Jump to content


Photo

nega skodranih las


  • Please log in to reply
229 replies to this topic

#81 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16076 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 15 January 2013 - 02:44 PM

Kakšni pa so bili tvoji lasje?

 

Jaz sem jih ravno zdaj oprala in posušila. Kodri so sicer nekoliko bolj definirani in več volumna, ampak se mi pa zdijo nekoliko krepasti, oz tak čudni na dotik. Ne znam prav opisat. Dopuščam možnost, da še rabim prakso v tem ali da balzam mogoče ni bil najboljši. 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#82 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13687 posts
  • Gender:Female

Posted 15 January 2013 - 03:39 PM

Umazani, nisem imela občutek čistih las, kot da se vse paca. Mogoče bi morala dlje zdržati, da je to neka faza, ampak nisem mogla.

Meni ni bilo všeč, ker so bili bolj poležani.

 

To si na nekem ameriškem oz. angleškem forumu našla? Tam imajo res goro izbiro teh no poo(če se prav spomnim izraza :D) izdelkov. Pri nas je tega ful malo, se pa izboljšuje.


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#83 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16076 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 15 January 2013 - 04:32 PM

naturally curly ja, je ameriski, pa se britanska verzija obstaja. Jaz sem jim prav faus koliko teh zadev imajo na voljo, nekatere kvalitetne/opevane zadeve so precej ugodne. Pri nas je bolj skromna izbira.
Jaz sem se vpiknila v VO5 in Herbal essences :)

No poo ali co wash se imenuje ja. jaz bom zdaj poskusila s tem, ali pa bom z modified cg poskusila.
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#84 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13687 posts
  • Gender:Female

Posted 31 March 2017 - 06:40 PM

Jaz sem obupala nad tem, da me bo kak frizer postrigel kot si jaz želim. Vsi ti lase operejo pa strižejo, jaz pa hočem, da me strižejo na suho, primejo vsak koder, ker se samo tako vidi kako las odreagira. Tako strižejo v Deva salonih v ZDA, imajo tudi specializirane izdelke za skodrane lase.

Našla pa sem tale link, da se sam postrižeš: 

Sem sprobala in je super, le zadaj mi jih bo nečakinja malo popravila. Se tudi ona sama striže, ker je prišla do istih zaključkov kot jaz.


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#85 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16076 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 31 March 2017 - 08:32 PM

Jap, jaz tudi še vedno iščem frizerja, ki bi me znal ok postričt in sfenat. Ponavadi pridem taka iz salona, da ni za nikamor. Naslednjič bom rekla, da si bom lase kar sama sfenala, ker nimajo pojma. 

Sama pa se ne upam stričt.  :turned:


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#86 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13687 posts
  • Gender:Female

Posted 31 March 2017 - 09:15 PM

Daj probaj (z dobrimi škarjami seveda, moja sestra se je strigla s tistimi za nohte...), ker se tudi ne vidi, če kaj zafrkneš.

Koliko imaš ti skodrane?

 

Ja, sušenje las v salonu. Jaz se jih zadnje nekaj let samo prosila, da jih pri miru pustijo in šla z mokrimi domov.


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#87 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16076 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 02 April 2017 - 07:44 AM

Zadnje čase so se mi precej popravili se mi zdi *trkam na les*, tako da sem nekje 2B/C. Bom poiskala sliko :)

Edino ne morem še pogruntat, kako obdržat koder več kot 2 dni. Milijon produktov, kot to počnejo po CG metodi mislim da ni zame, ker mi vse obteži. 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#88 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17716 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 02 April 2017 - 08:01 AM

Mene zdaj k sreci strize bratranceva punca, ki zivi par m od nas, tako da si doma operem in potem posusim na zraku. Fenam si las nikoli me, ker sem ko ovca potem. Prej pa me je ene 2x ena frizerka na suho postrigla, ampak ne posamezne kodre, me je pocasala prej, je blo pa vseeno boljse.
Nisem vedela, da obstajajo stopnje skodranosti. :) Jaz imam 3b.
Imate zjutraj, ko vstanete, lepe kodre? Jaz si jih vsako jutro navlazim, ker se zbudim z zmeckanimi.
  • 0

#89 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13687 posts
  • Gender:Female

Posted 02 April 2017 - 08:14 AM

Jaz uporabljam šampon od Yves rocher, low poo varianto in njihov balzam za skodrane lase. Njihov šampon za skodrane ima sulfate notri. Poleg tega uporabim še od Matrixa šampon in balzam v enem, ki ga pustiš na laseh 5 minut.

