Jump to content


Photo

BRADAVICE


  • Please log in to reply
70 replies to this topic

#1 ursha

ursha

    sramežljivec

  • Člani
  • 3 posts

Posted 28 January 2005 - 03:17 PM

Nujno moram izvedeti kje se da te nadležne zadeve odstranit z laserjem...ima kdo že kakšne izkušnje s tem? Mogoče kdo ve ceno?
  • 0

#2 matejika

matejika

    sramežljivec

  • Člani
  • 43 posts

Posted 28 January 2005 - 03:24 PM

na kakem mestu jo pa misliš meni se je enkrat naredla na čelu pa sem zdravnici rekla da bi si jo šla lasersko odstranit pa mi je predpisala kukol pa je rekla da če to nebo pomagalo te pa boma se dalje zmenle za lasesrko na pa je to meni ful pomagalo redno sem si mazala in ponekai dneh se mi je posušila in odpadla smile.gif
  • 0
LP matejika
(s)mejte se =)

#3 ursha

ursha

    sramežljivec

  • Člani
  • 3 posts

Posted 28 January 2005 - 04:23 PM

imam jo ob nohtu na roki...sem si jo dala že parkrat žgat in je preveč boleče pa še vedno znova se mi pojavlja...grozno evil.gif
  • 0

#4 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 28 January 2005 - 09:46 PM

Jaz sem jih imela cel kup po stopalih. In so mi jih zmrzovali z dušikom. Bolelo je kot hudič in sem tudi po 2 tedna po zamrzovanju hodila kot po jajcih, ampak je po ene petih terapijah pomagalo. Vse skupaj je pa časovno trajalo ene pol leta.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#5 matejika

matejika

    sramežljivec

  • Člani
  • 43 posts

Posted 28 January 2005 - 10:47 PM

kai je ''zunanja al notranja'' ker če je ''zunanja'' tak sem jas mela mi je čez nekai časa s kukolkom odpadla ker se je posušila če pa je ''notranja'' pa ti ne zanm svetovat sad.gif
  • 0
LP matejika
(s)mejte se =)

#6 ursha

ursha

    sramežljivec

  • Člani
  • 3 posts

Posted 29 January 2005 - 07:54 PM

Matejika, se da to kremo dobit tudi na recept? Se mogoče spomniš cene? Drugače pa niti nevem kako zgleda notranja bradavica, tako da mislim da imam zunanjo.. ermm.gif:

hvala za pomoč biggrin.gif
  • 0

#7 matejika

matejika

    sramežljivec

  • Člani
  • 43 posts

Posted 29 January 2005 - 09:18 PM

pravzaprav ni krem ampak je taka tekočina jas bi na tvojem mestu prvo še vprašala zdravnico za nasvet
kukol pa dobiš v lekarni stane pa okoli 1000 tolarjev se mi zdi smile.gif
  • 0
LP matejika
(s)mejte se =)

#8 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3384 posts
  • Gender:Male

Posted 12 May 2006 - 08:40 AM

Bom kr tukaj nadaljevala in nebom odpirala nove teme. Torej bila sem pri zdravnici zaradi bradavice, ki jo imam na vratu že odkar pomnim in nočem več živet v stahu, da bi se iz nje lahko kaj zgodilo. Napisala mi je napotnico za plastik kirurga sam verjetno nebom kaj hitro na vrsti, ker so čakalne dome kr dolge. Mi je pa omenila še drugo možnost- lasesko odstranjevanje pri zasebnih dermatologih. Zdravnica sama je šla na obe varianti in mi pokazala, da se vidi rez pri plastik kirurgu, pri laserju pa sploh ne ve več kje jo je imela (torej se nič ne pozna). Zdaj pa me zanima, če pozna kdo kakega dermatologa, ki to počne v okolici Maribora. Eno mi je dala- Ido Prelog, samo bi jih rada poznala čim več, da primerjam cene.

Hvala
  • 0

#9 metulj55

metulj55

    sramežljivec

  • Člani
  • 44 posts

Posted 12 May 2006 - 09:15 AM

Vem, da se to sliši malo zastarelo, ampak nekaj časa si mažite bradavice z navadno kredo. Jaz sem jih mela v osnovni šoli polno na podplatih in sem v šoli "sunila" en košček krede, se pridno mazala z njo po bradavicah (ne spomnim se kako dolgo) in so izginile. Od takrat nisem imela več nobene bradavice nikjer in to je že kakih 20 let.

