Jump to content


Photo

DVA JAZA


  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1 Venesa

Venesa

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 145 posts
  • Location:Stranice

Posted 11 July 2004 - 09:36 AM

V vsakem cloveku sta dva jaza. Eden JAZ se imenuje um (pamet ali glava) drugi JAZ se imenuje pa notranji JAZ ( srce ali dusa ali custva) ali pa mali otrok, ki ga ima vsak v sebi. Mnogokrat nam dela um ali kako bi se temu rekli EGO. Premalokdaj se vprasamo in premalokdaj prisluhnemo notranjemu JAZU ali svojemu otroku, ki nam narekuje kaj je najblje za nas. Velikokrat si dovolimo, da nas ponese UM ali EGO. Nato nastalo situacijo se potem znajdemo v labirintu in si ne znamo pomagati in preplavati iz na povrsje, da bi bili srecni. Kaj takrat storimo? Iscemo izhode iz nastalega problema pa se naj bo nevem kako majhen nastane ven veliki. Danes, ki je tempo zivljenja bolj stresno in boj za prezivetje in za obstoj je vedno tezje. Zato najbolje, da zacnemo vsi delati na tem, da bi bili srecni zadovoljni in da najdemo v sebi mir in zadovoljstvo je najbolje vazno, da prisluhnemo notranjemu JAZU ali OTROKU, da nas vodi po pravi poti.
Lep pozdrav vsem pa veliko soncka v vasem srcku zeli.
Venesa
  • 0

#2 seniorita

seniorita

    sramežljivec

  • Člani
  • 2 posts

Posted 11 July 2004 - 11:32 AM

Ne mores vedno poslusati srca ker bi s tem prizadela druge. Sem ze poslusala srce pa sem pol druge prizadela. sad.gif
  • 0

#3 Venesa

Venesa

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 145 posts
  • Location:Stranice

Posted 12 July 2004 - 07:21 AM

Senorita dobrodoala med nami. Hm tole me zanima ti opisujes, da si poslusala srce in si prizadela druge. Se pravi me zanima, ali si ti kot oseba na prvem mestu ali so ostali pa si ti na zadnjem mestu. Normalno, da je ce gledamo, da gradi vsak svojo osebnost in se s tem ceni, da sebi cisla in daje sebi prednost nato ostalim, da s tem naredimo, da je okolilica ali prizadeta ali pa necimerna, ker ne igramo vec tako kot so oni hoteli. Se pravi, da smo poskrbeli najprej za sebe, nato sele za druge. Saj rabimo samo kako urico ali celo manj zase, da si naberemo moci ali, da se nadihamo v miru. Kot bi temu rekla, mali odih ali premor. S tem pa ni nihce prikrajsan, razen tisti, ki je navajen, da ljudi podjarmi. Senorita nikar ne bodi zogica, ki bi naj skakala kamor bi te vrgli, ampak bodi oseba kot si enkratna in se dej na prvo mesto. Zasluzis si vse najboljse. Kot vsaka osebeba posamezno si zasluzi vse najboljse in vsak naj bi na tem delal, da si pridobi najboljse. Tu je vrednost vsakega posameznika in to vrednost nato lahko siri dalje in daja. Kolikor pa okolica to sprejema, pa je od nje same odvisno. Nikar se s tem obremenjevat.
Lep prekrasen soncen dan ti zelim.
Venesa
  • 0

#4 seniorita

seniorita

    sramežljivec

  • Člani
  • 2 posts

Posted 12 July 2004 - 11:38 AM

venessa ko pa enkrat poslusam svoje srce mi vsi govorijo da mislm samo nase, kar pa sploh ni res. zdej sm v taki situaciji da svojga srca ne morem poslusat. cry.gif
  • 0

#5 Venesa

Venesa

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 145 posts
  • Location:Stranice

Posted 13 July 2004 - 08:38 AM

Tudi to se dogaja seniorita, da vcasih res ne moremo poslusati svojega srca, da nas stine vse v kot. Kot so sola, denar, okolica ITD. Samo vedno pa poskusi vsaj pol ure ali vsaj kako minutko vzeti si cas za sebe in naredi kaj za sebe. Predvsem nikar ne obupaj. Bodi vstrajna, kajti danasnje zivljenje res nas tisci ob tla tako, da je tezko. Amkak vedno posije soncek. Ke pa so posebni vzroki, da potrebujes kako pomoc iz moje strani se pa lahko tudi javis na moj mail. Venesa1@email.si pa mi pisi.
Zelim ti lep soncen dan
Venesa
  • 0

#6 Lotos

Lotos

    sramežljivec

  • Člani
  • 12 posts

Posted 09 December 2004 - 07:12 PM

Zakaj je bilo Adamu in Evi prepovedano jesti jabolka z drevesa spoznanja? Ker z znanjem pride ego. Čim veste, da ste, ste padli. To je izvirni greh. Nihče ni Adama in Evo izgnal iz raja. V trenutku, ko sta postala zavedna sebe, je rajski vrt izginil. Za oči izpolnjene z egom, rajski vrt ne obstaja.

