Jump to content


Photo

Ustna higiena


  • Please log in to reply
540 replies to this topic

#1 *sweety*

*sweety*

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 391 posts

Posted 03 August 2004 - 12:33 PM

Kako skrbite za ustno higieno..katere zobne paste uporabljate(ali uporabljate tudi za beljenje zob, ali za kaksne druge probleme-vnete dlesni, krvavenje), ali uporabljate zobno nitko...
  • 0

#2 Jara Nice

Jara Nice

    sramežljivec

  • Člani
  • 4 posts

Posted 03 August 2004 - 03:01 PM

Zivjo,

jaz uporabljam Corident zobno pasto. Nekoc sem uporabljala belilo za zobe v prahu, a mi je zobozdravnica krepko odsvetovala evil.gif .Baje gre kot za neko brusenje zobne sklenine in to seveda ni o.k..

Lep pozdrav....
  • 0

#3 *sweety*

*sweety*

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 391 posts

Posted 04 August 2004 - 06:15 AM

Jaz uporabljam medium zobno šèetko od Oral B, zobno pasto Sensodyne Flouride in obvezno zobno nitko Oral B. Èišèenje zob z zobno nitko je nujno, drugaèe je skoraj kot da si zob ne bi umil.
  • 0

#4 Roman

Roman

    sramežljivec

  • Člani
  • 80 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Vse živo ;) Predvsem pa spoznavanje novih ljudi, dopisovanje,..

Posted 04 August 2004 - 08:37 AM

Kaj pa, če imaš zobe tako skupaj zraščene, da nitko komaj spraviš vmes?
  • 0

#5 mucka

mucka

    sramežljivec

  • Člani
  • 34 posts
  • Location:Bled
  • Interests:Tuji jeziki, narava, moda itd.

Posted 11 August 2004 - 06:55 PM

Jaz uporabljam zobno scetko sensodine, zobno pasto pa denta-med, ki mi da super svez obcutek v ustih pa takega ki ima zraven se belilni ucinek. Pa seveda tudi zobno nitko. Za to pa ne vem katere vrste je, se mi ne da it pogledat wink.gif
  • 0
*mucka*

#6 Vrtnica

Vrtnica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 182 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Arhitektura, medicina, restavratorstvo

Posted 11 August 2004 - 09:37 PM

jz pa si omislam zobno prho mi lahko katera kej svetuje glede teh?
  • 0
lp, Vrtnica

#7 exotica

exotica

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 693 posts
  • Location:Barcelona, España

Posted 21 June 2007 - 03:09 PM

QUOTE(Jara Nice @ 3. 8. 2004 - 16:01) View Post
jaz uporabljam Corident zobno pasto


a so zobje kaj bolj beli s to zobno pasto???

iščem kako zobno pasto, da bi mi koliko se da pobelila zobe biggrin.gif ...

  • 0

#8

  • Guests

Posted 21 June 2007 - 03:25 PM

Uporabljam samo Oral B ščetke. Samo po njih nimam občutka "kosmatih" zob. laugh.gif Zobne paste pa so pri meni bolj naravne (pogosto menjam, ker se okusa hitro naveličam), tudi nitko uporabljam vsak dan.

Belilnih zobnih past pa nisem še nikoli uporabila, mi je bivši fant (zobozdravnik) odsvetoval.
  • 0

#9 Suri

Suri

    sramežljivec

  • Člani
  • 36 posts

Posted 10 July 2007 - 12:15 PM

QUOTE(Nila @ 21. 6. 2007 - 15:25) View Post

Uporabljam samo Oral B ščetke.


Enako. Priporočal mi jo je sam zobozdravnik.

  • 0

#10 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 10 July 2007 - 12:19 PM

Uporabljam Curaprox zobno ščetko CS 5460 Prime Sensactive Ultra Soft, zobne paste pa so vedno naravne, zeliščne zadeve, včasih Beverly Hills Formula, včasih pa L'Angelica ajurvedsko pasto. Uporabljam tudi zobno nitko, zobe pa umivam 2x na dan, zjutraj in zvečer.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#11 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 10 July 2007 - 12:39 PM

Jaz uporabljam večinoma Sonicare električno ščetko, in pa zdaj po novem tudi Curaprox tisto mehko. Zobno pasto pa.. kakor pride, še najraje imam Sensodine.
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#12 Izgubljena

Izgubljena

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2544 posts
  • Gender:Female
  • Location:Slovenija

Posted 10 July 2007 - 02:34 PM

Uporabljam električno zobno krtačo Oral B ter navadno aquafresh zbno krtačo. Zobno pasto imam trenutno Sensodyne clasic, potem bo verjetno tista ta nova smile.gif.
  • 0
Kdor hoče videti, mora gledati s srcem. Bistvo je očem nevidno.

