Jump to content


Photo

Veganstvo, vegetarijanstvo, presnojedstvo


  • Please log in to reply
2103 replies to this topic

#1881

  • Guests

Posted 20 November 2014 - 09:18 AM

Zame je človek, ki reče, da ima rad živali in je proti mučenju le-teh pa

jih hkrati je, tako kot pedofil, ki posiljuje otroke, hkrati pa pravi, da jih ima rad.
 

 

Jaz sem sicer vsejed, ampak nimam kaj proti veganom, nekako jih celo razumem, ampak nisem niti blizu, da bi sodila mednje. Vegetarijanec bi še lahko bila, težko bi pa izključila vse živalske proizvode in se mi to tudi ne zdi potrebno. Cel zgornji zapis mi je ok, samo quotan stavek pa ... come on! :shock:


  • 0

#1882 Padme

Padme

    The Creator of my World

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5521 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 20 November 2014 - 09:38 AM

Fluffy, ti si veganka?
  • 0

The only thing standing between you and your goal

is the bullshit story you keep telling yourself

as to why you can't achieve it.


Jordan Belfort


#1883 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25269 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 20 November 2014 - 10:04 AM

Rabim malo motivacije oz. brco v rit :) Spet sem zaradi čudnih okoliščin padla med vsejedce, počutje pa je grozno, ne uspe pa mi ponovno narediti miselnega preskoka, do veganske hrane, ki mi edina ustreza. Trebuh imam napihnjen, zredila sem se 3 kg... Poleg tega pa sem ugotovila, da mi sojini izdelki ne ustrezajo... Ali obstajajo kaki jogurti, ki so brez sladkorja in niso sojini, kakšni riževi, kokosovi? 

Res bi se rada ponovno začela za moje telo, pravilno prehranjevati, ampak imam grozne težave, kar nisem dovolj trdna :(

 

Tasya, na FB se v kaksno vegansko skupino vkljuci, ti bodo najbolj znali pomagat glede veganskih izdelkov, ki se dobijo v Slo (jaz sem ze nekaj let v tujini in se sicer trudim bit na tekocem tudi z dogajanjem doma, ampak mi ne uspeva vedno).  Vem, da so vcasih imeli v vecjih Mercatorjih jogurte iz grahovih proteinov Wot no dairy? (meni sicer niso bili bogvekaj). Jogurte lahko naceloma tudi sama naredis iz dolocenih rastlinskih mlek in probioticnimi kulturami.

 

screen-shot-2011-05-09-at-20-52-45-300x2

 

- Skupina za pomoc pri enostavnem veganskem izzivu

- Slovenian vegetarian and vegan group

- Veganska iniciativa

- Vegetarijanci, vegani

- Zdrava rastlinska prehrana

- Veganska prehrana

- Skrivni veganski recepti

- Veganski recepti za tanke denarnice

 

 

Kar se pa tice motivacije/miselnega preskoka - najbolje, da poiskes kaksno lokalno skupnost (po razlicnih krajih po Sloveniji so organizirane veganske potluck vecerje, ki jih ponavadi spremlja se kaksna tematska debata), kar je fajn priloznost za to, da spoznas nove ljudi in se malo pogovoris z njimi. Sigurno nisi prva in edina, ki se spopada s takimi tezavami, in vcasih pomaga, ce najdes koga, ki razume, kaj ti gre po glavi in kako se pocutis, pa mogoce deli svojo izkusnjo in nasvete s tabo. Ce si pa iz kaksnega bolj odrocnega kraja doma pa poisci kaksnega zaveznika online (v skupini za pomoc pri veganskem izzivu se bo sigurno kdo nasel, ce opises svojo stisko/zadrego). Vcasih je ze kak tekst (knjiga, blog, forum, clanek) ali film/video dovoljsnja brca. Priporocam knjigo od Melanie Joy Why we love dogs, eat pigs and wear cows (imam nekje pdf, ce zelis) ali pa video njenega predavanja o karnizmu (pred casom je bila tudi v Sloveniji in je bilo predavanje super obiskano in zelo odmevno). Ce ti anglescina ne lezi najbolj, si lahko o njej in karnizmu preberes na blogu Veganske iniciative


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#1884 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 21 November 2014 - 04:24 PM

aYpDrpv_460s.jpg
 

A battery caged chicken on the day she was let out of her cage. Here she is, 3 months later after enjoying life.


