Jump to content


Photo

Alkalna Prehrana - razkisanje telesa


  • Please log in to reply
73 replies to this topic

#1 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 13 August 2012 - 10:48 AM

Že kak teden uživam pretežno (90%) alkalno hrano in moram reči, da se že po tako kratkem času počutim veliko boljše!
Zato sem se odločila, da odprem temo - morda je katera že poskusila ali še bo, ali pa že dlje časa uživa takšno prehrano. :)

Za razkisanje telesa, oz. zakisanost sem slišala že velikokrat v preteklosti, ampak sem vedno jemala vse skupaj s precej rezerve, ker se mi je zdela takšna prehrana silno osiromašena in precej neizvedljiva.

Ker me zadnja leta pesti precej nenavadnih težav in težavic, katerim tudi zdravniki ne pridejo do dna (kri in hormoni vedno b.p.), sem malo brskala po netu in naletela na temo alkalne prehrane.

Moji simptomi so bili: nepojasnjeno izpadanje in tanjšanje las, razne kožne težave (izpuščaji, dermatitis, prhljaj), kronična utrujenost, neustavljiva želja po sladkem, povečana telesna teža, ki ni izginila kljub vadbi in boljši prehrani, migrene, glavoboli, celulit, depresija, menjavanje razpoloženja, razna vnetja, demineralizacija zob (katere ni znal pojasniti niti zobozdravnik), pogosta vnetja dlesni, pogosti prehladi itd. (vsak virus se me je prijel), afte, šibak imunski sistem, pa še kaj bi se našlo.

O sami prehrani in učinkih le-te je na netu ogromno napisanega, zato samo na hitro:

Večina današnje hrane je takšna, da telo zakisa (rafinirana hrana, sladkor, bela moka, meso, mleko in mlečni izdelki, veliko žit in tudi sadja/zelenjave). Telo se do neke meje lahko bori s to zakisanostjo, a na račun dragocenih mineralov, ki pa jih s prehrano ne vnašamo dovolj. Zato telo poseže po lastnih rezervah - minerale in ostale snovi črpa iz las, kosti, zobovja... Poleg tega poteka v telesu še ogromno drugih zaščitnih procesov. Posledica katerih je tudi celulit, maščobne obloge, razne bolezni, alergije, bolečine in nenazadnje tudi rak. Naše telo se namreč, namesto, da bi se zdravilo in obnavljalo, mora ukvarjati s sprotnim razkisanjem.

Bolj natančno razlago si prosim preberite kje na netu.

Mene je najbolj skrbelo, kako si bom zapomnila vsa živila in kaj se bo sploh dalo pripraviti iz njih, saj so mi (kljub temu, da sem že 10 let vegetarijanka) izgledala precej borno.
Potem pa sem našla priročne tabele o tem, katera živila so bazična in katera kisla in cel kup okusnih receptov. In ugotavljam, da dejansko sploh ni noben problem - če kaj, je še lažje pripraviti posamezne obroke, saj je alkalna hrana večinoma surova ali kuhana.

Za konec še nekaj linkov:
http://www.planet-le...kisanost_telesa
http://planet.slointer.net/ (levo --> zakisanost telesa)
http://www.belamagij...d=56&Itemid=109
http://www.alkalinesisters.com/
http://alkalineexperience.com/
http://www.holist.eu/alkalize.html
http://acidalkalinediet.com/recipes/

Celoten seznam hrane: http://acidalkalined...kalinefoods.pdf

Je že katera poskusila s takšno prehrano?

O svojem napredku in počutju pa seveda poročam! ;)
  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#2 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25775 posts
  • Gender:Female

Posted 14 August 2012 - 03:17 PM

Prav zelo se v to temo (se) nisem poglabljala, sem pa pred casom prebirala to knjigo:

http://shop.ekomagaz...ajte-ali-umrite
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#3 Fatalna

Fatalna

    sramežljivec

  • Člani
  • 81 posts
  • Gender:Female

Posted 14 August 2012 - 07:14 PM

Ne vem zdravniki pravijo, da je to nateg in da je zelo malo verjetno, da bo človek zakisan, razen če poje goro beljakovin itd. Prav tako svarijo pred pitjem sode bikarbone in podobnih stvari, ki uničujejo želodčno kislino in potem ničesar ne prebaviš (govorim posplošeno, ker nimam pojma, ampak slišim to sem pa tja- skratka zdravniki so proti- ampak oni so tko proti vsemu).
  • 0

#4 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 14 August 2012 - 09:18 PM

Ja, zdravnikom je pač v interesu (ker so sponzorirani od lekarniških lobijev), da bi se prodalo čim več zdravil. Zato jim jaz že dolgo več ne verjamem vsega.