Izjemno težko, ali skoraj nemogoče, je pri nas dobit kak gel za skodrane brez silikonov. Če ga je katera našla bom ful vesela.

Sem si ga pa skuhala iz lanenega semena in je ful fajn. Minus je seveda, da ne zdrži dolgo, ker se pokvari. Je pa pozitivno to, da naslednje jutri samo malo zmočiš in čutiš po strukturi las, da še deluje.

 

Imam pa lase tam nekje od 2B, 2C do 3A. Zdaj, ko sem se postrigla, tudi precej v dolžino, so mnogo bolj skodrani.


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#90 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16076 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 02 April 2017 - 10:24 AM

Jaz imam trenutno od Balee šampon in balzam, oba brez silikonov in se mi zdi, da je izboljšanje tudi delno zasluga tega. Za gel pa uporabljam kar od Fruit of the Earth Aloe vera gel. :)

Zadnjič sem imela ene par ur kokosovo olje gor, potem pa normalno oprala in sem imela tako bujno čupo, da me je sestra spraševala, če sem si navijala lase. Pa imam zdaj že precej dolge. 

Zdaj jih perem večinoma zvečer in jih potem spnem v vispk čop ''pineapple'' metoda, potem pa jih zjutraj spustim in osvežim z vodo, ki ji primešam malo leave-in balzama. Prav tako uvajam ''squish-to-condish'' in mi zaenkrat paše.  

 

Evo, tak imam ponavadi

z62-201703.jpg

 

tole pa na zelo dober dan

ril-Brez-n.jpg


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#91 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26149 posts

Posted 02 April 2017 - 06:28 PM

Jaz sem včasih tudi imela take, zdaj so pa prav žalostno potlačeni :(


  • 0

#92 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25235 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 02 April 2017 - 06:45 PM

Wow  :blush1: Meni se pa rahlo kodrajo samo, ko jih imam nekje do ramen pa po moznosti po plasteh postrizene. Zdaj imam pa itak dolge in so cisto ravni, lol. 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#93 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25775 posts
  • Gender:Female

Posted 05 April 2017 - 03:44 PM

Tasika, lepo! ^_^

Zanimiva tehnika, v gimnaziji sem imela obdobje bolj skodranih las (pač bila sem tako postrižena, da so se mi maksimalno kodrali) in sem se podobno sama strigla doma, žal ne prav zelo sistematično :D, tako da je imela frizerka kar zabavo, ko sem se jo občasno odločila obiskati. : )
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#94 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30606 posts
  • Location:Primorska

Posted 30 April 2017 - 09:23 AM

Meni tudi odgovarja Balein šampon za kodre:

 

balea-professional-locke.jpg


  • 0

#95 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14912 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 30 April 2017 - 10:33 AM

Ful sem vam fous teh dolgih skodranih las...
Jaz imam tako ravne da, razen zdaj, ko se blizajo ramenom ne potrebujem nobenega likalnika...
Zdaj se mi vihajo na ven.sovrazim to fazo.
  • 0
 

#96 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17716 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 30 April 2017 - 10:34 AM

Jaz sem zacela uporabljati aloe vero kot gel in sem navdusena, imam noro lepe kodre! Hvala Tasika za idejo! :)
  • 0

#97 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16076 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 31 May 2017 - 10:15 AM

Barbarina, na kake lase daš aloe vero? Čisto mokre, ožmete, suhe?


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#98 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17716 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 31 May 2017 - 12:16 PM

Na ožete.
  • 0

#99 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16076 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 14 June 2018 - 06:50 AM

Našla en recept v FB skupini, ki baje dela čudeže na kodrih. :)

 

352836501021677621550150.jpg

 

Te nove Fructis maske nja bi tudi bile super in ''CG friendly''. Jih je katera že poskusila?

276573501015500036500080.jpg

 

Herbal Essences ima zadnje čase precej zadev brez silikonov in sulfatov, tudi gelov. Ampak itak pri nas ni nič od tega za dobit. 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#100 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11518 posts
  • Gender:Female

Posted 15 June 2018 - 07:55 PM

Jaz imam to masko in sicer bananino. Meni je odlična zaenkrat. Nimam je pa dolgo, tam nekje 2 tedna tako, da bom videla čez čas.

Ta z avokadom mora pomojem biti tudi dobra.


  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users