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#1885 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 23 November 2014 - 12:51 AM

Fluffy, ti si veganka?

 

Ne, žal še daleč od tega. Upam, da enkrat bom


  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#1886 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 26 November 2014 - 09:37 PM

tumblr_nfnx4wJ8UU1rdes1jo1_500.png
 
When trust has been established, turkeys love to be stroked, snuggled and petted for long periods of time.

When receiving such affection, many turkeys make a sound that can only be described as “purring.”


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#1887 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 07 December 2014 - 12:43 AM

10734233_747729411988184_817022167380049

 

 

246647_10150226687463769_1445661_n.jpg?o

 

 

 


  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#1888 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 09 December 2014 - 11:28 AM

http://www.onegreenp...e-life-of-cows/


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#1889

  • Guests

Posted 12 December 2014 - 08:59 AM

Ex vegans


  • 0

#1890 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 12 December 2014 - 06:05 PM

10599686_10152679499038557_7147085066955


  • 1
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#1891 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82438 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 12 December 2014 - 06:16 PM

 

 

 

I like to roast my vegetables a lot, that’s what I did with my zucchini. 
 
Always two eggs, maybe three, but I’ll stick with the two and then I’ll go to like four egg whites, so it’s like still yellow.

 

:butl: :lol:


  • 1

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1892 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16913 posts
  • Gender:Female

Posted 17 January 2015 - 07:16 PM

Veliko je ljudi in kvazi člankov, ki poskušajo vegansko prehrano diskreditirati, a konsenz znanosti pravi, da je prehranjevanje z nizkomaščobno, visoko-OH hrano (kot je plant-based, vegan diet) najbolj zdravo možno. Razne "low carb, paleo, keto..." diete prinašajo zgolj kratkoročne učinke, dolgoročno pa lahko privedejo do raznih civilizacijskih bolezni kljub temu, da so 

navidez bolj "zdrave": za paleo se strinjam, da je bolj zdrava kot obična "zahodna" prehrana, saj se izogiba uživanju predelane hrane, pa vendar vsebuje še vedno toliko holesterola

in nasičenih maščob, človek tega enostavno ne potrebuje ampak mu prej škoduje.

 

Poleg tega je veganska hrana za okolje najmanj obremenjujoča od katerekoli druge prehrane in edina zajema tudi etični odnos do živali, in tega ne more izpodbiti noben argument. 

 

Tako da izabela, zgolj dobronameren nasvet - ko najdeš kak tak članek, preberi še nekaj takih, kjer piše kako je ljudem veganska prehrana spremenila življenje na mnogo bolje, pa 

če je to na psihofizičnem počutju, izgledu, kritičnem mišljenju itd. 

 