Sodo bikarbono pa tudi jaz pijem, ampak nikoli kakšno uro pred/po obrokih.
Baje takšno (alkalno) vodo telo lažje absorbira, hitreje prodre v celice.

Trenutno opažam, da se mi je prebava zelo pospešila in da nimam popolnoma nobenih težav z napihnjenostjo. :)
Za zdaj sami pozitivni učinki. Poročam, kako bo v prihodnje...
  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#5

  • Guests

Posted 14 August 2012 - 11:26 PM

Ne vem no, jaz sem se glede tega menila s kolegico, ki je farmacevtka in se strinja, da je to bedarija in neka nova fama. In ji verjamem
Je pa res, da sem striktno proti zdaj tako popularnim teorijam zarote, kjer ljudje govorijo, da nas praktično vsaka veja stroke nateguje in je skorumpirana, hkrati pa nabavljajo vse žive bedarije, ki niti po najbolj osnovnih logičnih načelih ne morejo delovat, hkrati pa seveda tudi nekomu prinašajo dobiček. Ne vem, jaz vseeno v prvi vrsti verjamem stroki, ker je gotovo več šans, da boš resnico izvedel od nekoga, ki ima z izbranega področja kaj znanja. V današnjem svetu smo pa itak prišli do stanja, kjer ima vsak pravico, da pove svoje mnenje in vsako mnenje šteje in na polnočnih klubih se potem kregajo strokovnjaki in amaterji in njihova mnenja so pred gledalci seveda enakovredna. :ajebes:

Ampak ja ... Zdaj sem kar precej zašla.

  • 1

#6 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25775 posts
  • Gender:Female

Posted 15 August 2012 - 01:10 AM

Hehe, sem vedela, kaj bo pisalo, ko sem videla tvoj nick. : )) Deloma se strinjam, po drugi strani se pa tudi v stroki najdejo ljudje, ki to ne bi smeli biti.
Predvsem nam vedno bolj manjka zdrave pameti.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#7 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25235 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 15 August 2012 - 06:34 AM

Hehe, sem vedela, kaj bo pisalo, ko sem videla tvoj nick. : )) Deloma se strinjam, po drugi strani se pa tudi v stroki najdejo ljudje, ki to ne bi smeli biti.
Predvsem nam vedno bolj manjka zdrave pameti.


Se strinjam, stvari se skrajno zakomplicirajo, ko niso več črno-bele in se moraš ukvarjati s tem, kaj je res in komu lahko zaupaš v določenem primeru. Se mi pa res zdi žalostno, da nekateri strokovnjaki ne le, da na vso moč zagovarjajo svoje "strokovno" stališče (četudi zastarelo), ampak niti ne prisluhnejo drugim, ki se sklicujejo na obsežne (high profile) dokaze in študije o nasprotnem.

Pri omenjanju zdrave pameti mi pa hitro pred oči pridejo razni horoskopi, "diete za krvne skupine" in podobno :idea:.
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#8 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 15 August 2012 - 08:09 AM

Jaz se pa vedno bolj nagibam k temu, da vse, kar človek potrebuje za zdravje, že obstaja v naravi. In da ne potrebujemo nekih umetno izdelanih zdravil, da bi ostali zdravi.
Po lastnih izkušnjah lahko rečem, da mi je vsako zdravilo, ki sem ga jemala (ali cepivo) bolj škodilo, kot koristilo. Mogoče me je res takrat hitreje pozdravilo, ampak na dolgi rok je v mojem telesu naredilo škodo.

Pri tej alkalni prehrani so recimo dokazi o tem, da je rak v telesu mnogih ljudi popolnoma izginil in se ni več vrnil (brez kakršne koli pomoči zdravil). Zdaj trenutno ne najdem več tiste strani, kjer so bili primeri medicinsko dokumentirani - vse je bilo poslikano. Šlo je za kožnega raka, ki je v treh mesecih skoraj popolnoma izginil. Pa za nek tumor na žilah vratu, katerega ni bilo mogoče operativno odstraniti in je samo s pomočjo te prehrane sam od sebe izginil (sicer je pustil brazgotino, pa vseeno). Pa še več primerov je bilo...

O tem, kar pove kakšen farmacevt ali zdravnik, bi se pa dalo debatirati. Iz druge roke namreč vem, kako stvari potekajo (ne samo pri nas, ampak po vsem svetu). Že študenti in profesorji medicine so sponzorirani od velikih farmacevtskih korporacij, ki nadzirajo tudi to, kaj se bo učilo. Pa vse do tega, da te iste korporacije plačujejo bajne "podkupnine", oz darila v obliki luksuznih počitnic, itd.. zdravnikom, farmacevtom in drugim v tej industriji. Tako da človek res več ne ve, komu verjeti.

