Jump to content


Photo

hujšaj z mano:)


  • Please log in to reply
2378 replies to this topic

#2341 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26150 posts

Posted 04 December 2018 - 06:35 AM

Doma se vesno delam Nusine vaje s tistega 7 dnevnega izziva, ker mi za ucvrstitev trupa, zraven vseh ostalih aktivnosti, zadostujejo. Vceraj sem si pogledala video Emily Skye, kako telovadi z dojencico in lahko samo recem, da pri nas to sploh ni opcija. Sicer je zabavno telovadit v dvoje ampak ona ne bi tako sodelovala pri pocepih, kaj sele pri sklecah mirno lezala. Neeee ona mi pleza na hrbet ko delam sklece in mi vlaci blazino izpod riti pri planku... Ampak je ucinkovita in imam musklfibr pri vajah, kjer ga ze dolgo nisem imela :D
  • 0

#2342 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16081 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 04 July 2020 - 01:25 PM

Po dolgem casu mi je jutro polepšal pogled v ogledalo. Pravo presenecenje je bilo videt, da je kar nekaj trebuha slo vstran. Mogoce sem ravno pravi dan tudi trofila, ker je zgledalo da ce bi se bolj ko kretno zacela telovadit, bi celo lahko trbuh kulturno izgledal. Ma ze to, da nimam vec toliko trebuha je super.
Sem se doma zvagala in sem trenutno na -6kg, ti zadnji dve kili sta me pravzaprav presenetili, sem nekako racunala da sem na 4.
Po drugi strani pa zdaj sele vidim kje vse sem brezveze kalorije noter dobivala, potem pa se cudila od kje kile gor, ce ne jem dosti sladkega. Se mi la zdi, da se mi nje rit malo povesila, pa je bil to ponavadi moj najboljši del. Bo treba se kalsne vaje zacet delat, da se tudi mišice malo definirajo.
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#2343 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25775 posts
  • Gender:Female

Posted 04 July 2020 - 01:30 PM

Bravo, Tasika! : )
Kje pa si kalorije dobivala? Jaz imam namreč obratno težavo (premalo kg) pa se mi zdi, da dovolj jem, je pa res, da jem velikokrat pomalem in predvsem veliko sadja&zelenjave.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#2344 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16081 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 04 July 2020 - 02:04 PM

Hvala. 😊 Ful me je presenetilo ko sem malo zacela gledat koliko kalorij ali g sladkorja imajo doloceni izdelki. Za zajtrk sem dostikrat jedla sirovo štručko, rogljicek ipd. in se čudila, da sem bila hitro lacna. Ali pa smetanove omake, to mi je rak rana, sem poskusala zmanjsevat, ampal ocitno je bilo se vedno prevec.
Zelo me je presenetilo npr. koliko kalorij ima lahko sladoled, kake lucke, tudi do 300. In si mislis, eh sej sem samo lučko danes, lahko se kaki keks, koscek cokolade/pice/vstavipoljubo, pa si samo s takimi prckarijami skoraj na polovici dnevnega vnosa kalorij. Tudi razni grski jogurti s sadjem so lahko tezava, sploh ce se ne znas kontrolirat pri kolicini.
Največjo vpliv pa najbrz tudi velikost porcij. Da sem enostavno kolicinsko prevec jedla, ce sem bila ful lacna sem se napokala kot boben in da ne znas ocenit koliko kalorij lahko ima hrana in seveda podcenis to. Pa se hitro nabere malo po malo. :)
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#2345 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19735 posts

Posted 04 July 2020 - 02:54 PM

Bravo,6 je ogromno in se konkretno pozna! :)
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#2346 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25775 posts
  • Gender:Female

Posted 04 July 2020 - 04:25 PM

Hvala za info, Tasika, meni pomoje manjkajo ravno te kalorije, ki si jih imela ti odveč. : ))
Se trudim sedaj pojesti tudi malo večje porcije.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#2347 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16081 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 05 July 2020 - 08:08 AM

Veliko uspeha. :)
Meni bo izziv zdaj tako stanje vzdrževati. Bi pa rada se se spet kkmot spravim v st. 40, kar pri hlacas se trenutno ne gre najbolj. 😁
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#2348 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25775 posts
  • Gender:Female

Posted 05 July 2020 - 10:49 AM

Hvala, enako! : )
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#2349 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23382 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 06 July 2020 - 11:20 AM

Bravo Tasika!

 

Jaz se nikakor ne morem znebit tistih +5kg od korone. Se vidi, da mi še v življenju ni bilo treba biti na dieti, vedno sem jedla kadar sem hotela / kolkor se hotela. In zdaj je kar obstalo na tej kilaži.


