Jump to content


Photo

napetost v prebavilih


  • Please log in to reply
434 replies to this topic

#1 madona

madona

    sramežljivec

  • Člani
  • 10 posts
  • Interests:ashtanga yoga, show dance

Posted 26 July 2007 - 01:16 PM

Pozdrav!

imam kar eno čudno težavo, pa ne vem kako jo rešit. imam 26 let in telovadim redno vsak dan po več kot dve uri, predvsem raztezanje, krčenje, zvijanje, inverzije ipd. že kar nekaj let sem lepo disciplinirana, tudi prehrano sem morala kar precej spremenit. vendar na čase mam kar čudne probleme: namreč vsake tolko se mi pojavi čudna napetost v predelu trebuha in črevesja. sem namreč zelo vitka in ko dobim to napetost zgledam, kot da bi bila v tretjem mesecu nosečnosti. prav vsak, ki me je videl, je bil prepričan v to.
zanima me, od česa lahko to rata? za info: res, čez dan spijem kar veliko količino navadne vode (zdaj tudi do tri litre ali pa več, odvisno od vročine in telesne dejavnosti), zjutraj obvezno jabolko, ječmenov musli s kornfleksom in čokolinotom, kosilo pa imam po navadi po telovadbi (zvečer), še to bolj vege ali pašte...ali je mogoče, da to dobim od paradižnika, trenutno ga jem skoraj vsak dan? prebavo pa imam odlično! ne jemljem nobenih tablet, ne lekadola ali kontracepcijskih.
tud ena moja kolegica ima podobne težave, le da ni dovolj telesno aktivna...

za vsak odgovor vam bom zelo hvaležna! lep morski pozdrav!
  • 0

#2 Darla

Darla

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 443 posts
  • Interests:marsikaj

Posted 27 July 2007 - 11:10 AM

Mogoče si občutljiva na povečan vnos vlaknin, eni ljudje so. Kaj pa vem ... ali pa od mlečnih izdelkov, ali pa sadja, ki lahko zavre v prebavilih in povzroča napetost, vetrove ... ali te pa ravno paradajz muči. Probaj ga za nekaj dni izločit iz prehrane, pa boš vidla, kako bo. Je pa nemogoče uganiti takole na daleč, ker smo preveč različni. Jaz bi ti predlagala izločanje "sumljivih" izdelkov iz prehrane in potem ustrezno ukrepanje.
  • 0

#3 madona

madona

    sramežljivec

  • Člani
  • 10 posts
  • Interests:ashtanga yoga, show dance

Posted 27 July 2007 - 11:20 AM


hmm.gif ja ne?! lahko pa je od pesticidov, saj danes vse kar kupimo v trgovini od zelenjave, je vsa polna pesticidov, baje samo zelena solata nima nič.

vseeno pa ti hvala za odgovor, sem se že bala, da imam res čudne pojave;)

fsm
  • 0

#4 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 27 July 2007 - 11:38 AM

A to se ti stalno dogaja? Ker pri nekaterih zelo suhih ljudeh se takoj, ko kaj pojejo, napihne trebuh. Pa je to čisto normalno.
Sicer pa če imaš predvsem zelenjavno prehrano, je lahko to razlog. Vlaknine.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#5 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 27 July 2007 - 01:28 PM

Meni se tudi to dost dogaja. Ne zgledam sicer kot otroci v Afriki (se oproščam če se komu primerjava zdi žaljiva), ampak vsake toliko pa kar čurim no. Pa nisem trlica.
Mi gre pa to blazno na živce.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#6 Baby

Baby

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3833 posts

Posted 27 July 2007 - 04:56 PM

mene tudi veckrat neki napenja čreva ermm.gif
sumim da je to zaradi mleka al pa sira
  • 0

#7 roža

roža

    sramežljivec

  • Člani
  • 30 posts

Posted 30 July 2007 - 02:29 PM

možno je tudi da ti ne pašejo ogljikovi hidrati. npr. moka , krompir. jaz mam tudi enake težave, ampak še do danes nisem ugotovla kaj bi lahko bil vzrok
  • 0

#8 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 30 July 2007 - 02:31 PM

Morda intoleranca na gluten?
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#9 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 02 August 2007 - 12:13 AM

Kje vse se pa najde gluten? Kruh, testenine, rezanci, cmoki?
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#10 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82163 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 02 August 2007 - 10:10 AM

Gluten je osnovni protein zrnja pšenice, podobne proteine pa najdemo tudi v zrnju ječmena, rži pa tudi ovsa. Nekateri ljudje so preobčutljivi na gluten; to kronično bolezen imenujemo celiakija. Pri njih gluten povzroča poškodbo sluznice tankega črevesa, kar ima za posledico zmanjšano funkcijo tega dela črevesa in motnje v presnovi hrane. Za celiakijo ni zdravila. Bolniki so celo življenje vezani na brezglutensko dieto.

vir: http://www.pogrejinp...informacija=480
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#11 madona

madona

    sramežljivec

  • Člani
  • 10 posts
  • Interests:ashtanga yoga, show dance

Posted 02 August 2007 - 11:57 AM

ma stalno ne, je pa pogosto..in ko to dobim, saj se ne upam spravit iz hiše biggrin.gif

no, jas pa sem kar suha in pole res zgledam ko en iz afrike.. tudi ta izraz so mi že nadeli laugh.gif
  • 0