PP - to niti ni nova fama, ker obstaja že vsaj 20+ let. Tudi ne vidim, zakaj bi nekdo spravil to ven za svojo lastno korist, ko pa gre za uživanje sveže, zdrave hrane. Nihče noče ničesar prodati (kot npr. razni oglasi za mleko, ki pravijo, da pitje mleka poveča vnos kalcija - "za močne kosti!", ko pa v resnici telo za razgradnjo mleka porabi več kalcija, kot ga mleko vsebuje!).

Sicer pa namen te teme ni bil, da bi kogarkoli prepričevala v to, da je ta vrsta prehrane edina prava ali kar koli takšnega... ;)
Dejstvo je, da ima vsak svoje mnenje in da določene stvari, ki za nekoga delujejo, mogoče ne bodo delovale za vse. Tako je tudi s tem.

Jaz sem že pred veliko leti slišala o tem, pa sem si mislila svoje - da je to spet neka nova stvar, ki nima učinka. No, zdaj, ko sem se odločila poskusiti, pa ugotavljam da stvar pri meni (za zdaj) res dobro deluje. :)

Sicer pa mislim, da se vsi strinjamo, da uživanje več svežega sadja in zelenjave in manj procesirane hrane, lahko le izboljša počutje človeka. In to je to, kar je bistvo alkalnega prehranjevanja - dejansko ni vsa ta stvar nič novega, ker to isto stvar že leta in leta govorijo zdravniki (čeprav ne v povezavi z zakisanostjo, ki je pač medicina nekako ne priznava - prav tako, kot dolgo časa niso priznavali, da obstaja kandida).
  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#9 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25775 posts
  • Gender:Female

Posted 15 August 2012 - 10:50 AM

Sem ze pisala o tem, kako si je mami z ustrezno izbrano prehrano tako omilila bolezen (revmatoidni artritis), da prakticno ne ve, da jo ima. Zdravniska diagnoza pred skoraj 20imi leti je bila postopna nepokretnost (gre za vnetje sklepov, zelo zatecejo in s casom otrdijo), vse, kar so ji ponudili, je bilo lajsanje bolecin.
Nekaj let je iz svoje hrane dosledno izlocala bel sladkor, belo moko itd.. Dokler se ni bolezen popolnoma umirila, je jedla pretezno surovo hrano (sadje in zelenjava). Potem je postopoma zacela spet jesti tudi kuhano npr. palacinko iz PZ moke, v katero je zavila na hitro popeceno zelenjavo. Danes je vse, aktivno kolesari, hodi v hribe, ... .

Na kuhano hrano je spet presla zato, ker ima obcutljiv zelodec, ki mu surova zivila ne delajo usluge. Pa tudi sicer rada je vse. : )

Se to, knjiga, s katero si je pomagala: http://www.doria.si/...raud_W_Campbell
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#10 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25775 posts
  • Gender:Female

Posted 15 August 2012 - 10:52 AM

Se mi pa res zdi žalostno, da nekateri strokovnjaki ne le, da na vso moč zagovarjajo svoje "strokovno" stališče (četudi zastarelo), ampak niti ne prisluhnejo drugim, ki se sklicujejo na obsežne (high profile) dokaze in študije o nasprotnem.


Ja!
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#11 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 15 August 2012 - 11:27 AM

Planet: super za tvojo mami! :)
No, ravno o tem govorim! Veliko je ljudi, ki so se sami pozdravili s takšnim načinom prehrane, pa čeprav jim razni zdravniki in ostali niso znali pomagati.

Ogromno takšnih zgodb obstaja. Sošolkina mama je na tak način premagala raka na dojki. Rečeno ji je bilo, da bodo dojko morali odstraniti. Med tem, ko je čakala na poseg, se je začela alkalno prehranjevati in ko je čez slabo leto šla na pregled pred operacijo, ni bilo sledi o raku. Tako da nekaj je na tem, pa če medicina še tako zavzeto trdi drugače!
  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#12 Fatalna

Fatalna

    sramežljivec

  • Člani
  • 81 posts
  • Gender:Female

Posted 16 August 2012 - 04:23 PM

Res super... Mogoče pa res je kaj na tem... Moram še 1x pogledat česa se ne sme jest, da vidim čemu vsemu bi se mogla odpovedat pa sem bom potem odločila :D
  • 0

#13 Zoey

Zoey

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10197 posts
  • Gender:Female

Posted 18 August 2012 - 04:54 PM

Jaz sem tudi o tem že razmišljala....zakaj ostajam na istih % telesne maščobe/ je ne zgubljam dovolj hitro glede na treninge, ampak se ne bi mogla odrečt beljakovinam, ki so pa zelo kisle. Drugače imam ful rada in jem vso zelenjavo in sadje, ampak kolikor sem gledala po seznamu ne bi nikoli dobila dovolj B za svoje potrebe :/
  • 0

Ne, ona nima žametnih oči in niti kodrov mehkih kakor svila, 
če sneg je bel, ga v njenih nedrih ni in usta bi se od koral ločila.
Sem videl rože bele in rdeče, na njenih licih take ne cveto
in so dišave, ki so bolj dehteče, kot vonj, ki diha njeno ga telo. 
Njen glas poslušam rad, četudi vem da zvoki strun prijetneje zvene, 
kako boginje hodijo ne vem; ko ona hodi, stopa kot ljudje.
Pa vendar se mi zdi bolj očarljiva kot vse, ki pesem jih slavi lažniva.


