Jump to content


Photo

Krivi zobje...nasvet!


  • Please log in to reply
369 replies to this topic

#61 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27040 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 09 August 2007 - 02:50 PM

Mja no nevem, samo v par mescih so se vseeno malo nazaj premaknili pa me zdej skrbi .. ermm.gif
Doh.
Ne vem.
Jst ga bom nosla ponoči, menda bo dovolj a?

  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#62 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 09 August 2007 - 02:55 PM

Bo bo...

Aja ninća, o teh gumicah je blo govora:
IPB Image
To kar vidiš modro gor, so take gumice, ki zaobjamejo železo biggrin.gif Spodaj predvidevam, da so bele ali pa srebrne.


Sade, se oproščam za zlorabo tvojega avatarja wink.gif
  • 0

#63 ninća

ninća

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 103 posts

Posted 09 August 2007 - 03:01 PM

iii ful je lepo smile.gif
  • 0

#64 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11524 posts
  • Gender:Female

Posted 10 August 2007 - 10:15 AM

Ja lepo je.
  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#65 Jeannette

Jeannette

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1241 posts
  • Location:primorska

Posted 10 August 2007 - 03:42 PM

Jst sm tudi hotla met onega belega fiksnega, pa mi je ortodontka odsvetovala in utemeljila s tem, da je kovinski najbolj učinkovit. Rekla mi je še, da če se odločim za kovinskega ga bom mela 2 leti, če pa za tistega belega pa več(kakšno leto). Pa sm vzela kovinskega in mam gor vedno prozorne lastike, spodaj sm pa ponavadi mela vijolične, zdej pa mam neke take, ki se ujemajo z barvo ustnice(lepo paše) biggrin.gif To itak lahko pol menjaš vsakič, ko greš po novo žico. Zarad izgleda se ne sekiram(pri nas jih ma pol šole, dobesedno), malo manj prijetne je občutek.

ninća vzem kovinskega, manj stroškov je tongue.gif
  • 0
500-krat ti lahko povem....

#66 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 10 August 2007 - 04:16 PM

Js sm mela tud nekaj časa prozorne gumice in sm si enkart privoščila rumeno liziko, ki mi je gumice obarvala na fluorescenčno rumeno barvo. Tud na to morš pazit biggrin.gif laugh.gif
  • 0

#67 ninća

ninća

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 103 posts

Posted 10 August 2007 - 06:59 PM

Hehe jes bom raje kr belega, ko se skos smejim biggrin.gif pa me bo pol sram sad.gif
o šit...od lizike se ti je pobarvalo??? ohmy.gif
  • 0

#68 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 10 August 2007 - 07:16 PM

Jaaa, ful sm bla hecna biggrin.gif Sam morš upoštevat, da so ble te prozorne. Sj z belimi boš mogla bit tud pazljiva, veš... K mislm, da je na belem prozorna gumica... nism prepričana, ker ga js nism mela...
  • 0

#69 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 10 August 2007 - 07:23 PM

Ja, punce, ktere rabte aparat, pejtee!! Men je tko žal, bi se kr zjokala k nism šla... zdej sm že polnoletna in bi mogla plačat ne vem kolk že... 1000 eur minimalno - pa še to težko če bi tko "pocen" čez pršla.
Skratka jst mlada pa pametna ko sem, nisem želela aparata...sedaj pa evo..smo kjer smo..hodim po svetu s takimi zobmi da se komi upam pošteno nasmehnit.. No ja, sej mi vsi govorijo da pretiravam in da ni tko hudo, pa da men prav paše tko kt je.. ampk.. PUNCE NE GA SRAT - zdj po aparat, al boste pa jokale wink.gif
  • 0
Veselje do življenja je, ženske, za nas najlepše ličilo!

#70 ninća

ninća

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 103 posts

Posted 10 August 2007 - 07:24 PM

eeeeh se bom zdržala mnda smile.gif ...sam da bom mela pol lepe zobe tongue.gif
  • 0

#71 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 10 August 2007 - 08:35 PM

Sicr jst tut razmišlam čedalje bolj da bi plačala za aparat..
Sam tiste ki imate izkušnje in se spoznate mi prosm par stvari povejte.. Namreč jaz imam spodnje zobe čist lepo ravne.. Pri zgornjih bi blo pa treba poštimat sprednje štiri zobe ... mogoče sekalca malo manj, ostala dva zoba pa sta bolj not ukrivljena.. Bi blo treba za to zvezdice, al bi se dalo snemljivi aparat al kako?

