Jump to content


Photo

Glavobol


  • Please log in to reply
208 replies to this topic

#161 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25775 posts
  • Gender:Female

Posted 04 August 2019 - 03:05 PM

Od česa pa imaš tako zategnjene? Kaj pa kakšna masaža ramenskega obroča, tehnike sproščanja ipd.?
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#162 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25665 posts
  • Gender:Female

Posted 04 August 2019 - 03:35 PM

Kaj pa kakšna kraniosakralna terapija?
  • 0

#163 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16077 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 05 August 2019 - 06:08 AM

Težko rečem, saj še nikoli nisem imela podobnih težav. Mogoče da tako čudno spim, ampak bi me čudilo, da bi se zdaj prvič pojavila ta zategnjenost. Poskušam si sama malo ta messeter masirat, na masaži ramen in vratu sem šla že prejšnji teden, mislim da se bom še ta teden poskusila dogovorit za termin. Kraniosakralne terapije pa ne poznam, moram kaj več prebrat. 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#164 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16873 posts
  • Gender:Female

Posted 06 April 2021 - 10:54 PM

Podgana, kako je s tvojimi migrenami, a triptani pomagajo?
Kakšni 2 leti je na slo.tržišču zdravilo Emgality, primerno za ljudi z zelo pogostimi migrenami, ki se slabo odzivajo na zdravila.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#165 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10432 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 07 April 2021 - 06:26 AM

Uau zanimivo, a to lahko predpiše osebni zdravnik? A je to močno zdravilo?


  • 0

#166 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16873 posts
  • Gender:Female

Posted 07 April 2021 - 08:11 AM

To je biolosko zdravilo, monoklonsko protitelo, predpise ga lahko samo nevrolog.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#167 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 07 April 2021 - 07:29 PM

Pomagajo, ampak jaz tega res veliko jemljem. Skoda, da je imel nevrolog masko, da nisem videla v celoti njegovega zgrozenega obraza.
Jaz moram dati se eno (neuspesno) zdravljenje cez, da bom za bioloska (imam za sabo ze Topamax). Ampak se je vmes malo izboljsalo. Potem poslabsalo. Zdaj izboljsalo... Pa se ne odlocim za k zdravniku :) Moras pa na komisijo, ane?
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#168 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25235 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 07 April 2021 - 07:34 PM

Zakaj pa je to taka procedura okrog bioloskih? Nimam nobenega znanja s tega podrocja, pa si niti ne predstavljam. 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#169 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26150 posts

Posted 07 April 2021 - 07:37 PM

Ponavadi so draga. Se pa grozno bere tole... podgana,upam,da se cimprej opogumis in da se resis tega.
  • 0

#170 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 07 April 2021 - 07:40 PM

Tale stane 388, rabis ga pa vsak mesec. Torej kostas "blagajno" skoraj 5k letno.

Ora, hvala. Ne gre toliko za pogum kot lenobo. Pa malo me je ze sram hodit gor. Normalen bi ze kaj naredil glede tega, ane :D
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#171 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16873 posts
  • Gender:Female

Posted 07 April 2021 - 07:40 PM

Cena. Ena doza omenjenega je 388 €.
Zakaj pa sram? :o
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#172 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 07 April 2021 - 07:46 PM

Ma, saj sem si sama kriva. Drugace je zlata zdravnica. Ampak enkrat mi je rekla, da imam pocasno odzivnost, ker sem ene 4 izvide nesla (bi morala vsakega posebej). Meni je pa bedno, da z neko tako neogrozajoco boleznijo hodim na vsaka dva tedna. Zdaj se to se kar bedno bere, ker mi kar zaznamuje zivljenje... Dostikrat sem tudi malo apaticna in obupana pa se mi ne da resevat. Trenutno imam ze od decembra doma izvide od magnetne resonance. Zdaj mi je seveda nerodno in odlasam.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#173 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26150 posts

Posted 07 April 2021 - 07:52 PM

Podvizaj se...ce ze zase ne pa za druge...
  • 0

#174 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10432 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 07 April 2021 - 09:18 PM

Matilda, hvala za razlago.

Podgana, ti pa le pejd k zdravniku no :)

Jaz sem bila pred časom pri osteopatinji in so se mi čudne stvari dogajale v telesu, kar noro. Migrene pa niso šle stran, grem čez kakšen mesec spet.


  • 0

#175 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10432 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 10 January 2022 - 06:51 PM

Pri migreni tega meseca sem zdaj prvič vzela Frotan, ki mi ga je predpisal nevrolog in je super. Bolečina je šla stran prej kot v eni uri, sem pa bila zadeta še kar nekaj časa, vsa taka mehka kot spužva.