#14 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 18 August 2012 - 07:40 PM

Ni problem v tem, da bi se morala odreči vsem beljakovinam. Če jih poješ, pač moraš uravnati njihovo kislost z dovolj alkalnimi živili. Jaz npr. še vedno jem jajčne beljake, ampak si jih dam npr. 3 v veliko skledo zelene solate. Zraven pa seveda nič kruha ali podobnega.
Tudi še kdaj pojem kakšno ribo, ampak brez OH, samo veliko zelenjave zraven. Drugače pa lahko mirne duše beljakovine nadomestiš s sirotko v prahu (mora biti čista sirotka, naravna, brez arom in sladil), ki pa je nevtralno živilo in ni kisla! Jaz si pogosto delam šejke iz te sirotke in raznega alkalnega sadja. In so super okusni. :)
  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#15 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 30 August 2012 - 11:39 AM

Še en dober članek: http://www.estetikai...in-bolezni.html
  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#16 Zoey

Zoey

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10197 posts
  • Gender:Female

Posted 30 August 2012 - 12:07 PM

še vedno jem jajčne beljake, ampak si jih dam npr. 3 v veliko skledo zelene solate. Zraven pa seveda nič kruha ali podobnega.
Tudi še kdaj pojem kakšno ribo, ampak brez OH, samo veliko zelenjave zraven.


No saj tako tudi jaz delam... Vredu potem. Hvala :)
  • 0

Ne, ona nima žametnih oči in niti kodrov mehkih kakor svila, 
če sneg je bel, ga v njenih nedrih ni in usta bi se od koral ločila.
Sem videl rože bele in rdeče, na njenih licih take ne cveto
in so dišave, ki so bolj dehteče, kot vonj, ki diha njeno ga telo. 
Njen glas poslušam rad, četudi vem da zvoki strun prijetneje zvene, 
kako boginje hodijo ne vem; ko ona hodi, stopa kot ljudje.
Pa vendar se mi zdi bolj očarljiva kot vse, ki pesem jih slavi lažniva.


#17 Talli

Talli

    sramežljivec

  • Člani
  • 6 posts

Posted 13 September 2012 - 09:00 PM

Drugače pa lahko mirne duše beljakovine nadomestiš s sirotko v prahu (mora biti čista sirotka, naravna, brez arom in sladil), ki pa je nevtralno živilo in ni kisla! Jaz si pogosto delam šejke iz te sirotke in raznega alkalnega sadja. In so super okusni. :)



Kje pa se da dobit sirotko? Jaz jo že zelo dolgo iščem in edino kar sem našla je molkosan - samo to mi ni vredu, ker potem ko greš gledat, je več OH kot beljakovin...
  • 0

#18 Zoey

Zoey

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10197 posts
  • Gender:Female

Posted 13 September 2012 - 09:06 PM

em... športne trgovine preko spleta... Če želiš tiste veganske ima superhrana, pa mislim, da ena "naravna" trgovina na slovenski v LJ
  • 0

Ne, ona nima žametnih oči in niti kodrov mehkih kakor svila, 
če sneg je bel, ga v njenih nedrih ni in usta bi se od koral ločila.
Sem videl rože bele in rdeče, na njenih licih take ne cveto
in so dišave, ki so bolj dehteče, kot vonj, ki diha njeno ga telo. 
Njen glas poslušam rad, četudi vem da zvoki strun prijetneje zvene, 
kako boginje hodijo ne vem; ko ona hodi, stopa kot ljudje.
Pa vendar se mi zdi bolj očarljiva kot vse, ki pesem jih slavi lažniva.


#19 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 17 October 2012 - 07:13 PM

Še en zanimiv članek - tudi glede alergij:

http://articlesofhea...-allergies.html
  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#20 Baby

Baby

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3833 posts

Posted 26 October 2012 - 08:23 AM

Obstaja še ena metoda, kako računati kislost ali bazičnost hrane v telesu. http://aciddiet.net/pral-calculator/
Po tej metodi so recimo suhe slive izredno bazične, ki pa so na drugih seznamih pod kislo prehrano. Vse sadje in zelenjava naj bi delovali bazično.
http://anti-itisdiet...arch/label/PRAL Še blog moškega, ki si je na ta način pozdravil ogromno bolezni.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users