Jump to content


Photo

napetost v prebavilih


  • Please log in to reply
434 replies to this topic

#81 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 10 August 2010 - 08:29 AM

QUOTE(Ancka Pomarancka @ 18. 9. 2008 - 19:21) View Post


Drugače pa lanena semena moja mami kar zmelje v mlinčku za kavo smile.gif



Mene pa samo zanima kako je s temi semeni. A to jih zmeljem in samo dodam jogurtu ali vodi al jih treb akaj namakat, kuhat - žal si tega sploh ne predstavljam!
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#82

  • Guests

Posted 10 August 2010 - 08:46 AM

Kami, ful je ok, ce si das recimo zvecer v jogurt eno zlico lanenih semen, pol pa zjutraj ko vstanes to pojes. Drugac pa - probioticni jogurt na tesce je majka! Z lanenimi semeni pa se tolk bolj. V parih mesecih se ti naceloma ful uravna prebava, ce pac mas prej probleme z njo. Moj ati in fant to redno prakticirata pa je res enostavno, naravno in deluje.
  • 0

#83 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 10 August 2010 - 08:59 AM

QUOTE(izabela @ 10. 8. 2010 - 9:46) View Post

Kami, ful je ok, ce si das recimo zvecer v jogurt eno zlico lanenih semen, pol pa zjutraj ko vstanes to pojes. Drugac pa - probioticni jogurt na tesce je majka! Z lanenimi semeni pa se tolk bolj. V parih mesecih se ti naceloma ful uravna prebava, ce pac mas prej probleme z njo. Moj ati in fant to redno prakticirata pa je res enostavno, naravno in deluje.


hvala!

torej zmeljem, dam žličko semen v jogurt, pustim čez noč in zjutraj pojem.
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#84 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 10 August 2010 - 09:47 AM

Ja jih moraš kar mal zmlet, da se učinkovina sprosti v jogurt, drugače bolj težko preide v jogurt čez lupino wink.gif Po moje je dovolj če jih samo streš in daš v jogurt (če te večji koščki ne motijo).
  • 0

#85 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82465 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 10 August 2010 - 09:57 AM


Laneno seme sprosti sluz tudi, če je celo.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#86

  • Guests

Posted 10 August 2010 - 10:10 AM

What Jina said. Sicer pa prodajajo v DM-u ene vrecke, kjer so ze strta lanena semena.
  • 0

#87 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 10 August 2010 - 10:54 AM

js mam drobljeno laneno seme od Gesunde Plus iz DM-a in jih dokaj redno jem, nič ne namakam, samo fliknem eno žlico v lonček jogurta, zmešam in pojem. pa se mi je že kar ok zrihtala prebava.
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#88 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 10 August 2010 - 10:58 AM

Ja, ful zrihta prebavo. Sam jst k grem kam za dlje časa (npr. na morje-sprememba okolja) mam s sabo lanena semena in otrobe in ne pomaga. Letos sm si kupila še probiotične tablete, prov tko za na potovanje, pa tudi ni pomagalo. Prebava zaštrajka ermm.gif
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#89

  • Guests

Posted 10 August 2010 - 12:12 PM

Na potovanju pa kokakolo pa je. Unici vse v zelodcu, pa ni vrag, da bo sla se prebava naprej. biggrin.gif
  • 0

#90 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 10 August 2010 - 02:06 PM

Sam zaprtje je po moje bolj posledica psihe, kot pa prav prehrane. Mislim, tovrstno zaprtje, ko greš nekam.



  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#91 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 07 February 2011 - 09:23 PM

OK, zadnje čase sem čist boga...

V bistvu so bile težave že pred mojo spremembo prehrane, a sem vsak dan bolj pozorna, ker sem mislila, da se bodo s prehranjevanjem umirile.
Zvečer imam vsak dan (ok, morda en dan v tednu ne) napihnjen trebuh k nosečnica, čist je otrdel in začutim pline in dogajanje notri v črevesju, ful me napenja, res ful in ful se dogaja v trebuhu. Včasih me zelo zelo boli. Prebavo imam srednje, načeloma vsak dan, zjutraj, če ne grem zjutraj, ne grem čez dan, ker me boli. Napihne se mi trebuh šele zvečer, v zadnjem času sem dobila akne po licih, tam, kjer jih prej sploh nisem imela.

Sploh ne vem, kaj naj naredim. Če zvečer kaj pojem, je še slabše, zato zvečer ne jem. Omejila sem mleko, tudi v kavo si dam sojino, ne pazim pa na mleko v drugih oblikah. Vsake 2 dni zaužijem tudi po en jogurt.

Zadnje čase je obupno... zvečer bognedaj, da ne nosim trenirke ali pajkic, ker si moram odpeti gumbe, porajtajo vsi, da mam napihnjen trebuh, če pline zadržujem, se začnejo hudi krči...