Glede cen pa tut ne kapiram čist, od česa so odvisne... ker tukej vidm da znajo bit precej različne - od 200 do 500-600 tistočakov (bivših tisočakov)..
  • 0
Veselje do življenja je, ženske, za nas najlepše ličilo!

#72 ninća

ninća

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 103 posts

Posted 10 August 2007 - 08:56 PM

simoncy sej s snemljivim se ti tut popravi, sam s snemljivim traja 2-4 lete več da se ti popravijo kot pa s stalnim cry.gif cene pa nevem od česa so odvisne ermm.gif
  • 0

#73 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 10 August 2007 - 09:17 PM

QUOTE(*simoncy* @ 10. 8. 2007 - 21:35) View Post

Sicr jst tut razmišlam čedalje bolj da bi plačala za aparat..
Sam tiste ki imate izkušnje in se spoznate mi prosm par stvari povejte.. Namreč jaz imam spodnje zobe čist lepo ravne.. Pri zgornjih bi blo pa treba poštimat sprednje štiri zobe ... mogoče sekalca malo manj, ostala dva zoba pa sta bolj not ukrivljena.. Bi blo treba za to zvezdice, al bi se dalo snemljivi aparat al kako?

Glede cen pa tut ne kapiram čist, od česa so odvisne... ker tukej vidm da znajo bit precej različne - od 200 do 500-600 tistočakov (bivših tisočakov)..

Jah snemljiv aparat je bolj tko tko... Glede na to da si že tok stara, so se ti zobje še bolj zasidrali v dlesen... Mislm, da bi v tem primeru, teb v poštev prišle samo zvezdice. Lahk jih boš mela sam zgoraj. Zdej ne vem kakšne so kej cene. Najbolj da se pozanimaš. Če še nimaš ortodonta, pejt k zobozdravnici in te bo napotila h kakšnemu in se boš lahko potem z njim posvetovala. Premisl še s starši, če ste pripravljeni dat tok denarja. Prej ko se boste odločil, bolj bo wink.gif
  • 0

#74 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11524 posts
  • Gender:Female

Posted 10 August 2007 - 09:45 PM

QUOTE(ninća @ 10. 8. 2007 - 19:59) View Post

Hehe jes bom raje kr belega, ko se skos smejim biggrin.gif pa me bo pol sram sad.gif



A dej no. Naj te ne bo nič sram, boš pa pol mela take lepe zobe, da se boš čist ponosno smejala.
  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#75 ninća

ninća

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 103 posts

Posted 10 August 2007 - 09:48 PM

sam res ne..to si pa lepo povedla.pa še prau maš!če si nebom mogla dat belega bom res mela kovinskega, sej se gre za mojo prihodnost smile.gif
  • 0

#76 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16165 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 11 August 2007 - 11:24 AM

Tudi jaz imam že dolgo zgodovino, kar se tiče nošenja aparata. V 4. razredu O.Š. sem dobila snemni aparat (tistega, pri katerem se vidi žička). Sprva sem ga nosla samo doma, potem pa je šla moja ortodontkinja v penzijo. Dobila sam novega, mladega doktorja, ki je rekel, da moram aparat nosit tudi v šolo. Seveda mi to ni bilo niti najmanj všeč, saj bi bila edina z aparatom v šoli. Doma smo sklenli kompromis: če bom nosla aparat v šolo, dobim vstopnico za Popstars tour biggrin.gif. Sprva so bili v šoli malo presenečeni, vendar so se hitro navadli in ni bilo nikaršnega zasmehovanja, pa čeprav sem imela malo težave pri izgovarjanju c-ja in t-ja in sem zato malo fufljala. Enkrat mi je sam en sošolec reko, češ kaj se tok napravljam, pa da naj normalno govorim, ampak sem ga hitro utišala. Kasneje pa se je izkazalo, da on še slabše govori z aparatom (enkrat se je celo opogumo, da ge je imel v šolo). In niti slučajno mi ni prišlo na misel,da se ne bi smejala ali pa manj govorila, kr mam pač aparat. Ne glede na to kolko se vidi in kako smešno govorim. Nekje v 7. razredu mi je ortodont ponudil možnost fiksnega aparata. Jaz o tem nism htela niti čut, in sem ga prijazno zavrnila. smile.gif Tako sem do konca O.Š. nosla snemni aparat v šolo.