#12 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23382 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 03 August 2007 - 07:20 AM

Jaz sem tudi kar suha in kar koli zaužijem, se mi izboči trebuh (pa to opažam zadnje par let, prej ne). Zjutraj, ko vstanem imam čisto raven trebuh, ko pa popijem 2 dcl mleka in zaužijem pol žemlje, pa se mi že pozna blink.gif

pa sem se tudi jaz že spraševala od česa to
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#13 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 03 August 2007 - 01:43 PM

Ja enako, pri meni je isto. Pa imam sicer čist ok postavo, nikakršnih težav s presnovo (le nekoliko počasna je), alergična načeloma nisem na nič, se mi pa pozimi zna pojavit srbeč izpuščaj (zdravnica sicer rekla da je mogoče da sem alergična na čokolado, vsaj kot otrok sem baje bla). Je pa zoprna zadeva ja.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#14 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 03 August 2007 - 01:53 PM

Mislim,razlaga za izbočen trebuh je čisto logična. Pač če vneseš stvari v telo, so v trebuhu ane?Izboči se. Popijte pol litra vode, boste ko nosečnice nekaj časa. Ponoči se hrana prebavlja, gre v črevesje, ki je bolj zadaj, greš še dvakrat na wc, mal vode izhlapi,ker se potiš,dihaš...In trebuh je spet raven. Ko greš na veliko potrebo pa še bolj.ali lulat. zato si zjutraj tud pol kile lažji.Al pa clo eno celo.
Jaz sem se enostavno sprijaznila,da moj trebuh ne bo raven. Oziroma bo, če ne bom nič žrla.To pa odpade. I love food to much,actually.

Kako je z mojo presnovo ne vem. Kaj je hitra kaj pa počasna presnova?Jaz gremo obvezno na veliko potrebo vsak dan, oziroma, večino dni celo večkrat.
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#15 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 03 August 2007 - 02:04 PM

Meni to ni logično, zakaj se nekaterim ljudem samo ob "pogledu na hrano" izboči trebuh, nekateri se pa nažirajo pa jim nikjer nič ni videt. Resno, jst pojem tamale Rio Mare pa bom k "žogca", mam pa kolegice ki pojedo cel taler mastne hrane pa so ravne. Kje je tle pravica? tongue.gif

Zase vem da imam počasno presnovo, ker poznam ogromno deklet ki jedo več od mene, pa jih je manj skup. Zase lahko rečem da pojem dost malo, pa nikakor ne shujšam, če sem pod stresom ali pa če se kakorkoli spremeni moj dnevni ritem takoj ne grem na wc cel dan, ampak nekje na dva dni (blazno zoprno btw).
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#16 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 03 August 2007 - 02:11 PM

Jaz če sem pod stresom pa obratno, dobim drisko biggrin.gif al pa karkoli,skratka,ziher grem petkrat dnevno (: Drugače pa ne vem o kakšni izbočenosti trebuha govorimo. Meni recimo zjutraj je trebuh malo udrt, malo bolj kot so tiste kosti. Potem se napihne čez dan toliko,da je zvečer tak,da "Preraste" kosti. Če se pogledam v špegu je še vedno raven. Sam jaz iz svoje perspektive (gledanje dol biggrin.gif) vidm drugač biggrin.gif
Drugače pa tud jaz mislim da ne morem več pojest tolko kot včasih,ne da bi se zredila. Z leti pač tud to pride,i guess.
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#17 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 03 August 2007 - 02:13 PM

Eh, ne vem, pri meni je tko, da čim se postavim v navpično lego mi zgleda vse "dol pritisne" in se masa usede v trebuh. Je pa proti večeru tega več jasno, pa po jedi tudi rolleyes.gif .
Mislim jst če dol pogledam vidim najprej joške biggrin.gif, pol če se malo naprej nagnem je nekje tam spodaj še trebuh biggrin.gif . Eh sitna sem, ker dans ne morem na wc.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#18 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 03 August 2007 - 02:19 PM

Hja laugh.gif Jst mam tok male da čeznje trebuh vidim lol biggrin.gif
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#19 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 03 August 2007 - 02:21 PM

Jst tudi, odvisno od pozicije sicer, ampak pretirano joškasto bitje spet nisem. The usual.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#20 madona

madona

    sramežljivec

  • Člani
  • 10 posts
  • Interests:ashtanga yoga, show dance

Posted 04 August 2007 - 09:32 PM

QUOTE(Minnie @ 3. 8. 2007 - 15:11) View Post

Jaz če sem pod stresom pa obratno, dobim drisko biggrin.gif al pa karkoli,skratka,ziher grem petkrat dnevno (: Drugače pa ne vem o kakšni izbočenosti trebuha govorimo. Meni recimo zjutraj je trebuh malo udrt, malo bolj kot so tiste kosti. Potem se napihne čez dan toliko,da je zvečer tak,da "Preraste" kosti. Če se pogledam v špegu je še vedno raven. Sam jaz iz svoje perspektive (gledanje dol biggrin.gif) vidm drugač biggrin.gif
Drugače pa tud jaz mislim da ne morem več pojest tolko kot včasih,ne da bi se zredila. Z leti pač tud to pride,i guess.


sad.gif počutim se ful napihnjeno vsake tolko, še dihanje je oteženo, pa komaj sedim, komaj hodim, nič mi ne paše. ful čudno.
  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users