  • 0

#176 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10432 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 12 October 2022 - 06:27 PM

Podgana, a si imela kakšne stranske učinke pri jemanju beta blockerjev? 

Jaz moram zdaj še nekaj mesecev pisati migrenski dnevnik, potem jih pa tudi jaz dobim in me je kar strah. 


  • 0

#177 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 12 October 2022 - 06:53 PM

A imas nizek pritisk? Na zacetku se pozna to, sem morala velikokrat spat cez dan. Potem se pa navadis. Eni imajo menda ze po 10mg omotice, jaz pa jemljem 120mg (imam obcutek, da bi mi tudi par 10mg manj pomagalo). V bistvu je bilo tako, da bi lahko stoje zaspala vcasih. Sicer so pa meni ti tableti sam plus. Od potenja do anksioznosti. Se pred menstruacijo nimam vec crnih misli. Mogoce sem malo tecna, ampak prej sem bila pa prav samomorilska. Meni se je zivljenje izboljsalo za 100%. In to, da te ni vsak dan stran kdaj bo migrena, te naredi srecnejsega in neobremenjenega. Ker po pol leta nisem imela niti menstrualne hormonske vec.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#178 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10432 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 12 October 2022 - 07:39 PM

Pritisk imam normalen, danes zjutraj sem si ga slučajno izmerila po dolgem času in je bil 110/76. Prejšnji mesec sem imela ubijalsko migreno, sem morala ostat doma in sem se dva dni zvijala od bolečin, v ponedeljek pa spet, s tem da normalnih migren ne štejem, pri tistih trpim, vzamem triptan in čakam. V ponedeljek ob 7h zjutraj me je butnilo, cel dan sem hodila bruhat in ni bilo kaj izbruhat, samo davila sem se kot norec, bolečina je bila pa taka, da bi se najrajši ustrelila. Podivjane misli, slabost, niti požirka vode nisem mogla narest, šele danes sem boljše, da sem šla ven, čeprav me pljuča bolijo in hrbet, saj ne vem točno kaj, od vsega napenjanja pri bruhanju.

Nevrolog mi ni nič omenil katere točno mi bo dal, rekel je, da so to tablete za pritisk in antidepresivi. Obojega me je strah, antidepresivov si ne želim, ker nočem, da kaj na psiho vplivajo, te za visok pritisk so mi pa tudi strašljive no.

A ti si jih jedla s prekinitvami, kako je bilo? Hvala, ker si odgovorila :*


  • 0

#179 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16873 posts
  • Gender:Female

Posted 12 October 2022 - 08:10 PM

Meni se bolj strašljivo bere, kakšne muke trpiš zdaj. razumem bojazen pred zdravili ampak se tu itak vedno tehta benefit/side effects in če ne bi prenašala zdravil, se jih vedno lahko ukine/zamenja in dolgoročnega vpliva na tvoje telo pa tudi ne bo.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#180 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 12 October 2022 - 08:12 PM

Faaaak. Boscek :( Vcasih je res tako, da niti triptan ne pomaga. Tisto je za ubit se, no. To se mi je parkrat na leto zgodilo. Dejansko bi rabil se nekaj dni dopusta, da bi prisel k sebi. Brata po triptanih ful noge bolijo. Kot gripa, pravi. In tezko hodi. Ampak samo to mu pomaga.
Aha, posebej ti bo dal bb in se antidepresive? Ker te, ki jih jemljem (propranolol), se uporabljajo tudi za anksioznost (zmanjsajo telesne odzive). Ne, jaz sem jih jemala konstantno na 8 ur (3x40mg). Ko sem kdaj pozabila, je bila naslednji dan moznost za migreno. Zdaj jih ne jemljem, ker v nosecnosti ne smes. Sem zmanjsala postopoma in se en mesec po prekinitvni nisem imela migrene. Zdaj imam obcasno in pac vzamem spet Imigran. Ampak cim rodim, grem nazaj pa ce tudi mi ne bodo dovolili dojiti. Dejansko bi se raje odlocila za tablete in zivljenje.

Mene je bilo tudi strah, ker to pa ja jemljejo stari ljudje. Pa se nizek pritisk imam. Ampak res razen te zacetne brezveznosti nisem opazila nic drugega negativnega. Eni to celo jemljejo za anti aging (pac srca in ozilja, poleg tamalega aspirina). Kar je noro, seveda.
Ups, nekaj pa je. Kaksno kilco dobis, potem se pa ustavi. Je tudi v stranskih ucinkih.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users