#13 Šišyka

Šišyka

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1412 posts
  • Location:Universe Of Fun
  • Interests:copranje in izdelava nevarnih zvarkov :P

Posted 10 July 2007 - 03:27 PM

jst trenutno tud curaprox ultra mehko različico, prej sm pa mela čist obične (aquafresh, colgate itd) tud eno električno smo mel doma.
  • 0
IPB Image
Če imaš nekoga rad, ga imaš zmeraj, ne glede na danes, jutri ali včeraj. Če imaš nekoga rad, ga imaš vedno in preprosto rad, za to ni čas merilo!

#14 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10436 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 10 July 2007 - 04:03 PM

Jaz uporabljam Oral B ščetko, nitko Oral B in Jordan (ta nitka se ob stiku s slino razširi in še več očisti). Past imamo več vrst, od Biodenta, Colgate pa Sensodyne. Za beljenje zob pa uporabljam kremo Yotuel. To je en prozoren gel, v lekarni stane okrog 9 bivših SIT. Moj brat je bil poskusni zajček, ko sem vidla, da je pri njemu vse okej, da ga ni nič skelelo in da je krema dejansko učinkovala, sem jo še jest uporabljala dva tedna.
  • 0

#15 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 10 July 2007 - 04:17 PM

QUOTE(Frida Kahlo @ 10. 7. 2007 - 17:03) View Post

9 bivših SIT.


A tko poceni da je twisted.gif tongue.gif


Sem pozabla prej napisat, ja tudi meni je najboljša tale od Jordan nitka, ko se razširi potem. Je se mi zdi dosti bolj prijetno jo uporabljat kot tiste navadne. Bolj nežen občutek.
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#16 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10436 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 10 July 2007 - 04:55 PM

QUOTE(Sarah @ 10. 7. 2007 - 17:17) View Post



A tko poceni da je twisted.gif tongue.gif





OMG, 9 tisoč ja, itak! wacko.gif laugh.gif
  • 0

#17 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25665 posts
  • Gender:Female

Posted 10 July 2007 - 07:07 PM

Meni je zobozdravnica rekla, da je bolje imet krtačko srednje trdote, ker z mehko ne očistiš dobro zob in med zobmi, pa čeprav se ti zdi obratno + to, da je srednje trda krtačka boljša za dlesni - jih utrjuje.
  • 0

#18 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 10 July 2007 - 08:03 PM

Dosti je odvisno tudi od tega, kako kvalitetne ščetine ima krtačka za zobe, kako je oblikovana, kako je velika itd. Jaz mislim, da mehke ščetine niso problematične, itak se ob redni higieni razna umazanija ne zabetonira tolk na zob, da se je ne bi dalo očistit že z mehkejšo ščetko. Jaz imam to Curaprox ultra soft in ima super ščetine, take čvrste in kompaktne, super mi umije zobe (so dlje gladki) in z njo si tudi brez strahu zmasiram dlesni.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#19 PANTOmima

PANTOmima

    sramežljivec

  • Člani
  • 24 posts
  • Location:severna primorska

Posted 03 January 2008 - 12:07 PM


Uporabljam mehko zobno ščetko Curaprox cs 5460 in zobno pasto Sensodyne Total care, občasno pa Forever Bright z aloe vero in izvlečki propolisa za naravno beljenje zob (brez abrazivov in baje brez škodljivih kemikalij). Po jedi zobna nitka, če ni pri roki, pa čačkalica wink.gif
  • 0
The devil is in the detail!

#20 Katrin

Katrin

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 836 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 03 January 2008 - 06:18 PM

Jaz imam fixni zobni aparat (toliko v opravičilo smile.gif) in imam 3 zobne krtačke, zobno nitko, ustno vodo in ščetko za medzobne prostore. Zdej sem si kupila še Sonicare in počasi se mi dozdeva, da sem malo obsedena... smile.gif
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users