Jump to content


Photo

Ali je videz pri izbiri živali pomemben?


  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#21 Pipi

Pipi

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1092 posts

Posted 13 October 2008 - 09:43 PM

Ja, jaz tudi priznam, da so mi rescimo tigrčki najlepši. Tko je in tacga bi najrajš mela. Kar pa ne pomeni, da mi ostali niso všeč - doma mam naprimer sivega mačkona, ki mi je fuuul lep in bilokateri bi bil, bi ga mela rada.
Če pa maš na izbiro različne vrste (in pri mačkah izbira vedno je), je skor nemogoče, da nimaš preferenc.
Tudi to, da vzameš najgršega, je preferenca.

Se pa tudi s Fluffy strinjam. Ljudje znajo bit gnili, žival pa nobena ni.
  • 0
"It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society."

#22 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 13 October 2008 - 10:00 PM

FTSE, ne vem kaj ti naj rečem. Meni je to kar ti praviš, zelo skregano z logiko. Ne moreš ti v človeku zatret nekega čuta za estetiko, ko pride do živali. A ti jo kar izklopiš, ali pa si se samo prepričala, da tako mora bit in v to verjameš? Še enkrat, da ne bo pomote - živali obožujem. Že odkar pomnim, si neizmerno želim psa in tudi psi vedno kar laufajo k meni, ker začutijo pristno naklonjenost, ki jo gojim do njih. To pa še ne pomeni, da sem v zvezi z živalmi popolnoma nesposobna kritične presoje, hvala bogu.

Jaz na vse gledam bolj kompleksno, pač ne vidim vsega tako enodimenzionalno. Vse skupaj je en velik jin in jang. Ljudje smo se razvili in s tem tudi naša čustva, čutenje, ki je pač (verjetno) kompleksnejše od živalskega (zdej se bo vsulo name laugh.gif). Vsak, ki ima kakšno žival doma že več let in je nanjo navezan kot na človeka, se seveda ne strinja. Like I care, samo povem svoje mnenje. Mi imamo pač več sredstev za manipulacijo kot živali, ker so nam slednje na žalost podrejene. Kako bi bilo, če nam ne bi bile? Lahko bi bilo obratno in bi bile živali tiste oh tako zelo hudobne, kot smo zdaj ljudje. Tak pač je svet, you can't have it both ways. To, da živali ne morejo čutit sovraštva in hudobije, oprosti, ampak tega PAČ ti ne veš, ker jim ne vidiš v glavo. To, da ti pa ne morejo tako škodovat kot človek je pa dejstvo, ker niso toliko razvite.

Ok, sej mi je že zdle žal da tole pišem, ker dam roko v ogenj, da me noben ne bo hotel kapirat niti pet posto. Jaz nič v tem postu ne jemljem vrednosti živalim, ker jih imam rada in jih cenim, samo pač strašno smešno mi je, kako preveč jasno začrtano in brez senčke dvoma nekateri vidite vse skupaj. FTSE sama praviš, da ti marsikateri dojenček ni všeč, pa se ti zdi da to lahko rečeš zato, ker zna bit, da je že pri parih mesecih starosti totalno pokvarjen? Ali pa pri enem, dveh letih? Ne, ni. Lahko je slabo vzgojen, ker je pač človeka veliko težje vzgojit kot pa žival. Otrok samo posnema vedenjske vzorce, kot žival. Samo da otrok je bolj dojemljiv in ima več sredstev za doseganje ciljev ter lahko opravlja kompleksnejše naloge, pa če nima dobre vzgoje, ga to seveda prevzame in postane objesten in manipulativen. Žival tega ne more, nikakor pa se ne odloči zavestno in po tehtnem premisleku, da tega noče, ker ne bi bilo prav.

Sicer pa, kakorkoli. Zdej sem zašla. Samo z logiko je skregano, da ti mora bit vsaka žival vizuelno lepa. Lahko je čista, lahko sestoji iz same ljubezni in v njej ni niti trohice žlehtnobe, ergo je ne moreš sovražit in prezirat. Še vedno pa ne vem, zakaj bi ti morala bit vizuelno oh in sploh. Pa ne vem, zakaj se spet maltretiram zdej s tem, resno.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#23 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 13 October 2008 - 10:03 PM


Joj, ne da se mi, sorry. laugh.gif


  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#24 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 13 October 2008 - 10:06 PM