Probajte! Ta nasvetek mi je takrat dala babica, in saj veste, da babice vse znajo! rolleyes.gif No pri tem ji je ratalo! blink.gif
  • 0

#10

  • Guests

Posted 12 May 2006 - 10:01 AM

Bellini mislis ti materina znamenja al bradavice? ker mislim da se sam materina znamenja odstranjujejo na opisani nacin, radavice pa zgejo alpa kaj drugega.. Js mam ful teh znamenj, sm bla pri plasticnem kirurgu in mi jih je par odrezal..tiste najbolj motece, recimo tam, ko pride kost od modrca itd.. mi je hotel odrezat vse, pa sm skor skup padla, ker slabo prenasam take stvari in je rekel naj pridem se drugic...no to je blo 2 leti nazaj smile.gif vidi se mi, sam v bistvu tk ko ce si poleti kozo mal odrgnes in se ti pol zaceli..drugje si rjav, tule je pa tak bel flekec. Teta je bla na laserski odstranitvi in se ji cist isto vidi. Mogoce je tut odvisno od velikosti.. Js se ze fu dolgo spravljam na tole, sam za plastika dobis napotnico in je zastonj, laser je pa treba placat...in v bistvu iscem koga ki bi mi nardil laser na napotnico biggrin.gif
bellini ce bos sla, bos porocala kk je? Mene je prav svinsko strah teh zadev, zato se ze ne spravim enkrat..
  • 0

#11 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3384 posts
  • Gender:Male

Posted 12 May 2006 - 10:17 AM

ne vem če lahko rečem temu materino znamenje, ker je lepo izbočeno(kot res velik mozolj 0,5 cm) rjave barve in mi zadnje čase temni- zato pa me je tudi strah. Na napotnici piše Melanocitni nevusi skalpa in to se odstranja samo kirurško al pa laser. men je dohtarca rekla da so samo ti plastik kirurgi za na napostnico, laserji se še zaenkrat ne dobijo wink.gif . Drugače pa mi je rekla da se cene gibljejo okoli 6000 za odstranitev enega izrastka...sam tu po netu gledam cene, da ti še prvi pregled brez da bi ti kaj delali računajo 8000 sit in več... Verjetno bo kr napotnica, če nebom slučajno preko vez kaj ugotovila ermm.gif
  • 0

#12 metulj55

metulj55

    sramežljivec

  • Člani
  • 44 posts

Posted 12 May 2006 - 10:23 AM

alo punce obstaja velika razlika med bradavicami in materin znamenjem!!! blink.gif

kar sem jaz pisala za kredo je za bradavice nikakor pa ne za materina znamenja in lepotične pike!!!! rolleyes.gif

bradavice pa niso ne materina znamenja ne lepotične pike, kakor jaz vem. ermm.gif
  • 0

#13 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3384 posts
  • Gender:Male

Posted 12 May 2006 - 10:38 AM

metulj55 ne se razburjat...še sama ne vem kak naj to poimenujem in če sem se zmotla ste me pa popravile. Jaz pač temu skoz že pravim bradavica, ker sem mislila da so materina znamenja samo kot madeži na koži in niso tako močno izbočeni...
  • 0

#14 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45346 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 12 May 2006 - 11:15 AM

Jaz sem imela kar nekaj bradavic, ko sem bila v vrtcu. Je že bila kar kritična situacija, saj kukol ni pomagal, bradavic pa je bilo vedno več... Zato mi jih odstranili nekaj z takočim vodikom (mislim, da se temu tako reče), eno so mi žgali.
  • 0

#15 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 12 May 2006 - 11:51 AM

jaz sem imela pred kakimi 3 leti nekaj bradavic po rokah. mazala pa sem si jih z neko tako rjavo-oranžno tekočino-neko kislino. saj ni nič kaj pomagalo.
enega lepega dne pa sem se zbudla in..voila! brez bradavic. izginile so kot po čudežu!
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#16

  • Guests

Posted 12 May 2006 - 01:59 PM

bellini to niso bradavice. Js temu recem materina znamenja, ceprav tut to najbrz niso. biggrin.gif Mama pa v mislih isto stvar ja. js mam tut ene par kr fejst temno rjavih in celo sekastih, kar naj bi blo fejst slabo, tk da bom mogla v kratkem kaj ukrent..
  • 0

#17 metulj55

metulj55

    sramežljivec

  • Člani
  • 44 posts

Posted 12 May 2006 - 02:08 PM

jaz mam tud na hrbtu eno lepotično piko, glih tam kjer mam modrc. sem bla pri zdravniku in ga vprašala kaj naj, pa mi je rekel, da se to da odstranit, samo napotnico mi mora napisat in to je to. je pa rekel, da je najboljše, da se ta poseg opravi pozimi. sam kaj ko sem tako boječa! oops.gif sad.gif
  • 0

#18 shayla

shayla

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 221 posts

Posted 14 May 2006 - 10:41 AM

QUOTE(sonchika)
Jaz sem jih imela cel kup po stopalih. In so mi jih zmrzovali z dušikom. Bolelo je kot hudič in sem tudi po 2 tedna po zamrzovanju hodila kot po jajcih, ampak je po ene petih terapijah pomagalo. Vse skupaj je pa časovno trajalo ene pol leta.


men so jih tut zmrzovali z dušikom ko sem jih mela po stopalih.....sam bolelo me ni pa nikol mogoče mal pekoč občutek med postopkom pol pa ne.....
  • 0
...Before you meet the handsome prince, you have to kiss a lot of toads...

#19 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 14 May 2006 - 01:15 PM

Jst mam še vedno bleme z bradavicami, pa sm dala že vse možno skoz, od raznih mazil do zamrzovanja... pa se jih ne znebim ermm.gif sad.gif
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#20 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 14 May 2006 - 01:19 PM

Jaz bradavic na srečo nikoli nisem imela. Ali obstaja razlaga zakaj sploh nastanejo?
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.






1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users