V 1. letniku srednje pa me je doktor postavil na trdna tla. Al boš mela fiksni aparat, al pa boš še malo nosla totega snemnega, čist lepih zobov pa ne boš mela nikoli. Tako sem seveda dobila fiksnega, srebrnega.
Spet sem bila prva na šoli z fiksnim aparatom. Pred kakim mesecem sem ga po 2 letih in še nekaj dala dol. Sprva je bilo rečeno da bom dobila še snemnega, da se ohrani stanje. Namesto tega sem sem dobila žičko, ki je nalepljena na notranji strani zob in se ne vidi čist nič. Nosit jo moram najmanj 2 leti pa tudi do 10 let. Eni pa je baje sploh nikoli ne dajo dol.
Niti malo mi ni žal, saj sem že dobila kar nekaj pohval na to kak mam lepe zobe in kako so beli (posledica polirnja, s katerim ti odstrani lepilo z zob smile.gif )

Vse tiste, ki imate kakršne koli pomisleke glede fiksnega aparata. Sploh ni tak bavbav in kar brez skrbi srebrnega gor. Zaradi tega ne bosta grše ali kar koli. Jaz pravim: Če ga že mam, te pa naj se še vidi. biggrin.gif

Naj vas ne skrbi, da bi fate kakorkoli odbijale zaradi tega, večine ne moti. Nekaterim pa se to zdi zelo simpatično. Če pa bi se najdo kak primerek, ki ba ga to slučajno motlo, pa itak ni vreden da ga 2x pogledate. Očitno je prevelik idiot, da bi lako dojel, da je to samo za določeno obdobje, ne pa za celo življenje. Pa tudi pri poljubljanju nič ne moti. wink.gif

Tak, da kr pogumno sivega gor pa se veliko smejat.
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#77 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 11 August 2007 - 04:15 PM

QUOTE(ananas @ 10. 8. 2007 - 22:17) View Post

Če še nimaš ortodonta, pejt k zobozdravnici in te bo napotila h kakšnemu in se boš lahko potem z njim posvetovala. Premisl še s starši, če ste pripravljeni dat tok denarja. Prej ko se boste odločil, bolj bo wink.gif

Ne nimam ortodonta.. in nimam zobozdravnice twisted.gif Pri zobozdravniku sem bila nazadnje v osnovni šoli na šolskem pregledu.. oops.gif
Nikol se mi ni dal, nisem želela (zobarji bav bav) in nisem imela potrebe po zobarju.. Moji zobje so kar precej beli, ker se jim dost posvetim, pa tut (hvalabogu) nisem imela piškavih zob.. Skratka zaenkrat na srečo, lahk potrkam na les, z zobmi nisem imela težav. Razen te, da imam malce zvite, pa še to mi vsi govorijo da so kao "simpatično" zviti-tko nekak ko saša lendero naj bi jih imela, bolj po "zajčje" biggrin.gif hmm.gif rolleyes.gif
Razen starši, oni pa podpirajo to, da si najdem zobarja in aparat.. z dnarjem sicer ne bi blo težav, ampk mi je še vseeno mal zoprno, ker sem vedno imela v glavi: hm..aparat, avto.. avto, aparat... wink.gif
Pa sedaj sicer avto odpade, se mi ne splača zarad študija in bližine faksa.. ampk še vseeno mi je škoda denarja za "gram ali dva" železa evil.gif

Ah ma to lahk razmišljam cele dneve - en dan bom zazveta za aparat, spet drug dan si bom mislila, ah sej ga ne rabim tko nujno... Skratka- zobje so moja šibka točka in glede teh se nikakor ne morem odločit kaj bi z njimi (ali bi jih pustila, ali ne..)...
  • 0
Veselje do življenja je, ženske, za nas najlepše ličilo!

#78 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 11 August 2007 - 04:25 PM

Simoncy, APARAT! Da ti ne bo še bolj žal, noooooo. Kaj, a bi rada pr 40 mela aparat? Pol bo itak treba že razmišljat o protezi laugh.gif lol1.gif (ojoj sama seb se režim k pohan maček)
  • 0

#79 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 11 August 2007 - 04:35 PM

U bistvu s tem se tolažim, da bo krive zobe itak proteza nadomestila pa bo stvar rešena biggrin.gif
No, saj mogoče bom pa šla v kratkem kaj obiskat zobarja.. oziroma poiskat sploh kakšnega, da ga bom imela tongue.gif Ga bo kap ko bo videl kolk časa že nism pokazala svojih zob strokovnjakom biggrin.gif
  • 0
Veselje do življenja je, ženske, za nas najlepše ličilo!

#80 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 11 August 2007 - 06:34 PM

QUOTE(*simoncy* @ 11. 8. 2007 - 17:35) View Post

Ga bo kap ko bo videl kolk časa že nism pokazala svojih zob strokovnjakom biggrin.gif

Ja upam, da v dobrem smislu biggrin.gif laugh.gif twisted.gif wink.gif
  • 0




2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users