Znam bit tečna in znervirana, ker zadnje leto preberem ogromno socioloških knjig in mi je vedno bolj jasno, da ni vse tako, kot si domišljamo. Poskušam razmišljat 'outside the box' ne pa da govorim samo tisto, kar se pač idilično in romantično sliši - potrebni so trdni argumenti. V bistvu mi grejo take stvari vedno bolj na kur*c (tole sicer ne leti na nič konkretnega). Never mind, grem spat.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#25 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 13 October 2008 - 10:12 PM



Še dobro, da imamo tebe, da nas vsake tlko cajta razsvetljuješ. twisted.gif laugh.gif

Jaz imam pač svoje mnenje in gledanje na te stvari (pa brez skrbi, tudi jaz kdaj kaj preberem in sem sposobna kakšnega malo bolj poglobljenega razmišljanja), o katerem pa se mi ne da na dolgo in široko razpravljati ... ne vidim potrebe, da bi se zagovarjala ... še najmanj pa nimam želje, da mi nekdo soli pamet.

  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#26 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 13 October 2008 - 10:16 PM

Jaz nič ne razsvetljujem, sploh pa se poskušam brzdat in se ravnat po reku, da nobeno mnenje ni 100% pravilno (moje pa še sploh velikrat ne, vem).
Me pa tak strašno živcira, da nobenmu ni do malo bolj 'intelektualno stimulativnega' pogovora. Ne vem, vse se takoj konča pri nekih skrajnih banalnostih.
Vržena kost, potem pa tišina ali neka stoična drža ter kratko odsekana prepričanja, ki navidez nimajo ozadja. Pa vem da ga imajo, samo nobenmu se nič ne da.
Sicer pa je tole forum čudovita.si, I seem to forget. Tudi tema ni ravno primerna ...

  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#27 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 13 October 2008 - 10:23 PM



Pač ni vsakemu v vsakem momentu do neke hudo poglobljene, večstranske razprave o vsaki stvari. Sploh pa ne z osebo, ki poskuša sogovornika v vsakem primeru narediti za idiota s polaganji besed v usta in ki misli, da če se ne odzoveš vrženi kosti, pa že tvoje mnenje nima ozadja in nisi sposoben intelektualno stimulativnega pogovora. S takimi jaz nerada razpravljam. Razpravljam takrat, ko se mi da ... ko se mi to zdi potrebno in z ustreznimi sogovorniki. Pa ne obupaj, morda pa kdo začne glodati kost. ;-)
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#28 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 13 October 2008 - 10:35 PM

Joj, kok smo užaljeni. S čim sem te pa užalila? Samo napisala sem, da je meni tvoje razmišljanje skregano z logiko - tebi je pa moje dosadno, so what? Zame to pač ni niti blizu žalitve. Tudi to, da živalim ne moreš videt v glavo, pomoje ni bila žalitev. Pa seveda ti ničesar nisem polagala v usta, da kr zdle razčistiva - napisala sem samo tisto, kar je bilo jasno razvidno iz tvojega prvega posta in izrazila nestrinjanje ter vse skup mal razširla. Kvečjemu ti zdle mene hočeš pokazat za idiota, nesposobnega komunikacije. Jaz sem samo upala, da mi boš povedala, kako je v tvojih očeh otrok drugačen od psa (ko se že skos primerja človeka in žival) in zakaj bolj konkretno ti žival mora bit vizuelno lepa. Tisto tvoje prvo pač zame ni blo nek tehten argument in fertik. Maš vso pravico povedat sam tisto kar želiš, ampak mene je pač zanimal kej več, sem bla napačnega mnenja, da se ti bo dalo mal dajat z mano - bi mi blo pač všeč to. =) Sem te nalašč malo dreznila, ker sem misla, da boš pol bolj ognjevito kej povedala, bi mi blo zanimivo slišat mal več. Sem jaz prva povedala mnenje, pa si se ti odzvala na mojega. Potem ti pa nadaljevanje zgleda ni bilo všeč in zdej gre vse v luft. Tud prav, no. Obupala sem pa že itak zdavnaj nad tem, da se kdo kdaj konkretno odzove in me z dobrimi argumenti fajn nazaj zabije ter mi da mislit, da narobe razmišljam (v tem ni namreč nič slabega). Vem, da ti jih ne primanjkuje, pa sem misla, da boš za ekšn.

Če jaz še kdaj napišem kaj drugega kot kakšno sprotno banalnost, naj me mati Narava spraži. Očitno tle silim v napačne stvari ob napačnem času.