Ni mi jasno, kaj bi lahko bilo, a ma kera podobne težave? Nekaj časa sem ignorirala, sedaj ne uspem več, ker je nevzdržno... težave sem imela že dolgo, a ne vsakodnevne in le recimo 1x, 2x tedensko, sedaj je vedno slabše, ne vem, kaj storiti...

A je zaradi KT, ali bi morda bila laktozna itoleranca, celiakija?
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#92 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 07 February 2011 - 09:29 PM

Tudi meni se to dogaja večkrat. Se mi zdi, da predvsem po izdelkih z mlekom (zanimivo ne siru, temveč izdelkih, ki imajo dodano prav mleko- npr. puding, špinača).
Za celiakijo bom pa šla enkrat v kratkem na test, ker se mi identično dogaja tudi po vsakem pšeničnem izdelku.


Ne vem, kaj naj ti svetujem; meni pomaga, da ne jem ničesar z mlekom in ničesar pšeničnega oz. pekovskih izdelkov, hm. Ker npr. po sadju, zelenjavi me NIKOLI ne napenja, ne nič- nikakršnih problemov.
  • 0

#93 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 07 February 2011 - 09:33 PM

Bom probala narediti test in dva dni ne jest mleka in izdelkov z mlekom, dva dni brez žit in dva dni brez obojega. Svašta. To res več ne gre nikamor ermm.gif še v javnosti ne morem bit. Pa na teste bom šla, čeprav za celiakijo, sploh če je latentna, ne pokaže krvna slika kej dost, so potrebne še gastro preiskave, vem, k ma kolegica.
Sicer mi je pa vse skupi čudno, ker je iz dneva v dan slabše?

Točno, saj tebe dostkrat trebuh boli ermm.gif vem, ko sva večkrat obe jamrali.

Jaz sem mislila, da mi bo razstrupljanje z glino kej pomagalo, pa v tej smeri ne. Pa še te akne... kr širijo se kljub dobrim izdelkom za obraz, jemljem cerin od sensilaba, svetlinovo olje, pijem koprivin čaj, jem KT, laserje imam, vseeee. Pa vedno slabše.
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#94 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 07 February 2011 - 09:38 PM

Mene napenja tudi določeno sadje ali zelenjava. Zdej ne vem kateri točno, konkretno drugače itak te, k so jasni (zelje, fižol), sam nikoli tako ekstremno, kotp raviš ti.

Drugače pa hudo sceno naredi mleko zvečer (če popijem recimo belo kavo), do jajc mam pa grozljivo netoleranco, ker to je pa adijo. Če jem jajca sem pečena, vsi okrog mene pa tudi posledično laugh.gif

Tole kar ti govoriš se mi sliši kar hudo, mene je tako napenjalo samo enkrat, 2 leti nazaj, ko sem pa res imela trebuh kot nosečnica...

Mogoče pa ti tudi ta prehrana, ki jo imaš zdaj v bistvu ne ustreza ermm.gif
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#95 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 07 February 2011 - 09:42 PM



Ker v bistvu edino, kar sem spremenila trenutno je to, da popijem smoothie in da dam v kavo sojino mleko pa da so izdelki bolj bio, vse ostale zadeve so nespremenjene, jem enaka kosila kot prej, enake malice itd.

Aja pa napenja me samo zvečer, ne glede na to, če jem pred tem...
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#96 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 07 February 2011 - 09:44 PM

Kaj pa če je to preveč zate - da je preveč sadja?

Ja saj vem, da ni tok drugače, samo sadja sigurno poješ veliko več. Mogoče ti vse in te napenja.

Samo kolikor sem razumela je sedaj slabše?


Mogoče pa imaš kandido, tudi to je možno ermm.gif
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#97 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26274 posts

Posted 07 February 2011 - 09:44 PM

Meni take probleme delajo jogurti in jajca smile.gif jajca jem ponavadi samo kadar vem, da mi ne bo treba kam it, jogurt pa tudi bolj zvečer. Mam pa od malega hude probleme zato se je mogu tud fant kar navadit, da ne morem vedno pazit na pline, ker to povzroča grozne krče.
  • 0

#98 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82465 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 07 February 2011 - 09:45 PM


Kaj pa, če poješ preveč vlaknin? V kombinaciji s premalo tekočine so nekaj najslabšega za črevesje.

  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#99 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 07 February 2011 - 09:46 PM

+ 1 ! Če jaz slučajno se ne morem izognit jajcu (pa se mu, če je le mogoče! - btw, zanimivo - napenja me samo trdo kuhano jajce....) potem fant običajno omedleva. laugh.gif
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#100 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 07 February 2011 - 09:47 PM

princeska, se mi pa kljub vsemu zdi, da kar se tiče bolečin v trebuhu, se je meni FUL popravilo. Se zgodi še na vsake toliko (med menstro itak, izven tega pa veliko redkeje), sploh, če pojem kakšno svinjarijo, ampak ni primerljivo s tem, kakšne bolečine sem imela včasih.
  • 0




2 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users


    Google (1)