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#2350 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26150 posts

Posted 06 July 2020 - 11:38 AM

Jaz mam se 3kg+, jem vse, vaje delam zaenkrat tiste, ki so dovoljene do pregleda, predvsem za krepitev medenicnega dna in okrepitev predela kriza, za ravno drzo. Ful hitro dobim muskl fibr tako da sem previdna se, tudi na sprehod sem sla nekajkrat pa vidim da se zelooo hitro omagam.
  • 0

#2351 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22287 posts
  • Gender:Female

Posted 06 July 2020 - 02:55 PM

Jaz sem tudi od marca shujšala 6 do 7 kg. Tudi pri meni bo izziv ti zdaj vzdrževati. :D
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#2352 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26150 posts

Posted 22 August 2020 - 07:23 AM

Pri meni se matematika ocitno koncno obraca. Potem, ko sem v zadnjem mesecu pridobila nazaj kg (verjetno na racun misic, ker sem bila precej aktivna) sem zacela zdaj koncno izgubljat, mogoce se do jeseni se spravim v stare hlace, da ne bom rabila novih :D upam, da bo sem pocasi tudi celulit, ker ga imam res ogromno. Po prvi nosecnosti so bile te spremembe nekje po 4 mesecih in potem poleti ze nisem vec imela toliko celulita...upam, da ne bo tokrat ostal :/
  • 0

#2353 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28939 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 25 August 2020 - 09:18 AM

A mi lahko malo pomagate?  Jaz sem se odločila, da počasi shujšam najprej 5 kil, potem pa še 5, spremenila sem prehrano in kdaj jem, ne jem več kruha in raznih mašil (sploh sladkega) in me zanima, kaj lahko jem, če/ko imam med obroki napad lakote?  Zdajle sem si 3/4 skodelice quarka zmešala z malo vode, popoldne pojem jabolko in/ali hruško. Dva "večja" obroka imam preko dneva: v službi malico (si nosim s sabo, piščanec/tofu in zelenjavo, čičeriko ali pa tuno in kumaro/paradajz recimo), doma popoldne pa npr. grško solato ali sir in suho salamo.  Ene tri kave z mlekom spijem preko dneva.  A oreščke lahko jem?  Imate še kakšen nasvet?


  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#2354 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16081 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 25 August 2020 - 09:27 AM

Jaz bi poskusila kak jogurt, ali pa npr humus z korenjem/kumarami, če se ti zalušta sladko si jaz vzamem 1-2 datlja in dam noter malo arašidovega masla (pri obojem je treba pazit na doziranje). Oreščke lahko ješ, ampak previdno s količinami, saj lahko hitro prekoračiš cal. Če si ful lačna, mogoče povečaj beljakovine v glavnih obrokih. Jaz si včasih naredim tudi kokice na malo kokosovega olja. 

 

Trenutno še ostajam na mojih - 6,7kg. Se mi tudi kar pozna, mi je večkrat že kdo komentiral. Seveda pa se pozna tudi na riti, ki je zdaj povešena palačinka, prej sem vedno imela kar čvrsto oz pokončno. Bo treba še kaj na učvrstitvi delat. 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#2355 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28939 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 25 August 2020 - 09:32 AM

Ja, ko mi je za sladko, pojem malo žličko arašidovega masla. Kumare pa paradajz jem res skos.
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#2356 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16081 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 25 August 2020 - 09:48 AM

Lahko si tudi kako zelenjavno juho narediš, to meni ful paše. 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#2357 Izgubljena

Izgubljena

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2544 posts
  • Gender:Female
  • Location:Slovenija

Posted 25 August 2020 - 11:03 AM

Oreščki in maslo znajo bit tricky, če te to ne zasiti takoj. So sicer zdravi, a hitro podceniš kalorični vnos. Jaz se jih ravno s tega vidika malo ogibam. Oz. ko jih jem, jih jem kot glavni obrok.

Če si lačna ali pa rabiš volumsko mašilo, svetujem jogurt/skuto + sveže sadje ali pa humus in korenje. Tudi slani krekerji (mali paketki, v katerih je pakiranih cca 5) + rezina sira je ok. Na splošno ni nekih slabih izbir, le potrebno je biti pozoren pri doziranju kalorično skoncentrirane hrane. Oreščke je priporočljivo tehtati ali šteti ter preračunati kalorije.

Mene npr, če imam samo lušt po tem, da nekaj dam v usta, poteši tudi košček zelo temne čokolade.


  • 0
Kdor hoče videti, mora gledati s srcem. Bistvo je očem nevidno.

#2358 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28939 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 25 August 2020 - 11:59 AM

Ja, sej, pazim pri količini pa niti se ne bi mogla nažret npr. arašidovega masla, ker mi ni tko dober. Ena žlička je glih prav.  Ni to čokolada :D


  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#2359 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19735 posts

Posted 29 August 2020 - 10:28 AM

Mene je zdaj po porodu kap, ko sem stopila na vago. Nosecnost sem zacela s 56, na vagi je kazalo 68, fak, me je prav zadelo :(.

Pri T sem zacela z ene 53,5, prisla pa domov z 62, se mi zdi. Ali pa se manj, se ne spomnim tocno.

Vglavnem, groza me je, da moram izgubiti se 12kg, da bom vsaj na tezi pred nosecnostjo.
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#2360 Izgubljena

Izgubljena

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2544 posts
  • Gender:Female
  • Location:Slovenija

Posted 31 August 2020 - 10:36 AM

Ne biti preveč stroga do sebe. To bo hitro šlo dol, samo daj telesu čas, da si najprej opomore  :builder:


  • 0
Kdor hoče videti, mora gledati s srcem. Bistvo je očem nevidno.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users