  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#29 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 13 October 2008 - 10:43 PM



Nisem užaljena (kvečjemu si zgleda ti, ker se mi ne ljubi trenutno na široko polemizirati in zagovarjati svojega stališča ... pa dobro veš, da sem bila že velikokrat pripravljena na dolge debate o določenih stvareh, tudi s tabo, kjer se nisva strinjali in se zaradi tega nisva pobili). Niti mi ni tvoje mnenje dosadno. Ampak nisem jaz tista, ki sem te napadla. Tole je totalna izguba cajta ... grem gledat Razočarane gospodinje. cool.gif


  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#30 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 13 October 2008 - 10:48 PM

Nisem te hotela napast. Ne spodbijam, da tak zgleda (ker se včasih nevede ful preveč razgrejem), ampak mišljeno pa ni blo kot žalitev ali karkoli v tem smislu.
Tud jaz nisem užaljena, samo tak višek energije imam, da me bo razsulo vsak čas. Pa z nikomer se nimam kej menit, totalni suffer. Pol pa drezam in drezam in drezam ... na napačnem mestu.
Verjetno se res samo meni da ukvarjat s takimi zadevami ob polnoči. Zato pa ne najdem sogovornika nikjer. laugh.gif

  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#31 Errol

Errol

    Sugga daddy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17775 posts
  • Gender:Male
  • Location:Errolov brlog v Banana Republic

Posted 14 October 2008 - 07:48 AM

QUOTE(DiLeMa @ 13. 10. 2008 - 23:00) View Post

Ne moreš ti v človeku zatret nekega čuta za estetiko, ko pride do živali. ... Samo z logiko je skregano, da ti mora bit vsaka žival vizuelno lepa.


Skušam te, Dilema, štekat več kot pet posto. Ma na čez se mi zdi, da si zašla v protislovje. Moj davno pokojni prijatelj sv. Bernard iz Clairvauxa je vprašal, kaj je lepota. Lepo oblikovana grdota ali grdo oblikovana lepota? Ampak pejmo nazaj k hišnim žvercam. Une mačke zgoraj so zame spake iz filma, ki je tudi slučajno ne bi hotel gledati od blizu. Celo naši dvoriščni mački, ki so štrasenpotpuriji in fantastično grdi, so lepi v primerjavi z unimi zgoraj, celo ljubki. Žival, ki si jo izbereš za družbo, ti je kakorkoli "všeč". Drugače je nimaš. Tudi v primeru unih zgoraj, ki jih jaz ne bi imel. Lepota sama na sebi nima substance. Pridevamo ji jo mi sami s kompleksom občutij, ki jih v nas sproža vid.

  • 0

ESTOY FLOR DE ATORRANTE

UN CONTURSI MALEANTE


#32 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 14 October 2008 - 01:46 PM

Sori jaz celotnega besedičenja ne grem brat, ker preprosto se mi zdi da je preveč napihnjeno sve skp.


Hotela sem poudarit da večino časa gledamo malo preveč na zunanjost ljubljenčkov, pa razumem da je delni razlog v veliki izbiri najdenčkov, samo mi pa ni všeč, kako potem vsi navalijo direkt na tiste "stereotipno" najlepše/najredkejše kožuharje.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#33 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45434 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 14 October 2008 - 01:53 PM

No moje mnenje o tej temi je, da videz na nek način je pomemben, po drugi pa morda to ni ravno videz, bolj neka kemija ki je med bodočim lastnikom in to živalco. Jaz vem, da tudi če je vso leglo muckov lepih, bo en izmed njih tak, ki me bo bolj pritegnil kot drugi. Pač mogoče bo to zaradi kožuščka, mogoče bo zaradi očk, mogoče bo zaradi obnašanja, mogoče zaradi česa drugega... Seveda da boš izmed vseh teh izbral prav tega, ki bo pritegnil tvojo pozornost.
Navsezadnje se mi veliko bolj zdi pomembno, kot to kakšno živalco izbereš (kakšen kožušček ima ipd.) to, da za njo, ko si enkrat njen lastnik skrbiš tako kot se temu streže.
  • 0

#34 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 14 October 2008 - 03:19 PM