Kopiram v razmislek

69,2 % odraslih Slovencev (od 500.000 preventivno pregledanih) ima povišan holesterol (CINDI Slovenija, 2002-2006), 65 % Slovencev je prekomerno težkih (WHO v PopTV, 2012), vsak 3 otrok v Sloveniji je predebel (OECD v Mladina, 2014) in 80 % infarktov/kapi je posledica povišanega holesterola, krvnega tlaka in kajenja (IVZ, 2008). Povedano po domače .. 'verjetno' zaradi mleka (sira), mesa, rib, jajc in olj, torej nasičenih maščob, prehranskega holesterola in presežka živalskihbeljakovin (5 krat bolj "učinkoviteje" dvignejo holesterol v krvi). Morda na koncu zaradi smernic zdravega prehranjevanja v vzgojno-izobraževalnih zavodih (MZ, 2005) in delovnih mestih (MZ, 2008), ki priporočajo 6 dcl (2-4 enote) mleka vsak dan, 5 krat tedensko meso (3 krat od tega rdeče), 1-2 tedensko ribe po 200 g, dnevno "visoko kvalitetnega" olivnega olje (100% maščobe brez O-3), 1-3 krat tedensko jajca .. Sklep za prakso "vsaj za uravnavanje holesterola v krvi in krvnega tlaka' je uživanje manj nasičenih maščob in holesterola ali po "slovensko", manj mleka, mesa, rib, jajc in olj (tudi kokosove maščobe), saj našteto predstavlja vsaj 90% soodvisnost ..

 


  • 1

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#1893 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16913 posts
  • Gender:Female

Posted 17 January 2015 - 07:24 PM

Pa še to dodam :) nekaj časa nazaj je tekla debata, s čim vegani hranijo hišne ljubljenčke. 

 

Psi so vsejedi in komot živijo (in so zdravi) na veganski hrani. Dokaz iz prakse: 100 vegan dogs

Mačke pa so karnivori, kar pomeni, da same ne morejo sintetizirati taurina, ki ga dobijo v mesu. Obstajajo veganski briketi za mačke, 

katerim je dodan umetno pridobljen taurin. 


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#1894 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16913 posts
  • Gender:Female

Posted 17 January 2015 - 09:52 PM

10646876_694603433967449_338969028193822


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#1895 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25269 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 18 January 2015 - 07:44 PM

Jina in druge, ki ste probale Spar veggie izdelke - katere veganske bi priporocile? Sem danes tukaj v blizini en Spar odkrila in so imeli kar dobro zalozelenga, zal pa izdelkov ne poznam in ne vem, ce bi jih vse po vrsti najprej na fantovi druzini testirala. Gyros je ok? Pa ta mince?

 

veggie_soja_faschiertes_230x212.jpg


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#1896 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13726 posts
  • Gender:Female

Posted 18 January 2015 - 07:53 PM

Gyros je bil meni občutno preslan. Je pa res, da ne maram slane hrane.


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#1897 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82438 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 18 January 2015 - 07:54 PM

Meni je čisto vse od njih dobro. :D Pa sploh mi je fajn, ker redno dobivamo novosti in še večina stvari je bio, tako da me ne skrbi, da bi bilo kaj nazdravega noter.

Trenutno mi je recimo njihov nov tofu s paradižnikom in čilijem dober, pa sejtanovi polpeti z zelenjavo, žar valjčki (kao čevapčiči) ... Gyros mi je nekaj srednjega (točno, preslan je!), ponavadi mu še kaj dodam. Moram probat še njoke, ampak ne vem, če so veganski. Redno kupujem še njihovo riževo mleko, mi je najboljše od vseh.

 

Na to sem še pozabila, že dolgo nisem jedla:

 

Veggie.jpg


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1898 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25269 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 18 January 2015 - 08:03 PM

O, hvala! Bom pogledala jutri, ce najdem kaj od nastetega. 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#1899 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16913 posts
  • Gender:Female

Posted 18 January 2015 - 09:11 PM

Meni je gyros OK. Tofuji z okusom so fajn, probala sem tudi vegi klobasice ki niso bohvekaj, morda za parkrat na leto. 

Njoki pa mislim, da niso veganski od njih. Tele kroglice so mi videt dobre, to potem kot čufte pripraviš? 

 

 

Pa moram omeniti, da ima Alnatura ful okusno mešanico za falafel!

 

media-data.png?v=1400512071000

 

Drugače pa, kar se živil tiče, a ne spada to bolj v ono drugo temo tam na kuharskem razdelku? :)


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#1900 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16913 posts
  • Gender:Female

Posted 02 February 2015 - 03:55 PM

image.jpg
  • 1

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users