Zakaj smo raje nesrečni kot srečni? Ego potrebuje pozornost. Drugi nam namenjajo več pozornosti, kadar smo nesrečni. Temelj te družbe je nesreča.

Ljubezen je najlažji način, da odvržeš ego.

(OSHO)
  • 0
Porušite meje in postali boste neskončni.

#7 Venesa

Venesa

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 145 posts
  • Location:Stranice

Posted 11 December 2004 - 05:57 PM

Pozdravljena Lotos!

Zanimivo kako ti razmišljaš p tem. Naj ti povem, da sem tudi jaz prej razmišljala na tak način in včasih nisem videla izhoda. Sedaj ga vidim in verjamem vase, tudi sebi prisluhnem in poslušam. Verjemi, da je bila trnova pot in grenka šola predno sem to spoznaala. Kajti moje zdravje je bilo korenitno na nitki in krizno. Sedaj ni. Kajti svojo preteklost sem razčistila veliko in sem sebi prisluhnila tako, da sem si res opomogla. S tem sem dokazala kako je zelo pomembno sebi prisluniti in sebe spoštovat, kajti v človeki se prepirata dva jaza eden je notranji ki želi dobro drugi je um ki zopet nalaga drugače. S tem je zelo težko se spoprijeti kajti današno življenje je lepo anpak zelo kruta realnost ki hlepi po vsemogočnem.
Toliko zaenkrat
LP
Venesa
  • 0

#8 Lotos

Lotos

    sramežljivec

  • Člani
  • 12 posts

Posted 19 December 2004 - 07:17 PM

Seveda je težko. Ampak zanimivo je ko posvetiš več časa sebi, svoji duši..ko odkriješ svoj notranji mir, hkrati odkriješ tudi odgovore na vsa vprašanja. In ko enkrat začneš stopati po pravi poti, se ti dogajajo tako lepa presenečenja da se včasih prav moraš ustaviti in se iz srca nasmejati, ker je življenje tako čudežno. Ugotoviš Kako preprosto je vse. Bolj preprosto ne bi moglo biti. wink.gif wink.gif wink.gif laugh.gif
  • 0
Porušite meje in postali boste neskončni.

#9 Fergie

Fergie

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2499 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 19 December 2004 - 07:27 PM

In Lotos kako si ti do tega prišla?
  • 0

#10 Lotos

Lotos

    sramežljivec

  • Člani
  • 12 posts

Posted 19 December 2004 - 11:05 PM

To pride s časom, bolj ko se znaš odpreti ljudem, sebi in celotni skrivnosti življenja.. To je že cel čas v tebi le s čistim, nedolžnim pogledom moraš opazovati. Vesolje ti obenem pošilja takšne znake, da moraš biti le pripravljen videti in so ti odgovori ponujeni na dlani. Vse manj poslušajte um in se raje osredotočite na svoje instinkte, srce.
OPEN YOUR EYES
  • 0
Porušite meje in postali boste neskončni.

#11 ica

ica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 148 posts
  • Interests:make up

Posted 20 December 2004 - 03:21 PM

Z nečim se pa ne strinjam; EGO in UM pa sploh nista eno in isto. Bo treba še mal preštudirat. Ni vse tako črno-belo glede srca in razuma. Imam izkušnje glede tega, pa ni tako enostavno, ko nekateri rečejo, da je treba poslušati svoje srce...... Ni vedno tako.
  • 0

#12 Lotos

Lotos

    sramežljivec

  • Člani
  • 12 posts

Posted 21 December 2004 - 03:30 PM

Večina ljudi pozna samo hrup uma. Odgovore na življenske probleme jim daje um, zato jih večina preživi življenje v prepričanju, da je to edini način življenja. Če najdeš razliko med tišino bitja in šumom uma, se prvič postaviš v vlogo, kjer lahko izbiraš. Od te točke naprej se začne osvobojenje ali razsvetljenje. Ko se naučiš razlikovati naravo obeh procesov, lahko ločiš, kdaj odgovori prihaja iz uma in kdaj iz bitja
Um ima mnogo vprašanj in stalne išče odgovore, bitje nima vprašanj in poraja odgovore.
  • 0
Porušite meje in postali boste neskončni.

#13 Venesa

Venesa

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 145 posts
  • Location:Stranice

Posted 20 March 2005 - 09:06 AM

Um ima mnogo vprašanj in stalne išče odgovore, bitje nima vprašanj in poraja odgovore.

Um tudi išće izgovore in ne želimo takrat sebi priznati napake nismo iskreni do sebe. Velikokrat damo krivdo na druge. Nikakor ne vidimo, da vstvari sebi lažemo in nismo do sebe iskreni. To se dogaja vsakemu. Če pasmo dosebe iskreni in si ne mečemo pesekv oči takrat začnemo sprevidevati oz. videvati stvari, ki so resnične.
Kar se pa egota tiče je pa to samosebe, ki meji na bahavost, samovšečnost ITD.
LP
Venesa
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users