QUOTE(Errol @ 14. 10. 2008 - 8:48) View Post

Skušam te, Dilema, štekat več kot pet posto. Ma na čez se mi zdi, da si zašla v protislovje. Moj davno pokojni prijatelj sv. Bernard iz Clairvauxa je vprašal, kaj je lepota. Lepo oblikovana grdota ali grdo oblikovana lepota? Ampak pejmo nazaj k hišnim žvercam. Une mačke zgoraj so zame spake iz filma, ki je tudi slučajno ne bi hotel gledati od blizu. Celo naši dvoriščni mački, ki so štrasenpotpuriji in fantastično grdi, so lepi v primerjavi z unimi zgoraj, celo ljubki. Žival, ki si jo izbereš za družbo, ti je kakorkoli "všeč". Drugače je nimaš. Tudi v primeru unih zgoraj, ki jih jaz ne bi imel. Lepota sama na sebi nima substance. Pridevamo ji jo mi sami s kompleksom občutij, ki jih v nas sproža vid.


Hehe, mogoče res. Sej sem še mlada in se komaj učim veščine dobrega argumentiranja. oops.gif
Pa lepo si tole napisal, te štekam in se tudi strinjam. tongue.gif
Vse kar sem hotela povedat (in morda pretiravala z besedičenjem) je to, da imamo ljudje po mojem mnenju vedno nek svoj okus in mnenje glede (ne)estetike ter bolj ali manj kritično ocenjujemo vse okoli nas, pa naj gre za pohištvo, avto, človeka ali žival. Sama ne verjamem, da kdorkoli gleda na živali popolnoma brez kritične presoje. Lahko pa da se motim, ne mislim, da govorim neko vsesplošno resnico. Pa tudi meni so vse mačke lepe, kot Crni. Samo ene so mi bolj in ene malo manj.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#35 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25713 posts
  • Gender:Female

Posted 15 October 2008 - 06:47 AM

Jaz bom napisala čist na kratko in čisto enostavno:

1. če imaš možnost izbire boš pač izbral tisto živalco, ki ti je najbolj všeč - se ti najbolj usede v srce (pa če je to zaradi kakšne hibe tudi OK)

2. če nimaš možnosti izbire, vzameš to, kar dobiš.

Obe živalici imaš v vsakem primeru neizmerno rad.
  • 0

#36 urš

urš

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2731 posts
  • Location:Bled

Posted 16 October 2008 - 01:04 PM

A ni ponavad tako, da ti ne izbereš živali ampak ona tebe?
  • 0
Od genija do norca nas loči samo en korak. V preteklosti sem pač preveč korakala.

#37 Asha

Asha

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1658 posts

Posted 16 October 2008 - 01:18 PM

Doma imamo samo enega mačka, je pa k nam prišel sam, tako da si je ubistvu on nas izbral smile.gif Očitno ga je nekdo zavrgel, pogost pojav pri nas, žal sad.gif
Sama pa živali redko izbiram, če že dobim mačka pri sosedu/znancu, kjer pa gledam na karakter, barva kožuha mi ni pomembna, niti ne kupujem pasemskih živali. Imamo pa ponavadi te mešance, smo imeli že popolnoma belega, tigraste, oranžne, šekaste...

Pač vsakemu svoje, meni videz živali ni pomemben.

  • 0
Contented rest, beloved heart's desire,
you are not found in the sins of hell,
but only in heavenly concord;
you alone fortify the feeble heart.
Contented rest, beloved heart's desire,
therefore none but the gifts of virtue
shall have their abode in my heart.
(Simon Jones)

#38 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25853 posts
  • Gender:Female

Posted 16 October 2008 - 05:58 PM

DiLeMa razumem tvoje razmisljanje (ne samo v tej temi) - ponavadi sva podobnega mnenja. smile.gif
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#39 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 16 October 2008 - 06:00 PM

QUOTE(uršolinkica @ 16. 10. 2008 - 14:04) View Post

A ni ponavad tako, da ti ne izbereš živali ampak ona tebe?

B*shit. Razen posameznih redkih primerov, kot je opisan zgoraj.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#40 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 24 October 2008 - 12:42 AM

Naša si nas je izbrala, nam je bla ubistvu ful grda, ker je bla taka močna čivava, tečna, skoz je odrivala tisto, k smo jo mi sicer hotli vzet domov. Pa k moji mami je stalno rinla v naročje.
Ni nam na prvi uč potegnla ne vizelno ne karakterno. Smo hotl eno bolj mirno, umirjeno, manjšo...
Bla je pa res najbl neprivlačna v celem leglu, sam smo pol lih njo vseen vzel sabo;)
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users