko prestavi kamorkoli. Pa tudi videz kože na obrazu se mi je izboljšal že po nekaj dneh.

Aja, tule sem našla nekaj o njem (da vidite, kako izgleda ... res je majhen in izjemno praktičen ... zraven dobiš še torbico, da ga spraviš, če ga vzameš na potovanje, plastenke se pa tako ali tako dobi povsod).

Sicer pa oba izdelka priporočam. Midva s fantom sva z njima super zadovoljna.
  • 0

#20 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 03 January 2009 - 08:34 AM

Glede črne stene poguglaj "efekt črne stene" in premisli, ali je to to. Morda ni, pa vseeno.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users